Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μαζί είμαστε!!Εγώ 26/6 αλλά με την β επιπέδου 27!Θα δείξει τώρα!τώρα θα μεγαλώσουν λιγάκι ακόμα για κανένα μήνα πιστεύω!

Ναι ναι ανυπομονώ για την Πέμπτη που θα πάμε στον γιατρό ! 

Τι ωραία θα είναι που θα γεννάνε μια μια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Σύντομα Μ ένα μωράκι εύχομαι @paradisebird μέσα από την καρδιά μου ! 

 

Πολύ σ' ευχαριστώ καλή μου, να είσαι καλά!!! Άφησα το άγχος πίσω μου πια. Άφησα το θέμα μου στα χέρια του Θεού και της Παναγίας. Ελπίζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η paradisebird είπε:

Πολύ σ' ευχαριστώ καλή μου, να είσαι καλά!!! Άφησα το άγχος πίσω μου πια. Άφησα το θέμα μου στα χέρια του Θεού και της Παναγίας. Ελπίζω! 

Να δεις πως τώρα θα γίνει το θαυματακι που είσαι ήρεμη . Ότι καλύτερο εύχομαι !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Ναι ναι ανυπομονώ για την Πέμπτη που θα πάμε στον γιατρό ! 

Τι ωραία θα είναι που θα γεννάνε μια μια ! 

Αχ εγώ αύριο θα πάω!!!!!Καλά μόλις γεννήσει η πρώτη θα το καταλάβουμε καλά ότι φτάσαμε στο τέλος!!!!!!!!Θα αρχίσει ένα νέο όμορφο ταξίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 και γω σκουφάκι, γαντακια δ χρησιμοποίησα. Φορμακια ολοσωμα για τ σπίτι κ τον ύπνο γενικά θα σ χρειαστούν αρκετά. 4 μπορεί να αλλάξεις μόνο αε μια μέρα. Μια να σ βγάλει γαλατακι, μια να τ φύγουν τα κακακια πάει τελείωσαν. 

@Narcissa ούτε καθάριζε καλά ουτε μωρουδιλα μύριζε. Για τα πρώτα πλυσίματα είχα πάρει τ αρκαδι το οποίο μυρίζει ωραία άλλα δ καθαρίζει τόσο καλά. Μετά τ γύρισα στο πρόδερμ που με βόλεψε παρά πολυ κ καλά καθάριζε κ ωραιο άρωμα είχε. Τώρα πήρα τ αγνοτις π τ βρήκα σε προσφορά να τ δοκιμάσω αλλιώς πάλι πρόδερμ. Επίσης τ κικο είχα δοκιμάσει τ οποίο έχει εξαιρετικά δυνατό άρωμα για μωρο. Δεν το άντεχα Εγώ πόσο μάλλον τ μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@DiwniΌταν λέμε φορμακια εννοούμε τα πιο χειμερινά αλλά τα ψιλά?Εγώ αυτά λέω.. επειδή είναι για τέλος μαιου δεν έχω πάρει πολλά γιατί νομίζω πως θα έχει ζέστη...βέβαια έχω και την κουμπάρα μου που μου είπε πως θα μου δώσει πράγματα από τη μικρή της που γεννήθηκε καλοκαίρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ με το προδερμ που ξεκίνησα να πλένω μ' άρεσε η μυρωδιά! Έριξα κ κατά λαθος λίγο πάνω στο πλυντήριο κ έμεινε μια υπέροχη μυρωδιά πουδριτσας μέσα στο μπάνιο ?? 

Σας στέλνω κ φώτο την κοιλίτσα, 31 εβδομάδων κι ακόμα περιμένω να με καταλάβουν για έγκυο ? στη φωτό έβαλα κολλητή μπλούζα για να φανεί 

IMG_20190317_213701.jpg

IMG_20190317_213610.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini τι όμορφη και εσύ!!!!!!Καλά μόνο η δική μου δεν είναι στρογγυλή η κοιλίτσα νομίζω!!

