Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Έλα μωρέ!! Συγκινούμαι!! Τουλάχιστον είναι της υγιεινής τα μωρά μας. 

Χαχαχαχαχα ναι!Όσο δεν πρόσεχα πριν προσέχω τώρα!!!!!μπορούσα να τρέφομαι μόνο με σουβλάκια και γενικά ότι ανθυγιεινο υπάρχει και τώρα καμία σχέση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια άσχετο αλλά σας έχουν ρωτήσει συγγενείς για το όνομα του μωρού??

Εγω για το ονομα εχω αρχισει και τσακωνομαι παντως με τον αντρα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 θα μας στρώσουν. Χαχαχα!!! 

Ναι, εμάς μας έχουν ρωτήσει αλλά λέω ότι είναι νωρίς ακόμα και δεν έχουμε αποφασίσει. Εμείς βέβαια από την πρώτη στιγμή ξέραμε αν είναι κοριτσάκι τι όνομα θα δώσουμε. Αλλά δεν το λέμε γιατί δεν έχει καμία σχέση με γιαγιάδες και παππούδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ξέραμε μόνο σε περίπτωση που είναι αγόρι!Τώρα που προέκυψε η μπέμπα δεν το έχουμε συζητήσει καν!Επειδή φοβάμαι κιόλας μέχρι να γεννηθεί δεν θέλω να σας πω την αλήθεια θέλω απλά να πάνε όλα καλά και όταν έρθει η ώρα θα δούμε!Δεν μας έχει ρωτήσει κανένας ..@Valfrag καλό κουράγιο εύχομαι! @Angelmammy μάλλον το καλύτερο είναι αυτό που κάνετε!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Εμείς ξέραμε μόνο σε περίπτωση που είναι αγόρι!Τώρα που προέκυψε η μπέμπα δεν το έχουμε συζητήσει καν!Επειδή φοβάμαι κιόλας μέχρι να γεννηθεί δεν θέλω να σας πω την αλήθεια θέλω απλά να πάνε όλα καλά και όταν έρθει η ώρα θα δούμε!Δεν μας έχει ρωτήσει κανένας άλλος εκτός από την πεθερά μου που κάθε φορά αναφέρετε στο όνομα και επειδή με εκνεύρισε της είπα ότι θα αποφασίσει ο γιος της αν θα βάλει το όνομα της γιατί αν το επόμενο είναι αγόρι θα το πάρω εγώ και όχι αυτός!Δεν είχα ποτέ θέμα με το όνομα αλλά με ενόχλησε πολύ!!!!!!!!!!και δεν έγινε τώρα αυτό πάει πάνω από μήνα...και παρακαλάγε να είναι κορίτσι στην αρχή γιατί το είχε δεδομενο Ότι θα βάλουμε το όνομα της και μετά από αυτό που της είπα δεν είπε κάτι...μετά από κάνα δυο φορές είπε ότι και καλά μιλούσε με μια φίλη της και την ρώτησε πως θα το πουμε το μωρό και είπε ότι μάλλον στο όνομα την μαμάς μου θα μπει (εγώ δεν είπα ποτέ ότι θα πάρει κάποιο όνομα)και της έψαχνε και καλά η φίλη της να βρει ένα όνομα να συνδυάζει και τα δύο ονόματα!Εκεί να με βλέπατε!!!!!της είπα ότι το παιδί θα έχει ένα όνομα δεν θέλουμε 2 που θα βγει ένα άσχετο όνομα και συμφώνησε   και ο άντρας μου.. μουτρωσε κάπως στεναχωρήθηκε και έσκυψε το κεφάλι! Δεν έχει ξανα πει κάτι αλλά την βλέπω ότι είναι κάπως και με ενοχλεί πολύ!!!!!!αααα της ειπα επισης πως σημασια εχει να ειναι καλα και να πανε ολα καλα καο οταν ερθει η ωρα θα δουμε!Πω πω βρε κορίτσια τι πράγμα είναι αυτό???? @Valfrag καλό κουράγιο εύχομαι! @Angelmammy μάλλον το καλύτερο είναι αυτό που κάνετε!  

 

Υ.Γ. ποτέ δεν είχα πρόβλημα μαζί της αλλά από τότε που έμαθε για το μωρό όλα τα ξέρει και για όλα θα μας συμβουλέψει και θα έχει άποψη και με εκνευρίζει!!!!προσπαθώ να κρατιέμαι βέβαια...συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά ήθελα να σας τα πω!!!!

