Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Κι εμένα ίδιο ο σύζυγος είναι!!! Δεν πτοούμαι, όμως!! Ελπίζω για μετά... Χαχαχα!!!

Νομίζω είναι λογικό να τα αισθανόμαστε περισσότερο όταν καθόμαστε κι εμείς και ηρεμούμε! Όταν κινούμαστε, είναι δύσκολο τα αισθανθούμε ακόμα κι όταν κουνιούνται!!! Τις τελευταίες ημέρες τον αισθάνομαι πολύ και κατά τη διάρκεια της νύχτας, ενώ πριν όλο το βράδυ ήταν ήρεμος!!! Κάνει πρόβες πώς θα ξυπνάει τη μανούλα όταν με το καλό γεννηθεί... Χαχαχα!!!

xaxaxa οντως κανει προβες! λενε πως το προγραμμα που εχει μεσα στην κοιλια πριν γεννηθει συνηθψς το εχει και μετα! βεβαια τα νεογεννητα καθε 2-3 ωρες ξυπνουν για φαγητο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!

Βλέπω είστε όλες καλά. Και εσείς και τα μικρακια σας. 

Κι εμένα με κλωτσάει συνεχώς. Και το βράδυ έχει πλάκα που τη νιώθω όχι μόνο να κλωτσάει αλλά και να κουνιέται!! Χθες εκεί που καθόμασταν το βράδυ στον καναπέ με τον άντρα μου, ξαφνικά έριξε μια που πετάχτηκε έξω η κοιλιά μου. Και ξεράθηκαμε στα γέλια. Έβαλε το χέρι του ο άντρας μου πάνω στην κοιλιά και του έριξε άλλη μια γερή... Έτσι να χαρεί και ο μπαμπάς μας. 

Κορίτσια μου, σήμερα έχω ξυπνήσει κάπως περίεργα. Όσο μπόρεσα να κοιμηθώ βέβαια. Έχω τρελό συνάχι, φτερνίζομαι όλην την ώρα, με πονάει η μέση μου παρά πολύ και έχω κράμπες στην κοιλιά μου. Κατά τ' άλλα όλα καλά. Χαχαχα! Μου δίνει κουράγιο η μικρή μου που δίνει το παρόν όλη την ώρα και μου λέει πως όλα πάνε καλά. Επίσης, έχω κάτι σουβλιές στη στήθος... Έχετε κι εσείς;;; Είναι έντονοι πόνοι κοντά στις θηλές που περνάνε αμέσως αλλά είναι ιδιαίτερα ενοχλητικοί. Μήπως έχει να κάνει με το γάλα που βγάζω (πλέον και από τις 2 θηλές);; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!

Βλέπω είστε όλες καλά. Και εσείς και τα μικρακια σας. 

Κι εμένα με κλωτσάει συνεχώς. Και το βράδυ έχει πλάκα που τη νιώθω όχι μόνο να κλωτσάει αλλά και να κουνιέται!! Χθες εκεί που καθόμασταν το βράδυ στον καναπέ με τον άντρα μου, ξαφνικά έριξε μια που πετάχτηκε έξω η κοιλιά μου. Και ξεράθηκαμε στα γέλια. Έβαλε το χέρι του ο άντρας μου πάνω στην κοιλιά και του έριξε άλλη μια γερή... Έτσι να χαρεί και ο μπαμπάς μας. 

Κορίτσια μου, σήμερα έχω ξυπνήσει κάπως περίεργα. Όσο μπόρεσα να κοιμηθώ βέβαια. Έχω τρελό συνάχι, φτερνίζομαι όλην την ώρα, με πονάει η μέση μου παρά πολύ και έχω κράμπες στην κοιλιά μου. Κατά τ' άλλα όλα καλά. Χαχαχα! Μου δίνει κουράγιο η μικρή μου που δίνει το παρόν όλη την ώρα και μου λέει πως όλα πάνε καλά. Επίσης, έχω κάτι σουβλιές στη στήθος... Έχετε κι εσείς;;; Είναι έντονοι πόνοι κοντά στις θηλές που περνάνε αμέσως αλλά είναι ιδιαίτερα ενοχλητικοί. Μήπως έχει να κάνει με το γάλα που βγάζω (πλέον και από τις 2 θηλές);; 

Περαστικά σου ελπίζω να ειναι ενα απλό συνάχι! Ξεκουράσου και πιες υγρα, φαε καμια σουπίτσα! Ίσως να κρύωσες είναι περίεργος κια ο καιρός!

Για τις σουβλιές δεν μπορω να σε βοηθησω ακόμη δεν το εχω νιωσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!

Βλέπω είστε όλες καλά. Και εσείς και τα μικρακια σας. 

Κι εμένα με κλωτσάει συνεχώς. Και το βράδυ έχει πλάκα που τη νιώθω όχι μόνο να κλωτσάει αλλά και να κουνιέται!! Χθες εκεί που καθόμασταν το βράδυ στον καναπέ με τον άντρα μου, ξαφνικά έριξε μια που πετάχτηκε έξω η κοιλιά μου. Και ξεράθηκαμε στα γέλια. Έβαλε το χέρι του ο άντρας μου πάνω στην κοιλιά και του έριξε άλλη μια γερή... Έτσι να χαρεί και ο μπαμπάς μας. 

Κορίτσια μου, σήμερα έχω ξυπνήσει κάπως περίεργα. Όσο μπόρεσα να κοιμηθώ βέβαια. Έχω τρελό συνάχι, φτερνίζομαι όλην την ώρα, με πονάει η μέση μου παρά πολύ και έχω κράμπες στην κοιλιά μου. Κατά τ' άλλα όλα καλά. Χαχαχα! Μου δίνει κουράγιο η μικρή μου που δίνει το παρόν όλη την ώρα και μου λέει πως όλα πάνε καλά. Επίσης, έχω κάτι σουβλιές στη στήθος... Έχετε κι εσείς;;; Είναι έντονοι πόνοι κοντά στις θηλές που περνάνε αμέσως αλλά είναι ιδιαίτερα ενοχλητικοί. Μήπως έχει να κάνει με το γάλα που βγάζω (πλέον και από τις 2 θηλές);; 

η μεση μου και μενα σημερα με εχει θερισει απο το πρωι !!! νομιζω ειναι νορμαλ και τα πονακια που εχει ςκαι στο στηθος ετοιμαζεται για γαλουχια !!!! υπομονη!!!!!!!! εχεις παρεα την μπεμπα βεβαια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Αχ κι εγω ολυμπιακος αλλα ο συζυγος παναθηναικος οποτε!!

