Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Εμείς έχουμε επαφές στηνα έχω δυστακτηκα αλλά οκ τώρα είναι μια χαρά φυσικά με την άδεια του γιατρού !!! 

Εγω πίνω ένα καφεδάκι το πρωί ελληνικό μου έχει πει μια κούπα καφέ μπορώ να πιω ο γιατρός !! Αν τώρα δε σας πειράζει ένα καφεδάκι είναι ωραίο νομίζω !!! 

Είναι λογικό να έχεις έτσι πως να το πω σεξουαλοκη διάθεση επειδή αιματονετε πολύ καλά η περιοχή !!! Μην φοβάσαι δε παθαίνει τπτ το μωρό !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας και απο εμένα κορίτσια!!! Εγώ έχω ΠΗΤ 25/4 για αυτό και δεν γράφω στην ομάδα σας αφού η μικρή μου δεν ήθελε να γίνει το κορίτσι του Μάη σαν και τη μαμά της !!! Χαχα... Αλλά επειδή είναι πολύ ενδιαφερον το θέμα είπα να πω την άποψη μου... Επειδή ρώτησα και όχι μόνο έναν γιατρό, αλλά και ανθρωπο εμπιστοσύνης που έχει τελειώσει μαιευτική και την εξασκεί και του αρέσει πολύ.... Από τη στιγμή που το επιτρέπει ο γιατρός που μας παρακολουθεί όλα καλά... Σίγουρα θέλει μια προσαρμογή ως προς την ένταση, στάση, άνεση κτλ αλλά όλα καλά... Τώρα πόσο άνετα νιώθουμε εμείς αυτό είναι άλλη κουβέντα.... Σχετικά με την προφύλαξη. Με την ολοκλήρωση απελευθερώνεται ωκυτοκίνη, ορμόνη που στον ένατο μήνα βοηθάει στην έναρξη των συσπάσεων για τον τοκετό... Νωρίτερα όμως δεν μπορεί να κάνει το ίδιο γιατί το σύστημα η κάποιοι υποδοχείς δεν είναι ετοιμοθ να την υποδεχτούν ( συγνώμη αλλά δεν μπορώ να το πω πιο επιστημονικά, όπως μου το είχαν αναλύσει) αλλά αυτή είναι η ουσία .. για αυτό βουρ από τώρα γιατί  μας κάνει  καλό, και  από 37 εβδομάδα και μετά οποία βιάζεται ας του δώσει να καταλάβει!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Vivi35 είπε:

Δίνει και ο εργοδότης!

τα χαρτιά στο ικα τα καταθέτουμε όταν ξεκινήσει η άδεια (2 μήνες πριν).

Το χαρτί του γιατρού όμως λογικά μπορούμε να το πάρουμε μετά την β επιπέδου! Απλά δεν ξέρω αν κλείνουν άμεσα ραντεβού στο ικα. Αλλιώς μπορούμε να κλείσουμε ραντεβου και σε δημόσιο νοσοκομείο μόνο για το χαρτί η όχι? 

κάνε ένα τηλεφωνηματάκι στο τμήμα παροχών του ικα για τα χαρτιά που χρειάζονται! 

Εγω μπηκα στο site του ηδικα και εκλεισα την ωρα και τη μερα που με βολευει στο ικα που ειναι σχετικα κοντα στο σπιτι μου..