Οι πεθερες δε παιζονται!!!θελω να σου πω πως ...οταν της πηγα τις φωτο της β επιπεδου..της λεω κοιταχτε ειναι ιδιο ο γιος σας..και μου λεει το ξερω το ειχα καταλαβει απο τις φωτο της αυχενικης...?αιντε τωρα πεςσμου...χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι. Όπως κ στο πρωρο εται κ τώρα εγώ είπα πρώτα θα γεννηθεί με τ καλο κ μετα θα αποφασίσουμε για όνομα. Τη μικρή μ την βγάλαμε Έλενα από ρη μαμά μ Ελένη. Τώρα αυτή δ ξέρουμε. Την πεθερά μ τη λένε βασιλική κ τ έχει ξανά ακούσει. Δ με ξετρελαινει σαν όνομα Ίσως επειδή μέσα στο σπίτι μας τ έχω σε αδερφή, θείες, γιαγιά κ ξαδέρφη. Κ επίσης τ άντρα μ τ λένε Βασίλη κ δ θα ήθελα κ κόρη βασιλική. Θέλουμε να δώσουμε ένα άσχετο από την αλλη δ μπορώ τα μούτρα κ τις παρεξηγήσεις αν κ δ μ έχει πει κάτι η γυναικα ούτε αναφέρθηκε ποτέ σε όνομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2019 at 9:47 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Οι πεθερες δε παιζονται!!!θελω να σου πω πως ...οταν της πηγα τις φωτο της β επιπεδου..της λεω κοιταχτε ειναι ιδιο ο γιος σας..και μου λεει το ξερω το ειχα καταλαβει απο τις φωτο της αυχενικης...?αιντε τωρα πεςσμου...χαχαχαχα

Χαχαχαχαχαχαχα καλά εντάξει!!!εμάς πάλι δεν μπορούσε να καταλάβει το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπό βρε κορίτσια... Μα τι έρωτας είναι αυτός με τους γιους τους;;; Γι'αυτό οι αγορομανούλες προσέξτε μην κάνετε τα ίδια!! Χαχα!!! 

@stasa199 πες τα μας να τα βγάλεις από μέσα σου. 

@Valfrag αλήθεια, δε βγάζεις άκρη. Χαχαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2019 at 9:50 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι. Όπως κ στο πρωρο εται κ τώρα εγώ είπα πρώτα θα γεννηθεί με τ καλο κ μετα θα αποφασίσουμε για όνομα. Τη μικρή μ την βγάλαμε Έλενα από ρη μαμά μ Ελένη. Τώρα αυτή δ ξέρουμε. Την πεθερά μ τη λένε βασιλική κ τ έχει ξανά ακούσει. Δ με ξετρελαινει σαν όνομα Ίσως επειδή μέσα στο σπίτι μας τ έχω σε αδερφή, θείες, γιαγιά κ ξαδέρφη. Κ επίσης τ άντρα μ τ λένε Βασίλη κ δ θα ήθελα κ κόρη βασιλική. Θέλουμε να δώσουμε ένα άσχετο από την αλλη δ μπορώ τα μούτρα κ τις παρεξηγήσεις αν κ δ μ έχει πει κάτι η γυναικα ούτε αναφέρθηκε ποτέ σε όνομα.

Εμάς είναι γενικά το πρώτο εγγόνι και από τις δύο μεριές....προτιμώ άσχετο να σου πω την αλήθεια για να μην πει κανείς τίποτα!έχω που εχω το άγχος μην πάει κάτι στραβά επειδή είναι πολύ χαμηλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα καλά εντάξει!!!εμάς πάλι δεν μπορούσε να καταλάβει το μωρό!Καλά με είχε εκνευρίσει γιατί με ρώταγε από τον τρίτο μήνα αν κατάλαβα το μωρό μέρα πάρα μέρα και της έλεγα κατά τον πέμπτο και μου έλεγε όχι καλέ και τώρα μου λέει γιατί δεν κάνει εξογκώματα?και της λέω αυτά είναι προς το τέλος εδώ καλά καλά με το χέρι δε  τη καταλαβαίνουμε ακόμα!!!!!

Κοιτα για το ονομα δεν εχουν θεμα και με εμενα δε το εχουν συζητησει καθολου..αλλα η πεθερα μ ειπε στον αντρα μου βγαλτε το ο,τι θελετε (τωρα τι εννοουσε...) εγω η αληθεια ειναι θελω να βγαλω τον πεθερο μου γιατι μαρεσει το ΑΡΗΣ ο αντρας μ θελει να βγαλουμε κατι ουδετερο...αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα καλά εντάξει!!!εμάς πάλι δεν μπορούσε να καταλάβει το μωρό!Καλά με είχε εκνευρίσει γιατί με ρώταγε από τον τρίτο μήνα αν κατάλαβα το μωρό μέρα πάρα μέρα και της έλεγα κατά τον πέμπτο και μου έλεγε όχι καλέ και τώρα μου λέει γιατί δεν κάνει εξογκώματα?και της λέω αυτά είναι προς το τέλος εδώ καλά καλά με το χέρι δε  τη καταλαβαίνουμε ακόμα!!!!!