απο ποτε παιρνουν θεση δεν γνωριζω!

εμενα τωρα τελευταια ειναι αρκετα κινητικος ! σημερα βεβαια νομιζω δεν τον εχω αισθανθει ειναι πολυ ησυχος, ελπιζω μεσα στην ημερα να αρχισει παλι! μαλλον κοιμαται!

Κάπου διάβασα ότι θέση παίρνουν μέχρι την 34η βδομάδα..μετά δε ξέρω αν μπορούν να γυρίσουν λόγω περιορισμένου χώρου μάλλον! Εμένα στην 27η ήταν με το κεφάλι κάτω άλλα μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα για να πούμε ότι πήρε θέση! Οπότε υπομονή ακόμα!Σήμερα βρε κορίτσια με κλωτσάει τόσο πολύ που συνέχεια θέλω να πηγαίνω τουαλέτα..μία τον νιώθω πάνω απτον αφαλό μία χαμηλά..φφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Κάπου διάβασα ότι θέση παίρνουν μέχρι την 34η βδομάδα..μετά δε ξέρω αν μπορούν να γυρίσουν λόγω περιορισμένου χώρου μάλλον! Εμένα στην 27η ήταν με το κεφάλι κάτω άλλα μου είπε ότι είναι νωρίς ακόμα για να πούμε ότι πήρε θέση! Οπότε υπομονή ακόμα!Σήμερα βρε κορίτσια με κλωτσάει τόσο πολύ που συνέχεια θέλω να πηγαίνω τουαλέτα..μία τον νιώθω πάνω απτον αφαλό μία χαμηλά..φφ

Χαχαχα!! Αυτό με την τουαλέτα είναι άλλο θέμα!! Εγώ εδώ και πολύ καιρό τώρα, κάθε φορά που έχω κάπου να πάω σκέφτομαι χίλιες φορές αν εκεί που θα πάω θα βρω τουαλέτες. Και είναι και το θέμα την καθαριότητας, της υγιεινής κλπ. Αλλά τι να κάνεις;;; Πηγαίνω ατέλειωτες φορές για πιπι μου τη μέρα. Μας πιέζουν μωρέ όσο μεγαλώνουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σου κορίτσι μου @Angelmammy ελπίζω να σου φύγει γρήγορα να μη σε πιάσει καλά καλά. Κορίτσια το Doppler που λέτε δεν είναι ο έλεγχος των αρτηριών του ομφάλιου λώρου; Εμένα αυτό το ελέγχει κάθε φορά, πριν τον μεγάλο υπέρηχο ξεκίνησε να τα βλέπει πάντως. Γιατί και χθες κατά τη διάρκεια του υπερήχου μου είπε σε κάποια στιγμή, ότι είναι όλα καλά και με το Doppler. Άρα υποθέτω πως αυτό είναι! Κατά τ άλλα έχουν όντως πολύ πλάκα όταν ξαπλώνουμε και φαίνεται σα να χτυπάνε και να μας λένε "Ειιιι μ' ενοχλείς, γύρνα απ' την άλλη! " Χαχαχα ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα παθαίνει παράκρουση μόλις μπαίνω σε αυτοκίνητο!!! Δε ξέρω τι παθαίνει χαχαχα!!Έχει πολύ πλάκα..ίσως πιέζεται η κοιλιά και μειώνεται ο χώρος του..και λέει κάνε πέρα να περάσω χαχαχα!! Και μένα μου κάνει doppler..ελέγχει τη τροφοδοσία του πλακούντα..άλλα θα το κάνω και στο μαιευτήριο γιατί τα μηχανήματα είναι πολύ καλύτερα απτο ιατρείο εννοείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου @Angelmammy ελπίζω να σου φύγει γρήγορα να μη σε πιάσει καλά καλά. Κορίτσια το Doppler που λέτε δεν είναι ο έλεγχος των αρτηριών του ομφάλιου λώρου; Εμένα αυτό το ελέγχει κάθε φορά, πριν τον μεγάλο υπέρηχο ξεκίνησε να τα βλέπει πάντως. Γιατί και χθες κατά τη διάρκεια του υπερήχου μου είπε σε κάποια στιγμή, ότι είναι όλα καλά και με το Doppler. Άρα υποθέτω πως αυτό είναι! Κατά τ άλλα έχουν όντως πολύ πλάκα όταν ξαπλώνουμε και φαίνεται σα να χτυπάνε και να μας λένε "Ειιιι μ' ενοχλείς, γύρνα απ' την άλλη! " Χαχαχα ??

 

