Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Angelmammy με απογοητευεις...!!!μα γιατι να το συνεχισω αφου ολα ειναι καλα????δεν μπορω αλλο δεν το θελω!!!και εμενα 2 φορες μου δινει τη μερα αλλα οποτε δεν ειμαι καλα πινω ενα η και κανενα!παρακαλαω να μου το κοψει αλλα δεν νομιζω!και την προηγουμενη φορα (πριν 2 βδοαμδες ηταν 36 και κατι!)

Δεν περιμενα οτι βοηθαει τοσο το μαγνησιο κοριτσια σαν παυσιπονο το νιωθω!!!!

@Sofi90 τυχερη εισαι που φοβαται ο αντρας σου!!!εμενα κανει υπομονη ευτυχως αλλα πραγματικα δεν εδω πλεον διαθεση!χαχαχαχα μου φαινεται ζορι....μηπως πρεπει απλα να ξεφυγουμε απο το κρεβατι????δεν ξερω τι να σκεφτω...νομιζω πως δεν γινεται να γινει!χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy με απογοητευεις...!!!μα γιατι να το συνεχισω αφου ολα ειναι καλα????δεν μπορω αλλο δεν το θελω!!!και εμενα 2 φορες μου δινει τη μερα αλλα οποτε δεν ειμαι καλα πινω ενα η και κανενα!παρακαλαω να μου το κοψει αλλα δεν νομιζω!και την προηγουμενη φορα (πριν 2 βδοαμδες ηταν 36 και κατι!)

Δεν περιμενα οτι βοηθαει τοσο το μαγνησιο κοριτσια σαν παυσιπονο το νιωθω!!!!

@Sofi90 τυχερη εισαι που φοβαται ο αντρας σου!!!εμενα κανει υπομονη ευτυχως αλλα πραγματικα δεν εδω πλεον διαθεση!χαχαχαχα μου φαινεται ζορι....μηπως πρεπει απλα να ξεφυγουμε απο το κρεβατι????δεν ξερω τι να σκεφτω...νομιζω πως δεν γινεται να γινει!χαχαχχα

Με την κοιλιά στο στόμα που να πας δλδ;;; Να κρεμαστείς από τον πολυέλαιο;;;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Με την κοιλιά στο στόμα που να πας δλδ;;; Να κρεμαστείς από τον πολυέλαιο;;;; ?

Δεν ξερω....καπου θα υπαρχει τροπος!δεν μπορει....εχω μια φιλη που εκανε φουλ μεχρι το τελος!μολις την ξανα δω θα την ρωτησω (και ειχε παρει και πολλα κιλα καμια 20αρια σιγουρα!)πραγματικα τι εκανε?????πως???δλδ κατι δεν κανουμε καλα!!!!χαχαχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy έχει βολεύτει η μικρούλα σου !! Όπως και να χει σε λιγάκι θα βγει!

Σχετικά με το σεξ κορίτσια εμείς δεν έχουμε κάνει τελικά καθόλου από την αρχή και τώρα με τις συσπάσεις δεν κάνει, αλλά και νωρίτερα ποτέ δεν ένιωσα καλά για να το επιχειρήσουμε!!

Όντως όλες έχετε γιατρό αυτές τις μέρες, να μας γράψετε τα νέα σας! 

Εμένα δυστυχώς είναι μέρα συσπάσεων η σημερινή καλά είχα ηρεμήσει 2-3 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γελάω με τη συζήτησή μας!! @KONSTANTIA αυτό με τον πολυέλαιο ήταν πολύ πετυχημένο!!! Χαχαχαχα!!! 

@stasa199 να τη ρωτήσεις και να μας πεις!! Χαχα! Μήπως απλά είχε πάρει βάρος και δεν είχε πόνους παντού όπως εμείς;;; Λέω εγώ τώρα... Γιατί και αυτή η πράξη θέλει, έτσι όπως είμαστε εμείς τώρα, λίγο σπάσιμο στη μέση.... Εγώ που νιώθω ξεχαρβαλωμενη;;;; Χαχαχα!!! 

Με το καλό όλες να πάτε στο γιατρό. Περιμένουμε νέα σας!!! 

@marakineos η ξεκούραση σε βοηθάει όσον αφορά τις συσπάσεις ή δεν έχει σχέση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy εκεί που λέω πως η ξεκούραση βοηθά εκει με πιάνουν έντονα ενώ δεν έχω κάνει τίποτα!! Τι να πω Μ έχουν μπερδέψει, το καλό είναι πως περνούν οι μέρες και η κατάσταση μένει στάσιμη! Ανυπομονώ να πάω την τρίτη στον γιατρό να δούμε τι γίνεται! Θα έχω μπει στην 36η εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

@Angelmammy εκεί που λέω πως η ξεκούραση βοηθά εκει με πιάνουν έντονα ενώ δεν έχω κάνει τίποτα!! Τι να πω Μ έχουν μπερδέψει, το καλό είναι πως περνούν οι μέρες και η κατάσταση μένει στάσιμη! Ανυπομονώ να πάω την τρίτη στον γιατρό να δούμε τι γίνεται! Θα έχω μπει στην 36η εβδομάδα! 

