Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Υπάρχει καμία κοπέλα που να γνωρίζει κάποια σύμβουλο θηλασμού που να κάνει επισκέψεις σπίτι και να μην παίρνει μια περιουσία;;; 

Κάλεσα μια πιστοποιημένη σύμβουλο που βρήκα στο thilasmos.com και μου είπε ότι παίρνει 80€. Μου φάνηκαν πααααρα πολλά βρε κορίτσια. Αφού κομπλαρα και δεν κάλεσα καμία άλλη να ρωτήσω κόστος.

Χρειάζομαι μια σύμβουλο να δει μήπως κάνω κάτι λάθος στο αριστερό μου στήθος γιατί ενώ η πληγή που είχα, φαινομενικά έχει κλείσει, εγώ πονάω καθόλη τη διάρκεια του θηλασμού. Όσο η πληγή ήταν ανοιχτή, πονούσα στην αρχή του θηλασμού κ μετά ηρεμούσα. Τώρα πονάω συνεχώς. Είναι σα να με δαγκώνει αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί η μικρή πιάνει όλη τη θηλεα άλω. Όταν ρουφάει εγώ πονάω. Νομίζω ότι 80€ είναι πολλά. Τι λέτε;;; 

Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποια καλή μαία ας μου πει. Ευχαριστώ. 

Α! Και για όσες κοπέλες μου πουν για την εθελοντική ομάδα θηλασμού στο fb, να σας πω ότι εδώ και 2 χρόνια έχω απενεργοποιήσει το λογαριασμό μου και έτσι δεν μπορώ να στείλω μνμ για βοήθεια ή κάτι τέτοιο. Επίσης, έχω κάνει τηλ στο Έλενα στην τράπεζα γάλακτος για βοήθεια κ στο 10525 αλλά τηλεφωνικώς δεν μπορούν να δουν πως πιάνει το μωρό στο στήθος... 

Καλησπέρα @Angelmammy

Απάντησε μου λίγο στα παρακάτω για να καταλάβω 

1. Πονάει όλο το στήθος η μόνο η θηλή?! 

2. Έχεις κοκκινιλες πάνω στο στήθος? 

3 . Πιάνεις κάποιο γρομπαλακι? Οίδημα? Κτλ 

4. Έχεις πυρετό? 

5. Πονάς μόνο στο αριστερό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christinapsr είπε:

Καλησπέρα @Angelmammy

Απάντησε μου λίγο στα παρακάτω για να καταλάβω 

1. Πονάει όλο το στήθος η μόνο η θηλή?! 

2. Έχεις κοκκινιλες πάνω στο στήθος? 

3 . Πιάνεις κάποιο γρομπαλακι? Οίδημα? Κτλ 

4. Έχεις πυρετό? 

5. Πονάς μόνο στο αριστερό? 

Καλησπέρα!! Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Πονάει μόνο η θηλή

Δεν έχω καθόλου κοκκινίλες

Κανένα γρομπαλακι, ούτε οιδημα.

