Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Επιτελους ο γιατρος μου αυξησε τον σιδηρο σε 2 φορες τη μερα... Αφου βλεπαμε οτι σε καθε εξεταση επεφτε κι αλλο. Εφτασε στο 12.... ποσο χειροτερα πια. Εγω του ειπα μηπως να αυξησουμε τη δοση. Τοσο καιρο απ οτι καταλαβα φοβοταν τη δυσκοιλιοτητα και δεν το αυξανε επειδη εχω κι ενα χρονιο εντερικο θεμα. Ευτυχως του ειπα οτι δεν εχω καθολου δυσκοιλιοτητα και μου το αυξησε. Να παρω λιγο τα πανω μου. Τις τελευταιες μερες ενιωθα ατονη και μια ζαλαδα. Μπορει να ειναι και απ το διαβασμα που ριχνω για την εξεταστικη.... Αντε κοριτσια 3 μερες τωρα στη σειρα να γραψω κι αυτα τα μαθηματα και να τελειωνω... μου εχουν φαει την ψυχη?

το 2ο χαπακι σιδηρου της ημερας το παιρνετε αργα βραδακι; Μου ειπε μιση ωρα πριν το φαγητο ή 2 ωρες μετα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

Επιτελους ο γιατρος μου αυξησε τον σιδηρο σε 2 φορες τη μερα... Αφου βλεπαμε οτι σε καθε εξεταση επεφτε κι αλλο. Εφτασε στο 12.... ποσο χειροτερα πια. Εγω του ειπα μηπως να αυξησουμε τη δοση. Τοσο καιρο απ οτι καταλαβα φοβοταν τη δυσκοιλιοτητα και δεν το αυξανε επειδη εχω κι ενα χρονιο εντερικο θεμα. Ευτυχως του ειπα οτι δεν εχω καθολου δυσκοιλιοτητα και μου το αυξησε. Να παρω λιγο τα πανω μου. Τις τελευταιες μερες ενιωθα ατονη και μια ζαλαδα. Μπορει να ειναι και απ το διαβασμα που ριχνω για την εξεταστικη.... Αντε κοριτσια 3 μερες τωρα στη σειρα να γραψω κι αυτα τα μαθηματα και να τελειωνω... μου εχουν φαει την ψυχη?

το 2ο χαπακι σιδηρου της ημερας το παιρνετε αργα βραδακι; Μου ειπε μιση ωρα πριν το φαγητο ή 2 ωρες μετα. 

Καλημερα! Εγω παιρνω το 1 μολις ξυπνησω και το αλλο πριν φυγω απτο γραφειο (κατα τις 4) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Καλημερα! Εγω παιρνω το 1 μολις ξυπνησω και το αλλο πριν φυγω απτο γραφειο (κατα τις 4) !

Ααα τα πρωινα εγω εχω και το χαπακι του θυρεοειδη (τωρα στην εγκυμοσυνη βγηκε κι αυτο) και πρεπει να περασουν και 5 ωρες για σιδηρο μετα απ αυτο. Μιλαμε χαμος απο χαπια..... Αχ ουτε depon καποτε... ουτε depon ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Ααα τα πρωινα εγω εχω και το χαπακι του θυρεοειδη (τωρα στην εγκυμοσυνη βγηκε κι αυτο) και πρεπει να περασουν και 5 ωρες για σιδηρο μετα απ αυτο. Μιλαμε χαμος απο χαπια..... Αχ ουτε depon καποτε... ουτε depon ?

Εγω επειδη παιρνω και ασβεστιο και μαγνησιο και πρεπει ολα να απεχουν κανα 2-3 ωρες μεταξυ τους τα χω χωρισει ετσι χαχαχα δε μου φτανουν οι ωρες ολες αν ξεχασω να παρω καποιο χαθηκα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Επιτελους ο γιατρος μου αυξησε τον σιδηρο σε 2 φορες τη μερα... Αφου βλεπαμε οτι σε καθε εξεταση επεφτε κι αλλο. Εφτασε στο 12.... ποσο χειροτερα πια. Εγω του ειπα μηπως να αυξησουμε τη δοση. Τοσο καιρο απ οτι καταλαβα φοβοταν τη δυσκοιλιοτητα και δεν το αυξανε επειδη εχω κι ενα χρονιο εντερικο θεμα. Ευτυχως του ειπα οτι δεν εχω καθολου δυσκοιλιοτητα και μου το αυξησε. Να παρω λιγο τα πανω μου. Τις τελευταιες μερες ενιωθα ατονη και μια ζαλαδα. Μπορει να ειναι και απ το διαβασμα που ριχνω για την εξεταστικη.... Αντε κοριτσια 3 μερες τωρα στη σειρα να γραψω κι αυτα τα μαθηματα και να τελειωνω... μου εχουν φαει την ψυχη?

