Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

Nα στε καλά κορίτσια με ησυχάζετε! Αύριο έτσι κι αλλιώς θα πάω στον γιατρό αλλά μακάρι να τον καταλάβω να μου φύγει το άγχος!

Σχετικά με τους πόνους κι εγώ κατα καιρούς πονάω σε διάφορα σημεία είχα ρωτήσει και τον γιατρό και είπε πως είναι φυσιολογικό πονάκια, τραβηγματάκια κλπ!

Ακριβώς! Μην αγχώνεσαι και περιμένουμε νέα σου!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mariamagdalini είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια, αχ πραγματικά παρηγοριά η παρέα σας. Έτσι που παρατηρώ το σώμα μου να αλλάζει θα έπρεπε να περιμένω τέτοιους πόνους, αλλά πάντα το άγχος μιλάει πρώτο! Έχει φουσκώσει πολύ το στομάχι μου κ βλέπω μερικά σπασμένα αγγεία δεξιά κι αριστερά. Έλα μου ντε, δε μας τα λένε αυτά ? αλλά χαλάλι. Εγώ προσωπικά έχω κι αρκετές καλές μέρες, που νιώθω μια χαρά. Αλλά κάποιες μέρες άστα να πάνε

όπως το λες! είναι μέρες μέρες! Εμένα έχουν σπάσει κάποια αγγεία στο στήθος από την κάτω μεριά! Γενικά το σώμα μας τραβάει μεγάλο λούκι αλλά ευτυχώς είμαστε σχεδιασμένες γι αυτό!

Να μας πηγαίνουν όλα καλά και χαλάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Ερχομαι με μεγαλη χαρα γιατι η καμπυλη ζαχαρου ειχε ολες τις τιμες καλες. Ουφφφ παει κι αυτο! Ποσο αγχος το ειχα! 

@marakineos κι εγω ειχα τετοια "πισωγυρισματα". Μια μερα ξεκινουσε να χτυπαει δυνατα κι ελεγα "ωπα αρχισαμε" και μετα ερχοντουσαν δυο μερες που με το ζορι το ενιωθα. Στην εβδομαδα που ειμαι τωρα ειναι πολυυ ζωηρο. Θα ερθουν μερες που θα λες: κατσε λιγο ησυχα βρε χαχα

@Mariamagdalini σφαχτες εχω κι εγω μια εδω και μια εκει.

Κορίτσια... και την πιο χαζη σκεψη να εχουμε... ειδατε οτι, όταν τη μοιραζομαστε, ξεαγχωνομαστε! 

Πχ οριστε ερχομαι εγω με μια χαζη σκεψη. Εχετε καθολου λευκα αιμοσφαιρια τσιμπημενα; κατεφυγα στο google και λεει οτι ειναι κατι νορμαλ στην εγκυμοσυνη. Οι πρωτες σκεψεις μου ηταν οτι ο οργανισμος μου πολεμαει το μωρο. Γελαω λιγο τωρα με αυτα που σκεφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Ερχομαι με μεγαλη χαρα γιατι η καμπυλη ζαχαρου ειχε ολες τις τιμες καλες. Ουφφφ παει κι αυτο! Ποσο αγχος το ειχα! 

@marakineos κι εγω ειχα τετοια "πισωγυρισματα". Μια μερα ξεκινουσε να χτυπαει δυνατα κι ελεγα "ωπα αρχισαμε" και μετα ερχοντουσαν δυο μερες που με το ζορι το ενιωθα. Στην εβδομαδα που ειμαι τωρα ειναι πολυυ ζωηρο. Θα ερθουν μερες που θα λες: κατσε λιγο ησυχα βρε χαχα

@Mariamagdalini σφαχτες εχω κι εγω μια εδω και μια εκει.

Κορίτσια... και την πιο χαζη σκεψη να εχουμε... ειδατε οτι, όταν τη μοιραζομαστε, ξεαγχωνομαστε! 

Πχ οριστε ερχομαι εγω με μια χαζη σκεψη. Εχετε καθολου λευκα αιμοσφαιρια τσιμπημενα; κατεφυγα στο google και λεει οτι ειναι κατι νορμαλ στην εγκυμοσυνη. Οι πρωτες σκεψεις μου ηταν οτι ο οργανισμος μου πολεμαει το μωρο. Γελαω λιγο τωρα με αυτα που σκεφτομαι...

Μπράβο πολύ χαίρομαι!! Πάει και η καμπύλη!!