Εγώ τελικά δεν πήρα γιατί μου πήρε η μαμα μου το εύρηκα νομίζω με το πράσινο σαπούνι το bebe  γιατί αυτό βρήκε με πράσινο σαπούνι και της είπαν ότι είναι καλύτερο...Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα να σας πω την αλήθεια μυρίζει ωραία με απαλο άρωμα πράσινο σαπούνι.. Εγώ ήμουν υπέρ του προδερμ για αρχή και  λόγω μυρωδιάς ...όλα απορρυπαντικά είναι για μωράκια ποση διαφορα να έχουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini τέλεια η κοιλίτσα σου!!! 

Όσο για απορρυπαντικό, έχω πάρει το baby planet. Μου το σύστησε η κουμπάρα μου η οποία μου είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένη με το πώς καθάριζε. Εγώ το μόνο που μπορώ να πω με βεβαιότητα είναι ότι μου αρέσει πολύ η μυρωδιά του. Έχει πολύ ελαφριά μυρωδιά μωρουδιλας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια ☺️? 

Σε λίγο καιρό θα δούμε με τους λεκέδες ποιο μας βολεύει. Τώρα με βάση τη μυρωδια πιο πολύ διαλέξαμε. Από φίλες κ συγγενείς έχω ακούσει πολύ το Αρκάδι κ το baby planet

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δεν ένιωθα καλά το στομάχι μου ξαφνικά και ξανα εμετός....αχ θα γεννήσω και ακόμα εμετούς θα έχω πρέπει να το πάρω απόφαση!και είχαν σταματήσει!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουράγιο κορίτσι μου.. πολύ εκνευριστικο φαντάζομαι. Έτσι ήταν η κουμπάρα μου, μέχρι το τέλος.. εύχομαι να σταματήσουν σε σένα έστω κ τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια μου δεν ένιωθα καλά το στομάχι μου ξαφνικά και ξανα εμετός....αχ θα γεννήσω και ακόμα εμετούς θα έχω πρέπει να το πάρω απόφαση!και είχαν σταματήσει!!????

Κουραγιο κοριτσι! Υπομονη θα κανουμε ολες με ο,τι περναμε. Πριν λιγο ηθελα να κλαψω απο πονο ισχιου. Ειναι στα χειροτερα του κι εχει εξαπλωθει νομιζω σε ολη την περιοχη, μηρος, γλουτος, πισινος.... κουτσαινω μεσα στο σπιτι και μεχρι την τουαλετα που παω... 

Οποτε τι να κανουμε... υπομονη ως τη γεννα και να σκεφτομαστε συνεχεια οτι εμεινε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdaliniκαι  @vayaki σας ευχαριστώ!!έκανε η θεία του άντρα μου καρυδοπιτα και έφαγα 2 κουταλιτσες...τι το θελα!!!!! 

Για τον πόνο στο ισχιο έχω βρει το μαξιλάρι μόνιμα ανάμεσα στα πόδια μου και με ανακουφίζει αρκετά!αν και σήμερα πονάει η μέση μου επειδή περπάτησα λιγάκι μιας και είχε καλό καιρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini αχ τι καλή κοιλίτσα! Άμα σας στείλω τη δικιά μ θα τρομάξετε χαχα

Κοριτσια θα δοκιμάσουμε απορρυπαντικά κ ότι μας βολεύει. Ούτως ή άλλως φα περισσότερα βρεφικά δ κάνουν θαύματα με τους λεκέδες. 

@stasa199 πόσο ζόρι οι εμετοί. Ναι αυτά τα μακρυμανικα άλλα λεπτά. Ναι έχεις δικιο ότι γέννας προς τ τέλος άλλα ανάλογα κ τον καιρό. Πέρυσι όλο τ Ιούνιο είχε βροχές κ ψυχρά. Εννοείται τ καλοκαίρι μόνο με ένα κορμάκι εσώρουχο θα είναι. Αλλά βλέπεις κ κανεις. Έχεις καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Στείλε @Diwni τρελαίνομαι για μεγάλες κοιλιτσες!!!! 