Συνέχισε την ξεκούραση και όλα καλά θα πάνε. Μην ανησυχείς. :-) Θα πας στο γιατρό σου και θα δεις ότι μια χαρά είναι το μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 ναι! Παίρνω 2 την ημέρα από την 24η εβδομάδα περίπου και μετά !τι να πω περίεργα πράγματα! 

Παρεμπιπτόντως ο αιματοκρίτης σου τελείος πως το κατάφερες βρε θηρίο. Εγώ την τελευταία φορά είχα 35,8 . Είχα ξεκινήσει με 38! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy στη φάση π ειμαι δ με πειράζουν οι συσπάσεις. Δεν κάνουμε σεξ αυτή τη βδομάδα για να βγάλουμε τ Πάσχα. Αλλιώς δ θα είχα θέμα. Απλά φα βράδια έχω έντονες συσπάσεις κ λέω άστο καλύτερα. Οπότε από βδομαδα κ να γεννήσω δ με πειράζει. Επίσης κ γω αιματοκρίτη 32.5 σταθερό εδώ κ μήνες.

@stasa199 @Angelmammy @KONSTANTIA κ όμως κορίτσια το μυστικό είναι να φύγεις από τ κρεβατι σ αυτή ρη φάση με την κοιλιά στο στόμα. Τελευταία φορά κάναμε την Παρασκευή π ήμουν  37+2. Κ φυσικά σε όλη την εγκυμοσύνη. Οποία ενδιαφέρεται για τιπς ας μ στείλει μήνυμα μην ξεφτιλιστουμε δημοσίως χαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 Κορίτσι μου να σας ζήσει!! Πάντα γερός και καλότυχος να ειναι, φτου φτου και στα κιλακια του μια χαρά το μωρό, μπαμπάτσικος είναι!!?? Σύντομα εύχομαι να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου, φαντάζομαι πόσο ανυπομονείς!! 

Κορίτσια πέθανα στο γέλιο με τη συζήτηση να ξέρετε!! ??? Ούτε εμείς βάζουμε στο μυαλό μας το σεξ ούτε κατά διάνοια. Δεν ξερω τι θα γίνει αν μας πει να κάνουμε. ??? @Angelmammy Η μπέμπα σας καλά βολεύτηκε και την δικιά μου μια απ τα ίδια βλέπω να γίνεται!! Εγώ πάντως μια χαρά είμαι ούτε έντονες συσπάσεις έχω να πεις ούτε πονάκια έντονα κλπ. Αύριο έχουμε κι εμείς ραντεβού στο γιατρο και θα δούμε πάλι πως πάμε!! @stasa199 και @Diwni Περιμένουμε νέα κι από εσάς!!! Κι αν ξέχασα καμιά κοπέλα που έχει ραντεβού σχωρνατε με αλλά σαν τη Ντορι κι εγώ απ το Νεμο πάσχω από προσωρινή απώλεια μνήμης!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos υπομονη!!απο οτι εχει φανει τα αγορακια ειναι ανυπομονα!!!

Πραγματικα με τον αιματοκριτη δεν ξερω πως εγινε και εγω εντυπωσιαστηκα!!!!!εγω ξεκινησα με 38.4 !!ευχομαι να αυξηθει σε ολες σας!!!

@Diwniγελασα πολυ!!δεν εχω αλλα emoticons!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καλέ δ κανω πλάκα. Αλλά μέρη βολεύουν καλύτερα. Σας έχω πολλές εναλλακτικές.

@irened91 Εμείς μαζί πάμε είπαμε. Φαντάζεσαι να γεννήσουμε κ μαζι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πεθαίνω με τη σεξοσυζητηση..εμείς το έχουμε κόψει εδώ κ 2 μήνες τουλάχιστον...εφόσον πάμε για καισαρική είπε ο γιατρός συντήρητικα γενικά κινήσεις περπάτημα και όλα τα συναφή...στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όμως ενώ και πάλι γύρω στον 7ο σταματήσαμε τις επαφές διότι δυσκολευομουν στον 9ο ο γιατρός είχε πει ότι κάνει καλό οποτε 1-2 φορές το επιχειρήσαμε...σήμερα είχα γιατρό το πρωί.η μπέμπα μου έφτασε τα 2900 (35 & 2 είμαι σήμερα αλλά ο υπέρηχος την βγάζει μεγαλύτερη) ...υπολογίζουμε εάν δεν προκύψει κάτι να γεννησω γύρω στις 10-13 μαϊου οπότε σίγουρα θα φτάσουμε το 4κιλο οεο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ι@dimitra2222 & @Sofi90 μια χαρά και τα δικά σας μωράκια!!!! Εν τω μεταξύ, είστε στις ίδιες εβδομάδες και τα μωρά σας στα ίδια κιλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γυρισαμε και εμεις απο το γιατρο!!!!ολα καλα μας ειπε με τις εξετασεις ενθουσιαστηκε μου ειπε να παιρνω σιδηρο μια φορα (μετα απο χιλια παρακαλια!!!) 

