Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marakineos είπε:

Kαλημερα κορίτσια!

Είχαμε ξανασυζητησει για αυξημενα λευκα αιμοσφαιρια στη γενικη αιματος ότι είναι λίγο αυξημένα.

Αυτην τη φορα μου βγήκαν πάνω από το όριο 10,7 ενω το όριο ειναι 10.  και μεγάλα μονοπυρηνα 8,6 με όριο το 8.

Βεβαια ο γιατρος εχει παρει τις εξετασεις και δεν μου ανεφερε καν τα λευκα αιμοσφαιρια.

Ετσι απο περιέργεια είχατε πανω από το όριο αυξημενα?

Στην εγκυμοσυνη ειχα λιγο αυξημενα αλλα μεσα στα ορια!

 

Μια απ τα ιδια. Ειμαι πανω απ το οριο στα λευκα εδω και καιρο.  Η τιμη η δικη μου ειναι πιο πανω και απ τη δικη σου. Πανω απο 11 αν θυμαμαι καλα... Ο γιατρος δεν το σχολιασε ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@marakineosΕμένα μέχρι την προηγούμενη φορά ήταν πολύ πάνω από το όριο!!!το αλλο που ειπες δεν ξερω τι ειναι??!!

Εγώ τον ρώτησα και μου είπε ότι μπορεί να είναι πάνω από το όριο στην εγκυμοσύνη και αν δεν δουν κάποιο μικρόβιο η κάτι άλλο δεν ανησυχούν είναι όλα καλά!το κοιτάνε συνδυαστικά!Εμένα τώρα πρώτη φορά ήταν λίγο κάτω από το όριο και απορούσα!!Μπορεί να πήγες να αρρωστήσεις ακόμα και ο οργανισμός σου να έβαλε μπρος να σε προφυλάξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην μαμαδοπαρεα!! Κάναμε την επίσκεψή μας στο γιατρό κι εμείς, όλα καλά δόξα τω Θεώ μεγαλώνουμε πια!! 29η εβδομάδα και είμαστε 1366 γραμμάρια. ???? Όλες οι μετρήσεις καλές και οδεύουμε προς την τελική ευθεία πλέον!! 11 εβδομάδες δεν το πιστεύω ?? Ευτυχώς έχουμε ακόμα περιθώριο να γυρίσουμε και να αλλάξουμε θέση γιατί τώρα ήμαστε με την πλάτη προς τα κάτω και είναι η χειρότερη θέση που μπορεί να πάρει για φυσιολογικό τοκετό. Ο σημερινός υπέρηχος ήταν σαν ακτινογραφία!! ?? Μόνο πλάτη μας έδειχνε, είμαστε ντίβες δε μας αρέσουν τα φώτα της δημοσιότητας. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 μεγαλώσατε κι εσείς πολύ!!! Έχει χρόνο να γυρίσει η μικρή σου... Ήθελε να κάνει νάζια και σας έδειχνε πλατουλα... Χαχαχα!!! Ο δικός μου είναι με το κεφάλι προς τα πάνω και τα πόδια κάτω. Βέβαια όση ώρα κάναμε τον υπέρηχο κουνιόταν συνέχεια κι άλλαζε θέσεις!!! Αφού η γιατρός προσπαθούσε να τον... στριμωξει με την κεφαλή του υπερήχου, ώστε να μπορέσει να κάνει τις μετρήσεις που ήθελε...? Είμαστε ατίθασοι από τώρα! Δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα τραβήξω...?? Με βλέπω για πολύ κυνηγητό... Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 Έτσι έτσι θα ρίξουμε πολύ τρέξιμο απ' ότι βλέπω! ?? Γερά να είναι και χαλάλι τους όλα. Κι εμένα το κεφάλι είναι στο ύψος του αφαλού μου στο πλάι και η πλατούλα κάτω στην κοιλιά με τα πόδια κουλουριασμένα! Ας ελπίσουμε να αλλάξει όντως θέση ναι. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Καλησπέρα στην μαμαδοπαρεα!! Κάναμε την επίσκεψή μας στο γιατρό κι εμείς, όλα καλά δόξα τω Θεώ μεγαλώνουμε πια!! 29η εβδομάδα και είμαστε 1366 γραμμάρια. ???? Όλες οι μετρήσεις καλές και οδεύουμε προς την τελική ευθεία πλέον!! 11 εβδομάδες δεν το πιστεύω ?? Ευτυχώς έχουμε ακόμα περιθώριο να γυρίσουμε και να αλλάξουμε θέση γιατί τώρα ήμαστε με την πλάτη προς τα κάτω και είναι η χειρότερη θέση που μπορεί να πάρει για φυσιολογικό τοκετό. Ο σημερινός υπέρηχος ήταν σαν ακτινογραφία!! ?? Μόνο πλάτη μας έδειχνε, είμαστε ντίβες δε μας αρέσουν τα φώτα της δημοσιότητας. ??

