Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@RaniaMln εμένα πονά πολύ η λεκάνη και το μπούτι όταν είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη στην ίδια μεριά . Όταν σηκώνομαι περνούν προς το παρόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η RaniaMln είπε:

Ρε κορίτσια πονανε τα κοκκαλα σας από κατω?Ειδικα όταν σηκωνω το αριστερο ποδι ποναω πολύ.

Ναι, εμένα πονάνε αρκετά. Το έχω γράψει κιόλας αρκετές φορές. Κι εγώ έχω θέμα με το αριστερό μου πόδι σε αυτή τη φάση. Ειδικά αν πάω να κάνω μεγάλο βήμα, μετά είναι αβέβαιο αν θα μπορέσω να περπατήσω σαν άνθρωπος. Χαχα! Θα περάσουν. Επίσης, πιάνομαι τρελά τα βράδια στον ύπνο μου. Σε όποια μεριά μείνω ξαπλωμένη, μετά υποφέρω να γυρίσω. Σήμερα σηκώθηκα στις 7 παρά (αφού είχα ήδη σηκωθεί άλλες 4 φορές για τουαλέτα) και έκανα βόλτα στο σπίτι για να ξεπιαστώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι πολύ χαλια.Στην κορη μου ημουν ετσι την τελευταια εβδομαδα.Τωρα είμαι ετσι κανα μηνα κ εχω ακομη για να γεννησω.Κ να χεις κ την μικρη να θελει να παιξει μαζι σου ολη μερα.Κι εγω δεν μπορω να σταθω καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 Χαχαχαα δεν έχει καμία σχέση αυτό με τα μαλλιά πάντως. Μύθος είναι!! Η μαμά μου είχε μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης της εμετούς και η αδερφή μου γεννήθηκε παππούς!! Έψαχναν μαλλιά να βρουν!!??? Χαχαχα εμένα δε μου έκανε καμία έκπληξη στο φαΐ πάντως να φάω δηλαδή κάτι που δεν έτρωγα. Το αντίθετο ναι!  Ποιος ξέρει μπορεί να φας φέτος και κατσικάκι όλα τα περιμένουμε πλέον ??? Κι εσύ πολύ καλά πας με τους εμετούς πάντως ε; Καλά κρατεί η κολωνια!! Ουφ τι να πω δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 το πιστευω οτι ειναι μυθος αυτο για τα μαλλια και θελω να μην εχει η μπεμπα για να τους πω που ειναι καλε τα μαλλια του μωρου που με ζαλισατε τοσους μηνες!!!!!!χαχαχαχαα η αληθεια ειναι πως εχει πιθανοτητες να μην εχει γιατι ειμαστε ανοιχτοχρωμοι και οι2!εγω δεν τρωω μαγιονεζα αυγα τηγανιτα και διαφορα αλλα που πριν ετρωγα και περασα φαση που ετρωγα κολοκυθακια που τα σιχενομουν πριν !αχ ναι!με τους εμετους συνεχιζω δυναμικα!!!!!!δεν με αφηνουν!ενα μηνα λεω ακομα υπομονη!μετα ελπιζω να επανελθω γρηγορα!!!!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@irened91 το πιστευω οτι ειναι μυθος αυτο για τα μαλλια και θελω να μην εχει η μπεμπα για να τους πω που ειναι καλε τα μαλλια του μωρου που με ζαλισατε τοσους μηνες!!!!!!χαχαχαχαα η αληθεια ειναι πως εχει πιθανοτητες να μην εχει γιατι ειμαστε ανοιχτοχρωμοι και οι2!εγω δεν τρωω μαγιονεζα αυγα τηγανιτα και διαφορα αλλα που πριν ετρωγα και περασα φαση που ετρωγα κολοκυθακια που τα σιχενομουν πριν !αχ ναι!με τους εμετους συνεχιζω δυναμικα!!!!!!δεν με αφηνουν!ενα μηνα λεω ακομα υπομονη!μετα ελπιζω να επανελθω γρηγορα!!!!!χαχαχαχα

Χαχαχαχα κι εγώ αυτό ελπίζω!! Να ξέρεις πάντως σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού εμείς που έχουμε τους εμετούς απ' το ζόρι μας και απ' το γεγονός πως τόσους μήνες κάνουμε μας βγαίνει τόσο φυσικά, θα κάνουμε σίγουρα!! Μου το είπε η μαία μου αυτό και την πιστεύω γιατί το έβλεπα κι εγώ στους τόσους μήνες πως μου έβγαινε πολύ εύκολα, έγινε συνήθειο πλέον. 