Ναι, το Doppler περιλαμβάνει και τον έλεγχο των αρτηριών του ομφάλιου λώρου! Γίνεται περίπου στις 32 εβδομάδες. Οπως το έχω καταλάβει, είναι ο μεγάλος υπέρηχος του 3ου τριμήνου, όπου στην ουσία ελέγχεται η ανάπτυξη του εμβρύου, ώστε εάν υπάρχει πρόβλημα, να ληφθούν τα απαραίτητα μέτρα. Ελέγχεται η τροφοδοσία του πλακούντα, η ποσότητα του αμνιακού υγρού, κ.α. Εμένα ο γιατρός μου, δυστυχώς, δεν έχει μηχάνημα που κάνει και Doppler. Μου είπε ότι δεν είναι υποχρεωτικό ακόμα, αλλά καλό είναι να γίνεται! Ούτως ή άλλως εκείνη την εβδομάδα θα ξαναπάω σε εκείνη που μου έκανε τους άλλους μεγάλους υπερήχους, λόγω του αυξημένου αμνιακού υγρού, για να δούμε ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Μου είπε ότι εάν δούμε ότι πάει να έρθει νωρίτερα, θα πάρω κορτιζόνη για να μπορέσουν να αναπτυχθούν οι πνεύμονες πιο γρήγορα... Πάντως ειμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Ναι, το Doppler περιλαμβάνει και τον έλεγχο των αρτηριών του ομφάλιου λώρου! Γίνεται περίπου στις 32 εβδομάδες. Οπως το έχω καταλάβει, είναι ο μεγάλος υπέρηχος του 3ου τριμήνου, όπου στην ουσία ελέγχεται η ανάπτυξη του εμβρύου, ώστε εάν υπάρχει πρόβλημα, να ληφθούν τα απαραίτητα μέτρα. Ελέγχεται η τροφοδοσία του πλακούντα, η ποσότητα του αμνιακού υγρού, κ.α. Εμένα ο γιατρός μου, δυστυχώς, δεν έχει μηχάνημα που κάνει και Doppler. Μου είπε ότι δεν είναι υποχρεωτικό ακόμα, αλλά καλό είναι να γίνεται! Ούτως ή άλλως εκείνη την εβδομάδα θα ξαναπάω σε εκείνη που μου έκανε τους άλλους μεγάλους υπερήχους, λόγω του αυξημένου αμνιακού υγρού, για να δούμε ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Μου είπε ότι εάν δούμε ότι πάει να έρθει νωρίτερα, θα πάρω κορτιζόνη για να μπορέσουν να αναπτυχθούν οι πνεύμονες πιο γρήγορα... Πάντως ειμαι αισιόδοξη ότι όλα θα πάνε καλά!!! ?

Ααα κατάλαβα μάλιστα. Καλό είναι που ανταλλάσσουμε πληροφορίες κι απόψεις και μαθαίνουμε η καθεμιά διαφορετικά πράγματα. Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!! Εννοείται όσο κάτσουν τα μωράκια μας μέσα τόσο το καλύτερο. Αλλά παρόλα αυτά νομίζω οι περισσότερες από εδώ πλέον περάσαμε τις μέρες και οτιδήποτε και να συμβεί είναι αντιμετωπισιμο!! Από δω και πέρα μόνο θετικά σκεφτόμαστε κι όλα καλά θα πάνε!! ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Λογικά και εμένα μικρούλη θα βγει σύμφωνα με τις έως τώρα μετρήσεις..μου είπε ( όχι απόλυτα) ότι κατά ένα ποσοστό μετράει και η κληρονομικότητα από τη μητέρα.. Εγώ γεννήθηκα 2650 και ο αδερφός μου 2700.

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Μου το είπε και εμένα ο γιατρός αυτό και δεν το είχα ξανα ακούσει!!Μπορεί και να ισχύει!Και εμένα για μικρούλα πάει θα δούμε!Ας είναι γερά και όλα καλά!!!

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ανεβαίνουμε κ τα μαξιλαράκια ασφαλείας ☺️ πολύ χαίρομαι! Από χθες μ'επιασε έντονος πόνος στο ισχίο... Κ στον ύπνο συνέχισε να με ταλαιπωρεί κ σήμερα πάλι δεν έχει φύγει. Θυμάμαι κάποιες κοπέλες το αντιμετωπισαν κ νωρίτερα. Κάνουμε κάτι πέρα από υπομονή;; Το τρίτο τρίμηνο μπήκε δυναμικά 

Υπομονή υπομονή και ξεκούραση όσο μπορείς!!!!Εγώ λίγο να κουραστώ αμέσως με πιάνει η μέση μου!

στις πριν 10 ώρες, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια μου σας διαβασα ολες τα μωρακια μεγαλωνουν φουλ !!!!!!!!!! αντε με το καλο τπτ η ουρα εμεινε κοριτσια το πιστευετε?????

 

εγω σημερα εκλεισα και της 26η εβδομαδες την τριτη παω γιατρο και ανυπομονο τρελα να δω ποσο εχει μεγαλωσει ο μπεμπις!!!! σημερα εχω πονο στην μεση βεβαια!!! ισως επειδη εχθες εκανα κατι εξωτερικες δουλειες και εμεινα αρκετη ωρα ορθια και με πονεσε η μεση η μπορει και επειδη μεγαλωνει τωρα το μωρο!!! να σας ρωτησω απο ποτε περιπου περνουν θεση ??? 

επισης εμεις ειμαστε ολυμπιακη και πολυ συντομα θα του παρω φορμακι της ομαδας!!!!!!!!! 

για το ποσο κινητηκα ειναι εγω κοριτσια να σας πω τωρα ειναι πιο ανησυχος μεχρι και πριν μερικες μερες ηταν ηρεμος αρκετα τωρα ολο και αρχιζει να ειναι πιο ζωηρουλης αλλα οχι και κανενα πανικο!! αλλα διαβασα ειναι νορμαλ ελεγε οτι και αυτα κουραζονται δε ειναι συνεχεια κλωτσιες και μπουνιες οποτε προφανως περνουν και υπνους χαχαχαχαχαχα !!!

Θέση και εγώ ξέρω ότι μπορεί να πάρουν μέχρι να μπούμε στον 9ο....

Κορίτσια εμένα κουνιέται λιγάκι το πρωί λίγο μες τη μέρα και λίγο το βραδάκι!Ίσως λίγο πάρα πάνω το βράδυ!!Όταν είμαι στο αμάξι είναι από τις λίγες φορές που τη νιώθω πάνω από τον αφαλό!Σήμερα το πρωί πήραν από μια τηλεφωνικη εταιρία τον σύζυγό τηλ για μια προσφορά και ξύπνησα απο τον ήχο του τηλεφώνου ο οποίος είναι λίγο έντονος!!Και με το που ανοίγω τα μάτια μου ήταν σαν να τρόμαξε και η μπαμπούλα!Έκανε σαν να πετάχτηκε η γλυκούλα μου!!!Δεν μου είχε ξανα συμβεί αλλά για λίγα δευτερόλεπτα έκανε απότομες κινήσεις και σταμάτησε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα επίσης σχεδόν τελειώσαμε τα ψώνια!!!!!!Θέλω να πάρω ένα σετ σεντόνια ακόμα και κανα δύο πετσέτες και τελείωσα νομίζω τα πολλά!Μετά μένουν ψιλό πράγματα που δεν με εγχωνουν καθόλου!!!!μου φαίνεται κάπως που δεν θα ψωνίζω άλλο ρουχαλάκια και φορμακια και τέτοια!Για αρχή έχω πάρει αρκετά σε διαφορά νούμερα βέβαια..  νομίζω θα είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 αχ μωρέ τι γλυκό που είναι όταν καταλαβαίνουμε πως τρομαζουν. Θες να τα πάρεις αγκαλίτσα να τα καθησυχασεις και δεν μπορείς!! ? Ψυχούλες μου όμορφες. ?

