Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@vayaki εσυ και η @Angelmammy τα καταφερατε!!!!μπραβο σας!!!!!σας θαυμαζω να ξερετε!!!!!

@marakineos μια βδομαδα της δινουμε ακομα!!!!μιλησα με τον αντρα μου και τη δευτερα που θα παμε στο γιατρο θα του πουμε αν δεν βγει απο μονη της μεχρι την τεταρτη να παμε πεμπτη με προληση!

@Berry δεν ξερω αν βοηθανε εγω ξεκινησα παντως να το παλευω και δε βλεπω φως!!!χαχαχαχααχα μπορει να σας προλαβει ο μπεμπης!εμενα μου ειπε ο γιατρος οτι η κολπικη εξεταση μπορει να προκαλεσει τοκετο !μακαρι να πανε ολα καλα!!!!

@Mariamagdalini και @Mist καντε οτι περναει απο τι χερι σας!!χαχαχαχαχα εγω το εχω παρει πολυ ζεστα αυτη τη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Berry λες ο μικρός σου να έχει διαφορετική άποψη από εσάς??? Είπαμε, τα αγοράκια μας είναι βιαστικά... Εκείνα αποφασίζουν πότε θα έρθουν!!! Με το καλό κορίτσι μου! Ευχομαι, εάν είναι σημάδι, να πάνε όλα καλά και να έχεις έναν εύκολο, φυσιολογικό τοκετό!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Ευχαριστω πολυ!! Μακάρι να πάνε ολα τέλεια! Θα σας ενημερώσω για οτιδήποτε νεότερο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Και γω ζηλεψα για την @vayaki αλλά για τον γρήγορο τοκετό!!Μακάρι να είμαστε και μεις έτσι τυχερές..Εγώ δεν το βλέπω πριν την ΠΗΤ πάντως...Να δούμε τι θα μας πει αύριο και ο γιατρός αλλά εγώ δεν νιώθω τίποτα..

Δεν σκεφτομαι τοσο τον τοκετο....το εχω αφησει και οσο παρει!ας φτασω εκει και βλεπουμε!!!ουτε εγω το βλεπω για εμενα....ετοιμα ειναι μωρε γιατι δε βγαινουν ??χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Δεν σκεφτομαι τοσο τον τοκετο....το εχω αφησει και οσο παρει!ας φτασω εκει και βλεπουμε!!!ουτε εγω το βλεπω για εμενα....ετοιμα ειναι μωρε γιατι δε βγαινουν ??χαχαχαχαα

Χαζά ειναι να βγουν; Μια χαρα έχουν βολευτεί στην κοιλιά της μαμάς! Σου λέει που θα βρούμε καλυτερα;; Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επ βρε!! Τι έγινε;;; Έχω να μπω από προχθές και γεννησατε 2! @dimitra2222 & @vayaki να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!! @vayaki μας έκανες την έκπληξη εσύ!! Σε σχέση με τη δική μου περίπτωση είχες απ'ότι καταλαβαίνω πολύ πιο εύκολο κ γρήγορο τοκετό. Θα τα πούμε όμως πιο αναλυτικά αφού γεννήσουν όλα τα κορίτσια. Με είχες ρωτήσει και για την πληγωμένη θηλή μου... Λοιπόν, θεραπεύτηκε σε χρόνο dt μόνη της. Απλά έβαζα συνεχώς από το γάλα μου πάνω. Και μέσα σε ένα 24 Ώρο είχε κλείσει. Πονάω λίγο όταν πιάνει η μικρή αλλά αμέσως περνάει ο πόνος μόλις ξεκινήσει κ τρώει. 

Κορίτσια, συγγνώμη που δε απαντάω αλλά έχω πάνω μου κρεμασμένη τη μικρή μου. Και είναι ώρες ώρες αδύνατον να σας γράψω αν και το θέλω πολύ. 

Εμείς πήγαμε παιδίατρο, είμαστε 90γρ κάτω του βάρους γέννησης και σε λίγες μέρες θα το έχουμε ανακτήσει σίγουρα τόσο που τρώμε. :-) Και είναι όλα πολύ καλά. Μας άκουσε βέβαια οοοοολη η πολυκατοικία από το κλάμα αλλά είμαστε ζωντανές και δυναμικές... Πώς να το κάνουμε;;; Χαχα!! 

