Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Diwni σ' ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!! Χαχα!! Όσον αφορά το παιδικό δωμάτιο, ειλικρινά δε με πειράζει. Γερό να είναι το λουλουδάκι μας και όλα θα τα φτιάξουμε.

@stasa199 Κι εγώ κλαίω από τα νεύρα μου πιο εύκολα αλλά το μεγάλο μου θέμα τις τελευταίες 2 εβδομάδες είναι ότι έχω πολλά νεύρα!! Νιώθω ότι κανείς δε με καταλαβαίνει και άλλα τέτοια. Ούτε στην εφηβεία να ήμουν. Χαχαχα!! Σου εύχομαι να χαρείς την κοιλίτσα σου όσο μεγαλώνει... Εγώ την χαίρομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@Diwni σ' ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!! Χαχα!! Όσον αφορά το παιδικό δωμάτιο, ειλικρινά δε με πειράζει. Γερό να είναι το λουλουδάκι μας και όλα θα τα φτιάξουμε.

@stasa199 Κι εγώ κλαίω από τα νεύρα μου πιο εύκολα αλλά το μεγάλο μου θέμα τις τελευταίες 2 εβδομάδες είναι ότι έχω πολλά νεύρα!! Νιώθω ότι κανείς δε με καταλαβαίνει και άλλα τέτοια. Ούτε στην εφηβεία να ήμουν. Χαχαχα!! Σου εύχομαι να χαρείς την κοιλίτσα σου όσο μεγαλώνει... Εγώ την χαίρομαι. 

Αχ σε καταλαβαίνω!!!εγώ το είχα περάσει τους πρώτους μήνες αυτό και ευτυχώς μου πέρασε αλλά τώρα ώρες ώρες το παθαίνω με τον άντρα μου!!!!αλλά και γενικά μπορεί να κλάψω και να νευριάσω  με το παραμικρό!

Σχετικά με την κοιλίτσα που λες έχουμε παραγγείλει το ερκοντισιον και το έχουν βάλει μπροστά στην είσοδο μπροστά από ένα έπιπλο και έχουν αφήσει ένα διαδρομακι!οπότε μπαινω για να πάρω κάτι η να καθαρίσω πλέον δεν μπορώ να γυρίσω βγαινω με την όπισθεν!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 Όχι δεν είσαι η μόνη όπως κατάλαβες!! ?? Και πολλά νεύρα και έχει τύχει να βάλω τα κλάματα απ' τα νεύρα!! Ορμόνες τι να πεις!! Εγώ κορίτσια έχω ένα άσχημο πιάσιμο στον αυχένα αυτές τις μέρες πωπω άλλο πράγμα!! Κι ο γιατρός μ άφησε να βάλω μόνο λίγη βολταρεν αλλά εδώ που τα λέμε δεν άλλαξε κάτι.? Θα περάσει κι αυτό που θα πάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

@stasa199 Όχι δεν είσαι η μόνη όπως κατάλαβες!! ?? Και πολλά νεύρα και έχει τύχει να βάλω τα κλάματα απ' τα νεύρα!! Ορμόνες τι να πεις!! Εγώ κορίτσια έχω ένα άσχημο πιάσιμο στον αυχένα αυτές τις μέρες πωπω άλλο πράγμα!! Κι ο γιατρός μ άφησε να βάλω μόνο λίγη βολταρεν αλλά εδώ που τα λέμε δεν άλλαξε κάτι.? Θα περάσει κι αυτό που θα πάει. 

Μήπως αν βάλεις καμία θερμοφορα?δεν ξέρω αν κάνει η όχι για τον αυχένα αλλά όταν ένιωθα το χειμώνα κάτι τέτοιο έβαζα κανα δύο φορές τη θερμοφορα και βοηθούσε!

