Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Diwni & @Mist μάλλον είναι ο θηλασμός τλκ που δε ρευονται τα μωράκια μας. Θα πάμε στον παιδίατρο το βράδυ τελικά οπότε θα δούμε τι θα μας πει και αυτός. 

@Diwni@Diwni ναι, είναι άσπρο σα γιαούρτι αυτο που βγάζει. Μου το έκανε και σήμερα.

Μα πόσες φορές κάνει κακά της;;; Σοβαρά τώρα;;; Ποπό!! Είναι οκ αυτό να συμβαίνει; Εμένα από χθες έχει κάνει άπειρες τσισακια και 2 κακά της (σε σχέση με τις 5-6 που έκανε) αλλά και οι 2 ηταν..... Χαχαχα! Συζήτηση όμως που κάνουμε. 

@Vivi35 κι εμένα μου την κράτησαν περίπου 40 ώρες και ήμουν πολύ στενοχωρημένη. Αλλά πήγαινα κάθε 3 και λίγο να τη θηλάσω, οπότε και αγκαλιές είχαμε και χαδακια. Όχι πολλά γιατί οι μαίες ήταν πανξινες και δε με θέλανε στο χώρο τους. Εγώ πάλευα με αποκλειστικό θηλασμό, πρώτη φορά στη ζωή μου και αυτό που βρήκε μια να μου πει είναι ότι το μωρό είναι μεγάλο και δε χορταινει. Τσακωθηκαμε φυσικά γιατί το Έλενα είναι μαιευτήριο υπέρ του μητρικού θηλασμού και εγώ χρειαζομουν υποστήριξη κ όχι αποθάρρυνση. Τέλος πάντων, όλα καλά πάνε οπότε περασμένα ξεχασμένα. 

@vayakiερχεται και η δική σου ώρα σιγά σιγά. Εμ τι;;; Αργά ή γρήγορα θα έρθουν τα μωράκια σας κι εσάς. Πάντως, μέχρι στιγμής εγώ και η @irened91 γεννήσαμε στην ΠΗΤ μας. Για να δούμε οι υπόλοιπες. 

@Madi85 και η @Diwni μας είχε πει ότι μάλλον λόγω της καρδιάς μας προτιμά αριστερά. Μου ακούγεται λογικό αλλά έχω την εντύπωση ότι το αριστερό μου στήθος έχει και πολύ γάλα. Δεν έχω τρόπο να το μετρήσω βέβαια αλλά από τις γουλιτσες που κατεβάζει το καταλαβαίνω.

Κορίτσια, εμένα η μικρή μου δεν έχει σταματημό πια! Αφού δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Πνίγεται από το γάλα, βήχει και μετά θέλει ξανά και ξανά και ξανά! Το βράδυ κοιμηθήκαμε πολύ καλά, ξύπνησε μόνο 1:30-03:00 για φαγακι και μετά στις 06:00. Από τις 06:00 όμως και μετά έκλεισε τα μάτια της μόνο μαζί μου στο κρεβάτι, ξαπλωμένες ενώ θήλαζε για καμία ωρίτσα. Δεν ξέρω, πόσο φυσιολογικό είναι ένα μωράκι 10 ημερών να κλαίει κάθε φορά που πάω να τη βάλω στην κούνια της;; Αν την αφήσω πάνω μου, κοιμάται αλλά εμένα με πονάει ο κόκκυγας μου πια από το πολύ καθισιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα το αριστερό προτιμάει! Αφού καμία φορά της δίνει από δεξιά και δεν το θέλει ... Συμβαίνει μας είπε η παιδίατρος και μου είπε να της δίνω το δεξί όταν είναι πιο ήσυχη... 

Ότι το μωρό είναι πιο ήσυχο μαζί σου στη κρεβάτι @Angelmammy εγώ το θεωρώ λογικό... Εκεί σε νιώθει δίπλα της... Νιώθει ασφάλεια... Εμένα αυτή η στάση θηλασμού και ο ύπνος με το μωρό να πω με βοήθησε στις δύσκολες στιγμές που ήμουν πολύ κουρασμένη , δεν άντεχα άλλο... Με αυτόν τον τρόπο έτρωγε το μωρό και μετά κοιμομασταν και οι δύο πολύ ωραία... Βέβαια δεν επιδιώκω να κοιμαμαστε έτσι μη μάθει το μωρό (αν και ειναι τοσο γλυκό να κοιμάσαι με αυτό το πλασματακι αγκαλίτσα...!!) Αλλά το χρησιμοποιώ για τις δύσκολες στιγμές μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Και εμένα το αριστερό προτιμάει! Αφού καμία φορά της δίνει από δεξιά και δεν το θέλει ... Συμβαίνει μας είπε η παιδίατρος και μου είπε να της δίνω το δεξί όταν είναι πιο ήσυχη... 