Και εμένα είναι λίγο τσιμπημένα τα λευκά, μέσα στο όριο βέβαια αλλα παρατήρησα πως είναι λίγο ανεβασμένα!

Από χαζές σκέψεις άλλο τίποτα! ??

άντε ν αρχίσει να κλωτσάει να ησυχάσω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Ερχομαι με μεγαλη χαρα γιατι η καμπυλη ζαχαρου ειχε ολες τις τιμες καλες. Ουφφφ παει κι αυτο! Ποσο αγχος το ειχα! 

@marakineos κι εγω ειχα τετοια "πισωγυρισματα". Μια μερα ξεκινουσε να χτυπαει δυνατα κι ελεγα "ωπα αρχισαμε" και μετα ερχοντουσαν δυο μερες που με το ζορι το ενιωθα. Στην εβδομαδα που ειμαι τωρα ειναι πολυυ ζωηρο. Θα ερθουν μερες που θα λες: κατσε λιγο ησυχα βρε χαχα

@Mariamagdalini σφαχτες εχω κι εγω μια εδω και μια εκει.

Κορίτσια... και την πιο χαζη σκεψη να εχουμε... ειδατε οτι, όταν τη μοιραζομαστε, ξεαγχωνομαστε! 

Πχ οριστε ερχομαι εγω με μια χαζη σκεψη. Εχετε καθολου λευκα αιμοσφαιρια τσιμπημενα; κατεφυγα στο google και λεει οτι ειναι κατι νορμαλ στην εγκυμοσυνη. Οι πρωτες σκεψεις μου ηταν οτι ο οργανισμος μου πολεμαει το μωρο. Γελαω λιγο τωρα με αυτα που σκεφτομαι...

Αααα μπράβο!!! Τέλεια !!! Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα δεν με έχουν απασχολήσει καθόλου οι μηνιαίες εξετάσεις..μέχρι τώρα είναι νορμαλ... Εμένα ειδικά χθες.. (25η βδομάδα) δε σταμάτησε καθόλου..σε σημείο που ανησύχησα..λέω κάτι έπαθε..κωλοτούμπες..χτυπήματα συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! Ερχομαι με μεγαλη χαρα γιατι η καμπυλη ζαχαρου ειχε ολες τις τιμες καλες. Ουφφφ παει κι αυτο! Ποσο αγχος το ειχα! 

@marakineos κι εγω ειχα τετοια "πισωγυρισματα". Μια μερα ξεκινουσε να χτυπαει δυνατα κι ελεγα "ωπα αρχισαμε" και μετα ερχοντουσαν δυο μερες που με το ζορι το ενιωθα. Στην εβδομαδα που ειμαι τωρα ειναι πολυυ ζωηρο. Θα ερθουν μερες που θα λες: κατσε λιγο ησυχα βρε χαχα

@Mariamagdalini σφαχτες εχω κι εγω μια εδω και μια εκει.

Κορίτσια... και την πιο χαζη σκεψη να εχουμε... ειδατε οτι, όταν τη μοιραζομαστε, ξεαγχωνομαστε! 

Πχ οριστε ερχομαι εγω με μια χαζη σκεψη. Εχετε καθολου λευκα αιμοσφαιρια τσιμπημενα; κατεφυγα στο google και λεει οτι ειναι κατι νορμαλ στην εγκυμοσυνη. Οι πρωτες σκεψεις μου ηταν οτι ο οργανισμος μου πολεμαει το μωρο. Γελαω λιγο τωρα με αυτα που σκεφτομαι...

Άντε μπράβο μια χαρά!ας έχουμε όλες καλά αποτελέσματα!!!!!

Εγώ όλους τους μήνες έχω και πάνω από το όριο τα λευκά μου!!!ο άντρας μου μου λέει συνέχεια αυτό που λες και εσύ ότι ο οργανισμός μου πολεμάει το μωρό!κάπου το διάβασε και του έμεινε !Αυτό γίνεται μέχρι να γίνει η εμφύτευση του εμβρύου!Επίσης έχουμε ρωτήσει πολλές φορές το γιατρό και μου είπε πως μπορεί να πας να κρυώσεις και το ανοσοποιητικό σου προσπαθει να κρατηθεί αλλά είναι και ανεβασμένα στην εγκυμοσύνη και να μην αγχώνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι @marakineos μην αγχώνεσαι είναι νωρίς ακόμα που λένε και τα κορίτσια, μετά δε θα σταματήσεις να το νιώθεις όντως!! Εμένα έτυχαν κάνα δυο βράδια που δε μ άφησε να κοιμηθώ η ζουζουνα μου. ?? 