Με γειά και τα υπόλοιπα τα πραγματάκια σας!! Εμείς θέλουμε κάποια συμπληρώματα ακόμα αλλά περιμένουμε τον άλλο μήνα που θα φέρουν τα καινούργια σχέδια και διαφορετικά υφάσματα.

Από χθες εμένα με πιάσανε πάλι αναγούλες, εμετοί και έντονες καούρες μου καίνε το λαιμό. Απαίσιο αίσθημα πάλι... ?? Μ' αυτό που χάρηκα χθες στο γιατρό είναι πως πήρα μόνο 2 κιλά ενώ μου φαινόταν πως πήρα παραπάνω. Μάλλον επειδή άρχισε να βαραίνει η μπέμπα μέσα, γι αυτό έχω αυτή την αίσθηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

@stasa199 αχ μωρέ τι γλυκό που είναι όταν καταλαβαίνουμε πως τρομαζουν. Θες να τα πάρεις αγκαλίτσα να τα καθησυχασεις και δεν μπορείς!! ? Ψυχούλες μου όμορφες. ?

Με γειά και τα υπόλοιπα τα πραγματάκια σας!! Εμείς θέλουμε κάποια συμπληρώματα ακόμα αλλά περιμένουμε τον άλλο μήνα που θα φέρουν τα καινούργια σχέδια και διαφορετικά υφάσματα.

Από χθες εμένα με πιάσανε πάλι αναγούλες, εμετοί και έντονες καούρες μου καίνε το λαιμό. Απαίσιο αίσθημα πάλι... ?? Μ' αυτό που χάρηκα χθες στο γιατρό είναι πως πήρα μόνο 2 κιλά ενώ μου φαινόταν πως πήρα παραπάνω. Μάλλον επειδή άρχισε να βαραίνει η μπέμπα μέσα, γι αυτό έχω αυτή την αίσθηση. 

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Ωχ πάλι  σε πιάσανε??πω πω έχω 10 μέρες που είμαι καλά ελπίζω να μη με πιάσει πάλι...ειναι δύσκολο !σε ρουχαλάκια δεν πήρα πολλά γιατί κυρίως με τα φανελάκια θα τα έχουμε λόγω ζέστης άντε για καμία βόλτα πήρα λίγα !αν χρειαστεί κάτι ξανα πάμε για ψώνια!!Χαχαχαχαχα βέβαια δεν βρήκα και πολλά καλοκαιρινά τώρα η αλήθεια είναι αλλά βολεύτηκα!

Πω πω στα κιλά είσαι πάρα πολύ καλά μπράβο σου!!έχω θα κάνω την κίνηση να ζυγιστω αύριο να δω τι γίνετε!!Και περιμένω πως και πως τη Δευτέρα να πάω στο γιατρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ την όμορφη παρέα κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα!! Μακάρι να σας είχα βρει από την αρχή αλλά κάλλιο αργά λένε..
Σήμερα μπήκα κι εγώ στην 27 βδομάδα και έχω ΠΗΤ 31/5 αλλά εγώ λόγω ενος χειρουργείου θα γεννήσω με καισαρική μάλλον 16/5.. στο Αλεξάνδρα

Είναι το πρώτο μου παιδάκι και περιμένω αγοράκι.. το είδαμε από την Β επιπέδου.. εγώ στην αρχή ήθελα κοριτσάκι αλλά τώρα συνήθισα στην ιδέα του αγοριού και μου φαίνεται τέλειο!!

Για 2 μήνες είχα πολύ ανακατωσούρα και εμετούς και είχα χάσει 3 κιλά τα οποία μετά ξαναπήρα +1.. δεν έχω πάρει άλλα.. ο μπέμπης στην 25 βδομάδα που πήγα στο γιατρό τελευταία φορά ήταν 860 γρ.

Έκατσα και διάβασα από την αρχή (μου πήρε λίγες μέρες) και πραγματικά το βρήκα πολύ όμορφο που μοιραζόσασταν τα πάντα από την αρχή.. τα ίδια πέρασα κι εγώ πάνω κάτω.. θα χα παρηγοριά αν σας είχα βρει νωρίτερα.. χεχε

Κορίτσια οι μόνες διαφορές εμένα είναι ότι είμαι 38, χώρισα ενώ ήμουν έγκυος και έκανα και αμνιοπαρακέντηση λόγω ηλικίας. Όταν την έκανα πόνεσε και μετά για καμιά ώρα έκανε συσπάσεις η μήτρα και πονούσα.. δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά όμως οπότε δεν πειράζει!!

Ακόμα δεν έχω αγοράσει τίποτα εγώ γιατί θα μου τα δώσουν όλα.. θα πάρω μόνο κάπου τον Μάρτη-Απρίλη τα τελευταία ψώνια..

Καμπύλη θα κάνω από βδομάδα ή Τρίτη ή Τετάρτη

Τον μικρούλη μου τον νιώθω κάθε μέρα κλωτσάει κουνιέται ανταποκρίνεται σε χάδια,  και σχεδόν κάθε βράδυ νιώθω να με γαργαλάει από την δεξιά μεριά ή να με σκουντάει γιατί ενοχλείται χαχα.. είναι τέλειο συναίσθημα!! είμαι πολύ ευτυχισμένη και ανυπομονώ να τον δω και να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου!!!