Ότι το μωρό είναι πιο ήσυχο μαζί σου στη κρεβάτι @Angelmammy εγώ το θεωρώ λογικό... Εκεί σε νιώθει δίπλα της... Νιώθει ασφάλεια... Εμένα αυτή η στάση θηλασμού και ο ύπνος με το μωρό να πω με βοήθησε στις δύσκολες στιγμές που ήμουν πολύ κουρασμένη , δεν άντεχα άλλο... Με αυτόν τον τρόπο έτρωγε το μωρό και μετά κοιμομασταν και οι δύο πολύ ωραία... Βέβαια δεν επιδιώκω να κοιμαμαστε έτσι μη μάθει το μωρό (αν και ειναι τοσο γλυκό να κοιμάσαι με αυτό το πλασματακι αγκαλίτσα...!!) Αλλά το χρησιμοποιώ για τις δύσκολες στιγμές μας...

Α ωραία! Είμαστε λοιπόν πολλές που έχουμε ίδιες ανησυχίες. Ούτε εγώ το επιδιώκω αλλά όταν πια βλέπω δίπλα και τριδιπλα από την κούραση, τι να κάνω;;;; Είναι τόσο δα πλασματάκια... Μας χρειάζονται. Έχουν ανάγκη τη μαμά τους. Όχι μόνο για τροφή αλλά και συναισθηματικά. Αχ! Την έχω ερωτευτεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate δεν μαθαίνει καλέ τόσο εύκολα το μωρό, μην αγχώνεσαι! Όσο τα βλέπετε ανήσυχα και είναι τόσο μωρά να κοιμόσαστε μαζί τους όσο μπορείτε περισσότερο και σταδιακά τα διαστήματα που θα κοιμούνται μόνα τους θα μεγαλώνουν. Στο χέρι μας είναι αν θα κοιμόμαστε με τα παιδιά μας εφ'ορου ζωής ή θα θέσουμε τα όρια μας στον ύπνο αλλά για εσάς είναι ακόμα πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/5/2019 at 6:35 ΜΜ, ο/η vayaki είπε:

@Sofi90 σοβαρα; γινεται να μακρυνει; δεν το ηξερα. Κι εμενα αυτο με χαλαει... μην φτασω Ιουνιο επειδη η ΠΗΤ ειναι τελη Μαιου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy της έχει ανοίξει η όρεξη φαίνεται...!!! Κι εμένα κάπως έτσι ο δικός μου. Κάθε λίγο και λιγάκι μαμ. Κι εγώ αναγκαστικά τον παίρνω στο κρεββάτι κάποιες φορές. Ηρεμεί κι εκείνος βέβαια οπότε νομίζω είναι καλό και για τους δυο μας. Ο άντρας μου γκρινιάζει καθε φορά... Φοβάται μη κακομαθει μια σταλιά μωράκι. 

@vayaki ετοιμάζεσαι κι εσύ!!! Με το καλό κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως είναι πολύ ωραίο έτσι πώς ξαπλώνουμε μαζί για να θηλασω... Εγώ προς το μωρό και το μωρό προς εμένα (για να θηλασει). Έτσι όπως την παίρνει ο ύπνος και την έχεις πάνω σου να κοιμάται τοσο γαλήνια είναι.... Δεν υπάρχουν λόγια για να το περιγράψω... Με καταλαβαίνετε...❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Ναι είναι νορμάλ οι τόσες πάνες μ είπε ο παιδίατρος. Λογικά μετά τις 40 μερες θα κόψει λίγο. Αλλά κ η μεγάλη μ όσο θηλάζε μόνο έκανε κακα 10 με 12 φορες ρη μερα. Λογικο τ αριστερό στήθος να έχει πιο πολυ γάλα αφού τ προτιμάει. Ρυθμίζεται κ αυτό ανάλογα για να καλύψει τις ανάγκες της μικρής. Δοκιμασε τη θέση Ράγκμπι στο δεξί στήθος μήπως τ πιάσει καλυτετα. 

