Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@vayaki και μια ώρα μπορεί να είναι πολυ. Έχει βρεφακια π θηλάζουν Κ ανα μισή ώρα. Το 3ωρο στο θηλασμο ειναξ ουτοπικό σχεδόν κ σίγουρα όχι σε βρέφη ημερών. Γαλα με τ χέρι θα βγάζεις όταν βλέπεις ότι παρά φορτωνεις ίσα ίσα για να αποσυμφορεις τ στήθος. Μασαζακι πριν τ θηλασμο αν τ στήθος δ είναι ήδη γεμάτο αλλιώς δ χρειάζεται. Όσο για τ γαλα π τρέχει Εγώ είμαι μονίμως με μια πετσέτα. Στο θηλασμό ξεχνάς ώρες. Δ μετράς ούτε κάθε πόσο τρώει ούτε πόση ώρα τρώει. Ζητάει τ μωρο βάζεις στο στήθος. Είναι εξαιρετικά δύσκολο γτ νιώθεις ότι δ κάνεις τπτ άλλο όλη μέρα. Είναι τ σημείο π πολλές κοπέλες σταματάνε κ δίνουν μπουκάλι. Αν θες να έχεις γαλα όμως δ θα περιμένεις τ 3ωρο ειδικά τώρα πριν να εδραιωθεί ο θηλασμός γτ τ στήθος θα πάρει μήνυμα κ θα παράγει πιο λίγο γάλα. Υπομονή, Υπομονή, Υπομονή. Τπτ αλλο. Πάλεψε το αν τ θες εσύ πραγματικά. Αλλιώς δ χάθηκε κ ο κόσμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια εχω χαθει λιγο γιατι ειναι λιγο εξαντληση οι πρωτες μερες στο σπιτι με το μωρο. Θελω να φωναξω στο σπιτι μαια να με κατευθυνει με τον θηλασμο. Ειναι δυνατον απο θηλασμο να πειναει καθε 1 ωρα; δηλαδη μεχρι να φτασουμε το 3ωρο πρεπει να πεθανουμε; δινω κ συμπληρωμα μετα απο καθε θηλασμο για να φτανουμε το 3ωρο. Εχω τοσες αποριες για τον θηλασμο.... με τι κοιμαστε για να μη λερωνει το γαλα τα παντα; καθε ποτε κανουμε μασαζακι το στηθος; καθε ποτε βοηθαμε με το χερι στο αδειασμα του; τα χω παιξει λεμε... βοηθανε ολοι εδω να επιμεινω στον θηλασμο... εχουν αναλαβει τα παντα ωστε να εχω δυναμεις να θηλαζω....με 31 αιματοκριτη κρατιεμαι ορθια και κανω ο,τι μπορω... οποιαδηποτε συμβουλη απο εμπειρες... δεκτη!!!

@vayaki

Θα βαζεις  επιθέματα γενικα όλη τη μέρα για να μην λερωνεσαι .. οι πρώτες μέρες είναι δύσκολες μετά σταματάει να τρέχει το γάλα. 

Μασάζ και αδειασμα κάνουμε όταν έχουμε πολύ κ αρχίσει να σκληραίνει το στήθος.. αισθανθούμε ότι πετρώνει η κάνει γρομπαλακια . Αλλιώς δε χρειάζεται.   

Το πρώτο γάλα που πίνει σε κάθε θηλασμό  το μωρό  είναι σα νεράκι και μετα αρχίζει το πιο βαρύ που χορταίνει το μωρό.   Οπότε κάθε θηλασμός από το ένα στήθος!  Να  αισθανεσαι οτι αδειασε και αν συνεχίσει να θέλει  τότε πας στο άλλο.  Στον επόμενο θηλασμό πας στο άλλο στήθος και κάνεις πάλι το ίδιο.  

Στην αρχή το μωρό μπορεί να τρώει και μια ώρα!  Το καταλαβαίνεις Γτ ακόμα και να σταματήσει μόνο του έχει ακόμα γκρίνια..  Δεν έχει ηρεμήσει.  Και γω στην αρχή  φαντάσου έφτανα στο σημείο να βαρεθώ και σταματούσε και έλεγα αα οκκ .  Ε και μετα γκρίνιαζε.  Όταν κατάλαβα ότι Ναι! Θα πρέπει να περιμένω 50 λεπτα και να το πιέζω να φάει αν το δω ότι σταματάει και χαζεύει  δούλεψε! 