Τέλος ήθελα να πω στην κοπέλα που προσπαθεί να μείνει έγκυος ότι δεν είναι αργά, να μην απελπίζεται και να χει πίστη.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ το 'θελα πάρα πολύ!!! Και όσο περνούσε ο καιρός στεναχωριόμουν.. αλλά τελικά ήρθε.. σου εύχομαι ολόψυχα να σου 'ρθει και εσένα και βρες στο ιντερνετ και την προσευχή στον Άγιο Θαδδαίο και προσευχήσου!! Δεν ξέρω αν πιστεύεις αλλά εγώ ότι του ζήτησα μου το δωσε!!

Συγγννώμη για το μεγάλο ποστ αλλά έπρεπε να καλύψω πολλά χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2019 at 10:25 ΠΜ, ο/η anni7 είπε:

ναι στην 27η μπαινουμε !!!! τωρα δλδ αυριο εγω κλεινω την 25η εσυ??? εγω καθε παρασκευη αλλαζω εβδομαδα !!!

Anni μαζί εμείς 24/8 τελευταία περίοδος κάθε Παρασκευή αλλάζουμε βδομάδα και 31/5 ΠΗΤ.. μόνο που εγώ θα κάνω καισαρική οπότε θα με βάλει 2 βδομάδες νωρίτερα.. για 16 έχουμε πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!

Ωχ πάλι  σε πιάσανε??πω πω έχω 10 μέρες που είμαι καλά ελπίζω να μη με πιάσει πάλι...ειναι δύσκολο !σε ρουχαλάκια δεν πήρα πολλά γιατί κυρίως με τα φανελάκια θα τα έχουμε λόγω ζέστης άντε για καμία βόλτα πήρα λίγα !αν χρειαστεί κάτι ξανα πάμε για ψώνια!!Χαχαχαχαχα βέβαια δεν βρήκα και πολλά καλοκαιρινά τώρα η αλήθεια είναι αλλά βολεύτηκα!

Πω πω στα κιλά είσαι πάρα πολύ καλά μπράβο σου!!έχω θα κάνω την κίνηση να ζυγιστω αύριο να δω τι γίνετε!!Και περιμένω πως και πως τη Δευτέρα να πάω στο γιατρο!!!

Αχ άστα να πάνε. Απ' ότι φαίνεται έμοιασα στη μάμα μου κι αυτή όταν ήταν έγκυος στην αδερφή μου μέχρι τελευταία μέρα είχε εμετούς. Απαίσιο πράγμα, τουλάχιστον κάποιο διάστημα που και που μ' αφήνει να ηρεμήσω για καμιά βδομάδα μπορεί και δυο και ξανά προς τη δόξα τραβά. ??

Εμείς από φορμάκια πήραμε καμιά 8 νομίζω, δεν ξέρουμε και τι καιρό θα έχει τον Μάιο. Ε λίγο που ήταν αξιολάτρευτα και κάποια σχεδιάκια και δε σου πήγαινε η καρδιά να τ αφήσεις. ?? Αλλά φανελάκια ούτως ή άλλως θα χρειαστούμε κι εμείς κι άλλα. Στα κιλά κοίτα μέχρι τώρα έβαλα 6 και ουσιαστικά στις τελευταίες επισκέψεις μπήκαν. Στην αρχή είχα χάσει κιόλας, γενικά είχα σκαμπανεβάσματα. Τώρα προφανώς λόγω του μωρού θα βάζω από δω και πέρα υποθέτω. Για μένα όσο πιο λίγα βάλω τόσο το καλύτερο γιατί ήδη έχω παραπάνω κιλά και θα έχω να κάνω άθλο μέχρι να τα χάσω. Έχουμε σκοπό πρώτα ο Θεός να κάνουμε γάμο και βάφτιση μαζί οπότε θα πρέπει να τα χάσω και γρήγορα. ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Αχ άστα να πάνε. Απ' ότι φαίνεται έμοιασα στη μάμα μου κι αυτή όταν ήταν έγκυος στην αδερφή μου μέχρι τελευταία μέρα είχε εμετούς. Απαίσιο πράγμα, τουλάχιστον κάποιο διάστημα που και που μ' αφήνει να ηρεμήσω για καμιά βδομάδα μπορεί και δυο και ξανά προς τη δόξα τραβά. ?‍♀?‍♀ 

Εμείς από φορμάκια πήραμε καμιά 8 νομίζω, δεν ξέρουμε και τι καιρό θα έχει τον Μάιο. Ε λίγο που ήταν αξιολάτρευτα και κάποια σχεδιάκια και δε σου πήγαινε η καρδιά να τ αφήσεις. ?? Αλλά φανελάκια ούτως ή άλλως θα χρειαστούμε κι εμείς κι άλλα. Στα κιλά κοίτα μέχρι τώρα έβαλα 6 και ουσιαστικά στις τελευταίες επισκέψεις μπήκαν. Στην αρχή είχα χάσει κιόλας, γενικά είχα σκαμπανεβάσματα. Τώρα προφανώς λόγω του μωρού θα βάζω από δω και πέρα υποθέτω. Για μένα όσο πιο λίγα βάλω τόσο το καλύτερο γιατί ήδη έχω παραπάνω κιλά και θα έχω να κάνω άθλο μέχρι να τα χάσω. Έχουμε σκοπό πρώτα ο Θεός να κάνουμε γάμο και βάφτιση μαζί οπότε θα πρέπει να τα χάσω και γρήγορα. ? 

Εγώ πήρα και μακριά και κοντομάνικα γιατί μπορεί να βρέξει καμία μέρα η να έχει κρύο ξέρω και εγώ ..ειμαι της αποψης καλύτερα να περισσεύουν πάρα να λείψουν!!καλά αυτό με το να μην μπορώ να τα αφήσω και εγώ το έπαθα!!!!!

Όσο για τους εμετούς και εγώ τώρα που δεν κάνω φτου φτου φτου προσέχω πολύ τι τρώω...τομάτα δεν τρώω σκόρδο κρεμμύδια και γενικά ότι μου κάθεται βαρύ και ότι κάνει το φαγητό πιο βαρύ..ούτε μπαχαρικά τίποτα!και γενικά αν νιώσω κάπως αμέσως τρώω καμία φρυγανιά η στραγάλια που μου είχαν πει ότι βοηθάνε στις καουρες και κάπως αντέχω!