Αυτό που τα ξέρουν όλα είναι απίστευτα εκνευριστικο!!! Εμένα κορίτσια, σε αντίθεση με την πλειονότητα, με εκνευρίζει η δική μου μαμά. Χαχαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2019 at 9:53 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Κοιτα για το ονομα δεν εχουν θεμα και με εμενα δε το εχουν συζητησει καθολου..αλλα η πεθερα μ ειπε στον αντρα μου βγαλτε το ο,τι θελετε (τωρα τι εννοουσε...) εγω η αληθεια ειναι θεκω να βγαλω τον πεθερο μου γιατι μαρεσει το ΑΡΗΣ ο αντρας μ θελει να βγαλουμε κατι ουδετερο...αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου χαχαχα

Χαχαχαχαχαχαχα καλά στο γιο ήταν σίγουρο στον πατέρα του !!!!!!φαντάσου που ο πεθερός μου από την αρχή όταν του είπαμε στην Αυχενική ότι είναι αγόρι είπε τι σημασία έχει γερό να είναι να πάνε όλα καλά και ότι θέλει ας είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Αυτό που τα ξέρουν όλα είναι απίστευτα εκνευριστικο!!! Εμένα κορίτσια, σε αντίθεση με την πλειονότητα, με εκνευρίζει η δική μου μαμά. Χαχαχαχα!! 

Χαχαχαχαχαχαχα σοβαρά???μπα η καημένη δεν μου λέει τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@stasa199 έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι. Όπως κ στο πρωρο εται κ τώρα εγώ είπα πρώτα θα γεννηθεί με τ καλο κ μετα θα αποφασίσουμε για όνομα. Τη μικρή μ την βγάλαμε Έλενα από ρη μαμά μ Ελένη. Τώρα αυτή δ ξέρουμε. Την πεθερά μ τη λένε βασιλική κ τ έχει ξανά ακούσει. Δ με ξετρελαινει σαν όνομα Ίσως επειδή μέσα στο σπίτι μας τ έχω σε αδερφή, θείες, γιαγιά κ ξαδέρφη. Κ επίσης τ άντρα μ τ λένε Βασίλη κ δ θα ήθελα κ κόρη βασιλική. Θέλουμε να δώσουμε ένα άσχετο από την αλλη δ μπορώ τα μούτρα κ τις παρεξηγήσεις αν κ δ μ έχει πει κάτι η γυναικα ούτε αναφέρθηκε ποτέ σε όνομα.

Ναι το καταλαβαίνω αυτό που λες..είναι δύσκολο σε εσένα γιατί είναι και το δεύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα σοβαρά???μπα η καημένη δεν μου λέει τίποτα!

Εμενα το μονο που μου λεει ειναι «κανονισε να γινεις υπερβολικη σαν καποιες μανες που κοροιδευω»...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Χαχαχαχαχαχαχα σοβαρά???μπα η καημένη δεν μου λέει τίποτα!

Ναι, αφού της έχω απαγορεύσει να μου λέει συγκεκριμένα πράγματα γιατί συγχίζομαι. Χαχαχα!! Αλλά που να σταματήσει η Ελληνίδα μάνα;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/1/2019 at 9:57 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Εμενα το μονο που μου λεει ειναι «κανονισε να γινεις υπερβολικη σαν καποιες μανες που κοροιδευω»...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Ααααχχχχ η πεθερά μου το είπε και αυτο ότι και καλά θα είστε υπερβολικοί!!!!!Γιατί μου είπε όταν γέννησε η κουμπάρα μας ότι γιατί δεν δίνει ζαχαρονερο στο μωρό μέχρι να κατέβει το γάλα και αφήνει το μωρό μυστικό και της λέω δεν είναι μυστικό το μωρό παίρνει το καλύτερο το πρωτόγαλα το τώρα και μου λέει το ίδιο είναι με το ζαχαρονερο!!!!!!!!!!!!αν είναι δυνατόν!Τι άλλο θα ακούσω Χριστέ μου?????

Ελεος..ζαχαρονερο;; Ημαρτον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stasa199 είπε:

Αφού το είπα στις φίλες μου και μου είπαν ότι κάποτε επειδή δεν μπορούσαν να τα ταΐζουν συνέχεια δίναν ζαχαρονερο για να τα ξεγελανε!!!μου έχει πει και άλλα!οπως ότι ότι και να γίνει θα δίνω συμπλήρωμα γιατί δεν θα χορταίνει το μωρό και της είπα περίμεντε να γεννηθεί με το καλό και θα δούμε αν θα πεινάει η όχι και δεν θα το αφήσω να πεινάει!

Να σ πω μενει πολυ κοντα;χαχαχχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά στο θηλασμο να δείτε τι βλακείες θα σας πούνε. Γενικότερα εκτός τ ότι όλοι έχουν άποψη στη λένε κ χωρίς να τη ζητήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...