Δεν έχω πυρετό

Πονάω και στο δεξί τις τελευταίες μέρες μόλις πιάνει. Μετά ηρεμεί το δεξί αλλά νομίζω ότι ψιλοκοιμαται κιόλας στο δεξί στήθος. Δλδ σε σχέση με το αριστερό που το προτιμά και τρώει παρά πολύ και αργεί πάρα πολύ να κοιμηθεί πάνω του (χορταινει και μετά κοιμάται), το δεξι το έχει πιο πολύ για πιπίλα πλέον νομίζω. Τρώει λίγο (βλέπω το στόμα της και ακούω γουλιτσες), πιπιλαει λίγο και κοιμάται. Οπότε δεν ξέρω αν θα πονούσα συνεχώς και στο δεξί αν έτρωγε όπως τρώει στο αριστερό. Σα να έχει κάνει ένα πισωγυρισμα νιώθω στον τρόπο που πιάνει το στήθος. Γιατί άραγε;;; Και τι να κάνω;;; Τις λέω κάθε φορά άνοιξε καλά (είναι και 20 ημερών σήμερα... Δε νομίζω να καταλαβαίνει τι της λεω) και όταν δω μεγάλο στόμα βάζω όλο το στήθος μέσα στο στόμα της ώστε να φαίνεται ελάχιστα ή καθόλου η θηλεα άλω. Με πιάνει μια απελπισία ώρες ώρες γιατί είναι παρά πολλοί οι θηλασμοί μέσα στη μερα και όσο πιο συχνά τρώει τόσο δεν αφήνει το στήθος μου να ηρεμήσει λιγάκι. Επίσης, μου είπαν όλες οι σύμβουλοι που μίλησα να μη βάλω ψευδοθηλη. Και ας την έχω αγοράσει. Θα κάνει χειρότερα την κατάσταση. Όλες συμφώνησαν ότι είναι μύθος ότι μπορεί να βοηθήσει. Και εγώ κάθε μέρα τις κοιτάω (τις ψευδοθηλες) και λέω στο εαυτό μου "κανε μια μέρα υπομονή ακόμα, θα τα καταφέρεις!!". 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλησπέρα!! Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Πονάει μόνο η θηλή

Δεν έχω καθόλου κοκκινίλες

Κανένα γρομπαλακι, ούτε οιδημα.

Δεν έχω πυρετό

Πονάω και στο δεξί τις τελευταίες μέρες μόλις πιάνει. Μετά ηρεμεί το δεξί αλλά νομίζω ότι ψιλοκοιμαται κιόλας στο δεξί στήθος. Δλδ σε σχέση με το αριστερό που το προτιμά και τρώει παρά πολύ και αργεί πάρα πολύ να κοιμηθεί πάνω του (χορταινει και μετά κοιμάται), το δεξι το έχει πιο πολύ για πιπίλα πλέον νομίζω. Τρώει λίγο (βλέπω το στόμα της και ακούω γουλιτσες), πιπιλαει λίγο και κοιμάται. Οπότε δεν ξέρω αν θα πονούσα συνεχώς και στο δεξί αν έτρωγε όπως τρώει στο αριστερό. Σα να έχει κάνει ένα πισωγυρισμα νιώθω στον τρόπο που πιάνει το στήθος. Γιατί άραγε;;; Και τι να κάνω;;; Τις λέω κάθε φορά άνοιξε καλά (είναι και 20 ημερών σήμερα... Δε νομίζω να καταλαβαίνει τι της λεω) και όταν δω μεγάλο στόμα βάζω όλο το στήθος μέσα στο στόμα της ώστε να φαίνεται ελάχιστα ή καθόλου η θηλεα άλω. Με πιάνει μια απελπισία ώρες ώρες γιατί είναι παρά πολλοί οι θηλασμοί μέσα στη μερα και όσο πιο συχνά τρώει τόσο δεν αφήνει το στήθος μου να ηρεμήσει λιγάκι. Επίσης, μου είπαν όλες οι σύμβουλοι που μίλησα να μη βάλω ψευδοθηλη. Και ας την έχω αγοράσει. Θα κάνει χειρότερα την κατάσταση. Όλες συμφώνησαν ότι είναι μύθος ότι μπορεί να βοηθήσει. Και εγώ κάθε μέρα τις κοιτάω (τις ψευδοθηλες) και λέω στο εαυτό μου "κανε μια μέρα υπομονή ακόμα, θα τα καταφέρεις!!". 

 

Οκ ρωτησα μην εχεις παθει κατι αλλο . Και εγώ ψευδοθηλη θα σου πρότεινα.  Εγώ έβαζα εναλλάξ έχω ξαναγράψει το τρόπο.  Το έκανα απ την δευτερη μερα και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ούτε τραυματισμο ,πήγε τέλεια ο θηλασμός.

Μπορείς μια να βαζεις  ψευδοθηλη  μια οχι .. Να προλαβαίνει να ηρεμήσει το στήθος σου.  Μη σου πω 2 με μια χωρίς Αφού είναι μόνο απ το ένα .. 