Αχ και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που δεν είμαι μόνο εγώ!!!!!??????? τι να κάνουμε τόσα περνάει τό σώμα μας!κάπου θα ξεσπάσει δεν γίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μήπως αν βάλεις καμία θερμοφορα?δεν ξέρω αν κάνει η όχι για τον αυχένα αλλά όταν ένιωθα το χειμώνα κάτι τέτοιο έβαζα κανα δύο φορές τη θερμοφορα και βοηθούσε!

Αχ και δεν ξέρετε πόσο χαίρομαι που δεν είμαι μόνο εγώ!!!!!??????? τι να κάνουμε τόσα περνάει τό σώμα μας!κάπου θα ξεσπάσει δεν γίνεται!!

Αχ και την αλοιφή ακόμα με επιφύλαξη την έβαλα επειδή μου το επέτρεψε ο γιατρός. Προκαλούν συσπάσεις ξέρω και καλύτερα λέω να το αφήσω. Ας μην το διακινδυνεύω, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

Είναι φοβερή η περίοδος της εγκυμοσύνης τελικά! Όλο εκπλήξεις ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Νεύρα η αλήθεια είναι δεν έχω, αλλά τα κλάματα τα βάζω πολύ πιο εύκολα... Επίσης με την κοιλιά έχω αρχίσει κι εγώ και δεν υπολογίζω καλά το χώρο ??? Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα οι κοιλίτσες μας!!!

@irened91 Περαστικά κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αχ και την αλοιφή ακόμα με επιφύλαξη την έβαλα επειδή μου το επέτρεψε ο γιατρός. Προκαλούν συσπάσεις ξέρω και καλύτερα λέω να το αφήσω. Ας μην το διακινδυνεύω, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

Είναι φοβερή η περίοδος της εγκυμοσύνης τελικά! Όλο εκπλήξεις ??

Τι προκαλεί συσπάσεις???

Ούτε που φανταζόμουν ότι είναι έτσι η περίοδος της εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Τι προκαλεί συσπάσεις???

Ούτε που φανταζόμουν ότι είναι έτσι η περίοδος της εγκυμοσύνης!

Ναι έτσι έχω ακούσει κι ειδικά τώρα που είμαστε και στην τελική ευθεία όσο να πεις είναι λίγο επίφοβο. Τον γιατρό βέβαια δεν τον ρώτησα αν κάνει η θερμοφόρα αλλά για την Voltaren διάβασα στις οδηγίες χρήσης ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιείται το τελευταίο τρίμηνο της κυησης. Γι αυτό μου είπε κι ο γιατρός να βάλω λίγη. 

@Madi85 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Άσε μεγαλώνουν δε λες τίποτα!! ?? Γερά να είναι τα μικρακια μας, για να πω την αλήθεια περίμενα πως και πως να μεγαλώσει η κοιλίτσα μου να φαίνεται ότι είμαι έγκυος!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Ναι έτσι έχω ακούσει κι ειδικά τώρα που είμαστε και στην τελική ευθεία όσο να πεις είναι λίγο επίφοβο. Τον γιατρό βέβαια δεν τον ρώτησα αν κάνει η θερμοφόρα αλλά για την Voltaren διάβασα στις οδηγίες χρήσης ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιείται το τελευταίο τρίμηνο της κυησης. Γι αυτό μου είπε κι ο γιατρός να βάλω λίγη. 

@Madi85 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Άσε μεγαλώνουν δε λες τίποτα!! ?? Γερά να είναι τα μικρακια μας, για να πω την αλήθεια περίμενα πως και πως να μεγαλώσει η κοιλίτσα μου να φαίνεται ότι είμαι έγκυος!! ??

Δεν το ήξερα!Καλά που μου το είπες να το έχω στα υπόψιν!και εμένα μαρεσει που μεγαλώνει επιτέλους η κοιλίτσα!!!!!!την άλλη Δευτέρα έχω και ραντεβού στο γιατρό θα κάνουμε το doppler!!!άντε να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει και η μπέμπα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Νεύρα η αλήθεια είναι δεν έχω, αλλά τα κλάματα τα βάζω πολύ πιο εύκολα... Επίσης με την κοιλιά έχω αρχίσει κι εγώ και δεν υπολογίζω καλά το χώρο ??? Μεγαλώνουν τόσο γρήγορα οι κοιλίτσες μας!!!