Έχε υπόψιν σου ότι  σιγα σιγα θα μειώνεται ο χρόνος  θηλασμού όσο θα μαθαίνει το μωρό να θηλάσει αποτελεσματικά.  Απ τα 50' στα 40' στα 30' στα 20'... Και θα φτάσεις στα 10-5'  .. κοντά στους 3- 4  μηνες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni @Christinapsr καταλαβα! Ευχαριστω και τις δυο για τις πληροφοριες! Πραγματικα ηρωιδες οι γυναικες που ακολουθουν αυτο το προγραμμα. Εγω σωματικα νιωθω χαλια. Τρεμω απο κουραση καποιες φορες... θα δω πως θα παει... θα το παλεψω οσο μπορω. Και παλι ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήραμε θηλαστρο της medela γιατί από το μαιευτήριο κιολας είχαν πληγωθεί οι θηλές μου και δεν μπορούσα με τιποτα να αντέξω τον πόνο.Εμενα το θηλαστρο με βοήθησε πολύ γιατί δε χρειάζεται να τον έχω όλη μέρα στο στήθος το οποίο θα με εξαντλούσε και θα τα παράταγα και θα έδινα σκόνη.Τωρα τον βάζω και στο στήθος μιας και επουλώθηκαν οι θηλες αλλά του δίνω και έτοιμο αντλημένο και χορταίνει για αρκετή ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για τις συμβουλές σας!!!

@Diwni ακολούθησα τις συμβουλές σου, άφησα το θήλαστρο στην άκρη μιας και τη δουλειά του την έκανε και άρχισα να τον βάζω στο στήθος.. αφού έτρωγε λίγο από μένα του δινα και συμπλήρωμα και τα ξημερώματα του δωσα μόνο στήθος.. από τις 5.00 μέχρι τις 6.45 έτρωγε από το στήθος μέχρι που χόρτασε χεχε!! είμαι πολύ χαρούμενη για την καλή εξέλιξη και πραγματικά σας ευχαριστώ με σώσατε!!!!

Τώρα συνεχίζω αλλά του δίνω και συμπλήρωμα..αλλά θα το σταματήσω και το συμπλήρωμα σταδιακά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki θα κανεις ότι βοηθάει εσένα. Η ψυχολογία της λεχώνας είναι εξαιρετικά εύθραυστη. Τα μωρά χρειάζονται πάνω από όλα τη μαμά τους να είναι καλά.

@lila80 καλό τ θήλαστρο άλλα δ αξίζει για 18 κ 20 μλ.  Άσε π δ είναι ενδεικτικό για τ πόσο παράγει τ στήθος. Θα βάζεις τ μωρο θα δίνεις κ λίγο συμπλήρωμα. Σταδιακά θα μειώνεις τα μλ από ρ συμπλήρωμα κ στο τέλος θα τα καταφέρεις. Έχω πολλές φίλες που τις πρώτες 30 40 μερες έδωσαν συμπλήρωμα κ μετά τ γύρισαν στο αποκλειστικό.

Αν σας παρηγορεί τρέχω από τ ένα μωρό στο αλλο. Με βοηθάει παρά πολυ ο αντρας μ δ μπορώ να πω. Αλλά όταν νυστάζει η μεγάλη κ θέλει αγκαλια κ μόνο εμένα για να κοιμηθεί θυμάται η μικρή ότι πεινάει. Ωρες ώρες πραγματικά πιάνω ρη μια αφήνω την αλλη. Η κ ταυτόχρονα. Μπορεί να κοιμησω τη μεγάλη να κλάψει τ μωρο να ξυπνήσει κ η μεγάλη. Φορτώνομαι τ μωρο Κ πάω ξαπλώνω δίπλα στη μεγάλη ενώ η μικρή θηλάζει. Μιλάμε για σουρεαλ καταστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 03/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Angelmammy  04/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Madi85 04/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  05/05/19 ?

