Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλα @Diwni και εγω τα ιδια θα ελεγα!χαχαχαχα 

Θα την κανω τη βαλιτσα μεσα στις επομενες 2 βδομαδες...για τα ρουχα του μωρου δε βοηθαει και ο καιρος καθολου...ολο βροχες!μολις φτιαξει θα τα κανω!δεν εχω αγχος παντως!!και ειναι τρομερο ειχαμε κανει λιστα για το μωρο ειχαμε αποφασισει τι θα παρουμε και πηγαμε μπαμ μπαμ τα ψωνισαμε!τα ειχαμε οργανωσει ολα και τωρα λεμε εε μετα το πασχα θα τα κανουμε!χαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσια μου γεννησα!!!!!πηγα για nst και τελικα ειχα μικροσυσπασεις και γεννησα!!!!!ολα καλα και ο μπεμπης μου κουκλος!!!!!θα σας πω λεπτομερειες αυριο γιατι μολις ανεβηκα στο δωματιο!!!!με το καλο σε ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια μου γεννησα!!!!!πηγα για nst και τελικα ειχα μικροσυσπασεις και γεννησα!!!!!ολα καλα και ο μπεμπης μου κουκλος!!!!!θα σας πω λεπτομερειες αυριο γιατι μολις ανεβηκα στο δωματιο!!!!με το καλο σε ολες σας!!!!

Αααααα τι υπέροχα νέα είναι αυτά!! Το πρώτο μωρό, θα τρελαθώ!!! ? Να σας ζήσει κορίτσι μου! Να είναι γερός και καλότυχος ο μπέμπης σας! ❤️❤️❤️ Περιμένουμε λεπτομέρειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια μου γεννησα!!!!!πηγα για nst και τελικα ειχα μικροσυσπασεις και γεννησα!!!!!ολα καλα και ο μπεμπης μου κουκλος!!!!!θα σας πω λεπτομερειες αυριο γιατι μολις ανεβηκα στο δωματιο!!!!με το καλο σε ολες σας!!!!

Απίθανα νέα!!! Μπράβο!! Να είναι γερός και τυχερός!!!! Όποτε μπορείς, περιμένουμε νέα!! Να τον ζήσεις να τον χαρείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag μου να σας ζησει!!!!!να ειναι γερος και καλοτυχος ο μπεμπακος σας!!!!!μολις διαβασα το μηνυμα σου ανατριχιασα!!!!!!!!τι ομορφες στιγμες !!!ευχομαι να εισαι καλα και να μας πεις συντομα νεα σου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μου φαίνεται απίστευτο!! Ήρθε το πρώτο μωράκι στην παρέα μας!! Υγιέστατο, Δόξα τω Θεώ!!! Τώρα παίρνουμε σειρά όλες. Με το καλό να φέρουμε όλες υγιέστατα, στρουμπουλουδικα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag να σας ζήσει!!! Γερό και καλότυχο να είναι πάντα!!! ??? Τι ωραία!!! Θα περιμένουμε λεπτομέρειες οπότε νιώσεις καλύτερα!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag κοριτσάρα μου να σας ζήσει το αγοράκι Σας!!! Γερο, καλοτυχο κ πάντα ευτυχισμένο!!! Καλή ανάρρωση κ σε σένα! Ανατρίχιασα κ γω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια μου γεννησα!!!!!πηγα για nst και τελικα ειχα μικροσυσπασεις και γεννησα!!!!!ολα καλα και ο μπεμπης μου κουκλος!!!!!θα σας πω λεπτομερειες αυριο γιατι μολις ανεβηκα στο δωματιο!!!!με το καλο σε ολες σας!!!!

Ααααα πλάκα κάνεις!!! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά;;;; Να σας ζήσει κοπέλα μου γερός και καλοφωτισμενος να είναι!! Να τον χαίρεστε και καλή ανάρρωση σε σένα!!! Τι όμορφα Θέε μου!! ❤❤❤❤ 

Μην αγχώνεσαι όποτε έχεις χρόνο εμείς εδώ θα είμαστε να περιμένουμε νέα σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Madi85 4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91 9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19? γέννησε στις 16/04/19

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mist 17/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RaniaMln 20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@Sofi90 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@lila80  31/05/19 ?

