Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@dimitra2222 να σ ζήσει κορίτσι μου! Καλή ανάρρωση κ σε σένα. Ελπίζω να μην πονάς πολύ.

@vayakiόντως τι ξαφνικό ήταν αυτο! Παιδαρος 3400! Φτου φτου! Να σας ζήσει! Γερό κ καλοτυχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki κορίτσι μου συγχαρητήρια! Να σας ζήσει γερό κ καλότυχο! Να τη η βλέννη που εδώ σήμαινε κ σχετικά σύντομα τοκετό! Περιμένουμε νέα σου ♥️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

Μετά τη ΜΕΝΝ τον έβαλαν σε μονάδα αυξημένης φροντίδας νομίζω λέγεται όπου πάλι τον είχαν σε θερμοκοιτίδα λόγω ικτέρου. Εκεί έμεινε 1 μέρα και μετά τον έβαλαν σε απλή μονάδα για άλλες 3. Εμας βγήκε μετά από 10 ημέρες, αλλά επειδή έπαιρνε αντιβίωση. Στον μπέμπη σου έδωσαν αντιβίωση;

Οχι δεν εδωσαν αντιβίωση! 

Εγω βγαίνω αύριο και δεν ξέρω τι να κάνω με το γάλα. Να πω να δώσουν ξένο μέχρι να βγει? Είμαι μπερδεμένη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηγαμε στο γιατρο!η μπεμπα 3.100 μας ειπε περιπου!τη δευτερα θα ξανα παμε τωρα...τον ρωτησα για τον τραχηλο και μου ειπε οτι δε θελει να με πειραξει γιατι μπορει να προκαλεσει τοκετο και θελει να με αφησει προς το παρον....του ειπα πως δεν μπορω καθολου με το στομαχι μου και μου ειπε να κανω υπομονη γιατι και αυριο μπορει να με βαλει με προκληση αλλα μια βδομαδα μου λεει δεν μπορεις ακομα??και ο αντρας μου του ειπε οχι οχι θα περιμενουμε!εμενα δε με ρωτησε!!!χαχαχαχαχα θελει να κανω αλλο ενα nst μες τη βδομαδα και βλεπουμε!μου ειπε επαφες και περπατημα!ολα καλα πανε και ελπιζω να ερθει συντομα η μπεμπα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Οχι δεν εδωσαν αντιβίωση! 

Εγω βγαίνω αύριο και δεν ξέρω τι να κάνω με το γάλα. Να πω να δώσουν ξένο μέχρι να βγει? Είμαι μπερδεμένη! 

Εγώ έβγαζα με θηλαστρο ανά 2,5-3 ώρες και κάθε μέρα στο επισκεπτήριο τους το πήγαινα κ του το έδιναν. Επειδή όμως δεν τον κάλυπτε, μου είχαν πει ότι του είχαν δώσει κ ξένο. Γνώμη μου, εάν δεν επαρκεί το δικό σου, καλό είναι να του δώσεις κ συμπλήρωμα. Πρέπει να τρώει καλά κ για να πάρει βάρος κ για να μην έχεις θέμα με ίκτερο, αν κ εμείς δεν το αποφύγαμε δυστυχώς... Τώρα, εσύ θα αποφασίσεις τι προτιμάς να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Εγώ έβγαζα με θηλαστρο ανά 2,5-3 ώρες και κάθε μέρα στο επισκεπτήριο τους το πήγαινα κ του το έδιναν. Επειδή όμως δεν τον κάλυπτε, μου είχαν πει ότι του είχαν δώσει κ ξένο. Γνώμη μου, εάν δεν επαρκεί το δικό σου, καλό είναι να του δώσεις κ συμπλήρωμα. Πρέπει να τρώει καλά κ για να πάρει βάρος κ για να μην έχεις θέμα με ίκτερο, αν κ εμείς δεν το αποφύγαμε δυστυχώς... Τώρα, εσύ θα αποφασίσεις τι προτιμάς να κάνεις. 

Έχω ήδη πει να του δώσουν ξένο σε περίπτωση που δεν επαρκεί!