Μεγάλωσε μωρέ το μικρούλι σου!!!αχ άντε να δω και έργω τη Δευτέρα πόσο θα έχει πάει!!!!Έτσι ήταν εμένα στον προηγούμενο υπέρηχο!Με το κεφάλι κάτω αλλά πλάτη μόνο δεν γύρναγε ότι και να καναμε!έφαγα και σοκολάτα αλλά τίποτα!!Έχει ακόμα περιθώριο να αλλάξει θεσούλα!Είναι μικρά ακόμα και γυρνάνε!!τίποτα δεν έμεινε κορίτσια αρχίζουμε να μπαίνουμε στην τελική ευθεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα...τι ωραίες αγορές που κάνατε! Με γεια σας! Και τα μωράκια βλέπω μεγαλώνουν...είχα κι εγώ ραντεβού σήμερα ..27η εβδομάδα κ φτάσαμε το κιλό.. κεφάλι πάνω πόδια κάτω η κυρία ..βέβαια από όσο μου είπε ο γιατρός ως 34η εβδομάδα έχουν περιθώριο να γυρίσουν...εγώ βέβαια δεν ανησυχώ για αυτό γιατί θα μπω προγραμματισμένα για καισαρική...γύρω στις 10-15 μαϊου μου είπε ο γιατρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε κοριτσια ολα καλα!!!τωρα θα ξαναπαω γυρω στις 10/03!!εμενα πριν 2 βδομαδες (27η)ηταν 950γρ.θα εχει μεγαλωσει κι αλλο τωρα το νιωθω κι απο τις πιο δυνατες κλωτσιες!!!χαχαχ!!σημερα πηγα ενδοκρινολογο να δει τις μετρησεις μου ολα καλα!συνεχιζουμε με διατροφη!Σαββατο θα παω για τις μηνιαιες εξετασεις και προχωραμε!!!αλλες 10-11 εβδομαδες ακομα!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Μπράβο μεγάλωσαν τα μωράκια σας !! Λίγο έμεινε!!

Όλα να μας πάνε καλά! Όταν το νιώθω να κλωτσάει παίρνω πολύ θάρρος! Ανυπομονώ πραγματικά!

Τη Δευτέρα μπαίνω στον 7ο μήνα μενουν 2 μηνες γεματοι και όσο πάρουμε από τον 9ο, νομίζω μετά αφού ξέρεις πως δεν εχει θέμα κια να γεννηθεί χαλαρώνεις !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Καλημερα κοριτσια! Μπράβο μεγάλωσαν τα μωράκια σας !! Λίγο έμεινε!!

Όλα να μας πάνε καλά! Όταν το νιώθω να κλωτσάει παίρνω πολύ θάρρος! Ανυπομονώ πραγματικά!

Τη Δευτέρα μπαίνω στον 7ο μήνα μενουν 2 μηνες γεματοι και όσο πάρουμε από τον 9ο, νομίζω μετά αφού ξέρεις πως δεν εχει θέμα κια να γεννηθεί χαλαρώνεις !

 

Ναι έχεις δίκιο!Εμένα φαντάσου στην 27η μου είπε ότι πατήσαμε το πρώτο μαξιλαράκι ασφαλείας! Και στην 32η θα είναι το 2ο μαξιλαράκι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Ναι έχεις δίκιο!Εμένα φαντάσου στην 27η μου είπε ότι πατήσαμε το πρώτο μαξιλαράκι ασφαλείας! Και στην 32η θα είναι το 2ο μαξιλαράκι!?