Η μπεμπα δεν πηρε τοσο βαρος 2600 την βρηκε 35εβ και 3 μερες σημερα(η πιο μικρη νομιζω μεχρι στιγμης) !εχει φυσιολογικα υγρα ειπε ολα καλα το κεφαλι το μισο ειναι μεσα στην πυελο δε φαινοταν παλι, η θεση της ειναι καλη! 

Την αλλη κυριακη μας ειπε να κανουμε nst και τη δευτερα(6/5) θα ξανα παμε στο γιατρο και μετα καθε εβδομαδα!μου ειπε να κανω βαθια καθισματα καθε μερα και 20 λεπτα περπατημα(με το μαλακο ομως)και η μαια του μου ειπε να κανω ανασες και μου εδειξε!μου ειπε την τιμη της αν τη θελω στη γεννα και μου ειπε πως θα ερθει και μετα να με δει και στο σπιτι...δεν ξερω αν θα την παρω ομως..ο γιατρος  πιστευει πως εχουμε ακομη 3 με 5 εβδομαδες!σταματαω το μαγνησιο αν και το σκεφτομαι μηπως το σταματησω απο την κυριακη αλλα αν αντεχω θα δω

Αυτα νομιζω δεν ξεχασα κατι!

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimitra2222 @stasa199 @Sofi90 Μια χαρά όλες με τα μωράκια σας!! Μεγαλώνουν μωρέ τα γλυκουλια ??

@Diwni χαχαχα φαντάζεσαι; πλάκα θα χει!! Ε κοίτα αν τύχει και είμαστε τις ίδιες μέρες εννοείται θα βρεθούμε!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καλά είναι το μωράκι σου!! Μην ανησυχείς που δεν έχει πάρει πολύ βάρος. Έτσι είναι, άλλα μωράκια είναι πιο κομψά. Χαχαχα!!! NST θα κάνεις πρώτη φορά, ε;;; Με το καλό!

@irened91 & @Diwni θα είναι τέλειο να γεννησετε μαζί!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy δεν με ανησυχει δεν γινεται να βγουν ολα 3.5 κιλα καποια θα ειναι παρα πανω καποια παρα κατω!γερα να ειναι και δεν με τρομαζει τοσο βαρος!μοντελο θα την κανουμε καλε!!!ναι πρωτη φορα θα κανω! Σε ευχαριστω!δεν θα μου το κανει ο γιατρος μου θα παω εκει μου ειπε...αντε να δουμε τι θα δειξει!!!νομιζω δε θα εχω συσπασεις!βεβαια μεχρι τοτε ειναι μια μιση βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Γύρισα και γω απ' τον γιατρό..2900 η μπέμπα μας 36 εβδομάδων και μου φαίνεται πάρα πολύ..Καναμε και nst και ούτε μια σύσπαση!!Οπότε εγώ αργώ ακόμα ?

Κι εγώ πήγα σήμερα στη γιατρο. 36 και 5 σήμερα και το μωρό είναι 2.940. Κι εμένα πολύ μου φαίνεται, αλλά απ' ότι βλέπω οι περισσότερες εκεί κινούμαστε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 τέλειο τ μωράκι σου μια χατα βαρος έχει. Σκέψου έχεις ένα μήνα μπροστά σου ακόμη ενώ κάποιες από εμάς μετραμε μέρες. Η μικρή μ γεννηθηκε 38+3 2590 κ τώρα είναι θηρίο ανήμερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κόριτσια για το βάρος μην αγχώνεστε...η δικιά μου γεννήθηκε 3800 (η μεγάλη) και από τότε τα γραμμάρια τα βάζει με το σταγονόμετρο...της αδερφής μου 2.300 κ είναι θηριακι...εχουν 4 μήνες διάφορα και είναι 5 κιλά παραπάνω η ανήψια μου (4 ετών σχεδόν τα κορίτσια μας) ... Επίσης κι από αιματοκρίτη μια χαρά τα πάτε..εγώ έπεσα στο 29...φρίκη ο γιατρος

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...