Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??? παλι κρυο και τρελο αερα !!!!!

κοριτσια δε ξερω εμενα δε με εχει πιασει μεχρι τωρα για τπτ λιγουρα δλδ τρωω οπως και πριν ουτε τρελες πεινες νορμαλ οπως πριν βεβαια κανω τρια γευματα πρωινο μεσημεριανο βραδυνο και δυο ενδιαμεσα σνακ και κραταω το μεταβολισμο συνεχεια ψηλα ουτε γλυκα δε θελω καλα ουτε πριν ετρωγα !!! λεω πολυ καλα με κραταει ο γιος χαχαχαχαχα εκτος αν ερθουν ολα τωρα στο τριτο τριμηνο που μπαινω σε μια εβδομαδα!!! αλλα οκ δε θεωρω κακο οταν σου ερθει κατι να φας να το φας δλδ οκ και η στερηση μπορει να φερει αλλα αποτελεσματα!!!!

κρύο δεν λες τιποτα!! Χοντρά ντυσίματα κορίτσια!!

Σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε στον 7ο?? Τα μπερδευω λιγο αυτα! ειμαστε μαζι σχεδον ειμαι 24 εβδομάδων και 3 ημερών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

@marakineos καλημέρα! Στην 27η μπαίνουμε στον έβδομο! 

καλημερα!! ευχαριστώ! με μπερδεύει λίγο!! τωρα που είμαι 24 εβδ.και 3 ημερών διανύω την 25η εβδομάδα ε?

απλώς έχω γεμάτες 24!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

κρύο δεν λες τιποτα!! Χοντρά ντυσίματα κορίτσια!!

Σε ποια εβδομάδα μπαίνουμε στον 7ο?? Τα μπερδευω λιγο αυτα! ειμαστε μαζι σχεδον ειμαι 24 εβδομάδων και 3 ημερών!

ναι στην 27η μπαινουμε !!!! τωρα δλδ αυριο εγω κλεινω την 25η εσυ??? εγω καθε παρασκευη αλλαζω εβδομαδα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

καλημερα!! ευχαριστώ! με μπερδεύει λίγο!! τωρα που είμαι 24 εβδ.και 3 ημερών διανύω την 25η εβδομάδα ε?

απλώς έχω γεμάτες 24!

Ναι την 25η διανυεις ! Και γω είμαι 24 εβδ. και 6 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

καλημερα!! ευχαριστώ! με μπερδεύει λίγο!! τωρα που είμαι 24 εβδ.και 3 ημερών διανύω την 25η εβδομάδα ε?

απλώς έχω γεμάτες 24!

ναι την 25η δυανυεις μολις εισαι 24 και 6 μερες θα εχεις κλεισει και την 25η !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε κοριτσια ευχαριστω! πριν λιγο καιρο το συνηδητοποιησα αυτο τοσο καιρο πηγαινα μια εβδομαδα πισω χαχα!

ωραια τωρα τα ξεκαθαρισα ! εγω αλλάζω καθε Δευτερα! τότε θα κλείσω την 25η!

ααα κοντεύουμε 7ο δηλαδη!! μόλις κλεισουμε και την 26η ξεκινα ο έβδομος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

μπραβο βρε κοριτσια ευχαριστω! πριν λιγο καιρο το συνηδητοποιησα αυτο τοσο καιρο πηγαινα μια εβδομαδα πισω χαχα!

ωραια τωρα τα ξεκαθαρισα ! εγω αλλάζω καθε Δευτερα! τότε θα κλείσω την 25η!

ααα κοντεύουμε 7ο δηλαδη!! μόλις κλεισουμε και την 26η ξεκινα ο έβδομος!

ξερεις ποσες φορες εχω ρωτησει εγω να μου το πουν μεχρι να το εμπεδωσω????? χαχαχαχαχαχα αστα στην χημεια πιο γρηγορα τα καταλαβαινα στο σχολειο !!!!!! ναι ναι ακριβως κοριτσι μου!!!! πολυ κοντα ειμαστε ολες !!!

