Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

εμενα κοριτσια μου ειπε ο γιατρος να παρω μεχρι δεκατρεια κιλα ξεκινησα βεβαια με σωστο βαρος  και να πω την αληθεια επειδη εχω υπαρξει αθλητρια και ασχολουμαι ακομα με τον αθλητισμο πολυ και με διατροφες κτλ τοσα χρονια το εχω πολυ στο μυαλο μου να μην παρω βαρος πολυ αλλα οκ προσεχω τι τρωω δε κανω διαιτα εννοοιτε τρωω αλλα τρωω σωστα δλδ πραγματα σωστα για μενα και το μωρο ευτηχως δε μαρεσουν τα γλυκα αλλα οκ και πιτσα εχω φαει και κρεπες οκ απλα οχι καθε μερα και ολη μερα κραταω μια ισσοροπια και περπαταω κιολας τρεις με τεσσερις φορες την εβδομαδα μιση ωρα με σαραντα λεπτα !! αλλα στοχος ειναι να ειμαστε καλα εμεις και τα μωρα και οκ τα κιλα θα φυγουν μετα με πρσπαθεια καλη διατροφη και γυμναστικη ειναι κατι που διορθωνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και εμένα 12-13 μου είπε..τώρα 29η εβδομάδα έχω πάρει 5,800kg άλλα λόγω διατροφής από τον ενδοκρινολόγο τα διατηρώ προς το παρόν! όχι φυσικά ότι δε πεινάω!!! Ρώτησα το γυναικολόγο τι γίνεται αν χάσω..και μου είπε και 1 κιλό να χάνεις το μήνα  το μωρό αυτά που πρέπει να πάρει θα τα πάρει κανονικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Και εμένα 12-13 μου είπε..τώρα 29η εβδομάδα έχω πάρει 5,800kg άλλα λόγω διατροφής από τον ενδοκρινολόγο τα διατηρώ προς το παρόν! όχι φυσικά ότι δε πεινάω!!! Ρώτησα το γυναικολόγο τι γίνεται αν χάσω..και μου είπε και 1 κιλό να χάνεις το μήνα  το μωρό αυτά που πρέπει να πάρει θα τα πάρει κανονικά!

ναι το μωρο κιλα βιταμινες οτι χρειαζεται θα τα παρει και τις βιταμινες που περνουμε πιο πολυ για μας τις περνουμε επειδη τα τραβαει απο μας!!!! κοιτα εισια πολυ καλα και να σου πω οτι οι περισσοτερες κοπελες απο οσα μου λενε στο τελος τις πιεζει το μωρο και δε μπορουν να φανε !! εγω τωρα τελιωνω τον εκτο δλδ ειμαι 25η και 4 μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Λέτε για κιλά ε;;; μερικά πάνω μερικά κάτωτ ίδιο ειναι. Σίγουρα όσο πιο λίγα πάρουμε τόσο καλύτερο για εμάς. Γτ βαραινουμε, πονάει η μέση, τα γόνατα κτλ. Τώρα αν ξεπεράσουμε τ στόχο μας δ έγινε κ κατι. Κπ στιγμή θα τα χάσουμε. Δ μιλάμε βέβαια να υπάρχει θεμα υγείας κ να μας βάλει φρένο ο γιατρός.

Γερά μωράκια πάνω απ.ολα κ.ολα γίνονται. Γενναμε κ σε καλή περίοδο το μωρό στο καρότσι κ περιπάτους, λίγο προσοχή μετά κ θα επανέλθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Και εμένα μου είχε πει πως αν είχα λιγότερα κιλά θα με άφηνε να πάρω περισσότερα αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό...ενταξει μπορεί να πάρεις κάτι πάρα πάνω αλλά πραγματικά δεν είναι κάτι εφόσον εγκυμοσύνη κυλάει ομαλά και το μωρό είναι καλά!Μετά θα κάνουμε υπερπροσπάθεια και θα τα χάσουμε!!Εγώ θα πρέπει να χάσω και αυτά που έβαλα πριν την εγκυμοσύνη!Και όσο για τον τοκετό δεν σημαίνει πως αν πάρουμε πολλά κιλά θα κάνουμε καισαρική...Έχω φίλη που είχε πάρει πάρα πολλά κιλά και στις 2 εγκυμοσύνες της και γέννησε μια χαρά υγιέστατα μωράκια!βέβαια δεν λέω να τρώμε δίχως αύριο απλά να μην έχουμε το άγχος και την έννοια !ας το απολαύσουμε 2 μήνες είναι θα περάσουν και δεν θα το καταλάβουμε!