Με το καλό όλες οι υπόλοιπες. 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni τι περνάς κι εσύ βρε κορίτσι μου;; Μα να ξυπνάνε και οι 2 είτε μαζί είτε εναλλάξ είναι απίστευτα δύσκολο. Ελπίζω η μεγάλη σου να έρθει πάλι σε πρόγραμμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayakiμακάρι όλες οι κοπέλες να έχουν τέτοια εξέλιξη στον τοκετό. Καλή ανάρρωση κ με τ θηλασμο μην αγχώνεσαι εδώ τα κορίτσια π μπήκαν τα μωράκια τους θερμοκοιτιδα για μέρες κ τ κατάφεραν.

@Angelmammy ασε όλο τ βράδυ είμαστε πάρε μωρο φέρε μωρο γτ δ μπορώ να σηκώσω την μεγάλη κ αναγκαστικά μ την φέρνει αρην αγκαλιά μ ο άντρας μου. Θηλάζω τ μωρο τ δίνω στον άντρα μου, μου δίνει τη μεγάλη, αφήνει τ μωρο, κάνει γάλα μ τ φέρνει, ξανά πάει στο μωρο, μετά έρχεται παίρνει ρη μεγάλη να την πάει στο κρεβάτι της μου δίνει τ μωρο ένας χαμος. Άσε π τ μωρο πολλές φορές δ ξανά κοιμαται κ περπατάω πάνω κάτω σαν τ ζόμπι μη τυχόν κ κλάψει κ μ ξύπνησει κ την αλλη. Ωρες ώρες ζούμε μεγάλες στιγμές σ αυτό τ σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mist είπε:

Κι εγώ περπάτημα, σκάλες, ασκήσεις με τη μπάλα..τίποτα ακόμα όμως!! Την Παρασκευή που είναι και η ΠΗΤ θα κάνω καρδιοτοκογράφημα. Ας ελπίσουμε ότι μέσα στο σκ θα ξεκινήσει η διαδικασία..?

Μακάρι να προχωρήσει το θέμα! Κι εσύ είσαι πολύ κοντά. Νιώθεις τπτ; Δε θέλω να περάσω την Πητ μου. Έχω κουραστεί αρκετά. Ακόμα και το περπάτημα με ζοριζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini εγω παλι εχω κουραστει με το στομαχι μου....κατα τα αλλα θα αντεχα!γιατι και τωρα περπαταω 1 ωρα σιγουρα καθε μερα!αν δεν τα ειχα αυτα θα περιμενα ελλη μια εβδομαδα (συνολο 2)ενω τωρα δεν μπορω να το σκεφτομαι καν !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Mariamagdalini εγω παλι εχω κουραστει με το στομαχι μου....κατα τα αλλα θα αντεχα!γιατι και τωρα περπαταω 1 ωρα σιγουρα καθε μερα!αν δεν τα ειχα αυτα θα περιμενα ελλη μια εβδομαδα (συνολο 2)ενω τωρα δεν μπορω να το σκεφτομαι καν !

Ναι κ το στομάχι πολύ ζόρι, σε καταλαβαίνω.. κ διάβαζα κάπου ότι τελευταίες μέρες που κατεβαίνει το μωράκι ηρεμούμε κι από το στομάχι ή τις αναγουλες.. εγώ έχω λίγες καούρες μόνο. Γαστρεντερικά επίσης το έντερο με πιέζει πολύ, πηγαίνω κι αρκετές φορές τουαλέτα. Μια ώρα δεν μπορω με τπτ να περπατήσω, θα με μαζεύουν με τα κουταλάκια! Με πεθαίνει η μέση κ νιώθω πίεση χαμηλά. Αύριο έχουμε πολλές ραντεβού με γιατρό, για να δούμε πού βαδίζουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariamagdalini είπε:

Μακάρι να προχωρήσει το θέμα! Κι εσύ είσαι πολύ κοντά. Νιώθεις τπτ; Δε θέλω να περάσω την Πητ μου. Έχω κουραστεί αρκετά. Ακόμα και το περπάτημα με ζοριζει

Αυτό είναι το θέμα..ότι παρότι έμεινε μια μέρα μόνο δεν νιώθω τίποτα!!! Πονάκια καθόλου! Ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα..Εμείς θα περιμένουμε 4 μέρες..Και αν μέχρι την Τρίτη δεν έχουμε κάποια εξέλιξη, θα πάμε για πρόκληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ναι κ το στομάχι πολύ ζόρι, σε καταλαβαίνω.. κ διάβαζα κάπου ότι τελευταίες μέρες που κατεβαίνει το μωράκι ηρεμούμε κι από το στομάχι ή τις αναγουλες.. εγώ έχω λίγες καούρες μόνο. Γαστρεντερικά επίσης το έντερο με πιέζει πολύ, πηγαίνω κι αρκετές φορές τουαλέτα. Μια ώρα δεν μπορω με τπτ να περπατήσω, θα με μαζεύουν με τα κουταλάκια! Με πεθαίνει η μέση κ νιώθω πίεση χαμηλά. Αύριο έχουμε πολλές ραντεβού με γιατρό, για να δούμε πού βαδίζουμε

