Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Valfrag υπομονή κορίτσι μου άσε το πλύσιμο μήπως μετά την επίσκεψη σου πει ο γιατρός ότι μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα περισσότερο να τα κάνετε μαζί με τη μαμά σου!!!Αλλά όσο μπορείς χαλαρά και χωρίς να κουράζεσαι!εμένα η μαμα μου είναι μακριά και δεν την έχω δει καθόλου τόσο καιρό!Θα έρθει όμως σύντομα για να με βοηθήσει με τις ετοιμασίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

@Valfrag υπομονή κορίτσι μου άσε το πλύσιμο μήπως μετά την επίσκεψη σου πει ο γιατρός ότι μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα περισσότερο να τα κάνετε μαζί με τη μαμά σου!!!Αλλά όσο μπορείς χαλαρά και χωρίς να κουράζεσαι!εμένα η μαμα μου είναι μακριά και δεν την έχω δει καθόλου τόσο καιρό!Θα έρθει όμως σύντομα για να με βοηθήσει με τις ετοιμασίες!

Αν ολα ειναι καλα θα μου επιτρεψει απο το κρεβατι να πηγαινω στο καναπε...τιποτα αλλο...και θα περιμενουμε την 36-37η εβδομαδα και θα μπω για γεννα..απλα μωρε ηθελα να τα τακτοποιησω η ιδια τα ρουχαλακια κτλ..ειναι ολα τοσο ομορφα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag νόμιζα πως θα ήταν πιο χαλαρά μετά.. Δεν πειράζει σημασία έχει να είσαι καλά εσύ και το μωρό σου!Έχουμε να πλένουμε από δω και πέρα πολύ πράγμα!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@Valfrag δεν ξέρω τι να σου πω να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα. Μόνο υπομονή.... Σκέφτομαι ότι το βράδυ που ξαπλώνω δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα, μια γυρνάω από δεξιά μια από αριστερά, με τραβάει η κοιλιά, πονάει η λεκάνη, το ισχίο μου.... Πως θα νιώθεις εσύ που είσαι όλη μέρα στο κρεβάτι!!!! Κουράγιο. Δεν έμεινε πολύ ακόμα. Και αν από το κρεβάτι σε πάει στον καναπέ κάτι είναι και αυτό. Να σε ρωτήσω: θα σε βάλει με καισαρική;; Θα σου κάνει πρόκληση;; Πώς θα γεννήσεις;; 

@stasa199 άστα να πάνε άστα!!! Χθες το απόγευμα ένιωθα ότι θα κάνω εμετό και με είχε πιάσει μια μικρή απελπισία. Σκεφτόμουν βέβαια ότι κοντεύω στο μήνα μου (είμαι 34η εβδομάδα) και ότι δεν έχω πολύ ακόμα αλλά και πάλι... Τελικά το πάλεψα και σήμερα ξύπνησα μια χαρά, Δόξα τω Θεώ! 

@vayaki στο σεμινάριο τοκετού που κάναμε, μας είπε η μαία ότι δυστυχώς είναι πολύ συχνό φαινόμενο ο πόνος στο ισχίο στην εγκυμοσύνη. Θα σε βοηθήσει να πάρεις μια μπάλα yoga-pilates (αν δεν έχεις ήδη) και να κάνεις κάποιες λίγες κινήσεις πάνω. Όχι χοροπηδηχτά μέχρι την 37η εβδομάδα γιατί έτσι προκαλείς εμπέδωση και δεν το θες ακόμα. Να κάθεσαι πάνω και να κάνεις με τη λεκάνη σου κάποιες κυκλικές κινησουλες. Ρώτα και το γιατρό σου πρώτα αν στο επιτρέπει βέβαια, ε;;; Και επίσης να κάθεσαι σε μια καρέκλα ανάποδα με την πλάτη την καρέκλας δλδ στο στήθος σου (στάση καφενές) βάζοντας μαξιλάρι μπροστά για να βολευτεις. Μπορεί να σε βοηθήσει. :-)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy αρχικα πρωτος μας στοχος ειναι να φτασω 36-37 εβδομαδες...μολις φτασω εκει θα συζητησουμε τι θα κανουμε..λογω ακινησιας μου ειπε οτι ειναι δυσκολο να εχει κατεβει το μωρο και να εχει γυρισει...ειναι ισχιακο..αλλα και λογω του θεματος με το αμνιακο ειναι πιο ασφαλες να γινει καισαρικη..αλλα θα δουμε πως θα παει!!εγω δεν εχω προβλημα!!ο,τι ειναι καλυτερο και απιο ασφαλες αυτο θα κανω..δε θα το ρισκαρω μονο κ μονο για να το κανω φυσιολογικα!! 