Καλά εννοείται πως δεν θα κάνουμε καισαρική γι αυτό το λόγο, απλά θα είναι πιο εύκολος ο τοκετός είπα, προς Θεού ??. Δε βαριέσαι όπως το λέτε λίγο έμεινε και τέλος. Το καλοκαιράκι μπροστά είναι θα κλείσουμε τότε τα στόματα και θα τα χάσουμε ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 αχ πως τ κλείνεις τ καλοκαίρι τ στόμα που έχουμε κ αδυναμία στο παγωτό;;; λίγη κίνηση παραπάνω Κ μια χαρα θα είμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@irened91 αχ πως τ κλείνεις τ καλοκαίρι τ στόμα που έχουμε κ αδυναμία στο παγωτό;;; λίγη κίνηση παραπάνω Κ μια χαρα θα είμαστε.

Χαχαχα εντάξει τέτοιο θέμα δεν έχω πιστεύω θα το παλέψω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 αλήθεια τωρα;;; τρώω άπειρο παγωτό τ καλοκαίρι. Μη σ πω κ τ χειμώνα. Στην προηγ εγκυμοσύνη ή θελα παρά πολυ παγωτό. Έτρωγα από τ Φλεβάρη σχεδόν κάθε μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Κάνα 2 φορές λιμπιστηκα κι εγώ παγωτό μέσα στο χειμώνα είναι η αλήθεια αλλά δε με άφησαν να φάω για να μην αρρωστήσω ??? και τελικά αρρώστησα χωρίς να φάω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, αλλάζω λίγο θέμα αλλά έχω να σας κάνω μια βασική ερώτηση. Τα νύχια σας τα βάφετε, σωστά;;; Για το ημιμόνιμο τι σας έχει πει ο γιατρός σας;;; Έχω ένα γάμο αρχές Μαρτίου και θέλω να πάω να μου τα φτιάξουν αλλά φοβάμαι για ημιμόνιμο. Ο γιατρός που τον είχα ρωτήσει μου είχε πει ότι να τα βάφω μπορώ κανονικά, τώρα τι είναι αυτό το ημιμόνιμο δε γνώριζε.... Χαχαχα! Αν είναι δυνατόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Κορίτσια, αλλάζω λίγο θέμα αλλά έχω να σας κάνω μια βασική ερώτηση. Τα νύχια σας τα βάφετε, σωστά;;; Για το ημιμόνιμο τι σας έχει πει ο γιατρός σας;;; Έχω ένα γάμο αρχές Μαρτίου και θέλω να πάω να μου τα φτιάξουν αλλά φοβάμαι για ημιμόνιμο. Ο γιατρός που τον είχα ρωτήσει μου είχε πει ότι να τα βάφω μπορώ κανονικά, τώρα τι είναι αυτό το ημιμόνιμο δε γνώριζε.... Χαχαχα! Αν είναι δυνατόν! 

Ααα εγώ τα έχω κάνει 2-3 φορές μέχρι τώρα. Τον είχα ρωτήσει πιο πριν και μου είπε εντάξει. Απλά όταν πηγαίνω βάζω μαξιλάρια κλπ μπροστά στην κοιλιά για να μην είναι σε άμεση επαφή και μάσκα φοράω επίσης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irened91 είπε:

Ααα εγώ τα έχω κάνει 2-3 φορές μέχρι τώρα. Τον είχα ρωτήσει πιο πριν και μου είπε εντάξει. Απλά όταν πηγαίνω βάζω μαξιλάρια κλπ μπροστά στην κοιλιά για να μην είναι σε άμεση επαφή και μάσκα φοράω επίσης. 

Τέλεια!!! Σ' ευχαριστώ. Κι εγώ θα βάλω μάσκα (άλλωστε βάζω όπου πάω λόγω της γρίπης που φοβάμαι). Και αυτό με τα μαξιλάρια καλή ιδέα. :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ παίρνω παγωτό και το χειμώνα!!θα περνούμε τα μωρά και θα περπατάμε!!Χαχαχαχα

Όσο για τα νύχια επειδή είμαι αισθητικός και ασχολούμαι με τα νύχια έχω να σας πω πως δεν βλάπτουν το μωρό...Μπορεί κάποιοι γιατροί να το απαγορεύουν αλλά δεν προκαλουν κάτι στο μωρό μόνο η μυρωδιά μπορεί να πειράξει τις εγκυουλες!Όπως και η λάμπα είτε led είτε uv δεν έχει φόβο για το μωράκι γιατί είναι για πολύ λίγο και είναι σαν το φως του ήλιου..συνήθως το απαγορεύουν το πρώτο 3μηνο για τις ναυτιες. Εγώ παρόλα αυτά δεν τα έχω κάνει γιατί έχω μια βδομάδα που δεν έχω κάνει εμετό και φοβάμαι να το ρισκάρω μη με ενοχλήσει η μυρωδιά και μετά εμάς δεύτερον μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τα νύχια μου που δεν μπορώ να τα βλέπω αν είναι βαμμένα θα τα κάνω κάθε βδομάδα!!!

