Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλησπέρα! Πριν μια βδομάδα έμαθα πώς περιμένω το δεύτερο παιδάκι μου. Σήμερα έχω το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο! Μανούλες Μαίου μαζευτείτε να τα λέμε!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σου! Το Σαββατο ειδα θετικο τεστ και θετικη χοριακη. Συμφωνα με την τελευταια περιοδο μου βγαζει ΠΗΤ 28/5 αλλα δεν μπορω να χαρω ακομη αν δεν επιβεβαιωσει ο γιατρος οτι ειναι ολα καλα. Τι καλα που εχεις σημερα ραντεβου. Το δικο μου αργει. Στις 8/10 με εβαλε.... οποτε ως τοτε θα σκασω λιγο...Προσπαθω να γεμιζω τις μερες μου με διαφορα για να περνανε γρηγορα. Ως τοτε συγκρατημενη.

Να μας πεις πως πηγε στον γιατρο! Αντε να ακουμε ευχαριστα να παιρνουμε ολες κουραγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@katrinaki  τι νεα απ τον γιατρο; 

Καλησπέρα vayaki! Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Μαζί θα γεννήσουμε. Είναι το πρώτο σου? Πήγα χθες στον γιατρό είδαμε σάκο και το λεγόμενο δακτυλίδι αλλά το εμβρυακι είναι ακόμη πολύ μικρό και δεν το είδαμε. Όλα νορμάλ πάντως. Θα τον ξαναδώ και γω 8/10! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@katrinaki  τι νεα απ τον γιατρο; 

Καλησπέρα vayaki! Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Μαζί θα γεννήσουμε. Είναι το πρώτο σου? Πήγα χθες στον γιατρό είδαμε σάκο και το λεγόμενο δακτυλίδι αλλά το εμβρυακι είναι ακόμη πολύ μικρό και δεν το είδαμε. Όλα νορμάλ πάντως. Θα τον ξαναδώ και γω 8/10! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρωτο μου και ειμαι λιγο ασχετη! Πχ αυτο το δαχτυλιδι που λες ουτε που ξερω τι ειναι χαχα... θα το γκουγκλαρω?.... αχ αντε να ερθει η 8/10... ανυπομονω!!! Ευχομαι ολα καλα να σου πανε!! Μακαρι να ειναι ολα οκ και να προχωραμε μαζι ... να τα λεμε κι εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Το πρωτο μου και ειμαι λιγο ασχετη! Πχ αυτο το δαχτυλιδι που λες ουτε που ξερω τι ειναι χαχα... θα το γκουγκλαρω?.... αχ αντε να ερθει η 8/10... ανυπομονω!!! Ευχομαι ολα καλα να σου πανε!! Μακαρι να ειναι ολα οκ και να προχωραμε μαζι ... να τα λεμε κι εδω?

Με το καλό! Επίσης σου εύχομαι όλα να πάνε καλά! Ναι φυσικά θα τα λέμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Απότι βλέπω μόνο δύο είμαστε ακόμη για Μάιο! Vayaki πώς είσαι? Εγώ έχω αναγούλες από χθες και είμαι κάπως χάλια. Έχω και την μικρή κρυωμένη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαπλωμενη απο χτες γιατι ειδα κατι περιεργες σταγονες στο σερβιετακι. Σαν μπεζ σκουρο, σαν ροζ... Σημερα ειναι πιο καφετι και λιγο...ετσι σαν ιχνος... μακαρι να εξαφανιστει. Ειναι και η πρωτη μου εμπειρια και με φοβιζει το παραμικρο. Η φοβια μου ειναι μην ερθει κανονικη περιοδος. Ο Γιατρος στο τηλ ειπε να μεινω ξαπλωμενη... να παιρνω φολικο οξυ. Αυτα. Αλλες κοπελες ακουω παιρνουν και utrogestan... αυτος δε μου ειπε τιποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και από εμένα. Εγώ με βάση ΤΕΠ πάω για Απρίλιο αλλά με βάση αργοπορημένη ωορρηξία πάω για αργότερα. Τέλος Απριλίου με αρχές Μαϊου. Οπότε είπα να δώσω το παρών και εδώ (γράφω ήδη στις μανούλες Άνοιξη 2019). Εύχομαι να μας πάνε όλα καλά. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Και εγω έμαθα κάνοντας τεστ στις 16.09.2018 οτι είμαι εγκυος και 25 που πήγα στη γιτρό υπολόγισε πως είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημερών....Είμαι λίγο επιφυλακτική γενικά μιας και είχα άλλη μια εγκυμοσύνη η οποία δεν συνεχιστηκε λόγο παλύνδρομης κύησης. Το επ΄΄ομενο μου ραντεβού είναι στις 17.10 και έχω τρελή αγωνία απο τη μια απο την αλλη προσπαθώ να μην κανω τα μυαλα μου να πάρουν αέρα. Μεχρι και χθές δεν ειχα ούτε συπτώματα μόνο τριχόπτωση και κάποια πονάκια ανάλογα της περιόδου..