Κοριτσια τρελή εξάντληση με 2 μωρα. Ξεκίνησε κ η μικεη μ πάλι να ξυπνάει τα βράδια. Πραγματικά δ ξέρω τι είναι καλύτερο να ξυπνάνε ταυτόχρονα η εναλλαξ. Χθες όλο τ βράδυ πήγαινα από τ ένα δωμάτιο στο άλλο. Ελπίζω να είναι φάση κ να την ξεπεράσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

@Vivi35 ναι, τον είχαν κρατήσει 10 ημέρες. Τι ωραία που θα τον πάρεις επιτέλους αγκαλίτσα!!! Άντε, με το καλό σύντομα σπίτι σας!!!

 

Δυστυχώς μόνο μια φορά κατάφερα να τον θηλάσω. Μετά κουράστηκε και χρειάστηκε πάλι οξυγόνο. Εσένα πως τρεφόταν? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

@Diwni & @Mist μάλλον είναι ο θηλασμός τλκ που δε ρευονται τα μωράκια μας. Θα πάμε στον παιδίατρο το βράδυ τελικά οπότε θα δούμε τι θα μας πει και αυτός. 

@Diwni@Diwni ναι, είναι άσπρο σα γιαούρτι αυτο που βγάζει. Μου το έκανε και σήμερα.

Μα πόσες φορές κάνει κακά της;;; Σοβαρά τώρα;;; Ποπό!! Είναι οκ αυτό να συμβαίνει; Εμένα από χθες έχει κάνει άπειρες τσισακια και 2 κακά της (σε σχέση με τις 5-6 που έκανε) αλλά και οι 2 ηταν..... Χαχαχα! Συζήτηση όμως που κάνουμε. 

@Vivi35 κι εμένα μου την κράτησαν περίπου 40 ώρες και ήμουν πολύ στενοχωρημένη. Αλλά πήγαινα κάθε 3 και λίγο να τη θηλάσω, οπότε και αγκαλιές είχαμε και χαδακια. Όχι πολλά γιατί οι μαίες ήταν πανξινες και δε με θέλανε στο χώρο τους. Εγώ πάλευα με αποκλειστικό θηλασμό, πρώτη φορά στη ζωή μου και αυτό που βρήκε μια να μου πει είναι ότι το μωρό είναι μεγάλο και δε χορταινει. Τσακωθηκαμε φυσικά γιατί το Έλενα είναι μαιευτήριο υπέρ του μητρικού θηλασμού και εγώ χρειαζομουν υποστήριξη κ όχι αποθάρρυνση. Τέλος πάντων, όλα καλά πάνε οπότε περασμένα ξεχασμένα. 

@vayakiερχεται και η δική σου ώρα σιγά σιγά. Εμ τι;;; Αργά ή γρήγορα θα έρθουν τα μωράκια σας κι εσάς. Πάντως, μέχρι στιγμής εγώ και η @irened91 γεννήσαμε στην ΠΗΤ μας. Για να δούμε οι υπόλοιπες. 

@Madi85 και η @Diwni μας είχε πει ότι μάλλον λόγω της καρδιάς μας προτιμά αριστερά. Μου ακούγεται λογικό αλλά έχω την εντύπωση ότι το αριστερό μου στήθος έχει και πολύ γάλα. Δεν έχω τρόπο να το μετρήσω βέβαια αλλά από τις γουλιτσες που κατεβάζει το καταλαβαίνω.

Κορίτσια, εμένα η μικρή μου δεν έχει σταματημό πια! Αφού δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Πνίγεται από το γάλα, βήχει και μετά θέλει ξανά και ξανά και ξανά! Το βράδυ κοιμηθήκαμε πολύ καλά, ξύπνησε μόνο 1:30-03:00 για φαγακι και μετά στις 06:00. Από τις 06:00 όμως και μετά έκλεισε τα μάτια της μόνο μαζί μου στο κρεβάτι, ξαπλωμένες ενώ θήλαζε για καμία ωρίτσα. Δεν ξέρω, πόσο φυσιολογικό είναι ένα μωράκι 10 ημερών να κλαίει κάθε φορά που πάω να τη βάλω στην κούνια της;; Αν την αφήσω πάνω μου, κοιμάται αλλά εμένα με πονάει ο κόκκυγας μου πια από το πολύ καθισιο. 