προς το παρον δεν του έδωσαν.

αύριο όμως θα βγω και θα του δώσουν. 

Νομίζω τελικά πως το πρωτόκολλο λέει 10 μέρες και τα κρατάνε τόσο ότι και να γίνει!

σε ποιο γέννησες? 

Τι βάρος γεννήθηκε το μωρό σου ?γιατί δεν θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Έχω ήδη πει να του δώσουν ξένο σε περίπτωση που δεν επαρκεί!

προς το παρον δεν του έδωσαν.

αύριο όμως θα βγω και θα του δώσουν. 

Νομίζω τελικά πως το πρωτόκολλο λέει 10 μέρες και τα κρατάνε τόσο ότι και να γίνει!

σε ποιο γέννησες? 

Τι βάρος γεννήθηκε το μωρό σου ?γιατί δεν θυμάμαι..

Στο Αλεξάνδρα γέννησα και ο μπέμπης γεννήθηκε 3660. Μου είχαν πει ότι γενικά στα βρέφη παίρνουν ως δεδομένο το χειρότερο σενάριο και μετά από εξετάσεις βλέπουν εάν έχει κάτι. Πχ στη περίπτωση μας τον αντιμετώπισαν σαν να είχε λοίμωξη γιατί έκανε δέκατα τα οποία μάλλον ήταν από τη θερμοκοιτίδα. Ωστόσο του έδωσαν την αντιβίωση για παν ενδεχόμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Στο Αλεξάνδρα γέννησα και ο μπέμπης γεννήθηκε 3660. Μου είχαν πει ότι γενικά στα βρέφη παίρνουν ως δεδομένο το χειρότερο σενάριο και μετά από εξετάσεις βλέπουν εάν έχει κάτι. Πχ στη περίπτωση μας τον αντιμετώπισαν σαν να είχε λοίμωξη γιατί έκανε δέκατα τα οποία μάλλον ήταν από τη θερμοκοιτίδα. Ωστόσο του έδωσαν την αντιβίωση για παν ενδεχόμενο. 

Α πολύ καλό βάρος! Και μας 3400. Αλλά δεν έχει να κάνει το βάρος τελικά! 

αλήθεια? Δεν μας είπαν κάτι εμάς! 

αχ μακάρι όλα τα μωράκια του κόσμου να είναι καλά!

μεγάλο άγχος και για τους γονείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi35 είπε:

Α πολύ καλό βάρος! Και μας 3400. Αλλά δεν έχει να κάνει το βάρος τελικά! 

αλήθεια? Δεν μας είπαν κάτι εμάς! 

αχ μακάρι όλα τα μωράκια του κόσμου να είναι καλά!

μεγάλο άγχος και για τους γονείς!

Ούτε το βάρος ούτε η εβδομάδα κύησης έχει να κάνει τελικά... Κάποια μωράκια απλά δυσκολεύονται να προσαρμοστούν στο νέο περιβάλλον, όπως στην περίπτωση μας. Όπως μου είπε ο γιατρός μου είναι σαν να σε παίρνουν εσένα να σε πάνε στο διάστημα. Άλλοι προσαρμόζονται ευκολότερα, άλλοι όχι τόσο. Βέβαια θεωρώ ότι παίζει το ρόλο του και ο τρόπος του τοκετού. Πιστεύω με την καισαρική τους έρχεται πιο απότομη η αλλαγή απ'ότι στο φυσιολογικό που γίνεται σταδιακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

Ούτε το βάρος ούτε η εβδομάδα κύησης έχει να κάνει τελικά... Κάποια μωράκια απλά δυσκολεύονται να προσαρμοστούν στο νέο περιβάλλον, όπως στην περίπτωση μας. Όπως μου είπε ο γιατρός μου είναι σαν να σε παίρνουν εσένα να σε πάνε στο διάστημα. Άλλοι προσαρμόζονται ευκολότερα, άλλοι όχι τόσο. Βέβαια θεωρώ ότι παίζει το ρόλο του και ο τρόπος του τοκετού. Πιστεύω με την καισαρική τους έρχεται πιο απότομη η αλλαγή απ'ότι στο φυσιολογικό που γίνεται σταδιακα. 