Μη σε ανησυχούν τα κιλά θα πάμε βόλτες με τα καρότσια το καλοκαίρι και θα στρώσουμε!!!χαχαχαχα

Επεξεργάστηκε από stasa199
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εγώ πήρα και μακριά και κοντομάνικα γιατί μπορεί να βρέξει καμία μέρα η να έχει κρύο ξέρω και εγώ ..ειμαι της αποψης καλύτερα να περισσεύουν πάρα να λείψουν!!καλά αυτό με το να μην μπορώ να τα αφήσω και εγώ το έπαθα!!!!!

Όσο για τους εμετούς και εγώ τώρα που δεν κάνω φτου φτου φτου προσέχω πολύ τι τρώω...τομάτα δεν τρώω σκόρδο κρεμμύδια και γενικά ότι μου κάθεται βαρύ και ότι κάνει το φαγητό πιο βαρύ..ούτε μπαχαρικά τίποτα!και γενικά αν νιώσω κάπως αμέσως τρώω καμία φρυγανιά η στραγάλια που μου είχαν πει ότι βοηθάνε στις καουρες και κάπως αντέχω!

Μη σε ανησυχούν τα κιλά θα πάμε βόλτες με τα καρότσια το καλοκαίρι και θα στρώσουμε!!!χαχαχαχα

Κι εγώ αυτά που πήρα μέχρι τώρα είναι μακρυμανικα φορμάκια και κοντομάνικα φανελάκια από μέσα. Τώρα θα πάρουμε και κανένα πιο ελαφρύ όταν βγουν, γι αυτά περιμένουμε άλλωστε. Όσον αφορά τους εμετούς και τις καούρες δε με πιάνει τίποτα από τροφές. Εννοώ πως ότι και να φάω όσο ελαφρύ και να είναι άμα είναι να τα βγάλω θα τα βγάλω. Ούτε γιαούρτια και στραγάλια κλπ δε με βοηθάει τίποτα. Τι να κάνω μωρέ, υπομονή!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lila80 είπε:

Χαιρετώ την όμορφη παρέα κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα!! Μακάρι να σας είχα βρει από την αρχή αλλά κάλλιο αργά λένε..
Σήμερα μπήκα κι εγώ στην 27 βδομάδα και έχω ΠΗΤ 31/5 αλλά εγώ λόγω ενος χειρουργείου θα γεννήσω με καισαρική μάλλον 16/5.. στο Αλεξάνδρα

Είναι το πρώτο μου παιδάκι και περιμένω αγοράκι.. το είδαμε από την Β επιπέδου.. εγώ στην αρχή ήθελα κοριτσάκι αλλά τώρα συνήθισα στην ιδέα του αγοριού και μου φαίνεται τέλειο!!

Για 2 μήνες είχα πολύ ανακατωσούρα και εμετούς και είχα χάσει 3 κιλά τα οποία μετά ξαναπήρα +1.. δεν έχω πάρει άλλα.. ο μπέμπης στην 25 βδομάδα που πήγα στο γιατρό τελευταία φορά ήταν 860 γρ.

Έκατσα και διάβασα από την αρχή (μου πήρε λίγες μέρες) και πραγματικά το βρήκα πολύ όμορφο που μοιραζόσασταν τα πάντα από την αρχή.. τα ίδια πέρασα κι εγώ πάνω κάτω.. θα χα παρηγοριά αν σας είχα βρει νωρίτερα.. χεχε

Κορίτσια οι μόνες διαφορές εμένα είναι ότι είμαι 38, χώρισα ενώ ήμουν έγκυος και έκανα και αμνιοπαρακέντηση λόγω ηλικίας. Όταν την έκανα πόνεσε και μετά για καμιά ώρα έκανε συσπάσεις η μήτρα και πονούσα.. δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά όμως οπότε δεν πειράζει!!

Ακόμα δεν έχω αγοράσει τίποτα εγώ γιατί θα μου τα δώσουν όλα.. θα πάρω μόνο κάπου τον Μάρτη-Απρίλη τα τελευταία ψώνια..

Καμπύλη θα κάνω από βδομάδα ή Τρίτη ή Τετάρτη

Τον μικρούλη μου τον νιώθω κάθε μέρα κλωτσάει κουνιέται ανταποκρίνεται σε χάδια,  και σχεδόν κάθε βράδυ νιώθω να με γαργαλάει από την δεξιά μεριά ή να με σκουντάει γιατί ενοχλείται χαχα.. είναι τέλειο συναίσθημα!! είμαι πολύ ευτυχισμένη και ανυπομονώ να τον δω και να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου!!!

Τέλος ήθελα να πω στην κοπέλα που προσπαθεί να μείνει έγκυος ότι δεν είναι αργά, να μην απελπίζεται και να χει πίστη.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ το 'θελα πάρα πολύ!!! Και όσο περνούσε ο καιρός στεναχωριόμουν.. αλλά τελικά ήρθε.. σου εύχομαι ολόψυχα να σου 'ρθει και εσένα και βρες στο ιντερνετ και την προσευχή στον Άγιο Θαδδαίο και προσευχήσου!! Δεν ξέρω αν πιστεύεις αλλά εγώ ότι του ζήτησα μου το δωσε!!