@Χριστινακι89 06/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Diwni 08/05/19 ? γέννησε στις 03/05/19

@irened91 09/05/19 ? γέννησε στις 09/05/19

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19? γέννησε στις 05/05/19

@Berry  15/05/19 ? γέννησε στις 18/05/19

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/1? γέννησε στις 18/05/19

@RaniaMln 20/05/19 ? γέννησε στις 02/05/19

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@vayaki 28/05/19 ? γέννησε στις 15/05/19

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ? γέννησε στις 12/05/19

@lila80  31/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ? γέννησε στις 17/05/19

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γυρισαμε απο το γιατρο!το Μωρο εχει κατεβει αρκετα δεν παει αλλο μου ειπε ο γιατρος!του ειπα πως δεν μπορω αλλο με το στομαχι μου και τον ρωτησα για προκληση....δεν το προτιμα αλλα δεν θελει να συνεχισω και ετσι αλλο!μου ειπε να με ξανα δει την τεταρτη και θα δουμε αν μπουμε τεταρτη βραδυ με προκληση η πεμπτη πρωι....με ειδε απο κατω...παλι δεν πονεσα...δεν ξερω αν ειμαι αναισθητη εγω βρε κοριτσια η το φοβομουν πιο πολυ οπως την καμπυλη!ο τραχηλος ειναι προς τα πισω μου ειπε....αν μεχρι τηντεταρτη δεν εχει αλλαξει δε θελει να μπουμε με προκληση...αν εχει ερθει εστω στη μεση θα ειναι πιο θετικος!μου ειπε φουλ περπατημα επαφες και καθισματα για να βοηθησουμε!

Η μπεμπα εχει μια περιτυλιξη στον ωμο και ισως αυτο την εμποδιζει και δεν εχει αρχισει  να πιεζει!κατα τα αλλα ολα καλα μας ειπε ειναι!μου εδωσε προληπτικα μια κρεμα για μυκητες και μικροβια να την βαλω για 3 μερες...αυτα!ευχομαι να τα καταφερω βρε κοριτσια!τι να πω δεν ξερω!εχω αρχισει και ειμαι χαλια οοοολη μερα περα απο τη νυχτα!δεν με βοηθαει τιποτα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

 

@lila80 καλό τ θήλαστρο άλλα δ αξίζει για 18 κ 20 μλ.  Άσε π δ είναι ενδεικτικό για τ πόσο παράγει τ στήθος. Θα βάζεις τ μωρο θα δίνεις κ λίγο συμπλήρωμα. Σταδιακά θα μειώνεις τα μλ από ρ συμπλήρωμα κ στο τέλος θα τα καταφέρεις. Έχω πολλές φίλες που τις πρώτες 30 40 μερες έδωσαν συμπλήρωμα κ μετά τ γύρισαν στο αποκλειστικό.

 

Πολυ ελπιδοφορο αυτο! Μακαρι να λειτουργησει και στην περιπτωση μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Πόσες μείνατε ακόμα να γεννήσετε?