Φαντάζομαι! Μάλλον έτσι είναι παντού!

εδώ στη μενν είναι πολύ καλές.. αλλά άλλες του ορόφου, λες και σου κάνουν χάρη.

το μωρό σου είχε ταχύπνοια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy Ναι είναι νορμάλ οι τόσες πάνες μ είπε ο παιδίατρος. Λογικά μετά τις 40 μερες θα κόψει λίγο. Αλλά κ η μεγάλη μ όσο θηλάζε μόνο έκανε κακα 10 με 12 φορες ρη μερα. Λογικο τ αριστερό στήθος να έχει πιο πολυ γάλα αφού τ προτιμάει. Ρυθμίζεται κ αυτό ανάλογα για να καλύψει τις ανάγκες της μικρής. Δοκιμασε τη θέση Ράγκμπι στο δεξί στήθος μήπως τ πιάσει καλυτετα. 

Κοριτσια τρελή εξάντληση με 2 μωρα. Ξεκίνησε κ η μικεη μ πάλι να ξυπνάει τα βράδια. Πραγματικά δ ξέρω τι είναι καλύτερο να ξυπνάνε ταυτόχρονα η εναλλαξ. Χθες όλο τ βράδυ πήγαινα από τ ένα δωμάτιο στο άλλο. Ελπίζω να είναι φάση κ να την ξεπεράσει. 

Ωχ μη λες τέτοια.. είχε στρώσει και ξυπνάει πάλι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy Ναι είναι νορμάλ οι τόσες πάνες μ είπε ο παιδίατρος. Λογικά μετά τις 40 μερες θα κόψει λίγο. Αλλά κ η μεγάλη μ όσο θηλάζε μόνο έκανε κακα 10 με 12 φορες ρη μερα. Λογικο τ αριστερό στήθος να έχει πιο πολυ γάλα αφού τ προτιμάει. Ρυθμίζεται κ αυτό ανάλογα για να καλύψει τις ανάγκες της μικρής. Δοκιμασε τη θέση Ράγκμπι στο δεξί στήθος μήπως τ πιάσει καλυτετα. 

Κοριτσια τρελή εξάντληση με 2 μωρα. Ξεκίνησε κ η μικεη μ πάλι να ξυπνάει τα βράδια. Πραγματικά δ ξέρω τι είναι καλύτερο να ξυπνάνε ταυτόχρονα η εναλλαξ. Χθες όλο τ βράδυ πήγαινα από τ ένα δωμάτιο στο άλλο. Ελπίζω να είναι φάση κ να την ξεπεράσει. 

Ωχ γιατι ετσι???μηπως ξυπναει απο τη μπεμπα??ποσα κομματια να γινεις η μανουλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ είμαι ανήσυχη από χθες.. πήγαμε στη γιατρό, η οποία με εξέτασε κολπικά και μου είπε ότι έχει μαλακώσει ο τράχηλος και το μωρό είναι χαμηλά, αλλά δεν έχω καθόλου διαστολή. Γενικά όπως είχα ξαναπεί δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα τοκετού και η ΠΗΤ πλησιάζει. Μου ανέφερε η γιατρός και την πρόκληση, πράγμα που θα ήθελα να αποφύγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 Ναι είχε σταματήσει εδώ κ κανένα δίμηνο κ τώρα έχει 3 4 μερες ξυπνάει γύρω στις 3 φορες κ στις 5 τ πρωι θεκει Κ γάλα ενώ τ είχαμε κόψει.

@stasa199πολλά παιδάκια κάνουν πισωγυρίσματα όταν έρχεται ένα μωρό στο σπιτι. Άλλο ξυπνάει τα βράδια, αλλο ζητάει πάλι πιπίλα, αλλο βρέχει πάλι τ κρεβάτι του. Ελπίζω να της περάσει γρήγορα. Κοίτα δ αφήνω τ μωρο να κλάψει. Μόλις αρχίσει να στριφογυρναει τ σηκώνω την αλλάζω κ τη θηλάζω. Μετά μπορεί να κάνει μισή κ μια ώρα για να ξανά κοιμηθεί κ την έχω αγκαλιά κ περπατάω μέσα στο σπίτι μη τυχόν κ κλάψει κ μ ξύπνησει κ την αλλη. Άσε άσε ζούμε μεγάλες στιγμές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni ετσι οπως το λες σαν αντιδρασουλα φαινεται!μακαρι να της περασει γρηγορα για να αντεξεις !!ειναι μικρουλα και αυτη μωρε τι να κανει!!