@Ntory 01/06/19 ??

@marakineos  03/06/19 ?

@Γιαβρόγλου 12/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@valfrag να σου ζήσει κορίτσι μου...γερος καλοτυχος κι ευτυχισμένος ο πρίγκιπας σας! Πω πω τι ωραία στιγμή ..απόλαυσε την...όταν είσαι καλύτερα περιμένουμε νέα σας! Άντε βρε κορίτσια και στις υπόλοιπες με το καλό! Εγώ είχα το απόγευμα γιατρό...η μπουμπου έφτασε τα 2500γρ (34 εβδομάδες) είχα καρδιοτοκογραφο που κατέγραψε και κάτι καλές συσπασουλες αλλά όλα οκ προχωράμε καλά είπε ο doctor...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια μου γεννησα!!!!!πηγα για nst και τελικα ειχα μικροσυσπασεις και γεννησα!!!!!ολα καλα και ο μπεμπης μου κουκλος!!!!!θα σας πω λεπτομερειες αυριο γιατι μολις ανεβηκα στο δωματιο!!!!με το καλο σε ολες σας!!!!

Nα σας ζησει ο μπεμπης.Γερος κ τυχερος να είναι παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Κοριτσια μου γεννησα!!!!!πηγα για nst και τελικα ειχα μικροσυσπασεις και γεννησα!!!!!ολα καλα και ο μπεμπης μου κουκλος!!!!!θα σας πω λεπτομερειες αυριο γιατι μολις ανεβηκα στο δωματιο!!!!με το καλο σε ολες σας!!!!

@Valfrag θα με πεθανεις εσυ!!!ποτε κιολας???

Μπραβο ρε κοριτσι!!!!να σου ζησει το κουκλι σου!!

ναι με την πρωτη ευκαιρια μας λες λεπτομερειες (ξερεις?) ξεκουρασου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ρωτησω,οσες θα κανουμε καισαρικη οταν βγουμε απο το μαιευτηριο τι ρουχο θα φοραμε ωστε να μην ενοχλει την τομη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katya81 είπε:

κοριτσια να ρωτησω,οσες θα κανουμε καισαρικη οταν βγουμε απο το μαιευτηριο τι ρουχο θα φοραμε ωστε να μην ενοχλει την τομη?

Μετά τον τοκετο θα έχουν φύγει κάποια κιλακια αλλά ακόμη θα είμαστε πρησμένες κλπ...το σώμα δηλαδή δεν θα επανέλθει σε 3 μέρες που θ μείνουνε στην κλινική..μεπιμενως εάν φορέσεις κάτι από τα ρούχα που ήδη χρησιμοποιείς θα είσαι μια χαρά...μην ανησυχείς η τομή είναι τόσο μικρή και στο σημείο που είναι δεν νομίζω να σε εμποδίζει κάποιο ρούχο...εγώ με παντελόνι έφυγα από το μαιευτήριο...φυσικά ήταν παντελόνι εγκυμοσύνης που είχε μαλακό λάστιχο επάνω κ δεν με ζοριζε καθόλου...με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει γερό, ευτυχισμένο κ καλότυχο! Αχ αρχίσαμε να υποδεχομαστε τα μωρά μας, θα τρελαθωωω ?❤️?? 

Με το καλό κ στα δικά μας κορίτσια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !! Πόση χαρά που ήρθε το πρώτο μας μωράκι . Με το καλό και τα υπόλοιπα !! @dimitra2222 μεγαλώσατε κι εσείς !!! Όλα καλά !! 