Ναι και μένα ο γιατρός μου λόγω καισαρικής μου είπε πως ειναι..

αχ τι να κάνουμε! Συμβαίνουν κι αυτά! Όσο ήμουν στο μαιευτήριο ήμουν χαλαρή. Τώρα που βγαίνω κάπως μου φαίνεται! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα να σας γραψω πως εγιναν τα πραγματα. Την Τριτη το πρωι ξυπνησα και βρηκα κομματι χοντρης βλεννας μπεζ. Το ιδιο βραδυ επιχειρουμε σεξ ελευθερο μετα απο μηηηηνες. Με το που τελειωνει το σεξ ξεκιναω να βγαζω βλεννες με αιματακι... οι οποιες γινοντουσαν ολο και περισσοτερες και το αιμα ηταν ζωηρο κοκκινο. Ταυτοχρονα αρχιζω να νιωθω λες και μου τραβαει καποιος τη μεση ανα 5 λεπτα ετσι με τη μια. Περιμενω κανενα 2ωρο με αυτα τα συμπτωματα και ξυπναω τον αντρα μου να παμε νοσοκομειο στις 3 τα ξημερωματα να δουμε εστω το αιμα τι ειναι. Διοτι το αλλο με τη μεση ηταν κατι εντελως υποφερτό. Παω κανω nst και μου λενε: εισαι κομπλε, προπαρασκευαστικες συσπασεις εχεις. Θα σε κανουμε και μια εξεταση και φευγεις. Καθομαι σε ενα κρεβατι ξαπλωμενη να τους περιμενω επι 3 ωρες γιατι επεσαν πολλοι τοκετοι. Εγω ημουν γιουχου! Δεν  ενιωθα κατι σπουδαιο. Περιμενα με νευρα τη σειρα μου. Ερχεται ο γιατρος με εξεταζει και λεει: ΔΙΑΣΤΟΛΗ 6. εισαγωγή γεννας! Κοριτσια στο πι και φι η διαστολη εγινε 9. Εγω δεν ενιωθα κατι σπουδαιο. Μου βαζουν στις 9 το πρωι τεχνητους πονους. Οκ εκει ενιωσα τον ΠΟΝΟ. Στις 12 παρα βγηκε ο μικρος. Δυσκολευτηκα πολυ στην εξωθηση. Δεν το κατειχα... δεν εβαζα δυναμη. Παιζει να μας πηρε 1 ωρα μονο το σπρωξιμο. Ο γιατρος αποκαλεσε τον μικρο mercedes (γερο μηχανημα) γιατι τοση ωρα κολλημενο το κεφαλι εκει κατω... ουτε στρεσαρονταν... ουτε αλλαζαν οι παλμοι του! Βγηκε ασπρος ασπρος ομορφος! Ησυχουλης! Το παλευουμε να ερθει το γαλα μου. Δινουμε και ξενο παραλληλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 03/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Angelmammy  04/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Madi85 04/05/19 ? γέννησε στις 23/04/19

@Nikolina1989  05/05/19 ?

@Χριστινακι89 06/05/19 ? γέννησε στις 04/05/19

@Diwni 08/05/19 ? γέννησε στις 03/05/19

@irened91 09/05/19 ? γέννησε στις 09/05/19

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19? γέννησε στις 05/05/19

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/1?

@RaniaMln 20/05/19 ? γέννησε στις 02/05/19

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ? γέννησε στις 14/05/19

@vayaki 28/05/19 ? γέννησε στις 15/05/19

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ? γέννησε στις 12/05/19

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

@vayaki να σου ζήσει!

πόσο γεννήθηκε ο μπέμπης σου? 

Ευχαριστω πολυ! 3.400 γεννηθηκε!