Επισης το αλλο θετικο νεο ειναι που δε σας ειπα ειναι οτι οπως και να γεννησω θα πληρωσω μονο 1000€ στο μητερα γιατι θα μου δωσει την εκπτωση που εχει λογω ανανεωσης της συμβασης της με το μαιευτηριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

@Angelmammy αρχικα πρωτος μας στοχος ειναι να φτασω 36-37 εβδομαδες...μολις φτασω εκει θα συζητησουμε τι θα κανουμε..λογω ακινησιας μου ειπε οτι ειναι δυσκολο να εχει κατεβει το μωρο και να εχει γυρισει...ειναι ισχιακο..αλλα και λογω του θεματος με το αμνιακο ειναι πιο ασφαλες να γινει καισαρικη..αλλα θα δουμε πως θα παει!!εγω δεν εχω προβλημα!!ο,τι ειναι καλυτερο και απιο ασφαλες αυτο θα κανω..δε θα το ρισκαρω μονο κ μονο για να το κανω φυσιολογικα!! 

Επισης το αλλο θετικο νεο ειναι που δε σας ειπα ειναι οτι οπως και να γεννησω θα πληρωσω μονο 1000€ στο μητερα γιατι θα μου δωσει την εκπτωση που εχει λογω ανανεωσης της συμβασης της με το μαιευτηριο!

Οοοο μπράβο!!! Να και ένα καλό καλό νέο ακόμα! Με το καλό!

Φυσικά και δε θα ρισκάρεις!!! Δεν το συζητώ καν. Ο γιατρός σου ξέρει πολύ καλύτερα τι πρέπει να γίνει. :-)

Και αφού είναι ισχιακό... Πάντως αν θυμάσαι και από το πρώτο μάθημα τοκετού, μπορεί μέχρι και την τελευταία στιγμή να γυρίσει το μωράκι σου. Οπότε ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Οοοο μπράβο!!! Να και ένα καλό καλό νέο ακόμα! Με το καλό!

Φυσικά και δε θα ρισκάρεις!!! Δεν το συζητώ καν. Ο γιατρός σου ξέρει πολύ καλύτερα τι πρέπει να γίνει. :-)

Και αφού είναι ισχιακό... Πάντως αν θυμάσαι και από το πρώτο μάθημα τοκετού, μπορεί μέχρι και την τελευταία στιγμή να γυρίσει το μωράκι σου. Οπότε ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά. 

Ναι ναι το ξερω απλα επειδη εχω τη τρυπα στον αμνιακο...θα το δουμε τελευταια στιγμη..παντως απ οτι μας ειπε και ο εμβρυολογος..οταν υπαρχει πληρης ακινησια δυσκολα γυρνανε και γινεται εμπεδωση..ασε που εχει καταβολευτει ο μπεμπης ετσι χαχαχ...αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο που με νοιαζει!!ας πανε ολα καλα και ας γεννησω οπως να ναι!οποτε λογικα μεχρι 15/04 θα τον εχω αντι 12/05

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Ναι ναι το ξερω απλα επειδη εχω τη τρυπα στον αμνιακο...θα το δουμε τελευταια στιγμη..παντως απ οτι μας ειπε και ο εμβρυολογος..οταν υπαρχει πληρης ακινησια δυσκολα γυρνανε και γινεται εμπεδωση..ασε που εχει καταβολευτει ο μπεμπης ετσι χαχαχ...αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο που με νοιαζει!!ας πανε ολα καλα και ας γεννησω οπως να ναι!οποτε λογικα μεχρι 15/04 θα τον εχω αντι 12/05