@Mist μην ανησυχεις κοπελα μου μπορει να θελει να βγει τελευταια στιγμη το μωρακι σου!!εμενα παντως δεν με αγχωνει η προκληση...και εμενα μου ειπε αν φτασω στην πητ και δεν εχει γινει κατι θα κανονισουμε ραντεβου για πλροκληση την επομενη εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mist είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Εγώ είμαι ανήσυχη από χθες.. πήγαμε στη γιατρό, η οποία με εξέτασε κολπικά και μου είπε ότι έχει μαλακώσει ο τράχηλος και το μωρό είναι χαμηλά, αλλά δεν έχω καθόλου διαστολή. Γενικά όπως είχα ξαναπεί δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα τοκετού και η ΠΗΤ πλησιάζει. Μου ανέφερε η γιατρός και την πρόκληση, πράγμα που θα ήθελα να αποφύγω.

Μην ανησυχείς! Εγώ πήγα τη προηγούμενη από τη ΠΗΤ μου και ο καρδιοτοκογραφος δεν έδειχνε κάτι πολύ. Αφού μου έκανε λόγο και για πρόκληση... Το απόγευμα να φανταστείς περπατούσα μέσα στο σπίτι μήπως αποφασίσει να έρθει το μωρό (που λένε περπάτημα... Είπα να το κάνω και μέσα στο σπίτι λίγο ..) δεν είχα κάποιο φανερό σύμπτωμα εκτός από βλέννα.... Τελικά 23:30 που πήγα να ξαπλώσω να κοιμηθώ με έπιασαν οι πόνοι.... Την επόμενη μέρα το πρωί είχα γεννήσει το μωράκι μου!!! Πότε δεν ξέρεις πότε θα αποφασίσει να έρθει.   Οπότε και να έρθει καλώς να είναι... Μην σε αγχωνει η διαδικασία... Θα αντικρίσεις το θαυματακι σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κ εγώ περίμενα ως την πητ χωρις να γεννησω και  ενώ δεν ήταν καθόλου ετοιμα τα πράγματα (σκληρός τράχηλος , μη εμπεδωμενο μωρο  κτλ) πηγα με προκληση  και γέννησα φυσιολογικά !   Δεν είναι κάτι  . 

Μη αφήσετε να περάσουν οι μέρες γιατί τα μωράκια μεγαλώνουν κ δυσκολεύει ο τοκετός . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mist είπε:

@stasa199 πόσες μέρες σου είπε ότι μπορείτε να περιμένετε μετά την ΠΗΤ;

Το πολυ μια βδομαδα μου ειπε...μετα απαγορευεται να σε περιμενει!ειναι και επικινδυνο απο οτι ξερω...

Οπως ειπε και η @AlKate μπορει να ερθει την τελευταια στιγμη!να μη σε ανησυχει καθολου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας έχασα και δεν έχω το χρόνο πλέον να σας διαβάσω!! Γέννησε καμιά κοπέλα; Εμείς βγήκαμε απ την κλινική χθες το μεσημέρι όλα καλά χάσαμε 200 γραμμάρια μόνο. Επεισοδιακή η πρώτη νύχτα θα σας τα πω μόλις βρω χρόνο!! Το μόνο μου θέμα είναι το στήθος μου, κορίτσια ζωή να έχει η μικρή μου τρώει πολύ και πεθαίνω στον πόνο. Οι θηλές μου δεν αγγιζονται. Βάζω και αλοιφή αλλά είναι πολύ ερεθισμένες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας έχασα και δεν έχω το χρόνο πλέον να σας διαβάσω!! Γέννησε καμιά κοπέλα; Εμείς βγήκαμε απ την κλινική χθες το μεσημέρι όλα καλά χάσαμε 200 γραμμάρια μόνο. Επεισοδιακή η πρώτη νύχτα θα σας τα πω μόλις βρω χρόνο!! Το μόνο μου θέμα είναι το στήθος μου, κορίτσια ζωή να έχει η μικρή μου τρώει πολύ και πεθαίνω στον πόνο. Οι θηλές μου δεν αγγιζονται. Βάζω και αλοιφή αλλά είναι πολύ ερεθισμένες.  

Τι κρέμα βάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...