Περαστικά κ σε σένα @vayaki πρόσφατα ηρέμησα από το ισχίο κ όσο με παιδευε ήταν πολύ ζορικα. Φοβάμαι μη με ξαναπιάσει. Δε θέλει κούραση κι ορθοστασία

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια μου! Στείλε @Diwni τρελαίνομαι για μεγάλες κοιλιτσες!!!! 

Περαστικά κ σε σένα @vayaki πρόσφατα ηρέμησα από το ισχίο κ όσο με παιδευε ήταν πολύ ζορικα. Φοβάμαι μη με ξαναπιάσει. Δε θέλει κούραση κι ορθοστασία

 

Ελπιδοφορο οτι εσυ ηρεμησες απ αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini θα σας στείλω αύριο. Ήθελα σήμερα άλλα δ πρόλαβα όλη μέρα στο τρέξιμο ειμαι. Αχ κορίτσια απολαύστε αυτό τ διάστημα π σας μένει. Μετά θα έχετε ένα παιδάκι να κυνηγάτε σε μόνιμη βάση. Όλη μέρα σήμερα τώρα έκατσα.

Εν τω μεταξύ εκει π έλεγα ότι η μπέμπα είναι πιο ήρεμα την κοιλιά από ότι ήταν η μικεη μ έχει 2 μερες τώρα με έχει ταράξει. Αφήστε π με πατάει τόσο χαμηλά π κ ένα ποτήρι νερό να πιω πρέπει να πάω τουαλέτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

@stasa199 πώς είσαι σήμερα με το στομάχι σου??? 

@vayaki υπομονή κι εύχομαι να ησυχάσεις με το ισχίο σου!!!

Καλημέρα!!!!!Καλά αλλά δεν έχω πάρει ούτε σίδηρο ούτε έχω φάει κάτι!ευτυχώς μάλλον ήταν μόνο το χθεσινό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα!!!!!Καλά αλλά δεν έχω πάρει ούτε σίδηρο ούτε έχω φάει κάτι!ευτυχώς μάλλον ήταν μόνο το χθεσινό!

παιζουν πολλα ρολο @stasa199 κι εγω ενω εχω ξεμπερδεψει με το στομαχι τους εμετους κλπ ειναι καποιες μερες που μπορει να εχω μια ελαφρια αναγουλα οπως τοτε! υπομονη τιποτα αλλο!

@Mariamagdalini τι ωραια κοιλιτσα που εχεις κι εσυ!!

@vayaki επιτρεπεται κανενα ντεπον οταν σε πιανει πολυ εντονα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!! @stasa199 ελπιζω να μη σε ξαναπιασει!!!! 

Εγω τωρα που ειμαι συνεχεια ξαπλα με ποναει και η μεση μου..και μολις γυρναω πλαι να ξεπιαστω με πιανει το ισχιο μου!!!!χαχαχ πουθενα δε βολευομαι!!!!κανω υπομονη μεχρι τις 26/03 που θα παω για το ντοπλερ μηπως μ αφησουν να σηκωθω λιγο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον δεν πρέπει να μένω πολύ ώρα νηστικη..εκεί έχω καταλήξει κορίτσια!

@Valfrag  μαξιλάρια πολλά μαξιλάρια!!!!!!όπου νιώθεις ότι θα βοηθήσει!Είναι δύσκολο αλλά θα περάσει!το χω κάνει πολλές φορές!!πάρε και κανένα βιβλίο να διαβάσεις μήπως σε βοηθήσει!Εγώ προσπαθούσα να κοιμάμαι κιολας βέβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 προσπαθω να γεμισω το χρονο μου με διαφορα τι να κανω...και ηθελα τοσο πολυ μεθαυριο που θα ερθουν τα πραγματα να μπορουσα να τα φτιαξω και να ξεκινησω πλυσιμο κτλ...τωρα θα τα κανει ολα η μαμα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...