Απο χθες το βράδυ ξεκίνησε όμως για τα καλά η ανακατοσούρα και νομίζω χάρηκα κιόλας.

 

Πιθανή ημερομηνία τοκετού αν όλα πρωτα ο Θεος πάνε καλα θα είναι στις 22.05

Εχω πολλά ερωτήματα στο τι κάνει και τι όχι το πρώτο διάστημα....υπάρχουν άπειρες γνώμες γύρο απο όλα αυτά. Σίγουρα κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!

Αλλές με λίγα συμπτώματα και αδυναμία στο καλό φαγητό και άλλες με τέρμα άσχημα ή έντονα συμπτώματα και με μπουκιές που κατεβαίνουν με τα χίλια ζόρια....

Σίγουρα και απο τα βασικά είναι τα εξής:

  • Καλα πλυμένες σαλατες ( εγω τις αφήνω και στο ξύδι λίγη ώρα)
  • καλα ψημένα κρέατα
  • γαλακτοκομικά ΝΑΙ αλλα παστεριωμένα
  • αυγά ΝΑΙ καλά βρασμένα όμως
  • οσο γινεται ΟΧΙ στο στρες
  • ΟΧΙ ΑΛΚΟΟΛ
  • ΟΧΙ ΚΑΠΝΙΣΜΑ αν και για το τελευταίο ντρέπομαι πού το λεω αλλα σαν καπνίστρια το ζηταω και εχω κανει ενδιαμεσα απο κανενα...οχι τσιγαρο αλλα αυτα τα ΙQOS που κάπνιζα δεν δικαιολογουμε το ξερω οτι είναι χαζομαρα στον εγκέφαλο και μόνο αλλα το ζητησα σε πολύ έντονες ΄στιγμές και επίσης στην αρχή οταν το έμαθα. Τωρα είμαι σε δρόμο καλύτερο προσπαθω να το διώχνω απο μέσα μου και σαν σκέψη:)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎30‎/‎9‎/‎2018 at 1:33 ΜΜ, ο/η vayaki είπε:

Ξαπλωμενη απο χτες γιατι ειδα κατι περιεργες σταγονες στο σερβιετακι. Σαν μπεζ σκουρο, σαν ροζ... Σημερα ειναι πιο καφετι και λιγο...ετσι σαν ιχνος... μακαρι να εξαφανιστει. Ειναι και η πρωτη μου εμπειρια και με φοβιζει το παραμικρο. Η φοβια μου ειναι μην ερθει κανονικη περιοδος. Ο Γιατρος στο τηλ ειπε να μεινω ξαπλωμενη... να παιρνω φολικο οξυ. Αυτα. Αλλες κοπελες ακουω παιρνουν και utrogestan... αυτος δε μου ειπε τιποτα. 

Μη σε αγχώνει το μωράκι δένει και η μήτρα λίγο λίγο ανοίγει....οτι είναι καφέ μπεζ είναι ακαθαρσίες παλιές ....το φρεσκο και κοκκινο είναι ύπουλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Και σήμερα χάλια εγώ με αναγούλες. Vayaki μην ανησυχείς το είχα πάθει και γω στην πρώτη εγκυμοσύνη και τελικά δεν ήταν τίποτα. Απλά αν μπορείς βάλε πιο σύντομα το ραντεβού με το γιατρό σου για να μην σε φάει η αγωνία. Alkate καλώς μας ήρθες! Έκανες πολύ καλά που μας έγραψες! Καλή εγκυμοσύνη ναχεις! Το πρώτο σου παιδάκι είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Και σήμερα χάλια εγώ με αναγούλες. Vayaki μην ανησυχείς το είχα πάθει και γω στην πρώτη εγκυμοσύνη και τελικά δεν ήταν τίποτα. Απλά αν μπορείς βάλε πιο σύντομα το ραντεβού με το γιατρό σου για να μην σε φάει η αγωνία. Alkate καλώς μας ήρθες! Έκανες πολύ καλά που μας έγραψες! Καλή εγκυμοσύνη ναχεις! Το πρώτο σου παιδάκι είναι?