Καλημερα!!!!λιγες!αν δεις το πινακακι που εχει κανει η @vayaki πιο πανω λεει 8!βεβαια υπαρχουν και κοπελες που εχουν πολυ καιρο να μπουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα..έχω μέρες να μπω ..φαντάζομαι ότι καταλαβαινετε τους λόγους χαχα ..να μας ζήσουν όλα τα μωράκια ευχομαι γερά κ καλότυχα κ με το καλό όσες κοπέλες εμειναν...δεν πρόλαβα να ευχηθώ σε όλες προσωπικά ..έχω χάσει λίγο τη μπάλα!  εμείς βγήκαμε την Παρασκευή με ικτερο 17 ο παιδίατρος μας είπε φεύγετε έχετε ένα υγιέστατο κοριτσάκι...δεν είχαμε ιδέα από τιμές για ίκτερο κλπ...απλά μας σύστησαν την επόμενη μέρα επανέλεγχο για τυπικούς λόγους...έφτασε 20.5 κ έπρεπε να μπει άμεσα για φωτοθεραπεία ...εγώ κλάμα κ κακό ...να την έχουν με μάσκα στα μάτια δεμένα στη θερμοκοιτίδα κ να σπαραζει...το τι κλάμα έριξα 24 ώρες δεν λέγεται...κάθε 3 ώρες αντλούσα στην κλινική για να της δίνουν δικό μου...εκεί αυξήθηκε πολύ η παραγωγή μου...έβγαζα 50 ml από κάθε στήθος ενώ στο σπίτι 50 ml σύνολο...τέλος πάντων πήραμε το μωρό σπίτι γερό κ από χθες δίνω στήθος κ έχω αντλήσει 1_2 φορές κ το αποθήκευσα γιατί κοντεύει να εκραγεί.   Πιστεύω σιγά σιγά θα ρυθμιστεί η υπερπαραγωγή...ευτυχώς δεν δυσανασχετεί κ δεν πνίγεται η μικρή...η μεγάλη μου είναι 3 μέρες με πυρετό στην γιαγιά κι έχω σκάσει.  Σήμερα έχουμε παιδίατρο . .είναι απυρετη 1 24ωρο κι ελπίζω να μαζευτούμε επιτέλους όλοι σπίτι.  Αν νιώθετε το στήθος πολύ πρησμένο κ να πετρώνει σε σημεία μπείτε για μπάνιο με ζεστό νερό κ κάντε μασάζ...αν έχετε θηλαστρο βγάλτε να αποσυμφορηθεί....επίσης κι εμείς δεν τρώμε ανά 3ωρο σε καμία περίπτωση...στην καλύτερη ανά 2ωρο αλλά και παλι όχι συνέχεια...υπάρχουν στιγμές που θέλει απλά να είναι στο στήθος κ να πιπιλιζει.   ...υπομονή κορίτσια θα μπούμε σε Ρυθμό ..οι πρωτομανουλες μην απογοητεύεστε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως μετά την καισαρική και πάλι ήμουν πολύ σύντομα καλά...24 ώρες μετά σηκώθηκα και γενικά εκτός από μια μέρα που είχα λίγους πόνους όταν μου έβγαλαν όρους κλπ κ δεν πήρα παυσίπονα ήμουν περδικι...αύριο πάω ν βγάλω τα ράμματα ..ήδη κάνω όλες τις δουλειές μόνη ...ελπίζω όλες να αναρρώσετε σύντομα κ να αρχίσουμε τις ανοιξιάτικες βόλτες με τα μικρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 αχ μωρε σου ηρθαν το ενα μετα το αλλο!ευτυχως ολα καλα τωρα με το μωρο σου και η μεγαλη σου θα ειναι καλα και θα ειστε ολοι μαζι!κουραγιο!ειναι και οι ορμονες τωρα τα κανουν ολα δυσκολα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σημερα φωναξα εθελοντρια συμβουλο θηλασμου σπιτι. Με βοηθησε παρα πολυ. Εκανα λαθακια και δε βοηθουσα τον μικρο να τραβηξει οσο γαλα εχω... οποτε δεν τρεφοταν εντελως σωστα και ξαναπεινουσε πιο γρηγορα. Θελει εξασκηση ωστε να μαθει ο μικρος να το κανει σωστα και θα ερθουν καλυτερες μερες. Μου εδωσε πολυ δυναμη και θαρρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια σημερα φωναξα εθελοντρια συμβουλο θηλασμου σπιτι. Με βοηθησε παρα πολυ. Εκανα λαθακια και δε βοηθουσα τον μικρο να τραβηξει οσο γαλα εχω... οποτε δεν τρεφοταν εντελως σωστα και ξαναπεινουσε πιο γρηγορα. Θελει εξασκηση ωστε να μαθει ο μικρος να το κανει σωστα και θα ερθουν καλυτερες μερες. Μου εδωσε πολυ δυναμη και θαρρος. 

Μπραβο!καλα εκανες!!βοηθανε πολυ!ολα καλα θα πανε !!υπομονη και θα τα καταφερετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια σημερα φωναξα εθελοντρια συμβουλο θηλασμου σπιτι. Με βοηθησε παρα πολυ. Εκανα λαθακια και δε βοηθουσα τον μικρο να τραβηξει οσο γαλα εχω... οποτε δεν τρεφοταν εντελως σωστα και ξαναπεινουσε πιο γρηγορα. Θελει εξασκηση ωστε να μαθει ο μικρος να το κανει σωστα και θα ερθουν καλυτερες μερες. Μου εδωσε πολυ δυναμη και θαρρος. 

Από πού την βρήκες; Αθήνα μένεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Από πού την βρήκες; Αθήνα μένεις;

Οχι, Ξανθη. Γραψε στο fb εθελοντικη ομαδα υποστηριξης θηλασμου... καπως ετσι. Θα σου βγαλει την αντιστοιχη ομαδα της Αθηνας. Εγω μπηκα στην αντιστοιχη της Ξανθης. Εκει μεσα αν ρωτησεις με μνμ πιστευω θα σε βοηθησουν εθελοντικα. Σε μενα ηρθε με μεγαλη χαρα στο σπιτι μου η διαχειριστρια της ομαδας... η οποια θηλασε για καιροοοο 2 παιδια και μου εδωσε σιγουρια με τις γνωσεις της... μου εδωσε δυναμη να συνεχισω να το παλευω και θα ερθει παλι σπιτι μου να κανουμε παλι εξασκηση στην πραξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ! 