εγω αυριο οιπον μπαινω 26η η τελευταια εβδομαδα του 6 ακομα δε μπορω να το πιστεψω οτι μπαξνω σιγα σιγα στο τελυταιο τριμηνο !!!! ωρες ωρες λεω καλε περασε πολυ γρηγορα!!!!! απο την μια ανυπομονο να τον δω να τον πιασω απο την αλλη και η φαση αυτη μαρεσει δλδ της εγκυμοσυνης ειναι και η πρωτη καταλαβες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

ξερεις ποσες φορες εχω ρωτησει εγω να μου το πουν μεχρι να το εμπεδωσω????? χαχαχαχαχαχα αστα στην χημεια πιο γρηγορα τα καταλαβαινα στο σχολειο !!!!!! ναι ναι ακριβως κοριτσι μου!!!! πολυ κοντα ειμαστε ολες !!!

εγω αυριο οιπον μπαινω 26η η τελευταια εβδομαδα του 6 ακομα δε μπορω να το πιστεψω οτι μπαξνω σιγα σιγα στο τελυταιο τριμηνο !!!! ωρες ωρες λεω καλε περασε πολυ γρηγορα!!!!! απο την μια ανυπομονο να τον δω να τον πιασω απο την αλλη και η φαση αυτη μαρεσει δλδ της εγκυμοσυνης ειναι και η πρωτη καταλαβες!!!! 

όντως πόσο γρήγορα περνα ο καιρός ! πότε θα πάει Μαίος ούτε που θα το καταλάβουμε!

κι εγω ανυπομονώ! με αγχώνει λίγο η εγκυμοσύνη παρόλο που όλα πάνε καλα! δεν ξέρω γιατί !

πωπω 3ο τρίμηνο!! αυτά ειναι! και μετα λεω νωρις φουσκωσε τοσο η κοιλια! αμ δεν ειναι νωρις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χτες πηγα ταβερνα το βραδυ κι εφαγα οληηη την ταβερνα! Νομιζα οτι θα υποφερω μετα ολο το βραδυ και τελικα κοιμηθηκα σαν πουλακι. 

Ηπια και μισο ποτηρακι κρασακι που μου ειχε λειψει. Δεν ξερω εσεις τι κανετε με το θεμα του ποτού. Εγω ειχα πιει αλλο ενα μισο ποτηρακι κρασακι τα Χριστουγεννα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Κοριτσια χτες πηγα ταβερνα το βραδυ κι εφαγα οληηη την ταβερνα! Νομιζα οτι θα υποφερω μετα ολο το βραδυ και τελικα κοιμηθηκα σαν πουλακι. 

Ηπια και μισο ποτηρακι κρασακι που μου ειχε λειψει. Δεν ξερω εσεις τι κανετε με το θεμα του ποτού. Εγω ειχα πιει αλλο ενα μισο ποτηρακι κρασακι τα Χριστουγεννα. 

μπράβο βρε!! καλα εκανες! εγω δεν εχω πιει ακομη καθολου αλλα επειδη φοβαμαι για το στομαχι για κανεναν αλλον λογο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy μια χαρά το μωράκι σου μπράβο!!!Και άλλη μια κοπέλα έγραψε ότι πήγε αλλά δε  θυμάμαι το όνομα της....Εγώ κορίτσια πήρα συν 2κιλα σχεδόν σε 2βδομαδες!!!!!!Δεν τρώω υπερβολικά αλλά θέλω αρκετό ψωμάκι και γενικά ότι έχει να κάνει με ζύμες!μαλλο ν πρέπει να προσέξω λίγο γιατί γενικότερα δεν τρώω κάτι άλλο σε υπερβολικό βαθμό!αλκοόλ δεν έπινα ούτε πριν οπότε δεν το ζητάω ούτε τώρα!