Ποπο!! Απίστευτο το πόσο γρήγορα πέρασε ο χρόνος, ε;;;; 

Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε. Με το καλό να βγει γερός ο μπέμπης σας και γερή και εσύ! Γιατί όλο για τα μωράκια μας σκεφτόμαστε αλλά είμαστε κι εμείς που περνάμε κάπως δύσκολα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Ποπο!! Απίστευτο το πόσο γρήγορα πέρασε ο χρόνος, ε;;;; 

Εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε. Με το καλό να βγει γερός ο μπέμπης σας και γερή και εσύ! Γιατί όλο για τα μωράκια μας σκεφτόμαστε αλλά είμαστε κι εμείς που περνάμε κάπως δύσκολα. 

 

Εχεις απολυτο δικιο..!!!μεγαλο ζορι και το δικο μας...αρχικα πρεπει να ειμαστε εμεις καλα και υγιεις για να ειναι και τα μωρα μας...οπως λεει και ο μπαμπας μου..αρχικα με νοιαζει να εισαι εσυ καλα και μετα και το μωρακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εχεις απολυτο δικιο..!!!μεγαλο ζορι και το δικο μας...αρχικα πρεπει να ειμαστε εμεις καλα και υγιεις για να ειναι και τα μωρα μας...οπως λεει και ο μπαμπας μου..αρχικα με νοιαζει να εισαι εσυ καλα και μετα και το μωρακι..

Πολύ καλά στα λέει ο μπαμπάς σου!!

Εν τω μεταξύ, ξέχασα να σας πω ότι έχω ξεκινήσει μέσα στη μέρα να έχω λίγα πετρώματα στην κοιλίτσα μου. Όχι πολλά. Είναι λίγα αλλά με πονάνε. Νιώθω σα σουβλιά στην κοιλιά μου και βάζω το χέρι μου και έχει σκληρύνει πολύ το σημείο. Συνήθως  είναι γύρω από τον αφαλό μου. Περνάνε πολύ γρήγορα αλλά μου κάνει εντύπωση που με πονάνε. Την επόμενη εβδομάδα που έχω ραντεβού με τους γιατρούς θα ρωτήσω. Απ' ότι έχω ακούσει οι συσπάσεις Braxton Hicks είναι ανώδυνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag καταλαβαίνω ότι θες να περιποιηθείς η ίδια τα πραγματάκια του μωρού σου, αλλά θα έχεις όλο τον καιρό να το κάνεις αφού γεννήσεις!!! Τώρα θα κάνεις το καλύτερο για σένα και το μωρό σου, ώστε να είστε και οι δύο καλά και υγιείς!!! Πολύ καλό το κόστος για το μαιευτήριο! Όσο για τη θέση του μωρού, θα σου πω το εξής. Τις δύο εβδομάδες που καθόμουν ο μπεμπακος κάποια στιγμή γύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω. Το Σάββατο που πήγα στην εμβρυολογο, την ρώτησα για τη θέση του γιατί το είχα καταλάβει ότι μάλλον είχε αλλάξει και μου το επιβεβαίωσε. Εύχομαι και το δικό σου το μπεμπακι να τα καταφέρει! Βέβαια, ο τρόπος τοκετού, όπως λες είναι το λιγότερο. Το θέμα είναι να είναι γερό και να μείνει όσο περισσότερο γίνεται στη κοιλίτσα!

@Angelmammy καλό είναι να ρωτήσεις το γιατρό για αυτό! Κι εγώ έχω λίγα πετρώματα αλλά είναι ανώδυνα. Εύχομαι να μην είναι κάτι. Μήπως κουράζεσαι λίγο περισσότερο απ'ότι πρέπει;;;

Σήμερα ξεκίνησα κι εγώ τα μαθήματα στο Έλενα! Πρώτο μάθημα μου άρεσε πολύ! Να δούμε και στα υπόλοιπα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Κορίτσια τι όμορφες κοιλιτσες...είστε όλες πολύ κομψές...αν δείτε τη δική μου θα σοκαριστείτε...λοιπόν μανουλες υπομονή να βγουν γερά τα μπέμπακια και μετά θα τα κάνουμε όλα...και πλυσίματα και όλες τις δουλειές...λογικό να θέλετε να φτιάξετε τα πραγματακια του μωρού αλλά προέχει η υγεία σας κ η υγεία του μωρού οπότε υπομονή...λίγο μας έμεινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