Ναι, είμαι πρωτάρα :) περιμένω να κάνω την αυχενική διαφάνεια για να το πω και στις φίλες μου και στον περίγυρο μου ,να χαρώ και εγώ και όλοι γύρω μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madim τωρα ειδα το μνμ σου με αυτα που πρεπει να τρωμε κτλ. Κι εγω αυτα εχω ακουσει. Εγω και για τα προιοντα που βαζουμε πανω μας αναρωτιεμαι. Οκ λενε να βαζουμε οσο γινεται πιο φυσικα. Πχ πηγα αγορασα αποσμητικο που τα εχει ολα μηδενικα. 

Παντως για ολες μας ειναι αρχη ακομη και ειμαστε μεσα στο αγχος! Να παει καλα για ολες  ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης να σας πω οτι σημερα ξαναεπρηξα τον γιατρο μου για τα καφε υγρα. Δε με βλεπει πιο νωρις. Αν δε δω λεει κοκκινο αιμα κι αν δεν ποναω αβασταχτα.. τοτε λεει δεν ειναι κατι. Επισης δε μου δινει με τιποτα utrogestan. Τον ρωτησα. Μονο φυλλικο οξυ. Ο καθε γιατρος τελικα εχει τα δικα του. Ποτε θα ερθει η Δευτεραααα;;;;; θελω να γκρινιαζωωω οληη μεραα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Madim είπε:

Καλησπέρα!! Και εγω έμαθα κάνοντας τεστ στις 16.09.2018 οτι είμαι εγκυος και 25 που πήγα στη γιτρό υπολόγισε πως είμαι 5 εβδομάδων και 6 ημερών....Είμαι λίγο επιφυλακτική γενικά μιας και είχα άλλη μια εγκυμοσύνη η οποία δεν συνεχιστηκε λόγο παλύνδρομης κύησης. Το επ΄΄ομενο μου ραντεβού είναι στις 17.10 και έχω τρελή αγωνία απο τη μια απο την αλλη προσπαθώ να μην κανω τα μυαλα μου να πάρουν αέρα. Μεχρι και χθές δεν ειχα ούτε συπτώματα μόνο τριχόπτωση και κάποια πονάκια ανάλογα της περιόδου..

Απο χθες το βράδυ ξεκίνησε όμως για τα καλά η ανακατοσούρα και νομίζω χάρηκα κιόλας.

 

Πιθανή ημερομηνία τοκετού αν όλα πρωτα ο Θεος πάνε καλα θα είναι στις 22.05

Εχω πολλά ερωτήματα στο τι κάνει και τι όχι το πρώτο διάστημα....υπάρχουν άπειρες γνώμες γύρο απο όλα αυτά. Σίγουρα κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!

Αλλές με λίγα συμπτώματα και αδυναμία στο καλό φαγητό και άλλες με τέρμα άσχημα ή έντονα συμπτώματα και με μπουκιές που κατεβαίνουν με τα χίλια ζόρια....

Σίγουρα και απο τα βασικά είναι τα εξής:

  • Καλα πλυμένες σαλατες ( εγω τις αφήνω και στο ξύδι λίγη ώρα)
  • καλα ψημένα κρέατα
  • γαλακτοκομικά ΝΑΙ αλλα παστεριωμένα
  • αυγά ΝΑΙ καλά βρασμένα όμως
  • οσο γινεται ΟΧΙ στο στρες
  • ΟΧΙ ΑΛΚΟΟΛ
  • ΟΧΙ ΚΑΠΝΙΣΜΑ αν και για το τελευταίο ντρέπομαι πού το λεω αλλα σαν καπνίστρια το ζηταω και εχω κανει ενδιαμεσα απο κανενα...οχι τσιγαρο αλλα αυτα τα ΙQOS που κάπνιζα δεν δικαιολογουμε το ξερω οτι είναι χαζομαρα στον εγκέφαλο και μόνο αλλα το ζητησα σε πολύ έντονες ΄στιγμές και επίσης στην αρχή οταν το έμαθα. Τωρα είμαι σε δρόμο καλύτερο προσπαθω να το διώχνω απο μέσα μου και σαν σκέψη:)