Σχετικά με την εβδομάδα που μπαίνουμε στον 7ο μου είπε μια φίλη ότι μπαίνουμε αφού συμπληρώσουμε και την 27....τωρα δεν ξέρω ακριβώς πως μετράει αλλά μου φάνηκε να με πήγε πίσω μια βδομάδα!

Έχω έρθει να κάνω την καμπύλη !κάναμε την πρώτη αιμοληψία....άλλες 2 ώρες!!ήπια Και τη γλυκόζη!την περίμενα πιο χάλια η αλήθεια είναι....ήταν 2 ποτηράκια με νερό και γλυκόζη και έμοιαζε σαν ζαχαρονερο!Στο δεύτερο από τη μέση και μετά δεν μπορούσα αλλά το ήπια όταν τελείωσε ο χρονος μονορούφι!χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην παρέα!! Άργησα λίγο αλλά επέστρεψα. Δόξα τω Θεώ σήμερα ξύπνησα και άρχισε να ξεβουλώνει και η μύτη μου χωρίς τη βοήθεια σπρέι για αρχή και όλα πάνε καλύτερα δόξα τω Θεώ!! Σήμερα που λέτε μπήκα στην 27 εβδομάδα άρα υποθέτω ότι με καλωσορίζω στο 3ο τρίμηνο!! ?? Δεν ξερω για εσάς αλλά εγώ νιώθω μια συγκίνηση, καλέ σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μωράκια μας!!! Πρώτα ο Θεός βέβαια. Πέρασε ο καιρός πολύ γρήγορα. Κορίτσια μου ένα πράγμα θα σας παρακαλεσω ?? στείλτε μου όλες την ευχή σας να κλείσουμε το σπίτι που περιμένουμε να δούμε την Κυριακή (να μας δώσει προτεραιότητα η ιδιοκτήτρια βασικά) γιατί εγώ θέλω να το κλείσω να τελειώνω επιτέλους. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καλά αποτελέσματα κορίτσι μου. Ναι κ μενα οι εφαρμογές μ γράφουν κ την 27η στον 6ο. Αλλά σας έχω πει Εγώ αλλάζω μηνα βάση πητ γτ αλλιώς δ βγαίνουν οι μέρες κ για να μη μπερδεύομαι.

@irened91 μακάρι βρε κορίτσι μου να τ πάρετε να μπείτε σε μια σειρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Καλημέρα στην παρέα!! Άργησα λίγο αλλά επέστρεψα. Δόξα τω Θεώ σήμερα ξύπνησα και άρχισε να ξεβουλώνει και η μύτη μου χωρίς τη βοήθεια σπρέι για αρχή και όλα πάνε καλύτερα δόξα τω Θεώ!! Σήμερα που λέτε μπήκα στην 27 εβδομάδα άρα υποθέτω ότι με καλωσορίζω στο 3ο τρίμηνο!! ?? Δεν ξερω για εσάς αλλά εγώ νιώθω μια συγκίνηση, καλέ σε λίγο καιρό θα έχουμε τα μωράκια μας!!! Πρώτα ο Θεός βέβαια. Πέρασε ο καιρός πολύ γρήγορα. Κορίτσια μου ένα πράγμα θα σας παρακαλεσω ?? στείλτε μου όλες την ευχή σας να κλείσουμε το σπίτι που περιμένουμε να δούμε την Κυριακή (να μας δώσει προτεραιότητα η ιδιοκτήτρια βασικά) γιατί εγώ θέλω να το κλείσω να τελειώνω επιτέλους. ???

Αντε μακαρι να κλεισει και να ειναι το σπιτι που θα μπειτε με το μικρουλι σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καλα αποτελεσματα! εγω θα κανω την Δευτερα, παιρνω κουραγιο που βρισκετε την γλυκοζη υποφερτη!

@irened91 στο ευχομαι ολόψυχα αυτό να είναι το σπιτάκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να κλεισετε το σπιτακι να πανε ολα καλα κοριτσι μου!!!!!