@irened91 Περαστικά κορίτσι μου! 

Ωραία! Βλέπω δεν είμαι η μόνη που δεν μπορώ να υπολογίσω αν χωράω κάπου. Χαχα!!!

Καληνύχτα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Δεν το ήξερα!Καλά που μου το είπες να το έχω στα υπόψιν!και εμένα μαρεσει που μεγαλώνει επιτέλους η κοιλίτσα!!!!!!την άλλη Δευτέρα έχω και ραντεβού στο γιατρό θα κάνουμε το doppler!!!άντε να δω πόσο θα έχει μεγαλώσει και η μπέμπα!!!!

Αντε με το καλό!! Εμένα αύριο έρχεται ο άντρας μου επιτέλους!! Θα δει και την κοιλιά πως μεγάλωσε απ' την τελευταία φορά και θα δει και το σπίτι μας για πρώτη φορά χαχαχα. Μωρέ απ' τη μία λέμε δόξα τω Θεώ που έχει δουλειά αλλά και τώρα που θα τους έχει στο περίμενε δεν ξέρουμε για πόσο απ' τη μια λέμε τι καλά που θα είναι εδώ και θα βοηθήσει και θα είμαστε λίγο μαζί κι απ την άλλη αγχωνόμαστε γιατί τώρα που χρειάζεται να έχει δουλειά δεν έχει. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα... ?

Μ' έπιασε η πάρλα πάλι και παρασύρθηκα με συγχωρείτε!! ?? 

Εύχομαι καλή Σαρακοστή να εχουμε κορίτσια μου και καλό 3ημερο σε όσες θα κάνουν κάποια εξόρμηση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αντε με το καλό!! Εμένα αύριο έρχεται ο άντρας μου επιτέλους!! Θα δει και την κοιλιά πως μεγάλωσε απ' την τελευταία φορά και θα δει και το σπίτι μας για πρώτη φορά χαχαχα. Μωρέ απ' τη μία λέμε δόξα τω Θεώ που έχει δουλειά αλλά και τώρα που θα τους έχει στο περίμενε δεν ξέρουμε για πόσο απ' τη μια λέμε τι καλά που θα είναι εδώ και θα βοηθήσει και θα είμαστε λίγο μαζί κι απ την άλλη αγχωνόμαστε γιατί τώρα που χρειάζεται να έχει δουλειά δεν έχει. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα... ?

Μ' έπιασε η πάρλα πάλι και παρασύρθηκα με συγχωρείτε!! ?? 

Εύχομαι καλή Σαρακοστή να εχουμε κορίτσια μου και καλό 3ημερο σε όσες θα κάνουν κάποια εξόρμηση!! 

Να μη στεναχωριέσαι Όλα θα γίνουν!θα χαρείτε και την κοιλίτσα και το σπιτάκι και με τη δουλειά του όλα καλά θα πάνε!να είσαι αισιόδοξη !!!!

Καλή Σαρακοστή σε όλους να είμαστε καλά με υγεία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ @irened91, έχει όντως τέλεια αυτοκόλλητα και ταπετσαρίες! Επιστρέψαμε τελικά στο θέμα σαφάρι και έχει πάρα πάρα πολλά με ζωάκια! ? 