Όλες οι μαιες έτσι λένε  και εμένα στο μαιευτήριο μου την έλεγαν. Αλλά ειλικρινά  μ αυτό το εναλλάξ  που έκανα σώθηκα και μόλις έμαθε το μωρό να θηλαζει τις πέταξα.   Και τώρα πάλι το ίδιο θα κάνω ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Christinapsr είπε:

Οκ ρωτησα μην εχεις παθει κατι αλλο . Και εγώ ψευδοθηλη θα σου πρότεινα.  Εγώ έβαζα εναλλάξ έχω ξαναγράψει το τρόπο.  Το έκανα απ την δευτερη μερα και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα ούτε τραυματισμο ,πήγε τέλεια ο θηλασμός.

Μπορείς μια να βαζεις  ψευδοθηλη  μια οχι .. Να προλαβαίνει να ηρεμήσει το στήθος σου.  Μη σου πω 2 με μια χωρίς Αφού είναι μόνο απ το ένα .. 

Όλες οι μαιες έτσι λένε  και εμένα στο μαιευτήριο μου την έλεγαν. Αλλά ειλικρινά  μ αυτό το εναλλάξ  που έκανα σώθηκα και μόλις έμαθε το μωρό να θηλαζει τις πέταξα.   Και τώρα πάλι το ίδιο θα κάνω ! 

Χμμμμ.... Έχω διαβάσει άρθρα που κοπέλες ακριβώς όπως εσύ σώθηκαν από τη χρήση ψευδοθηλων. Και το έκαναν όπως εσύ. Εναλλάξ. Γι' αυτό και τις αγόρασα. Αλλά με έχουν φοβησει που οι ειδικοί λένε ότι θα κάνουν χειρότερη την κατάσταση. Αχ!! Δεν ξέρω. Αφού σκέφτομαι μήπως πρώτα να προσπαθήσω να με δει μία μαία στο σπίτι στην πράξη και μετά αν δε βελτιωθεί η κατάσταση να τις χρησιμοποιήσω. Σαν την τελευταία λύση. Ουφ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy θα συμφωνήσω με την @Christinapsr δοκίμασε τες. Δ έχεις κάτι να χάσεις. Από προσωπική εμπειρία είμαι υπέρ. Καλά φα λένε οι μαιες κ τα σεμινάρια θηλασμού άλλα βλέπεις τις δυσκολίες στην πράξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy θα συμφωνήσω με την @Christinapsr δοκίμασε τες. Δ έχεις κάτι να χάσεις. Από προσωπική εμπειρία είμαι υπέρ. Καλά φα λένε οι μαιες κ τα σεμινάρια θηλασμού άλλα βλέπεις τις δυσκολίες στην πράξη.

Ακριβώς!! Η πράξη με τη θεωρία δεν έχουν καμία σχέση. Δείτε και αυτή τη φώτο που πολύ γέλασα μόλις την είδα. Χαχα!!! 

Σας ευχαριστώ κορίτσια!! Μάλλον θα τις δοκιμάσω. 

Πάντως, αν κάποια γνωρίζει κάποια μαία που να χρεώνει φυσιολογικά για να έρθει στο σπίτι, ας μου πει. Για Αττική μιλάμε. 

 