Ααααα τα είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης χέρια πόδια και τα πόδια τα συνέχισα μέχρι τον δεύτερο μήνα εκεί σταμάτησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χειρότερο είναι το wifi και ο φούρνος μικροκυμάτων πάρα τα νύχια και τα μαλλιά!Τώρα ότι νιώθει η κάθε μία ας κάνει ότι θεωρει καλύτερο για τον εαυτό της και το μωρό της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια εγώ παίρνω παγωτό και το χειμώνα!!θα περνούμε τα μωρά και θα περπατάμε!!Χαχαχαχα

Όσο για τα νύχια επειδή είμαι αισθητικός και ασχολούμαι με τα νύχια έχω να σας πω πως δεν βλάπτουν το μωρό...Μπορεί κάποιοι γιατροί να το απαγορεύουν αλλά δεν προκαλουν κάτι στο μωρό μόνο η μυρωδιά μπορεί να πειράξει τις εγκυουλες!Όπως και η λάμπα είτε led είτε uv δεν έχει φόβο για το μωράκι γιατί είναι για πολύ λίγο και είναι σαν το φως του ήλιου..συνήθως το απαγορεύουν το πρώτο 3μηνο για τις ναυτιες. Εγώ παρόλα αυτά δεν τα έχω κάνει γιατί έχω μια βδομάδα που δεν έχω κάνει εμετό και φοβάμαι να το ρισκάρω μη με ενοχλήσει η μυρωδιά και μετά εμάς δεύτερον μεγαλώνουν τόσο γρήγορα τα νύχια μου που δεν μπορώ να τα βλέπω αν είναι βαμμένα θα τα κάνω κάθε βδομάδα!!!

Ααααα τα είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης χέρια πόδια και τα πόδια τα συνέχισα μέχρι τον δεύτερο μήνα εκεί σταμάτησα!

Ωραία!! Πήραμε και τη γνώμη της αισθητικού. :-) ευχαριστώ!! 

Εγώ βάζω τον άντρα μου να μου κόβει πλέον τα νύχια των ποδιών. Χιχι! Πήγα πριν λίγες μέρες να τα κόψω μόνη μου και εκτός του ότι δυσκολευόμουν αρκετά, η μικρή κλωτσαγε συνέχεια σα να την ενοχλούσα. :-)

Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα, @stasa199 κι εμένα η μικρή κλωτσάει όταν ξαπλώνω στο πλάι από τη μεριά που έχω ξαπλώσει. Και μου φαίνεται τόσο χαριτωμένο!! Λες να τα ενοχλούμε ή απλά λένε να δηλώσουν το παρόν;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωραία!! Πήραμε και τη γνώμη της αισθητικού. :-) ευχαριστώ!! 

Εγώ βάζω τον άντρα μου να μου κόβει πλέον τα νύχια των ποδιών. Χιχι! Πήγα πριν λίγες μέρες να τα κόψω μόνη μου και εκτός του ότι δυσκολευόμουν αρκετά, η μικρή κλωτσαγε συνέχεια σα να την ενοχλούσα. :-)

Επίσης, τώρα που το θυμήθηκα, @stasa199 κι εμένα η μικρή κλωτσάει όταν ξαπλώνω στο πλάι από τη μεριά που έχω ξαπλώσει. Και μου φαίνεται τόσο χαριτωμένο!! Λες να τα ενοχλούμε ή απλά λένε να δηλώσουν το παρόν;;; 

Χαχαχαχα εγώ δεν τον έχω βάλει ακόμα Λούτσα στραβά τα καταφέρνω!αργότερα θα βρω καμία συνάδελφο να μου κάνει και μασάζ!!!