@Valfrag καταλαβαίνω ότι θες να περιποιηθείς η ίδια τα πραγματάκια του μωρού σου, αλλά θα έχεις όλο τον καιρό να το κάνεις αφού γεννήσεις!!! Τώρα θα κάνεις το καλύτερο για σένα και το μωρό σου, ώστε να είστε και οι δύο καλά και υγιείς!!! Πολύ καλό το κόστος για το μαιευτήριο! Όσο για τη θέση του μωρού, θα σου πω το εξής. Τις δύο εβδομάδες που καθόμουν ο μπεμπακος κάποια στιγμή γύρισε με το κεφάλι προς τα κάτω. Το Σάββατο που πήγα στην εμβρυολογο, την ρώτησα για τη θέση του γιατί το είχα καταλάβει ότι μάλλον είχε αλλάξει και μου το επιβεβαίωσε. Εύχομαι και το δικό σου το μπεμπακι να τα καταφέρει! Βέβαια, ο τρόπος τοκετού, όπως λες είναι το λιγότερο. Το θέμα είναι να είναι γερό και να μείνει όσο περισσότερο γίνεται στη κοιλίτσα!

@Angelmammy καλό είναι να ρωτήσεις το γιατρό για αυτό! Κι εγώ έχω λίγα πετρώματα αλλά είναι ανώδυνα. Εύχομαι να μην είναι κάτι. Μήπως κουράζεσαι λίγο περισσότερο απ'ότι πρέπει;;;

Σήμερα ξεκίνησα κι εγώ τα μαθήματα στο Έλενα! Πρώτο μάθημα μου άρεσε πολύ! Να δούμε και στα υπόλοιπα... 

Όχι, δεν κουράζομαι σχεδόν καθόλου. Λίγες δουλειές στο σπίτι χαλαρά και λίγο περπάτημα καθημερινά. Ο, τι είχαμε πει και με το γιατρό. Δλδ ίσα ίσα να ξεπιάνομαι. Θα ενημερώσω όμως το γιατρό γιατί δεν ξέρω τι είναι. 

Χαίρομαι που σου αρέσουν τα μαθήματα. Ακόμα έχεις να δεις τα καλύτερα. Ειδικά εκεί με τις ασκήσεις και τις αναπνοές εγώ χάρηκα πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy και γω έχει 2 μερες έχω συνέχεια τέτοιες συσπάσεις δ είναι κάτι. Προετοιμάζεται η μήτρα. Νιώθω ένα ελαφρύ πονακι εκεί π τραβάει τ δέρμα. Κ στη μικρή είχα είναι φυσιολογικό. Εφόσον περνάνε μην ανησυχείς. Φαντάζομαι πιο πολυ σαν τράβηγμα τ νιώθεις κ όχι σαν πόνο να μη μπορείς να πάρεις ανάσα.

@Valfrag λες να είσαι η πρώτη; για να δούμε! Κάτι τέτοια ανυπόμονα μωράκια μας κάνουν την έκπληξη κ οανε μέχρι τέλους. Όσο για τα πλυσίματα δ τελειώνουν ποτέ. Ας τα κάνει η μαμά σου κ τα τακτοποιείς εσύ. Όσο για τ μπαμπά σου οι γονείς πρώτα ανησυχουν για τ παιδί τους ο μετά για όλα τ άλλα. Κ όταν γεννήσεις με τ καλό για σένα θα έχουν πρώτα αγωνία κ μετά για τ μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! Μολις γυρισα κι απο το ραντεβου στο νοσοκομειο. Το μωρακι λεει ηδη εχει παρει θεση και δυσκολα θα ξανασηκωσει κεφαλι προς τα πανω. Μας τον ειπε και λιγο κεφαλα χαχαχα αλλα ειναι νορμαλ λεει. Προχωραμε λοιπον. Μεσα στον Απριλιο μου ειπανε να κλεισω 2 ραντεβου να με βλεπουν πιο συχνα. Αχ κοριτσια πηγαινοερχονταν τα μπαλονια για νεννητουρια... και ροζ και γαλαζια!!! Τι ωραιαα!!! Γερά να ειναι ολα τα μωρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni όπως τα λες νιώθω. Δεν είναι πόνος που δεν μπορώ να αναπνεύσω οπότε μάλλον προετοιμαζόμαστε για τη μεγάλη στιγμή!!! 