Screenshot_2019-05-23-12-08-16-059_com.android.chrome.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κορίτσια?Εμεις όλα καλα.Θηλαζουμε κανονικα αλλα τις τελευταίες μερες ο μπεμπης εχει κολικους το βραδυ κ μας εχει ταραξει.Ειμαι χαλια κ εχω κ την μικρη που θελει παιχνίδια.Ειδικα χθες ηταν τραγικα τα πραγματα...Συνεχεια εκλαιγε κ σφιγγοταν ο κακομοιρης.Ηθελα να σας ρωτησω ρε κορίτσια.Εμενα ο μικρος εδώ κ λιγες ημερες εχει εμφανισει ακμη.Ξεκινησε από το μετωπο κ εχει επεκταθεί μεχρι κ τον λαιμο ειδα σημερα.Η παιδίατρος μου ειπε να βαζω μονο ενυδατικη κ ότι θα φυγει μονο του.Εσας εχουν βγαλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 μπυ να σου ζησει!!!!!!!!!να ειναι γερη και καλοτυχη η μικρουλα σου!!!!αχ και νομιζα θα γεννουσαμε μαζι!καλη αναρρωση να εχεις!δεν πειραζει σημασια εχει να εισαι καλα εσυ και η μικρη!εφοσον το ειπε ο γιατρος κατι θα ηξερε!ολα καλα θα περασουν ολα!!!!!να ζητας παυσιπονο αν πονας!καλα για τα μαλλακια εμενα ελπιζω να μην ισχυει!!!ειναι και κοριτσακι θα ειναι σαν μαιμουδακι!!!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερή κ καλότυχη να είναι πάντα! Καλή ανάρρωση και σε εσένα!!!

@RaniaMln κι εμένα έχει βγάλει σπυράκια ο μικρός, όπως λες. Κι εμένα η παιδίατρος μου είπε ότι θα φύγουν μόνα τους και να μην τα πειράζω. Μόνο να του πλένω το προσωπάκι με νερό. 

@Angelmammy κι εγώ θα σου πω ότι είμαι υπέρ των ψευδοθηλων. Εμάς μας έσωσαν στο θέμα του θηλασμού. Αχ πόσο γέλασα με τη φωτογραφία που ανέβασες;;; Περιγράφει ακριβώς την πραγματικότητα...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 να σου ζήσει!!! Καλή ανάρρωση κορίτσι μου.

@RaniaMln κι εμένα εδώ και 3 μέρες εμφανίζει κάτι μικρά μικρά σπυράκια στο πρόσωπο της. Ακόμα δεν έχω καλέσει τον παιδίατρο γιατί μου είχε πει ότι αν δω να μην ανησυχήσω. 

@Madi85 σ'ευχαριστώ. Τώρα θηλάζεις με ψευδοθηλες ή χωρίς;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi90 είπε:

Κορίτσι γέννησα και γω χθες με καισαρική μια μπέμπα 3600..Με έπιασαν πόνοι το μεσημερι,ήρθα μαιευτήριο με διαστολή 2.Ο γιατρός έπαθε πλάκα γιατί τον προηγούμενο βράδυ μου ειεπε τίποτα δεν γέννας ακόμα..Σε μια ώρα πήγε 5 η διαστολή αλλά τρελό πόνο δεν ένιωθα ακόμα για να κάνω επισκληριδιο..Πιο πολύ ποναγα που με τσεκαρανε κάθε τρεις και λίγο..Μου σπάει τα νερά και βλέπει ότι η μικρή έχει κάνει κακακια οπότε και μου λέει πάμε καισαρική..Εγώ να μην θέλω καθόλου να με έχουν πιάσει τα κλάματα.Και μου είπε αν υπογράψω να με αφήσει να γεννήσω φυσιολογικά με δική μου ευθύνη..Έκανα εντέλει καισαρική και τώρα αναρρωνω..Πολύς πονος..Ηρωηδες οσες το έχετε περάσει..Τώρα παλευουμεε τον θηλασμό..Και όσο για τις καούρες ισχύει τελικά για τα μαλλιά..Φουλ τρίχα η δικιά μου..

Να σου ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η RaniaMln είπε:

Τι κανετε κορίτσια?Εμεις όλα καλα.Θηλαζουμε κανονικα αλλα τις τελευταίες μερες ο μπεμπης εχει κολικους το βραδυ κ μας εχει ταραξει.Ειμαι χαλια κ εχω κ την μικρη που θελει παιχνίδια.Ειδικα χθες ηταν τραγικα τα πραγματα...Συνεχεια εκλαιγε κ σφιγγοταν ο κακομοιρης.Ηθελα να σας ρωτησω ρε κορίτσια.Εμενα ο μικρος εδώ κ λιγες ημερες εχει εμφανισει ακμη.Ξεκινησε από το μετωπο κ εχει επεκταθεί μεχρι κ τον λαιμο ειδα σημερα.Η παιδίατρος μου ειπε να βαζω μονο ενυδατικη κ ότι θα φυγει μονο του.Εσας εχουν βγαλει?