Συγγννώμη για το μεγάλο ποστ αλλά έπρεπε να καλύψω πολλά χαχα

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες!! Κρίμα που δεν μας βρήκες πιο νωρίς αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!! Πέρασες δύσκολα, αλλά το σημαντικό είναι πως είστε καλά κι εσύ και το μωράκι σου!! Για όλους έχει ο Θεός κι εγώ αυτό πιστεύω. Με το καλό κι η καμπύλη σου και καλά αποτελέσματα εύχομαι!! Θα περιμένουμε νέα σου!! Τι όμορφο συναίσθημα τώρα που τα νιώθουμε πιο έντονα ε; ?? Είναι πολύ σημαντικό που θα έχεις βοήθεια και θα στα δώσουν τα πράγματα που χρειάζονται γιατί είναι πολλά έξοδα. Εμείς ας πούμε που δεν είχαμε κάποιον να μας δώσει κάτι αναγκαστικά τα πήραμε όλα και είναι πάρα πολλά τα έξοδα. Όμορφα μεν και ούτως ή άλλως θα παίρναμε κι εμείς αλλά παραμένουν έξοδα. Ευτυχώς μας τα πήραν σχεδόν όλα οι γονείς γιατί κι εμείς τώρα ανοίγουμε και σπίτι ταυτόχρονα, δεν είχαμε την ευκαιρία να μείνουμε μαζί κι ας ήμασταν πολλά χρόνια σε σχέση. Επίσης στα κιλά είσαι πολύ καλά μπράβο!! Και με τις αναγούλες τυχερή ήσουν, εγώ ακόμα παιδεύομαι!! ? Καλώς μας ήρθες και πάλι και με το καλό ο μπέμπης σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lila80 είπε:

Χαιρετώ την όμορφη παρέα κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα!! Μακάρι να σας είχα βρει από την αρχή αλλά κάλλιο αργά λένε..
Σήμερα μπήκα κι εγώ στην 27 βδομάδα και έχω ΠΗΤ 31/5 αλλά εγώ λόγω ενος χειρουργείου θα γεννήσω με καισαρική μάλλον 16/5.. στο Αλεξάνδρα

Είναι το πρώτο μου παιδάκι και περιμένω αγοράκι.. το είδαμε από την Β επιπέδου.. εγώ στην αρχή ήθελα κοριτσάκι αλλά τώρα συνήθισα στην ιδέα του αγοριού και μου φαίνεται τέλειο!!

Για 2 μήνες είχα πολύ ανακατωσούρα και εμετούς και είχα χάσει 3 κιλά τα οποία μετά ξαναπήρα +1.. δεν έχω πάρει άλλα.. ο μπέμπης στην 25 βδομάδα που πήγα στο γιατρό τελευταία φορά ήταν 860 γρ.

Έκατσα και διάβασα από την αρχή (μου πήρε λίγες μέρες) και πραγματικά το βρήκα πολύ όμορφο που μοιραζόσασταν τα πάντα από την αρχή.. τα ίδια πέρασα κι εγώ πάνω κάτω.. θα χα παρηγοριά αν σας είχα βρει νωρίτερα.. χεχε

Κορίτσια οι μόνες διαφορές εμένα είναι ότι είμαι 38, χώρισα ενώ ήμουν έγκυος και έκανα και αμνιοπαρακέντηση λόγω ηλικίας. Όταν την έκανα πόνεσε και μετά για καμιά ώρα έκανε συσπάσεις η μήτρα και πονούσα.. δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά όμως οπότε δεν πειράζει!!

Ακόμα δεν έχω αγοράσει τίποτα εγώ γιατί θα μου τα δώσουν όλα.. θα πάρω μόνο κάπου τον Μάρτη-Απρίλη τα τελευταία ψώνια..

Καμπύλη θα κάνω από βδομάδα ή Τρίτη ή Τετάρτη

Τον μικρούλη μου τον νιώθω κάθε μέρα κλωτσάει κουνιέται ανταποκρίνεται σε χάδια,  και σχεδόν κάθε βράδυ νιώθω να με γαργαλάει από την δεξιά μεριά ή να με σκουντάει γιατί ενοχλείται χαχα.. είναι τέλειο συναίσθημα!! είμαι πολύ ευτυχισμένη και ανυπομονώ να τον δω και να τον κρατήσω στην αγκαλιά μου!!!

Τέλος ήθελα να πω στην κοπέλα που προσπαθεί να μείνει έγκυος ότι δεν είναι αργά, να μην απελπίζεται και να χει πίστη.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα κι εγώ το 'θελα πάρα πολύ!!! Και όσο περνούσε ο καιρός στεναχωριόμουν.. αλλά τελικά ήρθε.. σου εύχομαι ολόψυχα να σου 'ρθει και εσένα και βρες στο ιντερνετ και την προσευχή στον Άγιο Θαδδαίο και προσευχήσου!! Δεν ξέρω αν πιστεύεις αλλά εγώ ότι του ζήτησα μου το δωσε!!

Συγγννώμη για το μεγάλο ποστ αλλά έπρεπε να καλύψω πολλά χαχα

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!!Δεν πειράζει που άργησες μας βρήκες και θα τα λέμε στο υπόλοιπο ταξίδι!!!!!Και εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά με εμετούς έχω 10 μέρες που ηρέμησα!με το καλό να κάνεις την καμπύλη και καλά αποτελέσματα!!Όσο για τα πράγματα είσαι πολύ τυχερή!εμάς ενώ είχε πει μια κοπέλα πως θα μας δώσει δεν μας έχει δώσει και τίποτα ιδιαίτερο και έτυχε και μας έδωσαν κανα δύο πράγματα και γλιτώσαμε κάποια έξοδα γιατί όπως είπε και η @irened91 είναι πολλά!!!χαλάλι τους βέβαια να είναι όλα τα μωράκια του κόσμου καλά!