@vayaki Καλά έκανες και φωναξες  βοήθεια  μια χαρά θα τα καταφέρεις ! 

Γενικά όμως κορίτσια.. αυτά που γράφουν στις εθελοντικές ομάδες θηλασμού -εγώ έβλεπα της Αθήνας- πολλές φορές είναι ακραία.. Μη τα παίρνουμε ευαγγελιο! Πρώτα ο παιδίατρος!  Και σας το λέω εγώ που μια χαρά καταφερα να θηλάζω αποκλειστικά  ..δεν έχω κάποιο κόμπλεξ  σ αυτό το θέμα.α .

Γενικά έχουν κάποιες περίεργες απόψεις σχετικά με τα φάρμακα .. τη διατροφή..Και έχω δει απειρες φορες να λένε αα μην ακούς το γιατρό... είναι άσχετος..  ξέρω κοπέλες πολυ κοντινες μου που ακολούθησαν συμβουλές τύπου με το θηλασμό θα πέσει ο πυρετός μη δωσεις φαρμακο κ κατεληξαν  στο νοσοκομειο ... Μη μιλήσω για διατροφή! Δεν άφηναν τα παιδάκια να φάνε ως το χρόνο.. Ενώ όλοι λένε ότι στον 6ο πρέπει να φάνε  με αποτέλεσμα την αβιταμινωση  κτλ κτλ . 

Δε το συνεχίζω..  καλές είναι οι ομάδες αλλα να βάζουμε λίγο και τη κρίση μας μπροστά   κ να συμβουλευόμαστε πρώτα τους παιδίατρους που σπούδαζαν 10+ χρόνια  Γτ αυτές οι κοπέλες μπορεί να είσαι εσύ Κ εγώ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christinapsr είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 

@vayaki Καλά έκανες και φωναξες  βοήθεια  μια χαρά θα τα καταφέρεις ! 

Γενικά όμως κορίτσια.. αυτά που γράφουν στις εθελοντικές ομάδες θηλασμού -εγώ έβλεπα της Αθήνας- πολλές φορές είναι ακραία.. Μη τα παίρνουμε ευαγγελιο! Πρώτα ο παιδίατρος!  Και σας το λέω εγώ που μια χαρά καταφερα να θηλάζω αποκλειστικά  ..δεν έχω κάποιο κόμπλεξ  σ αυτό το θέμα.α .

Γενικά έχουν κάποιες περίεργες απόψεις σχετικά με τα φάρμακα .. τη διατροφή..Και έχω δει απειρες φορες να λένε αα μην ακούς το γιατρό... είναι άσχετος..  ξέρω κοπέλες πολυ κοντινες μου που ακολούθησαν συμβουλές τύπου με το θηλασμό θα πέσει ο πυρετός μη δωσεις φαρμακο κ κατεληξαν  στο νοσοκομειο ... Μη μιλήσω για διατροφή! Δεν άφηναν τα παιδάκια να φάνε ως το χρόνο.. Ενώ όλοι λένε ότι στον 6ο πρέπει να φάνε  με αποτέλεσμα την αβιταμινωση  κτλ κτλ . 

Δε το συνεχίζω..  καλές είναι οι ομάδες αλλα να βάζουμε λίγο και τη κρίση μας μπροστά   κ να συμβουλευόμαστε πρώτα τους παιδίατρους που σπούδαζαν 10+ χρόνια  Γτ αυτές οι κοπέλες μπορεί να είσαι εσύ Κ εγώ.  

Συμφωνω απολυτα μαζι σου σε ο,τι εγραψες! Κι εγω εχω δει ακραιες αποψεις... όλα με μετρο! Εγω προσωπικα κραταω τη βοηθεια που μου παρεχει στο να πιανει σωστα το παιδι και να κανω σωστες μαλαξεις την ωρα που τρωει ωστε να τον βοηθαω να τραβαει καλυτερα το γαλα. Ως εκει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλά έκανες κ τη φωνάξεις αλλοίμονο... !   Και γω θα το έκανα αν δεν είχα βοήθεια στο Μητερα που γέννησα !

Εγώ λέω για τα υπόλοιπα ..Πουδεν έχω λόγια μ αυτά που έχω δει ..  Και  το λέω  γτ δενε ιναι μονο αυτα που διαβασα ...έχω γνωστές που ασχολούνται και ενεργα κ  έχω δει κ τ αποτελέσματα... που ασ το .  Καταλήγουν και σε ψυχολογικά θέματα .. Τεσπα ...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

Πολύ καλά έκανες κ τη φωνάξεις αλλοίμονο... !   Και γω θα το έκανα αν δεν είχα βοήθεια στο Μητερα που γέννησα !