Εμενα μου εδωσε και μια κρεμουλα αλλα μου ειπε να τη βαλω μονο αν δω οτι κοκκινιζουν πολυ..διαφορετικα κ εγω βαζω την ενυδατικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2019 at 4:31 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

@Sofi90 μπυ να σου ζησει!!!!!!!!!να ειναι γερη και καλοτυχη η μικρουλα σου!!!!αχ και νομιζα θα γεννουσαμε μαζι!καλη αναρρωση να εχεις!δεν πειραζει σημασια εχει να εισαι καλα εσυ και η μικρη!εφοσον το ειπε ο γιατρος κατι θα ηξερε!ολα καλα θα περασουν ολα!!!!!να ζητας παυσιπονο αν πονας!καλα για τα μαλλακια εμενα ελπιζω να μην ισχυει!!!ειναι και κοριτσακι θα ειναι σαν μαιμουδακι!!!!χαχαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 να σ ζήσει κορίτσι μου! Καλή ανάρρωση. Κάνε λίγη υπομονη σε μια βδομάδα ια είσαι μια χαρα. Ναι είναι επικίνδυνο αν κάνει κακα τ μωρο. Μπαίνεις άμεσα για καισαρική. Κ η δικιά μ έκανε κ ευτυχώς τ προλάβαμε. Μέχρι κ να χάσουμε κ τ μωρο μπορεί αν μολυνθεί από κάποιο μικρόβιο. Δεν τ διακινδυνεύουν οι γιατροί.

@RaniaMln μια από τα ιδια κ μεις. Το μωρό έχει κολικούς κλαίει ουρλιάζει. Έχω κ τη μεγάλη μ κάνει τα δικά ρης. Για να μην πω π όλο τ βράδυ ξυπνάνε εναλαξ. Ζήτημα να κοιμάμαι σύνολο 3 4 ωρες τη μέρα.

Τα μωρά μ 2 στα 2 ζήτημα να κοιμούνται 10 με 12 ωρες τη μέρα. Τι πράγμα κ αυτο. Είχα μια ελπίδα γι αυτό τ μωρό άλλα μπα. Όλη μέρα τ ματι γαρίδα. Ούτε καν πάνω μ κοιμάται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 03/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Angelmammy  04/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Madi85 04/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  05/05/19 ?

@Χριστινακι89 06/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Diwni 08/05/19 ? γέννησε στις 03/05/19

@irened91 09/05/19 ? γέννησε στις 09/05/19

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19? γέννησε στις 05/05/19

@Berry  15/05/19 ? γέννησε στις 18/05/19

@Mist 17/05/19 ? γέννησε στις 21/05/19

@Mariamagdalini 19/05/1? γέννησε στις 18/05/19

@RaniaMln 20/05/19 ? γέννησε στις 02/05/19

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ? γέννησε στις 23/05/19

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@vayaki 28/05/19 ? γέννησε στις 15/05/19

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ? γέννησε στις 12/05/19

@lila80  31/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ? γέννησε στις 17/05/19

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Μπορεί να με προλάβεις στην κλινική που ξέρεις?Σαν μαιμουδακι είναι εμένα πάντως..Πλάτη χέρια ποδια μετωπο..Παντού τρίχα και μαύρη μαύρη..Θα πέσουν βέβαια αλλά πολλή τρίχα ?? 