Ανυπομονώ να μ πάρει τηλ ο γιατρός να κάνουμε το doppler είπε σίγουρα πριν το Πάσχα οπότε επειδή έρχεται άλλος γιατρός πιστεύω θα έρθει αυτή την εβδομάδα και όχι τη Μεγάλη. Για να δούμε που βρισκόμαστε αν ανέβηκε καθόλου το μωρό και τι γίνεται με τον τράχηλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

37+6 σήμερα! Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας! Εμένα μου φαίνεται λογικό να βοηθάει το περπάτημα, όταν περπατάω νιώθω πλέον αρκετή πίεση, που απ'ότι καταλαβαίνω και μου έχει πει και η γιατρός σημαίνει ότι πιέζει το μωρό, άρα..; Βάρη και τέτοια δε δοκιμάζω καν να σηκώσω, κάτι τέτοια έκανε η πεθερά μου στον άντρα μου και τελευταία στιγμή της γύρισε ανάποδα και μπήκε για καισαρική. Για το Πάσχα δε φοβάμαι για τη γιατρό μου, αλλά γενικά για το προσωπικό της κλινικής. Μιλούσα και με μια μαία και μου πέταξε ότι οι γιατροί αυτές τις μέρες βρίσκουν αφορμές να προγραμματίζουν καισαρικές για να μην έχουν γέννα μέσα στις γιορτές. Άρα λιγότερες γέννες, λιγότεροι γιατροί, λιγότερο προσωπικό...; Δεν ξέρω μπορεί να γίνομαι και υπερβολική ?! Το σκυλάκι μου επιθετικό δεν είναι, απλά πολύ αγχωμένο και είμαι σχεδόν σίγουρη πλέον ότι είναι λόγω του μπέμπη. Πιστεύω όμως να αγαπηθούν μόλις γνωριστούν! 

Σε άλλα νέα, χτες το βράδυ ήπια αυτό το κοκτέιλ με το καστορέλαιο. Σίγουρα κάτι κάνει τελικά. Κανά μισάωρο μετά με έπιασαν έντονοι πόνοι περιόδου και κατάλαβα πρώτη φορά συσπάσεις. Το βράδυ δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τους πόνους, αλλά ήταν συνεχόμενοι σαν πρώτη μέρα περιόδου και όχι περιοδικοί. Τώρα το πρωί χαλάρωσαν κάπως. Πήρα και τη γιατρό μου γιατί φοβήθηκα λιγάκι και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό, αλλά να την κρατάω ενήμερη. Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa αν δ φοβάσαι μήπως σε βάλει η γιατρός σου για καισαρική για να ξεμπερδεύει μην βιάζεσαι. Έχεις μέρες μπροστά σου μέχρι την πητ γτ να πιέσεις καταστασεις; το μωρό θα βγει όταν είναι ώριμο αρκετά. Γνώμη μ μην τ παλεύεις να έρθει τοκετός με τ στανιο. Επίσης επειδή γέννησα πριν τ 15αυγουστο ήταν πολύ καλύτερα π ήταν άδεια η κλινική. Το προσωπικό ήταν μια χατα άλλα είχε λιγότερη βαβούρα, κόσμο κ στα δωμάτια πιο λίγα άτομα. Μπήκα 9 Αυγούστου είχε πολύ κόσμο Κ τ πσκ π είχε ησυχία ήταν πολύ καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

@Narcissa μια χαρά θα τα πάει το σκυλάκι σου με τον μπέμπη! Συνήθως τα σκυλιά είναι προστατευτικά με τα μωρά και τα παιδιά! Η καλύτερη νταντά θα γίνει... Χαχαχα! Εμείς είχαμε σκυλάκι από όταν ήμασταν πολύ μικρές κι εγώ και οι αδελφές μου! Τι να σου πω; Έτσι και μας μάλωνε η μητέρα μου, της αγριευε... Και γενικά απ' όσο έχω δει και από άλλες περιπτώσεις και απ' ότι έχω διαβάσει μια χαρά τα πάνε σκυλάκια και μωράκια! 

Σε άλλα νέα, πήγα το πρωί για Nst. Όλα καλά! Θα ξαναπάω Μ. Δευτέρα να ξανακάνω και να κάνω και εξετάσεις και Μ. Τρίτη πρώτα ο Θεός, μπαίνω για καισαρική... Μετράω τις ημέρες πλέον...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...