Καλησπέρα Madim! Σχεδόν μαζί το μάθαμε και πρώτα ο θεός θα γεννήσουμε. Καλή εγκυμοσύνη και τελειόμηνη σου εύχομαι! Και γω κάπνιζα 3-5 τσιγάρα την ημέρα αλλά και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τώρα με το που έκανα χοριακή το έκοψα εντελώς και για όσο καιρό θήλαζα. Ελπίζω αυτή τη φορά να μη το ξαναρχίσω καθόλου. Και μένα μου τι δίνει ώρες ώρες και θέλω αλλά σε λίγο καιρό θα το ξεχάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Επισης να σας πω οτι σημερα ξαναεπρηξα τον γιατρο μου για τα καφε υγρα. Δε με βλεπει πιο νωρις. Αν δε δω λεει κοκκινο αιμα κι αν δεν ποναω αβασταχτα.. τοτε λεει δεν ειναι κατι. Επισης δε μου δινει με τιποτα utrogestan. Τον ρωτησα. Μονο φυλλικο οξυ. Ο καθε γιατρος τελικα εχει τα δικα του. Ποτε θα ερθει η Δευτεραααα;;;;; θελω να γκρινιαζωωω οληη μεραα χαχα

Υπομονή δεν έχεις τίποτα! Προσπάθησε να ασχοληθείς με κάτι άλλο για να μην το σκέφτεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Οσον αφορά αυτα που φοράμε πάνω μας τύπου καλλυντικά, αποσμητικά, κρέμες περιποίησης, βαμμένα νύχια σίγουρα μπορεί να μην είναι και τα ιδανικότερα για αυτή τη περίοδο αφού πρώτα απο όλα σε εμάς τις ίδιες δεν κάνουν καλό απ όσο λένε.  Νομίζω σε γενικά πλαίσια όμως, αν το πάμε έτσι, δεν κάνει να αναπνέουμε εκεί εξω με το πως έχουν βρωμίσει τα περισσότερα ΧΑΧΑ! Εγω θα έλεγα να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μας με νορμάλ πράγματα και ίσως να αφήσουμε τις υπερβολές... Τόσεσ παρουσιάστριες κάνανε μωράκια που χαίρουν άκρας υγείας και με τόσο καθημερινό πάστωμα απο καλλυντικά. Όσες βέβαια  μπορούν να το αποφύγουν το βάψιμο ας το αποφύγουν. Καλο θα κάνουν πρώτα απο όλα στο δέρμα τους. Εγω δυστυχώς δεν μπορώ για δύο λόγους . Πρώτον αν βγω άβαφη νομίζεις πως έχω κάποια σοβαρεί ασθένεια [smilie=laughing7.g: απο τη χλωμάδα και δεύτερον λόγο δουλείας. Με τα νύχια τι γίνετε; άλλοι λένε πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα άλλοι πάλι πως υπάρχει.. Μήπως ο μόνος λόγος είναι γιατί το νύχι είναι ο καθρέφτης της υγείας μας;

 

Αναγούλες προς το παρόν εχω και εγώ.

Ερώτηση: τι τρώτε γενικά τα πρωινά ; Αρκεί λίγο γιαουρτάκι με φρούτα και μέλι; Γενικά δεν μπορούσα ποτέ να φάω το πρωί και τώρα δυσκολεύμαι..