Πριν μια ωρα εφυγα απο εκει!ειχα ερθει για nst  γιατι ειχα πονακια ολη μερα αλλα τιποτα..ο τραχηλος μαλακος πολυ βεβαια..αντε να δουμε..νομιζω δε θα γεννησω ποτε!!!!αν δεν γινει μεχρι τη δευτερα τιποτα το βραδυ μπαινω με προκληση...θα εχεις φυγει λογικα!

Θα φυγουν ολα αυτα!και μιας φιλης μου ηταν ετσι ο μικρος της και εξαφανιστηκαν ολα!μεχρι και στα αυτακια του ειχε μωρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@Christinapsr , @Diwni & @Madi85 δοκίμασα ψευδοθηλες. Κορίτσια, πέθανα από τον πόνο. Στις 3-4 ρουφιξιες της μικρής τις έβγαλα άρον άρον. Και το δοκίμασα 2 φορές. Δεν ξέρω τι να πω. Εσάς σας βοήθησαν κι εγώ δεν μπορώ ούτε ένα θηλασμό να κάνω με αυτές. Αφού είναι πιο ανεκτός ο πόνος χωρίς αυτές. 

@Sofi90 & @stasa199 κι εμένα φουλ μαλλάκι, τρίχα στα μπρατσακια και στα αυτιά. Αφού ο άντρας μου τη λέει χόμπιτ. Χαχα!! Θα πέσουν μωρέ όλες αυτές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Narcissa 03/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Angelmammy  04/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Madi85 04/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  05/05/19 ?

@Χριστινακι89 06/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Diwni 08/05/19 ? γέννησε στις 03/05/19

@irened91 09/05/19 ? γέννησε στις 09/05/19

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19? γέννησε στις 05/05/19

@Berry  15/05/19 ? γέννησε στις 18/05/19

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/1? γέννησε στις 18/05/19

@RaniaMln 20/05/19 ? γέννησε στις 02/05/19

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ? γέννησε στις 23/05/19

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@vayaki 28/05/19 ? γέννησε στις 15/05/19

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ? γέννησε στις 12/05/19

@lila80  31/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ? γέννησε στις 17/05/19

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωρουλίνια σας και καλή λευτεριά σε όσες περιμένουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

@Christinapsr , @Diwni & @Madi85 δοκίμασα ψευδοθηλες. Κορίτσια, πέθανα από τον πόνο. Στις 3-4 ρουφιξιες της μικρής τις έβγαλα άρον άρον. Και το δοκίμασα 2 φορές. Δεν ξέρω τι να πω. Εσάς σας βοήθησαν κι εγώ δεν μπορώ ούτε ένα θηλασμό να κάνω με αυτές. Αφού είναι πιο ανεκτός ο πόνος χωρίς αυτές. 

@Sofi90 & @stasa199 κι εμένα φουλ μαλλάκι, τρίχα στα μπρατσακια και στα αυτιά. Αφού ο άντρας μου τη λέει χόμπιτ. Χαχα!! Θα πέσουν μωρέ όλες αυτές. 

Χαχα πως το κατάφερες  αυτό?! Νομίζω δε το έχω ξανακούσει.  Βρε είσαι σίγουρη ότι δεν είναι κάτι άλλο  . Μήπως σου χει κάνει καμία μόλυνσουλα από μέσα?  

Οι τρίχες τριβονται  στα ρουχα και στα 2 πρωτα μπάνια θα χουν φύγει. Κ μένα είχε στ  αυτιά  στις πλάτες  μουστάκι ... Και μετά από 2 μήνες από μαύρα μαλλιά και τρίχες.  Είχε γίνει κάτασπρο ατριχο κ καστανοξανθο -φεύγουν και τα μαλλιά της γέννας . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Χαχα πως το κατάφερες  αυτό?! Νομίζω δε το έχω ξανακούσει.  Βρε είσαι σίγουρη ότι δεν είναι κάτι άλλο  . Μήπως σου χει κάνει καμία μόλυνσουλα από μέσα?  