Στο τέλος κι εγώ έτσι ήμουν. Ακριβώς όπως περιγράφεις τους πόνους κ τις ενοχλήσεις. Αλλά με τη διαφορά ότι και περπατούσα ( με τα χίλια ζόρια αλλά το έκανα) κ έκανα στο σπίτι πολλές ασκήσεις και στο πάτωμα κ με τη μπάλα. @stasa199 & @Mariamagdalini κορίτσια υπομονή!!! Είστε στην τελική ευθεία! Πόσο σας καταλαβαίνω δεν ξέρετε. Σε λίγο ξεκινούν τα ωραία κ για εσάς. 

@Diwni κουράγιο!! Μόνο αυτό μπορώ να σου πω. Όλα θα στρώσουν. Πάντα στρώνουν. Είναι που έχεις κάνει και την καισαρική βρε παιδί μου. Εγώ μπορεί να ********** μέχρι να γεννήσω φυσιολογικά αλλά το ίδιο βράδυ ήμουν όρθια και έκανα μπάνιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mist με τον καλό. Σου εύχομαι να μη χρειαστεί να μπεις με πρόκληση αλλά και έτσι να έρθουν τα πράγματα δεν είναι κάτι τρομερό. Έτσι να σκέφτεστε. Θετικά. Έχετε και την άγνοια της πρωτάρας χαχαχαχα!!!! Θα πάτε και όπως και να' χει το θέμα είναι γερά μωράκια και γερές μανούλες. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdaliniκαι εγω τα διαβαζα αυτα και ελεγα θα περασει αλλα εμενα οσο παει ειναι χειροτερα και απο το 1ο τριμηνο!!!!!καλα και εγω λεω θα αντεχα γιατι δεν εχω αυτους τους πονους που λες!!!μονο αν κουραστω ποναει η μεση!περπαταω φουλ!!!!αφου λεω θα βγει και θα με μισει το μωρο μου!!αντε να μας πειτε νεα βρε κοριτσια αυριο!

@Angelmammy προσπαθω αλλα δεν μπορωωωωωω!!!!ασκησεις στο σπιτι δεν πολυ κανω η αληθεια ειναι.....ειναι που δεν ειμαι καλα..καποιες μερες που ειμαι καπως καλυτερα κατι κανω!

Μονο εγω δεν εχω θεμα με την προκληση???γιατι βρε κοριτσια?ξερετε κατι που δεν ξερω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Mist με τον καλό. Σου εύχομαι να μη χρειαστεί να μπεις με πρόκληση αλλά και έτσι να έρθουν τα πράγματα δεν είναι κάτι τρομερό. Έτσι να σκέφτεστε. Θετικά. Έχετε και την άγνοια της πρωτάρας χαχαχαχα!!!! Θα πάτε και όπως και να' χει το θέμα είναι γερά μωράκια και γερές μανούλες. 

 

Ευχαριστώ πολύ!! Κι εγώ το εύχομαι.. Και συνέχεια του λέω να έρθει αλλά δεν μ' ακούει..έχει βολευτεί!! Χαχαχα Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@marakineos @stasa199 δεν εκανα επισκληριδιο γιατι φτασαμε διαστολη 9 σε χρονο μηδεν και χωρις να νιωθω κατι φοβερο. Εεε μετα με τους τεχνητους πονους αφου ειχαμε φτασει σε τελεια διαστολη ειπα θα κανω λιγη υπομονη και θα τους αντεξω. 

Να σου ζήσει κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αυριο πρωί μπαίνω με πρόκληση! Πήγα σήμερα μαιευτήριο είχα πόνους και λίγη διαστολή! Αύριο είναι η μεγάλη μέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου αυριο πρωί μπαίνω με πρόκληση! Πήγα σήμερα μαιευτήριο είχα πόνους και λίγη διαστολή! Αύριο είναι η μεγάλη μέρα!! 

Μπραβο κοριτσι μου! Αντε με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου αυριο πρωί μπαίνω με πρόκληση! Πήγα σήμερα μαιευτήριο είχα πόνους και λίγη διαστολή! Αύριο είναι η μεγάλη μέρα!! 

Να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...