καλα αποτελεσματα στην καμπυλη ολα μια χαρα θα βγουν !!!!

εγω παντως βγαινω και περπαταω μιση ωριτσα σαραντα λεπτα τουλαχιστον τρεις με τεσσερις φορες την εβδομαδα με αδεια απο γιατρο και μαια και εχασα κιλα ειχα παρει πεντε μεχρι την προ προηγουμενη εβδομαδα και την παρακσευη που μας περασει ζυγιστηκα και εχασα τρια δλδ τωρα ειμαι απο την αρχη που εμεινα στα συν δυο κιλα βεβαια εχω θεμα με την δυσκιλιοτητα αλλα το παλευω και νομιζω βοηθησε και το περπατημα σαυτο !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

μακαρι να κλεισετε το σπιτακι να πανε ολα καλα κοριτσι μου!!!!!

καλα αποτελεσματα στην καμπυλη ολα μια χαρα θα βγουν !!!!

εγω παντως βγαινω και περπαταω μιση ωριτσα σαραντα λεπτα τουλαχιστον τρεις με τεσσερις φορες την εβδομαδα με αδεια απο γιατρο και μαια και εχασα κιλα ειχα παρει πεντε μεχρι την προ προηγουμενη εβδομαδα και την παρακσευη που μας περασει ζυγιστηκα και εχασα τρια δλδ τωρα ειμαι απο την αρχη που εμεινα στα συν δυο κιλα βεβαια εχω θεμα με την δυσκιλιοτητα αλλα το παλευω και νομιζω βοηθησε και το περπατημα σαυτο !! 

πωπω τι κιλα ειναι αυτα μπραβο βρε κοριτσι!

εγω εχω παρει 7 εως τωρΑ! Στασιμη ευτυχως τις τελευταιες 2 εβδομαδες! με εσωσε που δεν μπορω να φαω το βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marakineos είπε:

πωπω τι κιλα ειναι αυτα μπραβο βρε κοριτσι!

εγω εχω παρει 7 εως τωρΑ! Στασιμη ευτυχως τις τελευταιες 2 εβδομαδες! με εσωσε που δεν μπορω να φαω το βραδυ!

να σου πω κατι δε κανω κατι φοβερο αλλα οκ προσεχω δλδ δε τρωω γλυκα τυροπιτες κτλ το σκ αν θα φαω κατι ξερεις πιτσα η κατι πιο ξερεις καθε μερα τρωω προσεγμενα αλλα οχι οτι στερουμε η δε τρωω τρωω ως αισθανθω οκ οτι εφαγα αλλα δε τρελαινομαι στην πεινα ρε συ ακομα βεβαια γιατι τωρα ρχιζει το μωρο και βαζει κιλα ετσι κατσε θα δουμε πως θα παει το τριτο τριμηνο!!!! εγω πιστευω βοηθαει πολυ το περπατημα αν δε υπαρχει λογος ιατρικος και εστω εχεις 20 λεπτα να κανεις μια βολτα βοηθαει πολυ !!! επισης πινω και πολυ νερο για την κατακρατηση βοηθαει πολυ !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

να σου πω κατι δε κανω κατι φοβερο αλλα οκ προσεχω δλδ δε τρωω γλυκα τυροπιτες κτλ το σκ αν θα φαω κατι ξερεις πιτσα η κατι πιο ξερεις καθε μερα τρωω προσεγμενα αλλα οχι οτι στερουμε η δε τρωω τρωω ως αισθανθω οκ οτι εφαγα αλλα δε τρελαινομαι στην πεινα ρε συ ακομα βεβαια γιατι τωρα ρχιζει το μωρο και βαζει κιλα ετσι κατσε θα δουμε πως θα παει το τριτο τριμηνο!!!! εγω πιστευω βοηθαει πολυ το περπατημα αν δε υπαρχει λογος ιατρικος και εστω εχεις 20 λεπτα να κανεις μια βολτα βοηθαει πολυ !!! επισης πινω και πολυ νερο για την κατακρατηση βοηθαει πολυ !!!! 