το 2ο χαπακι σιδηρου της ημερας το παιρνετε αργα βραδακι; Μου ειπε μιση ωρα πριν το φαγητο ή 2 ωρες μετα. 

Γιατί πρέπει να περάσουν 5 ώρες από το χάπι του θυρεοειδούς;;; Εγώ που παίρνω κάθε πρωί, 2 ώρες μετά μπορώ να πάρω οποίο χάπι επιθυμώ. 

Εγώ παίρνω ένα χάπι σιδήρου το πρωί και ένα χάπι αργά αργά το βράδυ. Ακριβώς πριν κοιμηθώ. :-)

Εχω βολευτεί έτσι για να μη με ενοχλεί πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Γιατί πρέπει να περάσουν 5 ώρες από το χάπι του θυρεοειδούς;;; Εγώ που παίρνω κάθε πρωί, 2 ώρες μετά μπορώ να πάρω οποίο χάπι επιθυμώ. 

Εγώ παίρνω ένα χάπι σιδήρου το πρωί και ένα χάπι αργά αργά το βράδυ. Ακριβώς πριν κοιμηθώ. :-)

Εχω βολευτεί έτσι για να μη με ενοχλεί πολύ. 

Ξερω γω; η ενδοκρινολογος μου εδωσε ενα χαρτι τυπωμενο με οδηγιες πως παιρνουμε τα χαπια του θυρεοειδη και το ελεγε μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Ξερω γω; η ενδοκρινολογος μου εδωσε ενα χαρτι τυπωμενο με οδηγιες πως παιρνουμε τα χαπια του θυρεοειδη και το ελεγε μεσα

Α ναι;;; Εμένα η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι μετά από ένα 2ωρο μπορώ να πάρω οποίο χάπι θέλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 κι εμένα ο μπέμπης αγαπά όλα τα υγιεινά, πράγμα που με βοηθά πολύ στον έλεγχο του βάρους αλλά σήμερα έφαγα μια κρέπα σοκολάτα μπισκότο (βασικά ούτε τη μισή) κι ηπια δύο γουλιες καπουτσίνο κ μετά χόρευε ο γλυκούλης! Πρώτη φορά ήταν τόσο κινητικός! 

@vayaki καλή επιτυχία με τα μαθήματα. Πέρσι είχα την τελευταία χρόνια του μεταπτυχιακού κι είχα μείνει έγκυος (αλλά δεν προχώρησε) κ σκεφτόμουνα πως θα δίνω μαθήματα κ θα παραδίδω εργασίες, έπρεπε να ταξιδέψω κ Θεσσαλονίκη.. τελικά δεν χρειάστηκε να το ζήσω. Καλό κουράγιο λοιπόν 

Κορίτσια σήμερα στο σκούπισμα στα κακακια είχα λίγο αιματακι, λέτε αιμορροΐδες; Δεν είχα ποτέ. Τι κάνουμε; Από τη δυσκοιλιότητα βγάζουμε ή από το καθισιο; Δεν πονάω ούτε νιώθω κάπως στην περιοχή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Επιτελους ο γιατρος μου αυξησε τον σιδηρο σε 2 φορες τη μερα... Αφου βλεπαμε οτι σε καθε εξεταση επεφτε κι αλλο. Εφτασε στο 12.... ποσο χειροτερα πια. Εγω του ειπα μηπως να αυξησουμε τη δοση. Τοσο καιρο απ οτι καταλαβα φοβοταν τη δυσκοιλιοτητα και δεν το αυξανε επειδη εχω κι ενα χρονιο εντερικο θεμα. Ευτυχως του ειπα οτι δεν εχω καθολου δυσκοιλιοτητα και μου το αυξησε. Να παρω λιγο τα πανω μου. Τις τελευταιες μερες ενιωθα ατονη και μια ζαλαδα. Μπορει να ειναι και απ το διαβασμα που ριχνω για την εξεταστικη.... Αντε κοριτσια 3 μερες τωρα στη σειρα να γραψω κι αυτα τα μαθηματα και να τελειωνω... μου εχουν φαει την ψυχη?