Δεν ξέρω έχει πλάκα η αλήθεια είναι αλλά και εγώ σκέφτομαι μήπως δεν βολεύεται?Αλλά όλοι λένε να ξαπλωνουμε στο πλάι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τα μαλλιά τι κάνετε; Εμένα δε με πειράζει η ρίζα αλλά οι ασπρες τρίχες που σιγά σιγά ξεπροβάλλουν... Ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε ή ανταύγειες ή φυτική βαφή χωρίς αμμωνία. Για πες αισθητικε μας @stasa199 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Για τα μαλλιά τι κάνετε; Εμένα δε με πειράζει η ρίζα αλλά οι ασπρες τρίχες που σιγά σιγά ξεπροβάλλουν... Ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε ή ανταύγειες ή φυτική βαφή χωρίς αμμωνία. Για πες αισθητικε μας @stasa199 

Χαχαχαχα για τα μαλλιά δεν ξέρω πολλά μόνο ότι μας είχαν πει γενικά ότι δεν προκαλεί κάτι ούτε μπορεί να περάσει κάτι στο μωρό....Εγώ δεν τα έβαφα αν και σιγά σιγά θα αρχίσω και εγώ!!!η μάσκα σίγουρα βοηθάει να μην αναπνεύσουμε όλα αυτά τα περίεργα που μυρίζουν αλλά δεν νομίζω να είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξουμε....τόσες διασημες κάνανε παιδιά είδατε καμία με ριζα??Η Μενεγάκη πχ που έχει κάνει και 4 ποτέ δεν βγήκε με ρίζα  η ασπρα στη τηλεόραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini Εγώ πάντως δεν τα έχω βάψει απ' τη μέρα που έμαθα πως είμαι έγκυος. Νταξει έχω κάποιες ελάχιστες άσπρες κι είναι και πάνω πάνω αλλά δεν δίνω σημασία, αν ήταν πιο πολλές θα το συζητούσα και θα ρωτούσα τον γιατρό. Αλλά είπα να τα αφήσω στο φυσικό μου. 

Χθες που λέτε κορίτσια πήραμε κι εμείς τα απαραίτητα μωρουδιακά για αρχή!! Πήγαμε στο kiddo και πήραμε αποστειρωτή, ριλαξ, μπανιέρα και βάση, αλλαξιέρα, πάνες, μπιμπερό γυάλινα, ένα ζευγάρι πιπίλες για να υπάρχουν, σαλιάρες, σελτεδακια, ένα σετ με χτενουλα, νυχοκόπτη κλπ. Κάνα δυο φαρμάκια τα οποία είναι μεν βελουτε αλλά όχι τόσο χοντρά. Κορμάκια κοντομάνικα, καλτσουλες (θα τρελαθώ!!), πετσέτα μπάνιου, σφουγγάρι κι έμεινε να αποφασίσουμε και για το καρότσι!! Δε θυμάμαι αν τα είπα όλα. ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

@Mariamagdalini Εγώ πάντως δεν τα έχω βάψει απ' τη μέρα που έμαθα πως είμαι έγκυος. Νταξει έχω κάποιες ελάχιστες άσπρες κι είναι και πάνω πάνω αλλά δεν δίνω σημασία, αν ήταν πιο πολλές θα το συζητούσα και θα ρωτούσα τον γιατρό. Αλλά είπα να τα αφήσω στο φυσικό μου. 

Χθες που λέτε κορίτσια πήραμε κι εμείς τα απαραίτητα μωρουδιακά για αρχή!! Πήγαμε στο kiddo και πήραμε αποστειρωτή, ριλαξ, μπανιέρα και βάση, αλλαξιέρα, πάνες, μπιμπερό γυάλινα, ένα ζευγάρι πιπίλες για να υπάρχουν, σαλιάρες, σελτεδακια, ένα σετ με χτενουλα, νυχοκόπτη κλπ. Κάνα δυο φαρμάκια τα οποία είναι μεν βελουτε αλλά όχι τόσο χοντρά. Κορμάκια κοντομάνικα, καλτσουλες (θα τρελαθώ!!), πετσέτα μπάνιου, σφουγγάρι κι έμεινε να αποφασίσουμε και για το καρότσι!! Δε θυμάμαι αν τα είπα όλα. ?? 

Αντε μπράβο!!!Μια χαρά τα περισσότερα τα πήρατε!!!νομίζω πως σφουγγάρι δεν κάνει να χρησιμοποιούμε στο μωράκι.. Έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον δεν το ξέρω και σίγουρα....τα ρουχαλάκια είναι τέλεια και τα καλτσακια τόσο μικρά μωρέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Εγώ τα κάνω κανονικα ημιμονιμο. Ο γιατρός με άφησε από την 16η βδομάδα κ μετα που έχει ολοκληρωθεί η οργανογεννηση. Όχι συνέχεια άλλα γτ βαριέμαι κιόλας άλλα τα κάνω.