Εγώ λέω για τα υπόλοιπα ..Πουδεν έχω λόγια μ αυτά που έχω δει ..  Και  το λέω  γτ δενε ιναι μονο αυτα που διαβασα ...έχω γνωστές που ασχολούνται και ενεργα κ  έχω δει κ τ αποτελέσματα... που ασ το .  Καταλήγουν και σε ψυχολογικά θέματα .. Τεσπα ...  

Εχω δει και εγω τετοια περιπτωση σε συναδελφο!σταματησε μεχρι και τα εμβολια στο παιδι γιατι του σταματουσαν την αναπτυξη λεει!και το θηλαζε μεχρι 3 χρονων σιγουρα!εχεις δικιο!συμφωνω σε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 εεε τα ίδια κ χειρότερα έχω υπόψιν μου ..  Και 3 χρόνων να κοιμούνται με τους γονείς κ να θηλάζουν όλο το βράδυ.. κ φαΐ μετά τους 14 μήνες κ να ειναι το παιδάκι φυσικά σα πούπουλο κ πιο κοντουλι ... κ αυτό με τα εμβόλια κλασσική καραμέλα... Γτ ένα βιβλίο κ ενας οργανισμος το λέει ... Μ@&@&κες δλδ όλοι οι γιατροί του κοσμου...  

Και στο τέλος να στέλνει η άλλη στην ομάδα έχω 4 χρόνων κόρη κουράστηκα να θηλαζω και η μικρη κλαίει χτυπιέται βγάζει  τούφες από τα μαλλιά της όταν δοκιμάζω να μη της δώσω στήθος   .  Και να της απαντάνε οι διαχειριστριες το παιδι έχει δίκιο.  Θα αποθηλασει όταν θέλει Γτ να της κόψεις το θηλασμό??!?! 

Και στο φινάλε έχουμε και άντρες και πρέπει λίγο μετά το πρώτο καιρό να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρα  γτ χαλάνε και οικογένειες (και αυτό real story) .. 

Γενικά μπορώ να γράφω για το θέμα ωρες ... Αλλά το κόβω.  Καταλαβαίνετε νομίζω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

@stasa199 εεε τα ίδια κ χειρότερα έχω υπόψιν μου ..  Και 3 χρόνων να κοιμούνται με τους γονείς κ να θηλάζουν όλο το βράδυ.. κ φαΐ μετά τους 14 μήνες κ να ειναι το παιδάκι φυσικά σα πούπουλο κ πιο κοντουλι ... κ αυτό με τα εμβόλια κλασσική καραμέλα... Γτ ένα βιβλίο κ ενας οργανισμος το λέει ... Μ@&@&κες δλδ όλοι οι γιατροί του κοσμου...  

Και στο τέλος να στέλνει η άλλη στην ομάδα έχω 4 χρόνων κόρη κουράστηκα να θηλαζω και η μικρη κλαίει χτυπιέται βγάζει  τούφες από τα μαλλιά της όταν δοκιμάζω να μη της δώσω στήθος   .  Και να της απαντάνε οι διαχειριστριες το παιδι έχει δίκιο.  Θα αποθηλασει όταν θέλει Γτ να της κόψεις το θηλασμό??!?! 

Και στο φινάλε έχουμε και άντρες και πρέπει λίγο μετά το πρώτο καιρό να βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρα  γτ χαλάνε και οικογένειες (και αυτό real story) .. 

Γενικά μπορώ να γράφω για το θέμα ωρες ... Αλλά το κόβω.  Καταλαβαίνετε νομίζω.  

Συμφωνω οσο δεν παει μαζι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θελουν μετρο στη ζωη!εγω αυτο εχω να πω...ολες οι μανουλες κανουν και θα κανουν οτι καλυτερο μπορουν για τα μωρακια τους!αντε ας το αφησουμε αυτο το θεμα!

Σημερα εχω γιατρο παλι!για να δουμε τι θα μας πει!εχθες περπατουσα 2μιση ωρες το πρωι και μετα βγηκα και αλλα 45 λεπτα!η μεση μου με πεθανε βεβαια!ελπιζω να κοντευει η μπεμπα!!!βεβαια τις τελευταιες 2 μερες εχω κατι ενοχλησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...