Οι τρίχες τριβονται  στα ρουχα και στα 2 πρωτα μπάνια θα χουν φύγει. Κ μένα είχε στ  αυτιά  στις πλάτες  μουστάκι ... Και μετά από 2 μήνες από μαύρα μαλλιά και τρίχες.  Είχε γίνει κάτασπρο ατριχο κ καστανοξανθο -φεύγουν και τα μαλλιά της γέννας . 

 

Να σου πω δεν έχω κάποιο άλλο σύμπτωμα ώστε να πάει ο νους μου ότι έχω κάτι άλλο. Υγιέστατη νιώθω, το στήθος μου, πέραν του πρηξιματος που έχει αν μείνει κάνα 2ωρο 3ωρο χωρίς να "αδειάσει", είναι μια χαρά... Οι ψευδοθηλες ασκούν αρνητική πίεση στη θηλή για να βγει το γάλα. Μήπως εκεί κάτι συμβαίνει. Δλδ κ με το μωρό, μήπως κάπου στην πίεση να βγει το γάλα εγώ πονάω. Μα τι να πω πια;;; Γι'αυτό μάλλον χρειάζομαι ειδικό στο θέμα του θηλασμού. Για να δει τι συμβαίνει πραγματικά. Μόνη μου δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AngelmammyΝαι πρέπει να πάρεις βοήθεια... προφανώς και το μωρό δεν ξέρει να θηλάσει καλά  αλλα να πονάς με τις θηλές περισσότερο.. περίεργο.   Δε ξέρω κάποια σύμβουλο θηλασμού...  Και απ την ομάδα θηλασμού βγήκα  γτ δεν άντεχα να διαβάζω αλλα.   

Οπότε μήπως κάποια που είναι στην ομάδα θηλασμού της Αθήνας  να ζητούσε βοήθεια για την Angelmammy ...  Και να έδινε το τηλ της κάπως? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες! @Angelmammy εδώ στη Θεσσαλονίκη ξέρω ότι η επίσκεψη χρεώνεται 50 ευρω...κι εμένα μου φαίνονται πολλά τα 80...είναι μια σύμβουλος εδώ γνωστή η Βίκυ φαρδογιαννη που εμένα στο πρώτο μου μωρό με βοήθησε τηλεφωνικά εάν θες να βρω το τηλ της να την συμβουλευτείς? Είναι πολύ έμπειρη κ ίσως Μ έχει κάποια γνωστή σύμβουλο στην Αθήνα... Ίσως η τριβή με το πλαστικό να ερεθίζει παραπάνω το στήθος...εάν έχεις purelan βάζε κ επίσης από το γάλα σου κ άφηνε το στήθος έξω...  @Sofi90 να σου ζήσει κορίτσι μου...υγεία κ τύχη για σένα και το μωράκι σου...υπομονή κορίτσια .3 μέρες μετά την καισαρική θα πετάτε...λοιπόν εγώ μάλλον πρέπει ν παλουκωθω σπίτι κ να μην το κουνάω ρούπι...πάω ν βγάλω ράμματα κ πετάγομαι ν πάρω ένα στρώματακι αλλαξιερας...Μ λέει η πωλήτρια ποτέ με το καλό? Μπαίνω σούπερ μάρκετ για γάλα της μεγάλης Μ λέει μια κοπέλα που έψηνε πίτσες κ κερνούσε τον κόσμο ελάτε ν σας κεράσω...ειδικά εσείς δικαιουστε 2πλο κομμάτι...σήμερα βγήκαμε για ψωμι Μ λέει μια πελάτισσα στο φούρνο σε ποιο μήνα είστε? Το μωρό ευτυχώς είναι πολύ ήσυχο κι έτσι βρίσκω χρόνο για να αφιερώσω στη μεγάλη...κοιμάται όμως πολλές ώρες κ κάποιες στιγμές ανησυχω...λέω τι γίνεται οεο...η μεγάλη δεν ήταν έτσι .επίσης κοριτσια 10 ημερών σήμερα ο αφαλός μας δεν έπεσε ακόμη ..εσάς έπεσε? Σε πόσες μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...