Στα κιλά είσαι απο τις καλυτερες που έχω ακούσει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες!! Κρίμα που δεν μας βρήκες πιο νωρίς αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ!! Πέρασες δύσκολα, αλλά το σημαντικό είναι πως είστε καλά κι εσύ και το μωράκι σου!! Για όλους έχει ο Θεός κι εγώ αυτό πιστεύω. Με το καλό κι η καμπύλη σου και καλά αποτελέσματα εύχομαι!! Θα περιμένουμε νέα σου!! Τι όμορφο συναίσθημα τώρα που τα νιώθουμε πιο έντονα ε; ?? Είναι πολύ σημαντικό που θα έχεις βοήθεια και θα στα δώσουν τα πράγματα που χρειάζονται γιατί είναι πολλά έξοδα. Εμείς ας πούμε που δεν είχαμε κάποιον να μας δώσει κάτι αναγκαστικά τα πήραμε όλα και είναι πάρα πολλά τα έξοδα. Όμορφα μεν και ούτως ή άλλως θα παίρναμε κι εμείς αλλά παραμένουν έξοδα. Ευτυχώς μας τα πήραν σχεδόν όλα οι γονείς γιατί κι εμείς τώρα ανοίγουμε και σπίτι ταυτόχρονα, δεν είχαμε την ευκαιρία να μείνουμε μαζί κι ας ήμασταν πολλά χρόνια σε σχέση. Επίσης στα κιλά είσαι πολύ καλά μπράβο!! Και με τις αναγούλες τυχερή ήσουν, εγώ ακόμα παιδεύομαι!! ? Καλώς μας ήρθες και πάλι και με το καλό ο μπέμπης σου!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!! Είναι πραγματικά απίστευτο το συναίσθημα, ειδικά όταν χαϊδεύω την κοιλιά μου και αμέσως κλωτσάει ή του μιλάω και κλωτσάει!! Αλλά και το γαργαλητό που νιώθω σαν μικρά δαχτυλάκια να με γαργαλάνε χαχα!! Πέρασα δύσκολα με τις ανακατωσούρες και τους εμετούς είχα εξαντληθεί αλλά ευτυχώς ναι πέρασαν!! Και με τον χωρισμό είχα ταραχθεί και είχα πονάκια αλλά ευτυχώς και αυτά κράτησαν λίγο!! Το μόνο που με νοιάζει είναι να είναι υγιέστατο  το μωράκι μου τίποτα άλλο!!

Ευτυχώς ναι δεν χρειάζεται να αγοράσω κάτι πέρα από κανα ρουχαλάκι έτσι για να ναι με το δικό μου γούστο και κανά σεντονάκι κλπ.. και επίσης έχω και πολλή βοήθεια από τη μητέρα μου οπότε γενικά είμαι μια χαρά δεν έχω παράπονο!! Για τα κιλά ελπίζω τώρα που μπήκα στον 7ο να αρχίσω να παίρνω, αλλά αφού ο μικρούλης μου έχει καλή ανάπτυξη όλα καλά!!

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλώς ήρθες και με το καλό το μωράκι σου!!!!Δεν πειράζει που άργησες μας βρήκες και θα τα λέμε στο υπόλοιπο ταξίδι!!!!!Και εγώ ταλαιπωρήθηκα αρκετά με εμετούς έχω 10 μέρες που ηρέμησα!με το καλό να κάνεις την καμπύλη και καλά αποτελέσματα!!Όσο για τα πράγματα είσαι πολύ τυχερή!εμάς ενώ είχε πει μια κοπέλα πως θα μας δώσει δεν μας έχει δώσει και τίποτα ιδιαίτερο και έτυχε και μας έδωσαν κανα δύο πράγματα και γλιτώσαμε κάποια έξοδα γιατί όπως είπε και η @irened91 είναι πολλά!!!χαλάλι τους βέβαια να είναι όλα τα μωράκια του κόσμου καλά!

Στα κιλά είσαι απο τις καλυτερες που έχω ακούσει !!!

Σε ευχαριστώ @stasa199!!! Ελπίζω στο υπόλοιπο να μην ξανάχεις εμετούς να το ευχαριστηθείς περισσότερο!!! Είναι που άργησα να μείνω έγκυος και όλες έχουν να μου δώσουν χαχαχα!! Όντως θα δυσκολευόμουν πάρα πολύ αν είχα να αγοράσω και όλα αυτά που χρειάζονται!!

Στα κιλά δεν το πιστεύω ότι είναι μόνο τόσα κι έχω και μικρή κοιλιά αλλά πιστεύω ότι από δω και πέρα θα πάρω μερικά!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας @lila80 Όλα καλά να σου πάνε από δω κ πέρα! Κι εσύ αγορομαμα!! Έχουμε παρατηρήσει ότι ο Μάιος θα είναι ο μήνας των αγοριών! 

Το ισχίο μου με πέθανε χθες, έκλαιγα από τον πόνο... Δεν μπορούσα να κουνηθώ. Σήμερα είμαι καλύτερα. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου κ μου είπε αν δεν υποχωρήσει να πάω σε ορθοπεδικό. Ευτυχώς ο μικρός κλωτσαει συνεχώς για να ηρεμώ λιγάκι. 

Κορίτσια με τις αναγουλες κουράγιο! Εμένα με άφησαν σχετικά νωρίς. Ελπίζω να ηρεμήσετε στο γ τρίμηνο. Από την άλλη δε θα πάρετε πολλά κιλά ?? Εγώ ας πούμε παλεύω κ με τις ανεξάντλητες ορέξεις μου για φαγητό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας @lila80 Όλα καλά να σου πάνε από δω κ πέρα! Κι εσύ αγορομαμα!! Έχουμε παρατηρήσει ότι ο Μάιος θα είναι ο μήνας των αγοριών! 

Το ισχίο μου με πέθανε χθες, έκλαιγα από τον πόνο... Δεν μπορούσα να κουνηθώ. Σήμερα είμαι καλύτερα. Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου κ μου είπε αν δεν υποχωρήσει να πάω σε ορθοπεδικό. Ευτυχώς ο μικρός κλωτσαει συνεχώς για να ηρεμώ λιγάκι. 

Κορίτσια με τις αναγουλες κουράγιο! Εμένα με άφησαν σχετικά νωρίς. Ελπίζω να ηρεμήσετε στο γ τρίμηνο. Από την άλλη δε θα πάρετε πολλά κιλά ?? Εγώ ας πούμε παλεύω κ με τις ανεξάντλητες ορέξεις μου για φαγητό ?

Καλημέρα!τόσο πολύ πονάς???περπατάς πολύ μήπως?να ξαπλώνεις όσο μπορείς μες τη μέρα να ξεκουράζεσαι...Καλα εγώ έχω αρχίσει και πεινάω πολύ εύκολα!!!!τρώω πιο μικρές ποσότητες αλλά πιο συχνά!μάλλον μας τραβάνε πολύ ενέργεια τα μωράκια δεν εξηγείται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...