Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• @kaounmar έχεις περάσει κι εσύ πολλά και σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπα δεν έχω ελπίδες για αύριο.... απλά το ξέρω,το νιώθω...μακάρι δλδ να διαψευστώ και να με μουτζώνετε όλες μαζί αλλά δεν..... αυτό που σκεφτομαι τώρα ειλικρινά είναι αν θα χρειαστώ απόξεση και που θα πάω μετά γιατί θα αλλάξω γιατρό για ψυχολογικούς λόγους καθαρά. Πρέπει να μπούν τα πράγματα σε μια σειρά....γιατρό,επιτροπή ξανα......
    • Ο εμβρυολογος και ο γυναικολόγος μου συνέστησαν σαλοσπιρ των 100, να περιορίσω το αλάτι, να μετράω την πίεση και να μη πάρω πολλά κιλά. Μέχρι 14 με 9 απλά να το παρακολουθώ μου είπαν χωρίς να πάρω κάτι για την πίεση. Όσο χαμηλότερη τόσο το καλύτερο. Γενικώς δεν με αγχωσαν για τις πιθανότητες. Απλά όσο μπορούμε να βοηθήσουμε την κατάσταση. Νομίζω περισσότερο ρόλο έπαιξαν τα αρκετά παραπανισια κιλά μου.  Η αιματολογος από την άλλη ήταν πιο απόλυτη και θορυβημένη και πρότεινε σαλοσπιρ των 160 και ω3. Ομολογώ ότι η αιματολογος με αγχωσε αλλά όταν ξαναμιλησαμε με καθησύχασε ότι απλά πάμε πιο συντηρητικά και προσεκτικά. Και μένα το ίδιο με σένα η πίεση μου. Στον γιατρό 13+ και στο σπίτι 10 βαριά βαριά 11!  Η κουμπάρα μου με τον ίδιο εμβρυολογο και ελάχιστα παραπανισια κιλά και πιθανότητες 1 σε 130 δεν της έδωσε τίποτα. Οπότε φαντάζομαι αξιολογούν γενικότερα την εικόνα της εγκύου Για να μη σου είπαν τίποτα ούτε ο εμβρυολογος ούτε ο γυναικολόγος να μην ανησυχείς. Προφανώς η δική σου γενικότερη εικόνα δεν δείχνει να έχεις θέματα
    • Χαχαχαχαχα εντάξει θα σε περιμένουμε και σένα!!!  Εγώ το χω στο μυαλό μου όπως είπα και πριν να τον βγάζω βόλτα με το καρότσι αλλά εννοείται θα εξαρτηθεί από το πώς θα είμαστε και οι δύο! Χωρίς πίεση αν δω ότι μπορούμε θα βγούμε! Αν όχι θα πάρουμε τον χρόνο μας!  Με γεια τα πραγματακια σας και καλές βόλτες!!! Γενικώς τον αποστειρωτη τον θέλουμε για μπουκάλια και πιπίλες. Αλλά αν θέλεις να θηλασεις μπορείς για αρχή να μην πάρεις. Αν χρειαστεί τα βράζεις ολα και αν δεις ότι τα πράγματα με τον θηλασμό δεν τραβάνε και χρειάζεσαι τα μπουκάλια παιρνεις  τότε αποστειρωτη.   
    • Έχεις δίκιο για   την D... Έτσι σκέφτομαι και εγώ...  Σου είπαν ότι το 1/112 είναι επικίνδυνο;;;;. Τόσο είχα κ εγώ νομίζω, αλλά δε μου είπε τίποτα ο γιατρός... Επισης, δε μου εδωσε κάτι από ω3 και σαλοσπιρ....Βεβαια, η πιεση μου στο ιατρείο είναι πάντα γυρω στο 13 η μεγάλη κ κάποια φορά και 13,5...Ο γιατρός δεν το αξιολογεί... Κουλό ε;;;όταν τη μέτρησα σπίτι δυο φορες  άσχετες στο προηγουμενο τριμηνο ηταν στο 10-11 και μόνο μια φορά τώρα  πριν 10 μέρες ηταν στο 13 σπίτι... Ο δικός σου θεωρεί τη 13 υψηλή ε;;;Εχω περιορισει απο μονη μου το αλάτι σε καποιο βαθμό, φαντάσου δε μου ειπε καν να το περιορισω...Άλλαξα γιατρό στην αρχή της εγκυμοσυνης και παροτι εχω ακουσει πολυ καλα λόγια για το δικό μου είμαι σε κάποια σημεία επιφυλακτική κ νιώθω ανασφαλής κάποιες φορές, αλλά δε μπορω να αλλάξω γιατρό τώρα... 
    • Φίλε μου δεν είπα ότι είσαι τρολ το είπα επειδή αναφέρθηκαν τα κορίτσια πιο πάνω!!  Επίσης όπως λες για το στρατό αν κάποια έχει ενδιαφέρον για σένα και τα ίδια ενδιαφέροντα με εσένα δεν θα σκεφτεί τους 9 μήνες χωριστά! Απλά αν βιάζεσαι όπως είπα και πριν καλύτερα να μη χάνεις το χρόνο σου με εφήμερες σχέσεις που δεν θα προχωρήσουν φιλικό μου ζευγάρι τα φτιάξανε τέλος καλοκαιριού Πάσχα αραβωνιαστικα καλοκαιρι παντρεύτηκαν και οι δύο ήταν σκοπός τους ο γάμος δεν είπα έχει λόγο να καθηστερεις να περνούν τα χρόνια εγώ προσωπικά παντρεύτηκα μετά από 8 χρόνια σχέσης χααχα
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...