Τέλεια αυτό δεν το ήξερα! βλέπω και το ανιψάκι μου που γεννηθηκε 2800 είναι ενα μαιμουδάκι! είναι τόσο μικρούλικα!!  παω με την μασκα μου και παιρνω μαθηματα απο τη νυφη μου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Ναι έχεις δίκιο!Εμένα φαντάσου στην 27η μου είπε ότι πατήσαμε το πρώτο μαξιλαράκι ασφαλείας! Και στην 32η θα είναι το 2ο μαξιλαράκι!?

Aχ τι ωραιο αυτο με τα μαξιλαρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικά και εμένα μικρούλη θα βγει σύμφωνα με τις έως τώρα μετρήσεις..μου είπε ( όχι απόλυτα) ότι κατά ένα ποσοστό μετράει και η κληρονομικότητα από τη μητέρα.. Εγώ γεννήθηκα 2650 και ο αδερφός μου 2700.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Λογικά και εμένα μικρούλη θα βγει σύμφωνα με τις έως τώρα μετρήσεις..μου είπε ( όχι απόλυτα) ότι κατά ένα ποσοστό μετράει και η κληρονομικότητα από τη μητέρα.. Εγώ γεννήθηκα 2650 και ο αδερφός μου 2700.

Και της νυφης μου και το πρωτο τοσο ειχε γεννηθει! πηρε μια εβδομαδα απο τον 9ο οσο και στο πρωτο και στη συνεχεια κοντυνε πολυ ο τραχηλος και ειχε εντονες συσπασεις!

ναι κι εγω το εχω ακουσει πως παιζει ρολο η κληρονομικοτητα! εμενα επειδη ειναι λιγο μεγαλουτσικος ρωτησε ο γιατρος ποσο ειχα γεννηθει αλλα οκ ειχα γεννηθει 3300 με καισαρικη γιατι η μαμα μου δεν εκανε καθολου μα καθολου διαστολη ενω ειχαν σπασει τα νερα και ειχε πονους! ελπιζω μην ειναι κ αυτο κληρονομικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ωραίο αυτό με τα μαξιλαράκια! Μας καθησυχάζει...!!! Χαχαχα! 

Την Δευτέρα που είχα ραντεβού και είδαμε το παραπάνω αμνιακό υγρό, η γιατρός μού είπε ότι πρέπει να προσέχω κυρίως μέχρι την 34η εβδομάδα. Δεν θέλουμε λέει να βγει νωρίτερα! Μου ζήτησε να ξαναπάω στις 5 Μαρτίου να το ξαναδούμε. Μετά από δύο εβδομάδες δηλαδή. Θα κάνουμε και το Doppler! Ανυπομονώ για τις φωτογραφίες!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ωραίο αυτό με τα μαξιλαράκια! Μας καθησυχάζει...!!! Χαχαχα! 

Την Δευτέρα που είχα ραντεβού και είδαμε το παραπάνω αμνιακό υγρό, η γιατρός μού είπε ότι πρέπει να προσέχω κυρίως μέχρι την 34η εβδομάδα. Δεν θέλουμε λέει να βγει νωρίτερα! Μου ζήτησε να ξαναπάω στις 5 Μαρτίου να το ξαναδούμε. Μετά από δύο εβδομάδες δηλαδή. Θα κάνουμε και το Doppler! Ανυπομονώ για τις φωτογραφίες!!! ???

ολα καλα θα πανε!! ναι οι φωτο ειναι τελειες!! κι εγω μια κλη που εχω την χαζευω συνεχεια! κι ας ειναι ιδιο ο συζυγος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ανεβαίνουμε κ τα μαξιλαράκια ασφαλείας ☺️ πολύ χαίρομαι! Από χθες μ'επιασε έντονος πόνος στο ισχίο... Κ στον ύπνο συνέχισε να με ταλαιπωρεί κ σήμερα πάλι δεν έχει φύγει. Θυμάμαι κάποιες κοπέλες το αντιμετωπισαν κ νωρίτερα. Κάνουμε κάτι πέρα από υπομονή;; Το τρίτο τρίμηνο μπήκε δυναμικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου σας διαβασα ολες τα μωρακια μεγαλωνουν φουλ !!!!!!!!!! αντε με το καλο τπτ η ουρα εμεινε κοριτσια το πιστευετε?????