@vayaki είδες ορίστε στα λέγαμε! Όλα καλά θα είναι, μια χαρά είναι το παλικάρι σου στρουμπουλό στρουμπουλή κι εσύ ακόμα καλύτερα!! 

Αντε να δω κι εγώ την Πέμπτη που έχω ραντεβού στο γιατρο πόσα κιλά θα έχω βάλει και πότε θα μου κανονίσει την καμπύλη. Εν τω μεταξύ το τέλειο είναι πως την τελευταία εβδομάδα άρχισαν πάλι οι αναγούλες κι οι εμετοί μου. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Κορίτσια από κιλα...τη τελευταία βδομάδα πήρα 1,200... εφτασα τα 6...?

Αντε και στα δικά μας οι αζυγιστες. ?? Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίσια εγώ δεν έχω ζυγιστεί, το νιώθω πως εχω παχύνει!

@irened91 τι εβδομάδα είσαι είπαμε! και μένα 2-3 μέρες τώρα με πιάνει αναγούλα το μεσημέρι πριν φάω!Προς το παρον εχω γλιτώσει τον εμετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @vayaki πάει κι η καμπύλη! Κι εγώ έχω τσιμπημενα λευκά κι ο γιατρός είναι κουλ κι ο μικροβιολόγος το ίδιο. Είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη ή αν πέρασες μια μικρή ιωσουλα αργεί να ανταπεξέλθει ο οργανισμός. Με τα κιλά κι εγώ λίγο ξέφυγα γιατί πεινάω παρά πολύ τελευταία. Είμαι στα συν τέσσερα. Υπενθυμίζω με τον γιατρό Κέρβερο να μην πάρω πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια εγώ συνεχίζω με τους εμετούς τις τελευταίες 2 μέρες κάνω κάθε μέρα....ελπίζω να στρώσει η κατάσταση!!!από κιλά είμαι στα συν 4μιση ...νομίζω καλά είναι είμαι 23 εβδομάδα..

Εμένα η μπέμπα τρελαίνεται όταν τρώω γιαούρτι!από την πρώτη κουταλιά κλωτσάει συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

κορίσια εγώ δεν έχω ζυγιστεί, το νιώθω πως εχω παχύνει!

@irened91 τι εβδομάδα είσαι είπαμε! και μένα 2-3 μέρες τώρα με πιάνει αναγούλα το μεσημέρι πριν φάω!Προς το παρον εχω γλιτώσει τον εμετό!

Εγώ με τη νέα ημερομηνία που πήρα, μεθαύριο θα μπω στη 24η εβδομάδα. Καλέ είχαν σταματήσει μια περίοδο οι αναγούλες δεν είχα καθόλου. Τώρα πάλι άρχισαν!! Το εξής ενοχλητικό είναι πως δεν με έχουν αφήσει σε ησυχία οι καούρες. Κορίτσια πολύ ρεύομαι, εγώ που δεν το έκανα πραγματικά ποτέ στη ζωή μου δεν υπερβάλλω, αυτό το πράγμα δεν υπάρχει και δεν ξερω και τι να κάνω για να το σταματήσω δηλαδή!! Είναι το μόνο που απ' την αρχή μέχρι τώρα δεν έχει σταματήσει λεπτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Εγώ με τη νέα ημερομηνία που πήρα, μεθαύριο θα μπω στη 24η εβδομάδα. Καλέ είχαν σταματήσει μια περίοδο οι αναγούλες δεν είχα καθόλου. Τώρα πάλι άρχισαν!! Το εξής ενοχλητικό είναι πως δεν με έχουν αφήσει σε ησυχία οι καούρες. Κορίτσια πολύ ρεύομαι, εγώ που δεν το έκανα πραγματικά ποτέ στη ζωή μου δεν υπερβάλλω, αυτό το πράγμα δεν υπάρχει και δεν ξερω και τι να κάνω για να το σταματήσω δηλαδή!! Είναι το μόνο που απ' την αρχή μέχρι τώρα δεν έχει σταματήσει λεπτό. 

Να το κανεις να ανακουφιζεσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki Μα δεν μπορώ να κάνω αλλιώς αναγκαστικά το κάνω. Το θέμα είναι ότι πολλές φορές αυτό είναι που μου φέρνει αναγούλα κι εμετό. Είναι απαίσιο!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @vayaki!! Ειδες; Το μωρούλι σου είναι απλά λίγο μπαμπατσικο! Σαν το δικό μου. Ηρέμησες και απ' αυτό. 