Όσο για το μαλλί ναι θα είναι μια δικαίωση, θα πάρεις το αίμα σου πίσω βρε παιδί μου αν έχει ελάχιστα!! ??? Εφόσον είστε κι ανοιχτοχρωμοι χνουδακι θα έχει λογικά και το μωράκι σας. Αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις. Εμένα πχ όταν με πήγαν στη μάμα μου ειχα τόσο μαλλί και με είχαν φέρει με κορδέλα!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 αχ το ξερω και το φοβαμαι πως θα ειναι την ωρα της γεννας για να σκεφτομαι και αν θα κανω εμετο!θα δειξει!

Καλα εγω μεχρι τα 7 με 8 ημουν ξανθουλα τελειως και ο αντρας μου ακομα ειναι καστανοξανθος!αλλα οπως ειπες ποτε δεν ξςρεις!!!καλα γεννησε μια φιλη μου τον ιουλιο και το μωρο της ηταν σαν να φοραγε περουκα !!!!τοσο μαλλι σε μωρο δεν εχω ξανα δει!!!!αφου οταν ηταν 3 μηνων και ειχαμε παει για καφε την επαιρνε αγκαλια και κουνιοταν ολο το μαλλι απο την κινηση!!!!δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα αλλα ολοι γελουσαμε με τη μπεμπα της και δεν ειχε καθολου καουρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσιααα!!!!τελικα μας προετοιμαζαν για πολυυ ξενυχτιι!!!τουλαχιστον δε κλαιει το γλυκο μου αλλα καθε δυωρο τρωει και μεχρι να το αλλαξω κτλ ξαναερχεται η ωρα να φαει..επισης για τους εμετους κ το μαλλι ολα ενας μυθος...εγω δεν ειχα ουτε εμετους ουτε καουρες και εχει παρα πολυ μαλλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/4/2019 at 6:06 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Καλησπερα κοριτσιααα!!!!τελικα μας προετοιμαζαν για πολυυ ξενυχτιι!!!τουλαχιστον δε κλαιει το γλυκο μου αλλα καθε δυωρο τρωει και μεχρι να το αλλαξω κτλ ξαναερχεται η ωρα να φαει..επισης για τους εμετους κ το μαλλι ολα ενας μυθος...εγω δεν ειχα ουτε εμετους ουτε καουρες και εχει παρα πολυ μαλλι!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofi90 είπε:

Αχ τι ωραία το γλυκουλι!!Θα βρείτε τους ρυθμούς σας σιγά σιγά..Με την τομη πως τα πας?Πονάει?

Ακομα ποναω..οχι βεβαια οπως τη πρωτη μερα..απλα με τραβανε τα ραμματα και με περιοριζουν στις κινησεις μου..μερα με τη μερα ομως ειμαι καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag τι ομορφα με τον μικρουλη σου!!!!!τις πρωτες μερες δεν θα ασχολουμαστε με τιποτα αλλο μονο με πανες και μαμ!!!μεχρι να βρουν ρυθμους τα μωρακια!!!σας ειδε ο παιδιατρος?εγω εχω 2 πραγματα που φοβαμαι!!!τα νυχακια τους οταν ειναι τοσο μωρα και τον αφαλο τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valfrag είπε:

Καλησπερα κοριτσιααα!!!!τελικα μας προετοιμαζαν για πολυυ ξενυχτιι!!!τουλαχιστον δε κλαιει το γλυκο μου αλλα καθε δυωρο τρωει και μεχρι να το αλλαξω κτλ ξαναερχεται η ωρα να φαει..επισης για τους εμετους κ το μαλλι ολα ενας μυθος...εγω δεν ειχα ουτε εμετους ουτε καουρες και εχει παρα πολυ μαλλι!!!!

Αχ το ζουζουνακι μου!!! Είναι μαγικές οι πρώτες μέρες παρά τι ξενύχτι φαντάζομαι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Valfrag τι ομορφα με τον μικρουλη σου!!!!!τις πρωτες μερες δεν θα ασχολουμαστε με τιποτα αλλο μονο με πανες και μαμ!!!μεχρι να βρουν ρυθμους τα μωρακια!!!σας ειδε ο παιδιατρος?εγω εχω 2 πραγματα που φοβαμαι!!!τα νυχακια τους οταν ειναι τοσο μωρα και τον αφαλο τους!