το 2ο χαπακι σιδηρου της ημερας το παιρνετε αργα βραδακι; Μου ειπε μιση ωρα πριν το φαγητο ή 2 ωρες μετα. 

Όταν λες 12 τι εννοείς??σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα!Εγώ παίρνω ένα το πρωί κατά τις 7 και ενα πριν το μεσημεριανό κατα τις 4!άντε καλή επιτυχία να τελειώσεις να ηρεμήσεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

@stasa199 κι εμένα ο μπέμπης αγαπά όλα τα υγιεινά, πράγμα που με βοηθά πολύ στον έλεγχο του βάρους αλλά σήμερα έφαγα μια κρέπα σοκολάτα μπισκότο (βασικά ούτε τη μισή) κι ηπια δύο γουλιες καπουτσίνο κ μετά χόρευε ο γλυκούλης! Πρώτη φορά ήταν τόσο κινητικός! 

@vayaki καλή επιτυχία με τα μαθήματα. Πέρσι είχα την τελευταία χρόνια του μεταπτυχιακού κι είχα μείνει έγκυος (αλλά δεν προχώρησε) κ σκεφτόμουνα πως θα δίνω μαθήματα κ θα παραδίδω εργασίες, έπρεπε να ταξιδέψω κ Θεσσαλονίκη.. τελικά δεν χρειάστηκε να το ζήσω. Καλό κουράγιο λοιπόν 

Κορίτσια σήμερα στο σκούπισμα στα κακακια είχα λίγο αιματακι, λέτε αιμορροΐδες; Δεν είχα ποτέ. Τι κάνουμε; Από τη δυσκοιλιότητα βγάζουμε ή από το καθισιο; Δεν πονάω ούτε νιώθω κάπως στην περιοχή

Το παθαίνω και εγώ καμία φορά ευτυχώς τώρα έχω μέρες να δω νομίζω από τη δυσκοιλιότητα είναι και ότι θέλει προσοχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

@stasa199 κι εμένα ο μπέμπης αγαπά όλα τα υγιεινά, πράγμα που με βοηθά πολύ στον έλεγχο του βάρους αλλά σήμερα έφαγα μια κρέπα σοκολάτα μπισκότο (βασικά ούτε τη μισή) κι ηπια δύο γουλιες καπουτσίνο κ μετά χόρευε ο γλυκούλης! Πρώτη φορά ήταν τόσο κινητικός! 

@vayaki καλή επιτυχία με τα μαθήματα. Πέρσι είχα την τελευταία χρόνια του μεταπτυχιακού κι είχα μείνει έγκυος (αλλά δεν προχώρησε) κ σκεφτόμουνα πως θα δίνω μαθήματα κ θα παραδίδω εργασίες, έπρεπε να ταξιδέψω κ Θεσσαλονίκη.. τελικά δεν χρειάστηκε να το ζήσω. Καλό κουράγιο λοιπόν 

Κορίτσια σήμερα στο σκούπισμα στα κακακια είχα λίγο αιματακι, λέτε αιμορροΐδες; Δεν είχα ποτέ. Τι κάνουμε; Από τη δυσκοιλιότητα βγάζουμε ή από το καθισιο; Δεν πονάω ούτε νιώθω κάπως στην περιοχή

Από τη δυσκοιλιότητα θα είναι. Κι εγώ έχω παρουσιάσει πρόβλημα τώρα στην εγκυμοσύνη. Πολλές φορές μάλιστα πονάω πολύ. Το έντερο παθαίνει αμόκ το καημένο. Και από τις ορμόνες το πρώτο τρίμηνο κλπ. Θα περάσουν όλα κορίτσια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Όταν λες 12 τι εννοείς??σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα!Εγώ παίρνω ένα το πρωί κατά τις 7 και ενα πριν το μεσημεριανό κατα τις 4!άντε καλή επιτυχία να τελειώσεις να ηρεμήσεις!!!!!