@irened91 είμαι ακριβώς όπως εσύ. Εγώ βέβαια 26η εβδομάδα που θα περίμενε κανείς ότι θα είχαν περάσει όλα σχεδόν. Πριν 4 μέρες έκανα εμετό και μου είχαν επανέλθει όλα τα συμπτώματα για 2 μέρες. Χθες και σήμερα όμως είμαι πάλι καλύτερα. Εγώ το έχω πάρει απόφαση... Ετσι θα με πάει. Και οι καούρες μου δεν έχουν σταματήσει ούτε μισή μέρα. Κάθε μέρα τα ιδια, ειδικά όσο βραδιάζει. 

Τα λευκά μου είναι κι εμένα αυξημένα από τις πρώτες πρώτες εξετάσεις που είχα κάνει και παραμένουν. Είναι όμως φυσιολογικό γι'αυτό και οι γιατροί δεν ανησυχούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο έτσι ακριβώς όσο βραδιάζει είναι και χειρότερα. Κι εγώ το πήρα απόφαση ότι έτσι θα πάει πλέον. Τη μία φτιάχνει για λίγες μέρες και μετά προς τη δόξα τραβάμε. Εγώ και χθες και προχθές και γενικά αυτές τις μέρες δεν έχω παράπονο! ?? Κάποιες στιγμές λέω καλύτερα να είχα μόνο εμετούς με διαλείμματα πάρα αυτό με τις καούρες που δεν σταματάνε με τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Μπράβο έτσι ακριβώς όσο βραδιάζει είναι και χειρότερα. Κι εγώ το πήρα απόφαση ότι έτσι θα πάει πλέον. Τη μία φτιάχνει για λίγες μέρες και μετά προς τη δόξα τραβάμε. Εγώ και χθες και προχθές και γενικά αυτές τις μέρες δεν έχω παράπονο! ?? Κάποιες στιγμές λέω καλύτερα να είχα μόνο εμετούς με διαλείμματα πάρα αυτό με τις καούρες που δεν σταματάνε με τίποτα. 

Χαχα! Η κοιλιά μου εν τω μεταξύ είναι τούμπανο! Και λογικά αυτές οι καούρες που έχουμε είναι από την πίεση του στομάχου στο διάφραγμά μας. Εγώ δε λέω καλύτερα να είχα εμετούς μια στο τόσο. Αν πρέπει να επιλέξω προτιμώ τις καούρες και τα υπέροχα ρεψίματα μου γιατί μου επιτρέπουν να βγω απ' το σπίτι. Με τους εμετούς δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Ούτε καν δουλειές μέσα στο σπίτι, πόσο μάλλον να βγω κι έξω. Με εξαντλούσαν!!! 

Να σκεφτούμε θετικά. Έχουμε φάει λίγο λιγότερο από το γάιδαρο. Μας έχει μείνει η ουρά και κάτι ακόμα.... 

Από κιλά κορίτσια εγώ θυμάστε που ήμουν συν 10;;; Προχθές που ζυγιστηκα ήμουν +9. Δλδ έχασα 1 κιλό. Η αλήθεια είναι ότι δεν πιστεύω ότι αδυνάτισα. Απλά δεν ήμουν +10. Μάλλον ήταν υγρά και δυσκοιλιότητα... Μεγάλο πρόβλημα αυτή η δυσκοιλιότητα κάποιες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχα! Η κοιλιά μου εν τω μεταξύ είναι τούμπανο! Και λογικά αυτές οι καούρες που έχουμε είναι από την πίεση του στομάχου στο διάφραγμά μας. Εγώ δε λέω καλύτερα να είχα εμετούς μια στο τόσο. Αν πρέπει να επιλέξω προτιμώ τις καούρες και τα υπέροχα ρεψίματα μου γιατί μου επιτρέπουν να βγω απ' το σπίτι. Με τους εμετούς δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Ούτε καν δουλειές μέσα στο σπίτι, πόσο μάλλον να βγω κι έξω. Με εξαντλούσαν!!! 

Να σκεφτούμε θετικά. Έχουμε φάει λίγο λιγότερο από το γάιδαρο. Μας έχει μείνει η ουρά και κάτι ακόμα.... 