Και γενικα ευχαριστω ολαααα τα κοριτσια για τις ευχες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki μπραβο σου κοπελα μου!!!!!και στο μικρουλη σου!για το θηλασμο μην αγχωνεσαι δωστου οσο στηθος θελει και θα γινουν ολα!!!!οτι καλυτερο ειναι το πρωτογαλα για τα μικρακια!να σου πω την αληθεια ζηλεψα που γεννησες!!χαχαχαχαχα 

Χωρις επισκληριδιο γεννησες?πο πο εφτασες στο 9 και ησουν καλα παντως μπραβο σου!!!!!να σας ζησει και παλι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μια χαρά η μπέμπα σου! Ένα κουράγιο έμεινε κ σε λίγο τα άσχημα συμπτώματα θα είναι παρελθόν!!

@vayaki έκανες επισκληριδιο? Μπράβο όλα καλά! Πωπω διαστολή 6!! Έκπληξη έκανε ο μπέμπης βγήκε ξανφικα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos @stasa199 δεν εκανα επισκληριδιο γιατι φτασαμε διαστολη 9 σε χρονο μηδεν και χωρις να νιωθω κατι φοβερο. Εεε μετα με τους τεχνητους πονους αφου ειχαμε φτασει σε τελεια διαστολη ειπα θα κανω λιγη υπομονη και θα τους αντεξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @vayaki κ για την ψυχραιμία κ για όλα! Κι μικρος ατάραχος μάλλον επειδή κι η μαμά κατάφερε να μείνει ψύχραιμη!!! Με τον θηλασμό θα στρώσουν σταδιακά τα πράγματα πιστεύω. Δεν έχεις πολύ γάλα ακόμα ή ο μικρός δεν παίρνει στήθος; 

Εγώ νιώθω πόνους περιόδου αλλά τπτ άλλο... Την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό. Πλησιάζει η Πητ κι ο μικρός καραβολεμενος... Εκτός από περπάτημα άρχισα κ καθίσματα κ προβολές, μου είπε μια συνάδελφος ότι τη βοήθησαν. Σεξ δεν... Έγινε μια απόπειρα χαχαχαχα αποτυχημένη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Μπράβο @vayaki κ για την ψυχραιμία κ για όλα! Κι μικρος ατάραχος μάλλον επειδή κι η μαμά κατάφερε να μείνει ψύχραιμη!!! Με τον θηλασμό θα στρώσουν σταδιακά τα πράγματα πιστεύω. Δεν έχεις πολύ γάλα ακόμα ή ο μικρός δεν παίρνει στήθος; 

Εγώ νιώθω πόνους περιόδου αλλά τπτ άλλο... Την Παρασκευή έχω ραντεβού με τον γιατρό. Πλησιάζει η Πητ κι ο μικρός καραβολεμενος... Εκτός από περπάτημα άρχισα κ καθίσματα κ προβολές, μου είπε μια συνάδελφος ότι τη βοήθησαν. Σεξ δεν... Έγινε μια απόπειρα χαχαχαχα αποτυχημένη ??

Κι εγώ περπάτημα, σκάλες, ασκήσεις με τη μπάλα..τίποτα ακόμα όμως!! Την Παρασκευή που είναι και η ΠΗΤ θα κάνω καρδιοτοκογράφημα. Ας ελπίσουμε ότι μέσα στο σκ θα ξεκινήσει η διαδικασία..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πριν απο λιγο ειδα μια πολυ μεγάλη καφέ βλέννη σαν ζελέ (συγγνώμη για την περιγραφή). Δεν νιωθω κάποιον πόνο, αλλά ανησύχησα λιγο. Μου ειπε χθες ο γιατρός οτι μπορεί να δω λιγο βλενουλα κατα το σκούπισμα λόγω της κολπικής εξέτασης αλλά αυτο που ειδα πριν ήταν το κατι αλλο! Λέτε να μας προλάβει ο μικρός πριν την πρόκληση ;; Θα περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry λες ο μικρός σου να έχει διαφορετική άποψη από εσάς??? Είπαμε, τα αγοράκια μας είναι βιαστικά... Εκείνα αποφασίζουν πότε θα έρθουν!!! Με το καλό κορίτσι μου! Ευχομαι, εάν είναι σημάδι, να πάνε όλα καλά και να έχεις έναν εύκολο, φυσιολογικό τοκετό!!! Θα περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...