 

Καλή σας ημέρα !! :* :'*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Madim είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Οσον αφορά αυτα που φοράμε πάνω μας τύπου καλλυντικά, αποσμητικά, κρέμες περιποίησης, βαμμένα νύχια σίγουρα μπορεί να μην είναι και τα ιδανικότερα για αυτή τη περίοδο αφού πρώτα απο όλα σε εμάς τις ίδιες δεν κάνουν καλό απ όσο λένε.  Νομίζω σε γενικά πλαίσια όμως, αν το πάμε έτσι, δεν κάνει να αναπνέουμε εκεί εξω με το πως έχουν βρωμίσει τα περισσότερα ΧΑΧΑ! Εγω θα έλεγα να απολαύσουμε την εγκυμοσύνη μας με νορμάλ πράγματα και ίσως να αφήσουμε τις υπερβολές... Τόσεσ παρουσιάστριες κάνανε μωράκια που χαίρουν άκρας υγείας και με τόσο καθημερινό πάστωμα απο καλλυντικά. Όσες βέβαια  μπορούν να το αποφύγουν το βάψιμο ας το αποφύγουν. Καλο θα κάνουν πρώτα απο όλα στο δέρμα τους. Εγω δυστυχώς δεν μπορώ για δύο λόγους . Πρώτον αν βγω άβαφη νομίζεις πως έχω κάποια σοβαρεί ασθένεια [smilie=laughing7.g: απο τη χλωμάδα και δεύτερον λόγο δουλείας. Με τα νύχια τι γίνετε; άλλοι λένε πάλι δεν υπάρχει πρόβλημα άλλοι πάλι πως υπάρχει.. Μήπως ο μόνος λόγος είναι γιατί το νύχι είναι ο καθρέφτης της υγείας μας;

 

Αναγούλες προς το παρόν εχω και εγώ.

Ερώτηση: τι τρώτε γενικά τα πρωινά ; Αρκεί λίγο γιαουρτάκι με φρούτα και μέλι; Γενικά δεν μπορούσα ποτέ να φάω το πρωί και τώρα δυσκολεύμαι..

 

Καλή σας ημέρα !! ? :'*

Καλα τα λες! Η Μενεγακη εχει κανει τοσα παιδια και παστωνεται καθε μερα χαχα... κι εγω δεν μπορω να κυκλοφορησω αβαφη! Και στην τελικη πρεπει να νιωθουμε ομορφες. Ο,τι μας κανει να νιωθουμε καλυτερα! 

Για πρωινο εγω ως τωρα φρυγανιές με οτιδηποτε πανω ή γαλα δημητριακα... αν τυχει να βγω εξω κανενα κουλουρι απο φουρνο. Μια χαρα κι αυτο που τρως. Καλη ιδεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλα τα λες! Η Μενεγακη εχει κανει τοσα παιδια και παστωνεται καθε μερα χαχα... κι εγω δεν μπορω να κυκλοφορησω αβαφη! Και στην τελικη πρεπει να νιωθουμε ομορφες. Ο,τι μας κανει να νιωθουμε καλυτερα! 

Για πρωινο εγω ως τωρα φρυγανιές με οτιδηποτε πανω ή γαλα δημητριακα... αν τυχει να βγω εξω κανενα κουλουρι απο φουρνο. Μια χαρα κι αυτο που τρως. Καλη ιδεα!

μωρε καλό είναι απλά εμένα μου έρχεται βουνό να το ετοιμάσω και να το φάω....ακόμη να σκεφτείς απο τις 8 στη δουλειά έτσι το έχω αντε να πήρα καμια 3 κουταλιές να πώ πως τρωω υγιεινά..χαχα ΔΕΝ ΜΠΟΡΏΩΩΩΩΩΩ απλά λές το γιαούρτι είναι μια καλή πηγή ασβεστίου γι αυτό το κάνω.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΩΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΠΑΡΕΟΎΛΑ ΌΜΟΡΦΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ. ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!