@stasa199 Βρήκα σήμερα ένα μαγαζί με πάρα πάρα πολλά υφάσματα και είχε και αυτό που έψαχνα με τα φυλλαράκια! Παραγγείλαμε να μας ράψουν κουρτίνες, μαξιλάρα και μαξιλάρια διακοσμητικά σε καλή τιμή! Μπορούν να μας ράψουν και πάντα και κουβερλί και το σκέφτομαι. Πολυθρόνες κίτρινες έχω βρει αλλά όσες φαίνονται καλές για θηλασμό είναι στα 300€+, μάλλον θα βολευτώ με άλλο χρωματάκι. Βρήκα και καμηλοπάρδαλη στα 40€ και την παρήγγειλα!! Και για τα κλάματα που ρώτησες, εγώ δε νευριάζω είμαι πολύ ζεν σαν άνθρωπος, αλλά εκεί που ήμουν και ψιλοαναίσθητη, πλέον συγκινούμαι πολύ εύκολα. Κυρίως με μωράκια, π.χ. με τη διαφήμιση της Pampers με τα προωράκια, κλαίω κάθε μα κάθε φορά.

Πάντως κορίτσια που συζητάτε για τα κιλά εγώ είμαι στα +15 εδώ και κανα 2μηνο και δε το χωράει το μυαλό μου. Ούτε κατάλαβα πώς τα έβαλα, ούτε καταλαβαίνω πού τα έβαλα. Πέρα από το στήθος και την κοιλιά που είναι πραγματικά σα τόπι (είναι και πολύ ψηλή και έχει πολλή πλάκα ?) δε βλέπω διαφορά σχεδόν πουθενά. Όμως η γυναικολόγος μου έβαλε χέρι και ξεκίνησα διατροφή και πάλι καλά γιατί θα είχα φτάσει καμιά 30αρια με αυτό το ρυθμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα κορίτσια, είδα ότι κάποιες ξεκινάτε να ετοιμάζετε τη βαλιτσούλα του μαιευτηρίου. Έχει φτιάξει καμία σχετική λίστα; Διαβάζω ένα σωρό διαφορετικά πράγματα για το τι χρειάζεται τελικά και τι όχι και έχω καταμπερδευτεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Ααα κορίτσια, είδα ότι κάποιες ξεκινάτε να ετοιμάζετε τη βαλιτσούλα του μαιευτηρίου. Έχει φτιάξει καμία σχετική λίστα; Διαβάζω ένα σωρό διαφορετικά πράγματα για το τι χρειάζεται τελικά και τι όχι και έχω καταμπερδευτεί!

Τι ωραία που βρήκες αυτά που έψαχνες και σιγά σιγά θα φτιάξεις το δωμάτιο του!!! Όσο για την βαλίτσα, πράγματι κυκλοφορούν πολλές λίστες, αλλά υπάρχουν κάποια βασικά πράγματα που πρέπει να υπάρχουν. Από εκεί και πέρα εξαρτάται και τι παρέχει  το μαιευτήριο  καθώς και  τι θέλει η να έχει μαζί της. Εγώ πήρα και συμβουλές από την αδελφή και τη κουνιάδα μου για το τι χρειάστηκαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Σ'ευχαριστώ @irened91, έχει όντως τέλεια αυτοκόλλητα και ταπετσαρίες! Επιστρέψαμε τελικά στο θέμα σαφάρι και έχει πάρα πάρα πολλά με ζωάκια! ? 

@stasa199 Βρήκα σήμερα ένα μαγαζί με πάρα πάρα πολλά υφάσματα και είχε και αυτό που έψαχνα με τα φυλλαράκια! Παραγγείλαμε να μας ράψουν κουρτίνες, μαξιλάρα και μαξιλάρια διακοσμητικά σε καλή τιμή! Μπορούν να μας ράψουν και πάντα και κουβερλί και το σκέφτομαι. Πολυθρόνες κίτρινες έχω βρει αλλά όσες φαίνονται καλές για θηλασμό είναι στα 300€+, μάλλον θα βολευτώ με άλλο χρωματάκι. Βρήκα και καμηλοπάρδαλη στα 40€ και την παρήγγειλα!! Και για τα κλάματα που ρώτησες, εγώ δε νευριάζω είμαι πολύ ζεν σαν άνθρωπος, αλλά εκεί που ήμουν και ψιλοαναίσθητη, πλέον συγκινούμαι πολύ εύκολα. Κυρίως με μωράκια, π.χ. με τη διαφήμιση της Pampers με τα προωράκια, κλαίω κάθε μα κάθε φορά.