Από κιλά κορίτσια εγώ θυμάστε που ήμουν συν 10;;; Προχθές που ζυγιστηκα ήμουν +9. Δλδ έχασα 1 κιλό. Η αλήθεια είναι ότι δεν πιστεύω ότι αδυνάτισα. Απλά δεν ήμουν +10. Μάλλον ήταν υγρά και δυσκοιλιότητα... Μεγάλο πρόβλημα αυτή η δυσκοιλιότητα κάποιες μέρες.

Λες και εγώ να δοκιμάσω να ξαναζυγιστώ μπας και έπεσα?? Χθες μπήκα στο μετρό και δε σηκώθηκε κανένας!!! Μάλλον φαίνομαι για χοντρή και όχι για έγκυος χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Λες και εγώ να δοκιμάσω να ξαναζυγιστώ μπας και έπεσα?? Χθες μπήκα στο μετρό και δε σηκώθηκε κανένας!!! Μάλλον φαίνομαι για χοντρή και όχι για έγκυος χαχαχα

Χαχαχαχα!!!! Κλαίω!!! 

Σε εμένα δε σηκώνεται γενικά κανείς. Γαϊδούρια!!! Σκέψου ότι είχα πάει στον ενδοκρινολόγο και από το περπάτημα ένιωθα ότι θα πεθάνω (χαχαχα!!!) από την κούραση και έκανε μπαμ. Είχα κοκκινησει ολόκληρη!!! Και δε σηκώθηκε κάνεις να κάτσω μέχρι που βγήκε ο γιατρός να δεχτεί τον επόμενο ασθενή και τους κατσάδιασε όλους που δε σηκώθηκαν!!! Τους είπε ότι είναι απαράδεκτοι. Μαζί τα έχωσε και σε μένα που δεν είπα να κάτσω αλλά εγώ νιώθω πολύ περίεργα να ζητήσω το αυτονόητο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

Χαχαχαχα!!!! Κλαίω!!! 

Σε εμένα δε σηκώνεται γενικά κανείς. Γαϊδούρια!!! Σκέψου ότι είχα πάει στον ενδοκρινολόγο και από το περπάτημα ένιωθα ότι θα πεθάνω (χαχαχα!!!) από την κούραση και έκανε μπαμ. Είχα κοκκινησει ολόκληρη!!! Και δε σηκώθηκε κάνεις να κάτσω μέχρι που βγήκε ο γιατρός να δεχτεί τον επόμενο ασθενή και τους κατσάδιασε όλους που δε σηκώθηκαν!!! Τους είπε ότι είναι απαράδεκτοι. Μαζί τα έχωσε και σε μένα που δεν είπα να κάτσω αλλά εγώ νιώθω πολύ περίεργα να ζητήσω το αυτονόητο!!! 

Καλά και εγώ δε ζητάω να σηκωθούν (ακόμα) .. άλλα πάω και μπαστακώνονομαι από πάνω τους χαχααχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς δεν έχω θέμα με την δυσκοιλιότητα κορίτσια δόξα τω Θεώ. Ετσι όπως λες κι εσύ θα περάσουν, λίγο μας έμεινε πλέον. Εμένα έχει τελειώσει η μπαταρία στη ζυγαριά μου και δεν τολμάω να βάλω για να δω τι έχει γίνει! ?? Θα το μάθω την Πέμπτη, αλλά είμαι σίγουρη πως έχω βάλει και φοβάμαι μην τ' ακούσω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Καλά και εγώ δε ζητάω να σηκωθούν (ακόμα) .. άλλα πάω και μπαστακώνονομαι από πάνω τους χαχααχαχα!!!

Χαχαχα!!!!! Εεεεεετσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irened91 είπε:

Ευτυχώς δεν έχω θέμα με την δυσκοιλιότητα κορίτσια δόξα τω Θεώ. Ετσι όπως λες κι εσύ θα περάσουν, λίγο μας έμεινε πλέον. Εμένα έχει τελειώσει η μπαταρία στη ζυγαριά μου και δεν τολμάω να βάλω για να δω τι έχει γίνει! ?? Θα το μάθω την Πέμπτη, αλλά είμαι σίγουρη πως έχω βάλει και φοβάμαι μην τ' ακούσω ??

Χαχαχα!! Στη θέση σου κι εγώ αυτό θα έκανα!! 

Δεν έχεις θέμα με δυσκοιλιότητα ε;;; Μπράβο! Εγώ έχω. Όχι κάθε μέρα αλλά περνάω μέρες δύσκολες. Και σκέψου ότι τρωω μόνο όσπρια, φρούτα και λαχανικά. Που να έτρωγα τζανκφουντιες και τέτοια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...