για το περπατημα εχεις απολυτο δικιο! ελπιζω να φτιαξει ο καιρος ν αρχισω να πηγαινω! κανα 2 φορες που εχω παει νομιζω πως με βοηθησε πολυ και στη διαθεση αλλα και στο φουσκωμα που ειχα! σημερα εχει σχετικα καλη μερα αλλα με πολυ κρυο οποτε λεω να περιμενω ν ανεβει λιγο η θερμοκρασια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

για το περπατημα εχεις απολυτο δικιο! ελπιζω να φτιαξει ο καιρος ν αρχισω να πηγαινω! κανα 2 φορες που εχω παει νομιζω πως με βοηθησε πολυ και στη διαθεση αλλα και στο φουσκωμα που ειχα! σημερα εχει σχετικα καλη μερα αλλα με πολυ κρυο οποτε λεω να περιμενω ν ανεβει λιγο η θερμοκρασια!

ναι δυστηχως ο καιρος δε βοηθαει και εγω δε πηγα τριτη τεταρτη γιατι ηταν να ριξει καρεκλες και μας εβρεχε τα απογευματα που παω με τα την δουλεια!! σημερα εχει ψηλιο ηλιο αλλα κανει πολυ κρυο και εγω το σκεφτομαι για σημερα θα δω πως θα ειναι προς το απογευματακι!! ναι βοηθαει και στην ψυχολογια ετσι ξεφευγεις λιγακι μην φανταστεις εκει γυρο απο το σπιτι παω πριν παω σπιτι χαχαχαχα στην γειτονια βολτες!!! ενταξει και ολα τα κιλα δε ειναι μονο κιλα κιλα ειναι και κατακρατηση αιμα που εχει διπλασιαστει τωρα με την εγκυμοσυνη ειναι το μωρο ο πλακουντα πολλα !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ναι δυστηχως ο καιρος δε βοηθαει και εγω δε πηγα τριτη τεταρτη γιατι ηταν να ριξει καρεκλες και μας εβρεχε τα απογευματα που παω με τα την δουλεια!! σημερα εχει ψηλιο ηλιο αλλα κανει πολυ κρυο και εγω το σκεφτομαι για σημερα θα δω πως θα ειναι προς το απογευματακι!! ναι βοηθαει και στην ψυχολογια ετσι ξεφευγεις λιγακι μην φανταστεις εκει γυρο απο το σπιτι παω πριν παω σπιτι χαχαχαχα στην γειτονια βολτες!!! ενταξει και ολα τα κιλα δε ειναι μονο κιλα κιλα ειναι και κατακρατηση αιμα που εχει διπλασιαστει τωρα με την εγκυμοσυνη ειναι το μωρο ο πλακουντα πολλα !!!!!

όντως! Ας ειναι καλα τα μωρακια μας και τα κιλα φευγουν, χωρις να ξεφευγουμε βεβαια!

Τα ίδια κι εγω μονο απογευματα μπορω! οταν βγουμε σε αδεια θα ριχνουμε και μια βολτιτσα το πρωι!

Απο τη μια ανυπομονω απο την αλλη λεω θα βαριεμαι στο σπιτι! Βεβαια θα εχουμε βαρυνει κιολας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μακάρι να το κλείσετε το σπιτακι να τελειώνετε!!

Το περπάτημα όντως βοηθάει!Και εγώ πήγαινα πριν κουτσα στραβά όσο μπορούσα..  τον τελευταίο μήνα Δεν πάω καθόλου σχεδόν το αποφεύγω όσο μπορώ γιατί είναι πολύ χαμηλά η μπέμπα !Αν και ο γιατρός μόνο για επαφές μου είπε να μην έχουμε συχνά αλλά έκοψα και το περπάτημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...