η τιμη της φερριτινης ηταν 12... στα κατωτατα ορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199  σημερα το ενιωθες στην ιδια θεση το μωρακι ή αλλαξε; Σκεφτηκα οτι κι εγω εχει τυχει να το νιωσω και πολυ χαμηλα και πολυ ψηλα περα απ τη συνηθισμενη θεση που το νιωθω συνηθως. Να πχ πριν λιγο το ενιωθα πολυ πολυ πιο χαμηλα απο τον αφαλο. Νομιζω οτι ειναι ολα οκ .... καλο ειναι που πηγαινοερχονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

@stasa199  σημερα το ενιωθες στην ιδια θεση το μωρακι ή αλλαξε; Σκεφτηκα οτι κι εγω εχει τυχει να το νιωσω και πολυ χαμηλα και πολυ ψηλα περα απ τη συνηθισμενη θεση που το νιωθω συνηθως. Να πχ πριν λιγο το ενιωθα πολυ πολυ πιο χαμηλα απο τον αφαλο. Νομιζω οτι ειναι ολα οκ .... καλο ειναι που πηγαινοερχονται

Ναι ευτυχώς την ένιωσα πιο ψηλά και ηρέμησα από το πρωί που ξύπνησα!!!σαν να με άκουγε!!!εμένα δεν μου κάνει εξέταση για φερριτινη...ο αιματοκρίτης σου πόσο έχει πάει?προσπάθησε να τρως αμύγδαλα καρύδια μοσχάρι και σπανάκι!Έτσι μου έχουν πει ότι βοηθάνε και αυτά και τώρα μόλις μπεις στον έβδομο σιγά σιγά θα αρχίσει να ανεβαίνει μην αγχώνεσαι!το δεύτερο τρίμηνο πέφτει πολύ μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Ναι ευτυχώς την ένιωσα πιο ψηλά και ηρέμησα από το πρωί που ξύπνησα!!!σαν να με άκουγε!!!εμένα δεν μου κάνει εξέταση για φερριτινη...ο αιματοκρίτης σου πόσο έχει πάει?προσπάθησε να τρως αμύγδαλα καρύδια μοσχάρι και σπανάκι!Έτσι μου έχουν πει ότι βοηθάνε και αυτά και τώρα μόλις μπεις στον έβδομο σιγά σιγά θα αρχίσει να ανεβαίνει μην αγχώνεσαι!το δεύτερο τρίμηνο πέφτει πολύ μονο

Αντε μπραβο! Ηρεμησες! 

Ο αιματοκριτης μου ειναι 34,7. Και τον ανεβασα και κατα 1 μοναδα. Ηταν και πιο πεσμενος δηλαδη τον προηγουμενο μηνα. 

Ο,τι μπορω κανω με τη διατροφη! Οσπρια, μοσχαρακι, σπανακι, φυσικο χυμο πορτοκαλι κτλ κτλ ... Μαλλον ο οργανισμος μου ειναι τετοιος που τα ριχνει ολα αυτα. Λογικα θα δω βελτιωση με το 2ο χαπακι σιδηρου. Οπως λες κι εσυ... το ακουσα κι εγω οτι στο 3ο τριμηνο θα αρχισουν ολα αυτα να ανεβαινουν παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Αντε μπραβο! Ηρεμησες! 

Ο αιματοκριτης μου ειναι 34,7. Και τον ανεβασα και κατα 1 μοναδα. Ηταν και πιο πεσμενος δηλαδη τον προηγουμενο μηνα. 

Ο,τι μπορω κανω με τη διατροφη! Οσπρια, μοσχαρακι, σπανακι, φυσικο χυμο πορτοκαλι κτλ κτλ ... Μαλλον ο οργανισμος μου ειναι τετοιος που τα ριχνει ολα αυτα. Λογικα θα δω βελτιωση με το 2ο χαπακι σιδηρου. Οπως λες κι εσυ... το ακουσα κι εγω οτι στο 3ο τριμηνο θα αρχισουν ολα αυτα να ανεβαινουν παλι

Ναι σίγουρα θα δεις διαφορά!θα τελειώσεις και με την εξεταστική και θα είσαι κομπλέ!!!βέβαια όσο και να φάμε δεν ξέρω πόσο βοηθάνε αυτά σίγουρα τα χάπια είναι καλύτερα...απλά προσπάθησε να τρως λαχανικά πιο πολλά γιατί με τα 2 χάπια μήπως σε πειράξει το έντερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Παει και η καμπυληηη...!!!αναμενω αποτελεσματα τη Δευτερα!!!!!

Καλά αποτελέσματα!!! Όλα καλά θα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Μου έλειψε η παρέα είχα πολύ δουλειά στο γραφείο και τώρα ξαναμπήκα!.