Ναι ηρθε χθες η παιδιατρος..για τα νυχια μ ειπε μετα τις 40 μερες να τα κοψω μεχρι τοτε να του τα λιμαρω γιατι ξεφλουδιζουν..ο αφαλος βαζουμε καθαρο οινοπνευμα σε αποστειρωμενη γαζα σε καθε αλλαγη πανας!!αλλα ναι ειναι ανατριχιαστικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Ναι ηρθε χθες η παιδιατρος..για τα νυχια μ ειπε μετα τις 40 μερες να τα κοψω μεχρι τοτε να του τα λιμαρω γιατι ξεφλουδιζουν..ο αφαλος βαζουμε καθαρο οινοπνευμα σε αποστειρωμενη γαζα σε καθε αλλαγη πανας!!αλλα ναι ειναι ανατριχιαστικο..

Αχ να δω πως θα τα κανω που τα φοβαμαι τοσο!!!!!ειδικα τα νυχακια τους μωρε φοβαμαι μην πονεσει!ο αφαλος λενε κραταει 10 μερες οποτε πιστευω θα το αντεξω!κατα τα αλλα τι σου ειπε η παιδιατρος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Αχ να δω πως θα τα κανω που τα φοβαμαι τοσο!!!!!ειδικα τα νυχακια τους μωρε φοβαμαι μην πονεσει!ο αφαλος λενε κραταει 10 μερες οποτε πιστευω θα το αντεξω!κατα τα αλλα τι σου ειπε η παιδιατρος??

Τον βρηκε παρα πολυ καλα!!!τον ταιζουμε ανα δυο ωρες να ανακτησει το βαρος του..εχει αυξησει και τα ml που τρωει..!!ολα μια χαρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag τι ωραία που είναι όλα καλά με τον μπεμπακο!!! Εύχομαι να είναι έτσι γερό όλη του τη ζωή!!! Αυτό με τον αφαλό το φοβάμαι κι εγώ... Με το καλό να αναρρώσεις κι εσύ πλήρως και να μπορείς να κινείσαι άνετα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag μια χαρά ο μπέμπης σας!! Λογικό δεν είναι να ξυπνάει να φάει μωρέ;;; Είναι τόσο μικρούλης και μέσα στη μήτρα είχε 24ωρη διατροφή. Θέλει λίγο χρόνο να μπει σε πρόγραμμα (δικό του πρόγραμμα, ε;;; Όχι δικό σας!! Χαχαχα). Πρέπει να ζεις μαγικές στιγμές πάντως!!! Αχ! Και στα δικά μας! 

Καλή ανάρρωση να έχεις! 

Κι εμένα κορίτσια με φοβίζει λίγο ο αφαλος. Αλλά θα μας δείξουν φαντάζομαι στο μαιευτήριο, οπότε θα μάθουμε. Όσον αφορά τα νυχακια δεν ανησυχώ ιδιαίτερα. Ειδικά όσο θα τα λιμαρουμε, δε νομίζω να τα πονέσουμε. Ελπίζω δηλαδή. :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy και να πω οτι ειμαι και ασχετη στο θεμα με τα νυχια να το καταλαβω!χαχαχαχα 

Θα μας δειξουν σιγουρα !και τα νυχακια ειχα δει μια φιλη να κοβει στο μπεμπη της( 6 η 7 μηνων οχι μωρο!) Στον υπνο και το πως φοβομουν δε λεγεται!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy και να πω οτι ειμαι και ασχετη στο θεμα με τα νυχια να το καταλαβω!χαχαχαχα 

Θα μας δειξουν σιγουρα !και τα νυχακια ειχα δει μια φιλη να κοβει στο μπεμπη της( 6 η 7 μηνων οχι μωρο!) Στον υπνο και το πως φοβομουν δε λεγεται!!!!!

Χαχα!! Θα τα καταφέρουμε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy @stasa199 σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Να είμαστε ολες καλα! Να περασουμε ενα ομορφο Πασχα και με το καλο ολααα τα μωρα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Angelmammy @stasa199 σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! Να είμαστε ολες καλα! Να περασουμε ενα ομορφο Πασχα και με το καλο ολααα τα μωρα μας!!!

Καλημέρα κοριτσι.Χρονια πολλα για χθες κ με το καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

Χρόνια πολλά @vayaki μου!! Από τις καλύτερες γιορτές φέτος και του χρόνου ακόμη καλύτερη !!! 

@marakineos Ετσιιιι οι καλυτερες γιορτες ερχονται μπροστα μας!!! Σ' ευχαριστω κοπελα μου!!! 

@RaniaMln Σ' ευχαριστω πολυ!! Τα καλυτερα ευχομαι για ολες μας!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...