Πάντως κορίτσια που συζητάτε για τα κιλά εγώ είμαι στα +15 εδώ και κανα 2μηνο και δε το χωράει το μυαλό μου. Ούτε κατάλαβα πώς τα έβαλα, ούτε καταλαβαίνω πού τα έβαλα. Πέρα από το στήθος και την κοιλιά που είναι πραγματικά σα τόπι (είναι και πολύ ψηλή και έχει πολλή πλάκα ?) δε βλέπω διαφορά σχεδόν πουθενά. Όμως η γυναικολόγος μου έβαλε χέρι και ξεκίνησα διατροφή και πάλι καλά γιατί θα είχα φτάσει καμιά 30αρια με αυτό το ρυθμό...

Ααα μπράβο πολύ χαίρομαι που βρήκες αυτά που ήθελες!!!!!για τα κιλά μην αγχώνεσαι θα φύγουν!!!και εγώ δεν κατάλαβα πως τα έχω πάρει και που τα εχω βάλει που ειναι και 8 αλλά αν δεν είχα τους εμετούς θα είχα σίγουρα 18 μέχρι τώρα!!!!Και εμένα η μόνη διαφορά μέχρις στιγμής είναι στην κοιλιά και το στήθος...με τη διαφήμιση εγώ πλέον δεν συγκρίνουμε τόσο όσο όταν είχε βγει αλλά μ'αρέσει πολύ!κάπου τόσο λέω είναι και το μωράκι μας ! 

Αααα και για την πολυθρόνα εγώ δε θα πάρω αν πάρω θα πάρω καναπέ διθέσιο που να γίνεται και κρεβάτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Ααα κορίτσια, είδα ότι κάποιες ξεκινάτε να ετοιμάζετε τη βαλιτσούλα του μαιευτηρίου. Έχει φτιάξει καμία σχετική λίστα; Διαβάζω ένα σωρό διαφορετικά πράγματα για το τι χρειάζεται τελικά και τι όχι και έχω καταμπερδευτεί!

Εγώ δεν την έχω ετοιμάσει αλλά έχω ψάξει στο ίντερνετ και έχω βρει διαφορά...είναι ανάλογα που θα γεννήσεις...πχ θες 2 ζευγάρια νυχτικακια μια ρόμπα σουτιέν θηλασμού  επιθέματα, καλού κακού παντοφλακια και σερβιέτες εσώρουχα μιας χρησης αν και σε μερικα τα παρέχουν τα σαμπουαν σου και αφρόλουτρο πιστολάκι νεσεσερ με προϊόντα που χρησιμοποιείς και ρούχα για την έξοδο!!!!Και για το μωρό ρουχαλάκια κουβερτακι ανάλογα την εποχή ..Και βιβλιάριο υγείας και ταυτότητα...νομίζω αυτά είναι!εγώ όσες διάβασα δεν έλεγαν για τα ρούχα εξόδου και είδα μια που το έλεγε και λέω αμάν θα το ξεχνούσα!!!!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Ααα κορίτσια, είδα ότι κάποιες ξεκινάτε να ετοιμάζετε τη βαλιτσούλα του μαιευτηρίου. Έχει φτιάξει καμία σχετική λίστα; Διαβάζω ένα σωρό διαφορετικά πράγματα για το τι χρειάζεται τελικά και τι όχι και έχω καταμπερδευτεί!

Αυτά έχω σημειώσει εγώ... τα πάντα όλα γιατί θα γενήσω σε δημόσιο νοσοκομείο. Παίζει να έχω βάλει και περιττά μέσα αλλά ας τα έχω μαζί μου... Φαντάζομαι δε χρειαζόμαστε όλες τα ίδια

Screenshot_20190310-115114_Memo.jpg

Screenshot_20190310-115132_Memo.jpg

Screenshot_20190310-115150_Memo.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μέρα κορίτσια!