 

εγω σημερα εκλεισα και της 26η εβδομαδες την τριτη παω γιατρο και ανυπομονο τρελα να δω ποσο εχει μεγαλωσει ο μπεμπις!!!! σημερα εχω πονο στην μεση βεβαια!!! ισως επειδη εχθες εκανα κατι εξωτερικες δουλειες και εμεινα αρκετη ωρα ορθια και με πονεσε η μεση η μπορει και επειδη μεγαλωνει τωρα το μωρο!!! να σας ρωτησω απο ποτε περιπου περνουν θεση ??? 

επισης εμεις ειμαστε ολυμπιακη και πολυ συντομα θα του παρω φορμακι της ομαδας!!!!!!!!! 

για το ποσο κινητηκα ειναι εγω κοριτσια να σας πω τωρα ειναι πιο ανησυχος μεχρι και πριν μερικες μερες ηταν ηρεμος αρκετα τωρα ολο και αρχιζει να ειναι πιο ζωηρουλης αλλα οχι και κανενα πανικο!! αλλα διαβασα ειναι νορμαλ ελεγε οτι και αυτα κουραζονται δε ειναι συνεχεια κλωτσιες και μπουνιες οποτε προφανως περνουν και υπνους χαχαχαχαχαχα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια μου σας διαβασα ολες τα μωρακια μεγαλωνουν φουλ !!!!!!!!!! αντε με το καλο τπτ η ουρα εμεινε κοριτσια το πιστευετε?????

 

εγω σημερα εκλεισα και της 26η εβδομαδες την τριτη παω γιατρο και ανυπομονο τρελα να δω ποσο εχει μεγαλωσει ο μπεμπις!!!! σημερα εχω πονο στην μεση βεβαια!!! ισως επειδη εχθες εκανα κατι εξωτερικες δουλειες και εμεινα αρκετη ωρα ορθια και με πονεσε η μεση η μπορει και επειδη μεγαλωνει τωρα το μωρο!!! να σας ρωτησω απο ποτε περιπου περνουν θεση ??? 

επισης εμεις ειμαστε ολυμπιακη και πολυ συντομα θα του παρω φορμακι της ομαδας!!!!!!!!! 

για το ποσο κινητηκα ειναι εγω κοριτσια να σας πω τωρα ειναι πιο ανησυχος μεχρι και πριν μερικες μερες ηταν ηρεμος αρκετα τωρα ολο και αρχιζει να ειναι πιο ζωηρουλης αλλα οχι και κανενα πανικο!! αλλα διαβασα ειναι νορμαλ ελεγε οτι και αυτα κουραζονται δε ειναι συνεχεια κλωτσιες και μπουνιες οποτε προφανως περνουν και υπνους χαχαχαχαχαχα !!!

Αχ κι εγω ολυμπιακος αλλα ο συζυγος παναθηναικος οποτε!!

απο ποτε παιρνουν θεση δεν γνωριζω!

εμενα τωρα τελευταια ειναι αρκετα κινητικος ! σημερα βεβαια νομιζω δεν τον εχω αισθανθει ειναι πολυ ησυχος, ελπιζω μεσα στην ημερα να αρχισει παλι! μαλλον κοιμαται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Αχ κι εγω ολυμπιακος αλλα ο συζυγος παναθηναικος οποτε!!

απο ποτε παιρνουν θεση δεν γνωριζω!

εμενα τωρα τελευταια ειναι αρκετα κινητικος ! σημερα βεβαια νομιζω δεν τον εχω αισθανθει ειναι πολυ ησυχος, ελπιζω μεσα στην ημερα να αρχισει παλι! μαλλον κοιμαται!

αααα εχετε κερκιδα σπιτι απο δυο ομαδες!!!!!!!! 