@vayaki κι εμένα έχει πάρει θέση πολλές εβδομάδες τώρα. Ελπίζω να μη μας τα χαλάσει τώρα στο τέλος. Χιχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy η γιατρός μ είχε πει ήδη πριν 20 μερες περίπου ο είχα πάει ότι σιγά σιγά τις θέλουμε αυτές τις συσπάσεις. Δείχνει ότι ενεργοποιείται η μήτρα κ ετοιμάζεται. Δεδομένων των συνθηκών περίμενα να έχω πιο νωρίς αλλά τπτ μέχρι τώρα. Έχει κάνα 2 μέρες π τις έχω. Που γενικότερα ταλαιπωρουμαι πολύ μέσα στη μέρα. Σηκώνω τη μικρή, περπατάω πολύ, κάνω όλες τις δουλειές κτλ.

Σήμερα κ γω πονάω παρά πολυ στο ισχιο. Κουτσαινω σχεδόν άλλα κουράστηκα παρά πολυ χθες, κάναμε κ ταξίδι σήμερα πιάστηκα αρκετά. Το πιο μεγάλο ζορι μ εμένα ειναξ η μικρη π την κοιμιζω κ μετά σηκώνομαι μ αυτήν στα χέρια να την πάω στο κρεβάτι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!πήγαμε κάναμε το Doppler  όλα καλά μας είπε ο γιατρός!1.566 είναι η μπέμπα μας!!!Όλα καλά με το κεφάλι κάτω είναι πάλι!είδαμε και το προσωπάκι της είχε ανοιχτά μάτια!(Εγώ δεν τα είδα ο άντρας Μου το είχε γιατί έβλεπα σε άλλη οθόνη εγώ σήμερα και δεν ήταν τόσο καθαρη??????)μας έδειξε και στο κεφαλακι ότι έχει λίγα μαλάκια!(δεν το κατάλαβα αλλά του είπα Ναι!??) και άνοιγε το στοματάκι της και μετά έπιανε το ποδαράκι της !!είχε πολύ πλάκα!μου είπε ότι τις επόμενες 5εβδομαδες θέλει  να πάρει 1.5 κιλό για να μπούμε στον 9 με 3 κιλά ..σε 3 βδομάδες πάλι θα πάμε να την ξανα δούμε!

Σχετικά με την τρανσαμιναση μου έγραψε κάποιες έξτρα εξετάσεις να κάνω για να δει για πιο λόγο ανέβηκε αλλά κατά πάσα πιθανότητα έφταιγε η τροφικη δηλητηρίαση που είχα πάθει τη Δευτέρα (τις εξετάσεις τις έκανα την Πέμπτη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 super η μικρή σας!!! Και το βάρος μια χαρά!! Με το καλό! Αυτό που πιάνουν πατουσάκια, πιπιλανε δαχτυλακια κλπ με ξετρελαίνει!! Θέλω να τα πιάσω να τα τρελάνω στα φιλιά!