@Narcissa θα βγει υπέροχο τ δωμάτιο Σας! Με τ καλο κ τ μωράκι σας.

Όσον αφορά τη βαλίτσα εξαρτάται τι που θα γεννήσεις. Αν γεννήσεις σε δημόσιο θα χρειαστείς τα πάντα ολα. Τα ιδιωτικά παρέχουν συνήθως τα πράγματα για το μωρό.

Αν γεννήσεις ιδιωτικά θα φοράς πχ ρόμπα δικη τους την ωρα τ τοκετού. Με τα τον τοκετό θα χρειαστείς σίγουρα ένα νυχτικο κ όχι πυτζάμες. Τις υπόλοιπες μέρες θα βάλεις ότι σε βολευει. Πολλές κοπέλες π γένναν με καισαρική δ τους βολεύει η πυτζάμα άλλα η νυχτικια. Σίγουρα θες 4 σύνολο 1 νυχτικια κ 3 ότι σε βολευει. Σουτιεν θηλασμού, σερβιέτες λοχείας, Εγώ είχα πάρει κ πάνες ενηλίκων με το τεμάχιο από ένα μαγαζί με χαρτικά κ με βολεψαν παρά πολυ. Μου έβαλαν μια μέτα τον τοκετό που λογο επισκληριδιου δ μπορούσα να κουνηθώ κ μια τ επόμενο πρωί. Μετά σηκώθηκα πλύθηκα κ έβαλα εσώρουχο κανονικό (είχα πάρει 4 σε μεγαλύτερο νουμερο) με σερβίρετε λοχείας. Νεσεσέρ με τα προσωπικά είδη υγιεινής οδοντόβουρτσα, οδοντοπαστα, αποσμητικό κτλ. Σαμπουάν κ αφρόλουτρο, μπορείς να πάρεις μπουκαλάκια από τ φαρμακείο αυτά τα διάφανα π βάζουμε κ λαδάκι η αγιασμό και να τα γεμίσεις για να μην κουβαλάς ολόκληρη τη συσκευασία. Παντόφλες καλύτερα λαστιχένια για να μπαίνεις κ στο μπάνιο κ πετσετα εννοείται. 

Για τ μωρό τ ρουχακια εξοδου, κουβέρτακι, μερικά πανακια για τις γουλιτσες, πάνα αγκαλιάς για να τ τυλίγεις αν χρειαστεί να τ παρει άλλος αγκαλιά, μωροναντηλα κ κάνα 2 κομμάτια παμπερς σε περίπτωση π είσαι από μακρυά κ σ τα κάνει στο δρόμο. 

Σε κάθε περίπτωση Κάνε ένα τηλέφωνο εκεί π θα γεννήσεις κ προσαρμόζεις τη λίστα ανάλογα τις ανάγκες σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες, έφτιαξα και τη δική μου λίστα! Θα ρωτήσω και στο Ιασώ βέβαια την Πέμπτη που θα πάω να γνωρίσω τη μαία και να δω τα δωμάτια και μέχρι Κυριακή θέλω να την έχω έτοιμη τη βαλίτσα. Αν θυμάστε είμαι πρώτη στη λίστα και είχα και θεματάκι με τον τράχηλο που ήταν 2,3 εκ. από τη β' επιπέδου. Ευτυχώς έχει μείνει σχεδόν σταθερός!

Έχει ακούσει καμία ή έχει πάει στα μαθήματα προγεννητικής προετοιμασίας My New Baby;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Καλή Σαρακοστή να έχουμε!

Εγώ δεν ξεκίνησα καλά σήμερα!!!ξύπνησα στις 6 και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μέχρι τις 8 μισή...εφαγα το πρωινό μου  γιατι δεν ενιωθα καλα το στομαχι μου αλλά τελικά δεν άλλαξε κάτι ακόμα χάλια νιώθω....Έχω αρχισει φρυγανιές μπας και με βοηθήσουν....