@Mariamagdalini Εγώ μια φορά τ έκανα με φυτική για να τα γυρίσω στο φυσικό μ γτ είχα ανταύγειες πριν. Ο γιατρός με άφησε μετα τ 1ο τρίμηνο. Τωρα σκέφτομαι όταν μπω στο μήνα μ να πάω να τα ξανά κάνω γτ μετά ποιος ξέρεις ποτέ θα βρω τόση ώρα για βαφή.

@irened91 τι ωραια ψώνια είναι Αυτά!!! Με τ καλο τ μωράκι Σας! Δείτε κ για καρότσι γτ μπορεί να θέλει κ κάνα δίμηνο να έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Αντε μπράβο!!!Μια χαρά τα περισσότερα τα πήρατε!!!νομίζω πως σφουγγάρι δεν κάνει να χρησιμοποιούμε στο μωράκι.. Έτσι μου έχουν πει τουλάχιστον δεν το ξέρω και σίγουρα....τα ρουχαλάκια είναι τέλεια και τα καλτσακια τόσο μικρά μωρέ!!!

Για συνηθισμένο σφουγγάρι δεν ξερω, εμείς πάντως πήραμε φυσικό σφουγγάρι αυτό δίνουν στα βρεφακια. Αργότερα το αλλάζεις σε κανονικό ή συνεχίζεις με φυσικό πάλι. Είναι τέλεια ολααα, τόσο μικροσκοπικά που αναρωτιέσαι αν όντως μπαίνει άνθρωπος εδώ!! 

@Diwni Ναι μωρέ το ξέρω θέλει παραγγελία πιο νωρίς και στο κιντο θα κάνει λέει κανένα δίμηνο ανάλογα πότε έχουν να δώσουν παραγγελία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni κι εγώ μάλλον αυτό θα κάνω. Φυτική τύπου Κόρε, απιβιτα κλπ; 

@irened91 με γεια σας! Τι ωραίο συναίσθημα! Αρχίσαμε κι εμείς με τα προικιά του μωρού. Πήραμε πετσέτες, μπουρνουζακι, πάνες, σετλεδακια, ζιπουνακια, φορμακια, σεντόνια, κουβέρτες κλπ... Λιγωθηκαμε από τη χαριτωμενια! Τα ακριβά καλά που το καθυστερησαμε γιατί βρέθηκαν δύο συνάδελφοι του άντρα μου, να'ναι καλά, που θα μας δώσουν παρκοκρεβατο, καλαθουνα, ριλαξ κ αποστειρωτη!!! Μεγάλη ανακούφιση ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariamagdalini είπε:

@Diwni κι εγώ μάλλον αυτό θα κάνω. Φυτική τύπου Κόρε, απιβιτα κλπ; 

@irened91 με γεια σας! Τι ωραίο συναίσθημα! Αρχίσαμε κι εμείς με τα προικιά του μωρού. Πήραμε πετσέτες, μπουρνουζακι, πάνες, σετλεδακια, ζιπουνακια, φορμακια, σεντόνια, κουβέρτες κλπ... Λιγωθηκαμε από τη χαριτωμενια! Τα ακριβά καλά που το καθυστερησαμε γιατί βρέθηκαν δύο συνάδελφοι του άντρα μου, να'ναι καλά, που θα μας δώσουν παρκοκρεβατο, καλαθουνα, ριλαξ κ αποστειρωτη!!! Μεγάλη ανακούφιση ☺️

Ααα μια χαρά, εμένα η ξαδέρφη μου θα μου δώσει καλαθούνα με βάση και στρώμα, το πρώτο καθισματακι αυτοκινήτου ώστε να μην χρειαστεί να το πάρουμε και θα αγοράσουμε κατευθείαν αργότερα αυτό που είναι για πιο πολλά κιλά. Κατά τ άλλα ψιλοπράγματα θα μου δώσει να ναι καλά βέβαια αλλά τα ακριβά έπρεπε να τα πάρουμε εμείς αναγκαστικά. Δεν πειράζει όμως τι να κάνουμε είναι όμορφα αυτά τα έξοδα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini Αυτό που ξαφνικά σου δίνουν κάτι που δεν έχεις πάρει είναι τέλειο!!!Και εμένα μου έδωσε ριλαξ μια φίλη και μου είπε και για καλαθουνα!τρομερή βοήθεια να μπορεί κάποιος να σου δώσει κάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...