ναι να σου πω και μενα τα πρωινα γενικα ειναι πιο ησυχος τα βραδυα ειναι πιο κινητικος δε ξερω αν παιζει ρολο η απλα τυχαινει !!!!! επισης ξερεις τι εχω παρατηρηση αμα κινουμε εγω τπτ μαλλον νανουριζεται και οταν κατσω και ηρεμησω ξυπναει το εχω παρατηρηση τωρα τελευταια αυτο εγω ρε συ εχω τον πλακουντα μπροστα και ψηλα και μαλλον βρησκει και εκει πανω !!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

αααα εχετε κερκιδα σπιτι απο δυο ομαδες!!!!!!!! 

ναι να σου πω και μενα τα πρωινα γενικα ειναι πιο ησυχος τα βραδυα ειναι πιο κινητικος δε ξερω αν παιζει ρολο η απλα τυχαινει !!!!! επισης ξερεις τι εχω παρατηρηση αμα κινουμε εγω τπτ μαλλον νανουριζεται και οταν κατσω και ηρεμησω ξυπναει το εχω παρατηρηση τωρα τελευταια αυτο εγω ρε συ εχω τον πλακουντα μπροστα και ψηλα και μαλλον βρησκει και εκει πανω !!!

 

σωστο κι αυτο!! εγω τον καταλαβαινω πολλες φορες ενω οδηγω! το βραδυ η ωρα του απο 10μιση εως 11μιση μετα σιωπη εως το πρωι!! εκτος κ αν ξυπνα οταν κοιμαμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

σωστο κι αυτο!! εγω τον καταλαβαινω πολλες φορες ενω οδηγω! το βραδυ η ωρα του απο 10μιση εως 11μιση μετα σιωπη εως το πρωι!! εκτος κ αν ξυπνα οταν κοιμαμαι!

ναι ειδες ειναι οταν εισαι καθιστη εσυ η γενικα ετσι δε περπατας κτλ !!!!! καλα εγω εδω μερικες μερες τον νιωθω την νυχτα να με ψηλο σπρωχνει !!! αλλαζω πλευρο σταματαει χαχαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ναι ειδες ειναι οταν εισαι καθιστη εσυ η γενικα ετσι δε περπατας κτλ !!!!! καλα εγω εδω μερικες μερες τον νιωθω την νυχτα να με ψηλο σπρωχνει !!! αλλαζω πλευρο σταματαει χαχαχαχχαχαχα

Εχουν αρχισει τα μικρουλια και το κανουν αυτο οταν τα ζοριζουμε ενοχλουνται!

νομιζω τωρα που τα νιωθουμε ειναι απο τις καλυτερες φασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

ολα καλα θα πανε!! ναι οι φωτο ειναι τελειες!! κι εγω μια κλη που εχω την χαζευω συνεχεια! κι ας ειναι ιδιο ο συζυγος!!

Κι εμένα ίδιο ο σύζυγος είναι!!! Δεν πτοούμαι, όμως!! Ελπίζω για μετά... Χαχαχα!!!

Νομίζω είναι λογικό να τα αισθανόμαστε περισσότερο όταν καθόμαστε κι εμείς και ηρεμούμε! Όταν κινούμαστε, είναι δύσκολο τα αισθανθούμε ακόμα κι όταν κουνιούνται!!! Τις τελευταίες ημέρες τον αισθάνομαι πολύ και κατά τη διάρκεια της νύχτας, ενώ πριν όλο το βράδυ ήταν ήρεμος!!! Κάνει πρόβες πώς θα ξυπνάει τη μανούλα όταν με το καλό γεννηθεί... Χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Εχουν αρχισει τα μικρουλια και το κανουν αυτο οταν τα ζοριζουμε ενοχλουνται!

νομιζω τωρα που τα νιωθουμε ειναι απο τις καλυτερες φασεις!

ναι ναι και εγω ετσι νομιζω μαλλον οπως κοιμαμαι καπου το ζοριζω βαραει σαν να μου λεει αλλαξε με ενοχλεις χαχαχαχαχα!!!!

δε το συζητω και ειναι ωραιο να το νιωθεις και ηρεμης οτι ειναι καλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...