Μάλλον δεν αρέσει η νηστεία στη μπέμπα μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Καλή Σαρακοστή να έχουμε!

Εγώ δεν ξεκίνησα καλά σήμερα!!!ξύπνησα στις 6 και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μέχρι τις 8 μισή...εφαγα το πρωινό μου  γιατι δεν ενιωθα καλα το στομαχι μου αλλά τελικά δεν άλλαξε κάτι ακόμα χάλια νιώθω....Έχω αρχισει φρυγανιές μπας και με βοηθήσουν....

Μάλλον δεν αρέσει η νηστεία στη μπέμπα μου!!!!!!

Καλή σαρακοστή σε όλες ! 

Ωχ υπομονή ελπίζω να νιώθεις ήδη καλύτερα . Αντιδρά η μπέμπα στο νηστίσιμο τραπέζι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Καλή Σαρακοστή να έχουμε!

Εγώ δεν ξεκίνησα καλά σήμερα!!!ξύπνησα στις 6 και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μέχρι τις 8 μισή...εφαγα το πρωινό μου  γιατι δεν ενιωθα καλα το στομαχι μου αλλά τελικά δεν άλλαξε κάτι ακόμα χάλια νιώθω....Έχω αρχισει φρυγανιές μπας και με βοηθήσουν....

Μάλλον δεν αρέσει η νηστεία στη μπέμπα μου!!!!!!

Καλή Σαρακοστή!!!

Ελπίζω ήδη να είσαι καλύτερα! Το κορίτσι σου δεν τα θέλει τα νηστίσιμα...! Οπότε εκείνη κάνει κουμάντο... Χαχαχα!!! 

@Narcissa μου μαθήματα προγεννητικού ξεκινάω την άλλη Δευτέρα, εάν μου το επιτρέψει ο γιατρός. Αυτό για τον τράχηλο δεν το θυμόμουν, αλλά αφού είναι σταθερός μια χαρά! Το έχω κι εγώ άγχος γιατί λόγω αυξημένου αμνιακού υγρού, τον παρακολουθούμε κάθε εβδομάδα. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η παρασκευή που θα ξαναπάω. Εσένα ο γιατρός σου τι σου έχει πει να προσέχεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Καλή Σαρακοστή να έχουμε!

Εγώ δεν ξεκίνησα καλά σήμερα!!!ξύπνησα στις 6 και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μέχρι τις 8 μισή...εφαγα το πρωινό μου  γιατι δεν ενιωθα καλα το στομαχι μου αλλά τελικά δεν άλλαξε κάτι ακόμα χάλια νιώθω....Έχω αρχισει φρυγανιές μπας και με βοηθήσουν....

Μάλλον δεν αρέσει η νηστεία στη μπέμπα μου!!!!!!

Καλημέρα και καλή Τεσσαρακοστή!!! 

Μια από τα ίδια κι εγώ... Εγώ ξύπνησα στις 3μιση και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μέχρι τις 6 το πρωί. Το στομάχι μου σε πολύ άσχημη κατάσταση. Και ακόμα είναι.... Έχω και απίστευτη καταρροή. Μπούκωμα και καταρροή και φτέρνισμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα και καλή Τεσσαρακοστή!!! 

Μια από τα ίδια κι εγώ... Εγώ ξύπνησα στις 3μιση και δεν μπορούσα να κοιμηθώ μέχρι τις 6 το πρωί. Το στομάχι μου σε πολύ άσχημη κατάσταση. Και ακόμα είναι.... Έχω και απίστευτη καταρροή. Μπούκωμα και καταρροή και φτέρνισμα. 

Περαστικά σου κι εσένα!!! Δεν ξεκίνησε καλά η Σαρακοστή... Σας εύχομαι και στις δύο να είναι κάτι περαστικό και να είστε σύντομα καλά! Είναι περίεργος κι ο καιρός τώρα και θέλει προσοχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...