Παράθεση

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες! Madim σιγά τώρα μην κόψουμε το βάψιμο! Πρώτη φορά το ακούω! Μήπως να κόψουμε και το ξύρισμα? Χαχαχα. Εγώ και στην πρώτη βαφόμουν και τώρα. Και τα νύχια (απλό όχι ημιμόνιμο). Τα μαλλιά μετά τον τρίτο. Πρωινό τρώω πολύσπορο που μου αρέσει με λίγο βούτυρο και μέλι ή δημητριακά. Σήμερα έφαγα τσουρέκι. Μακάρι να περάσουμε μαζί αυτούς τους μήνες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alkate πώς είσαι? Vayaki σταμάτησε το αίμα? Εγώ χάλια με τις αναγούλες. Περιμένω ναρθει η Δευτέρα να πάω στο γιατρό και να σας φέρω νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Λυπάμαι για τα στραβά που σου έτυχαν κορίτσι μου!!!!Άντε να πας το βράδυ να δεις το μικρουλι σου και μακάρι να σας κάνει και τα αποκαλυπτήρια!!!Εγώ προσωπικά συνεχίζω πολύ καλα,έκανα και την β' επιπέδου και πλέον νιώθω καθημερινά τον μικρό 🧿🧿🧿...πότε περισσότερο πότε λιγότερο!!!
    • Εγώ είμαι 1,74 και κάνα δύο εκατοστά πιο κοντός ο άντρας μου. Δεν τον λες και πρώτο μπόι 😂😂 Ααα θα έχετε και γενέθλια μετά; Τέλεια θα συμπέσουν με μια μέρα διάφορα 🥳  Με το μπουσουλημα θέλουν προσοχή και επίβλεψη να υποθέσω; Γιατί σκέφτομαι ότι θα έχει πρόσβαση σε όλα τα σημεία του σπιτιού. Χτες άρπαξε ένα πιάτο από το τραπέζι και το πέταξε κάτω 😂😂 Το τέρας 😂😂 Πολύ συγκινητικό το μήνυμα σου. Δεν έχω ζήσει την υπογονιμότητα αλλά έχω βιώσει δύο απώλειες και δώστου εξετάσεις και απογοήτευση και κλάμα.... Έγινε όμως το θαύμα και είμαι σίγουρη ότι θα γίνει για όλες τις γυναίκες που με τόση υπομονή παλεύουν 🫶🤞 Μπράβο στον καλό σου για την υποστήριξη και το κουράγιο που σου δίνει!! 
    • Η αλήθεια είναι ότι ήταν αρκετές μέρες! Πάρε ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να του το πεις, μήπως σου πει να πας να κάνεις έναν υπέρηχο να αποκλείσετε οτιδήποτε όπως μια κύστη ας πούμε!
    • Χρόνια πολλά κορίτσια μου και Καλή Σαρακοστή να έχουμε. Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έχουν συμβεί διάφορα. Την Πέμπτη το πρωί έφυγα από Λευκάδα για Αθήνα. Φτάνοντας Αθήνα μαθαίνω ότι τράκαρα το αυτοκίνητο του μπαμπά μου. Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές που θα πληρωθούν από τη ασφάλεια της κοπέλας που έφταιγε. Μετά το laptop μου αποφάσισε να μην ανοίξει. Το έχω πάει στο μαγαζί για επισκευή και περιμένω. 3ον πέθανε δυστυχώς η μία μου γατούλα. Μέσα σε 5 μέρες σταμάτησε να τρώει κι έφυγε. Αυτά τα αρνητικά... Τα θετικά τώρα... Την Κυριακή βαφτίσαμε τον ανηψιό μου. Και σήμερα πάω να δω το μωράκι μου το βράδυ μπας και μάθω και τι είναι! Την Κυριακή νομίζω πως άρχισα να το αισθάνομαι κιόλας.!!!  Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;
    • Χρόνια πολλά κορίτσια μου και Καλή Σαρακοστή να έχουμε. Συγγνώμη που χάθηκα αλλά έχουν συμβεί διάφορα. Την Πέμπτη το πρωί έφυγα από Λευκάδα για Αθήνα. Φτάνοντας Αθήνα μαθαίνω ότι τράκαρα το αυτοκίνητο του μπαμπά μου. Ευτυχώς μόνο υλικές ζημιές που θα πληρωθούν από τη ασφάλεια της κοπέλας που έφταιγε. Μετά το laptop μου αποφάσισε να μην ανοίξει. Το έχω πάει στο μαγαζί για επισκευή και περιμένω. 3ον πέθανε δυστυχώς η μία μου γατούλα. Μέσα σε 5 μέρες σταμάτησε να τρώει κι έφυγε. Αυτά τα αρνητικά... Τα θετικά τώρα... Την Κυριακή βαφτίσαμε τον ανηψιό μου. Και σήμερα πάω να δω το μωράκι μου το βράδυ μπας και μάθω και τι είναι! Την Κυριακή νομίζω πως άρχισα να το αισθάνομαι κιόλας.!!!  Πως είστε εσείς κορίτσια μου;;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...