Χαίρομαι που είστε όλες καλά!

Κι εγώ το μωράκι πότε το νιώθω χαμηλά, πότε πιο ψηλά αλλά κυρίως προτιμά τη δεξιά μεριά! Εκεί που ήταν από την αρχή!

Ο σίδηρος μου στην προηγούμενη εξέταση ήταν στο όριο 37 ελπίζω να μην έχει πέσει κι άλλο στο επόμενο ραντεβού θα μου γράψει εξετάσεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά αποτελέσματα @Valfrag!!  

@marakineos μια χαρά είσαι!!!Εγώ θα πάω τώρα ξανα την Τετάρτη για εξετάσεις αλλά τελευταία φορά ήταν 34 και κάτι!!

Να σας κάνω μια ερώτηση...πως θα καταλάβουμε ότι έχουμε συσπάσεις???Υπάρχει περίπτωση να τις μπερδεύουμε με το μωρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag καλά αποτελέσματα να έχεις!! 

@vayaki Αντε βρε κορίτσι μου να τελειώνεις κι εσύ με την εξεταστική να φύγει κι αυτό απ' το κεφάλι σου. 

Όσο για το σίδηρο κι εμένα έπεσε στο 36 κορίτσια και τρώω απ' όλα!! Μου είπε πως αν πέσουμε στο 33 τώρα σε 2 βδομάδες που θα κάνω μαζί με την καμπύλη και γενική αίματος και ούρων θα αναγκαστώ να πάρω και 2ο χάπι. Προς το παρόν τη γλίτωσα!! Αυτό με τις αιμορροΐδες ελπίζω να μη με πιάσει, δεν είχα θέμα δυσκοιλιότητας μέχρι τώρα ευτυχώς, απλά έχει τύχει στο παρελθόν πριν την εγκυμοσύνη να εμφανίσω απ' το άγχος και δεν είναι καθόλου ευχάριστο. Από χθες βέβαια έχω κάτι ενοχλήσεις αλλά παρακαλάω να μην εμφανιστούν κι αυτά γιατί μόνο αυτό μου έλειπε!! Εγώ απ' το τόσο καθισιό φοβόμουν αρχικά μην εμφανιστεί η κύστη κοκυγος που έχω, την οποία δεν έχω αφαιρέσει. Κατά τ άλλα οι ενέσεις κάνουν δουλειά πάντως, ησύχασα απ' τους εμετούς και τις αναγούλες και τα μασώμενα δισκία που μου έδωσε για τις καούρες κορίτσια είναι ότι καλύτερο!! Το μόνο μείον είναι ότι δυσκολεύομαι στο κάθισμα και στον ύπνο, γιατί κάνω μια απ' την αριστερή και μια απ' τη δεξιά πρωί βράδυ!! Σκέφτομαι πως είναι για λίγες μέρες και παρηγορούμαι!! ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia stis 5 tou mina klino ton 6 exthes ekana eiperixo kai o giatros m eipe oti to mwro eine 800 gr eine kai oti tha kano megalo mwro to eipa se mia fili kai m eipe oti eine poli megalo kai n to psakso na min genithi me zaxaro kai kati tetia esas poso gr eine peripou anxothika tsampa ti lete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατι γινεται με τον σιδηρο. Εσεις ολες εχετε γυρω στο 30κατι κι εγω εχω 12 και τα ορια διπλα με τις φυσιολογικες τιμες μου γραφουν οτι το κατωτερο ειναι το 10. Άλλα ορια βγαζει σε εσας κι άλλα σε μενα; Εσεις δλδ θεωρειτε χαμηλο το 30κατι που εχετε; εγω τοτε με το 12 πεθαινω... αγχωθηκα τωρα που συγκρινα την τιμη μου με τις δικες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Κατι γινεται με τον σιδηρο. Εσεις ολες εχετε γυρω στο 30κατι κι εγω εχω 12 και τα ορια διπλα με τις φυσιολογικες τιμες μου γραφουν οτι το κατωτερο ειναι το 10. Άλλα ορια βγαζει σε εσας κι άλλα σε μενα; Εσεις δλδ θεωρειτε χαμηλο το 30κατι που εχετε; εγω τοτε με το 12 πεθαινω... αγχωθηκα τωρα που συγκρινα την τιμη μου με τις δικες σας

Μηπως λεει αιμοσφαιρινη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...