@Diwni σε σκέφτομαι και ντρέπομαι που κάποιες στιγμές με πιάνει γκρίνια. Ποποπο!! Εσύ έχεις όλα αυτά και ένα μωράκι στην κοιλίτσα. Εμείς έχουμε μόνο το μωράκι στην κοιλίτσα. Αλλά επειδή θέλω, πρώτα ο Θεός, πολλά παιδάκια ελπίζω να βρεθώ στην φάση που είσαι και τα λέμε τότε. Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!πήγαμε κάναμε το Doppler  όλα καλά μας είπε ο γιατρός!1.566 είναι η μπέμπα μας!!!Όλα καλά με το κεφάλι κάτω είναι πάλι!είδαμε και το προσωπάκι της είχε ανοιχτά μάτια!(Εγώ δεν τα είδα ο άντρας Μου το είχε γιατί έβλεπα σε άλλη οθόνη εγώ σήμερα και δεν ήταν τόσο καθαρη??????)μας έδειξε και στο κεφαλακι ότι έχει λίγα μαλάκια!(δεν το κατάλαβα αλλά του είπα Ναι!??) και άνοιγε το στοματάκι της και μετά έπιανε το ποδαράκι της !!είχε πολύ πλάκα!μου είπε ότι τις επόμενες 5εβδομαδες θέλει  να πάρει 1.5 κιλό για να μπούμε στον 9 με 3 κιλά ..σε 3 βδομάδες πάλι θα πάμε να την ξανα δούμε!

Σχετικά με την τρανσαμιναση μου έγραψε κάποιες έξτρα εξετάσεις να κάνω για να δει για πιο λόγο ανέβηκε αλλά κατά πάσα πιθανότητα έφταιγε η τροφικη δηλητηρίαση που είχα πάθει τη Δευτέρα (τις εξετάσεις τις έκανα την Πέμπτη)

Τέλεια η μικρούλα σας μπράβο!! Φαντάζομαι πόσο γλυκούλα ήταν ! Μακάρι την Πέμπτη να τον δούμε κ εμείς τον μπέμπη μας την προηγούμενη φορά κοιτούσε πίσω ! 

Πόσο λίγος φαίνεται ο καιρός όταν τον λέμε σε εβδομάδες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy είναι πολύ γλυκούλια μωρέ γιατί τα βλέπεις γεννιούνται και δεν καταλαβαίνουν πολλά και μέσα στην κοιλίτσα κάνουν τα δικά τους!!!!!

@marakineos ελπίζω να τον δείτε!και εμάς ήταν ψιλό μπρούμυτα αλλά την έπιασε κάπως!

@Diwni πραγματικά χαρά στο κουράγιο σου!εμένα μου έλεγε ο άντρας μου να κάνουμε στο 9 μήνο και το δεύτερο και του είπα να το ξεχάσει!τουλάχιστον να έχουν  2 χρόνια διαφορά μήπως είναι πιο εύκολα!Όταν έχεις ήδη παιδάκι είναι αλλιώς όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 άντε η ψυχούλα σας έκανε πολλές χαρές σήμερα. Καλά δ είναι ανάγκη να μπεις 9ο με τ μωρο 3 κιλά. Δηλ αν φθάσεις 40 βδομάδες πόσο θα ειναι; 4;; Εμείς υπολογίζουμε 38 βδομάδες 3 κ 40 3.5 κ λέμε μια χαρα ειναι.

@Angelmammy σου εύχομαι να κάνεις όσα παιδάκια θέλεις! Να έρθουν με τ καλο. Αλλά μια συμβουλή μην μείνεις ξανά έγκυος πριν τ ενάμιση χρόνο. Δηλ αν τα θες κοντά ιδανική ηλικία είναι να έχει πάει ρ πρωτο 16 17 μηνων κ να ξανά μείνεις. Όλα θα είναι πιο ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199  καλά αε έρθει αυτι με τ καλο κ θα δεις για ποτέ θα αλλάξει γνώμη ο άντρας σου χαχα. Κ στον ενάμιση χρόνο μια χατα θα είναι η διαφορά τους. Δες εμένα η μικρη μ είναι Αύγουστο τ 17 κ τ μωρο με τ καλο Απρίλιο Μάιο τ 19. Αν γεννούσα πχ Οκτώβριο Νοέμβριο τ 19 ημερολογιακά πάλι τ χρόνια θα είχαν διαφορά. Αλλά μέχρι τα 2 πρώτα έτη τα παιδιά έχουν τρομερή διαφορά από μήνα σε μήνα. Η Έλενα θα είναι 21 μηνων όταν θα γεννηθεί η μπέμπα. Αν ήταν 26 πχ θα είχε τεράστια διαφορά αε όλα. Κ τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης τους θεωρητικά δύσκολους άλλα κ μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...