αν εχεις κλεισει χρονο στον εργοδοτη σου πληρωνει ενα μισθο, αν οχι σου πληρωνει μισο (πας το χαρτι απο το ικα που πληρωθηκες τις 56 μερες και σου πληρωνει τη διαφορα για το διαστημα μισου η ενος μηνα)...οσο αφορα την αδεια (56πριν και 63 μετα) πληρωνεσαι με το μικτο ημερομησθιο που ειχες το τελευταιο μηνα του προηγουμενου ετους δια 2 προσαυξημενο 10%..πχ αν σ βγαινει 30€...θα παρεις 15€+10% Χ 119 κατα προσεγγιση...και τη διαφορα στην συμπληρωνει ο ΟΑΕΔ αφου πληρωθεις και για τις 2 περιοδους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.Εγω έχω ΠΗΤ 6/5 και έχω αγοράκι όπως πολλές εδώ από ότι ειδα?.Σχετικα με τα κιλά πως τα πάτε;Εγώ έχω αγχωθεί,δεν χαίρομαι την εγκυμοσύνη γιατί αν λίγες μέρες δεν προσέξω βάζω κιλά πανεύκολα.Και δεν έχω και περιθώρια να βάλω πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλό σαββατοκύριακο...πόσα γραψατε...λοιπόν σχετικά με τον γιατρό για την βεβαίωση που χρειαζόμαστε για την Πητ εάν ο γυναικολόγος σας είναι συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ θα σας δώσει αυτός την βεβαίωση και είστε οκ...εάν δεν είναι είτε βρείτε κάποιον συμβεβλημένο είτε θα πάτε στο ΙΚΑ σε κάποιο γιατρό...για τα επιδόματα κύησης λοχείας όταν τα πήρα στην προηγούμενη γέννα ήταν διαφορετικός ο μισθός μου οπότε δεν μπορώ να σας πω ακριβώς αν και η valfrag έβαλε αναλυτικά τον υπολογισμό...χοντρικά να σας πω ότι πηρα γύρω στους 3 μισθούς σύνολο και με τα 2 επιδόματα...μου είπε τώρα ο λογιστής μου ότι το τωρινό επίδομα θα υπολογιστεί με βάση τη μισθοδοσία του Δεκεμβρίου...επίσης η δικιά μου σύμβαση είναι 8 μήνη κάθε χρόνο (εργάζομαι σε φροντιστήριο Σεπτεμβρίο-Μαιο) κι έπειτα βγαίνω ταμειο Ιουνιο-Αυγουστο και δεν ξέρω αν αυτό παίζει ρόλο ...θυμάμαι πάντως ότι κάποια χρήματα μου κατέβαλλε και ο εργοδότης...Επιπλέον να σας πω ότι όταν κατέθεσα τα χαρτιά μου στο ΙΚΑ για την άδεια κύησης μου έδωσαν ένα χαρτι που έγραφε ακριβώς το ποσό του επιδόματος κύησης το οποίο μου καταβλήθηκε πολύ γρήγορα Και μέτα τη γέννα έστειλα τον άντρα μου να καταθέσει τα χαρτιά για το επιδόμα λοχειας κ πάλι η ίδια τακτική...τώρα για τον ΟΑΕΔ επειδή γέννησα Ιουνίου κ ήδη είχα βγει ταμείο ανεργίας δεν θυμάμαι αν πήρα κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε κορίτσια πολύ κατατοπιστικά όσα γράψατε για την άδεια τοκετού κλπ, Απρίλη βγαίνω σε άδεια οπότε από Μάρτη θα πάω στο ΙΚΑ της περιοχής μου να ρωτήσω για επιβεβαίωση να ετοιμάζομαι σιγά σιγα.

@Χριστινακι89 εχω την υποψία πως κι εγώ από δω και πέρα που ηρέμησε το στομάχι μου θα πάρω αρκετά κιλά! Τρώω περισσότερο και χτυπάω και τις σοκολατίτσες μου.

??ευτυχώς χθες δεν είχα περίεργα όνειρα χαχα!

Και αυτό το μωράκι μου πολύ ήσυχο, χθες δεν το ένιωσα όλη μερα. έτσι είναι στην αρχή που το καταλαβαίνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η AlKate είπε:

γεια σας και απο εμένα κορίτσια!!! Εγώ έχω ΠΗΤ 25/4 για αυτό και δεν γράφω στην ομάδα σας αφού η μικρή μου δεν ήθελε να γίνει το κορίτσι του Μάη σαν και τη μαμά της !!! Χαχα... Αλλά επειδή είναι πολύ ενδιαφερον το θέμα είπα να πω την άποψη μου... Επειδή ρώτησα και όχι μόνο έναν γιατρό, αλλά και ανθρωπο εμπιστοσύνης που έχει τελειώσει μαιευτική και την εξασκεί και του αρέσει πολύ.... Από τη στιγμή που το επιτρέπει ο γιατρός που μας παρακολουθεί όλα καλά... Σίγουρα θέλει μια προσαρμογή ως προς την ένταση, στάση, άνεση κτλ αλλά όλα καλά... Τώρα πόσο άνετα νιώθουμε εμείς αυτό είναι άλλη κουβέντα.... Σχετικά με την προφύλαξη. Με την ολοκλήρωση απελευθερώνεται ωκυτοκίνη, ορμόνη που στον ένατο μήνα βοηθάει στην έναρξη των συσπάσεων για τον τοκετό... Νωρίτερα όμως δεν μπορεί να κάνει το ίδιο γιατί το σύστημα η κάποιοι υποδοχείς δεν είναι ετοιμοθ να την υποδεχτούν ( συγνώμη αλλά δεν μπορώ να το πω πιο επιστημονικά, όπως μου το είχαν αναλύσει) αλλά αυτή είναι η ουσία .. για αυτό βουρ από τώρα γιατί  μας κάνει  καλό, και  από 37 εβδομάδα και μετά οποία βιάζεται ας του δώσει να καταλάβει!!! Χαχαχα

Έτσι!! Χαχαχα!! Κορίτσια αιφνιδιάστε τους άντρες σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelmammy είπε:

Έτσι!! Χαχαχα!! Κορίτσια αιφνιδιάστε τους άντρες σας!! 

Θα είναι ένα ενδιαφέρον σκ στα σπίτια των εγκύων του mammyland!!! Παρακαλούμε οι πεθερές να μείνουν σπίτια τους ... Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Χριστινακι89 είπε:

Γεια σας κοριτσια.Εγω έχω ΠΗΤ 6/5 και έχω αγοράκι όπως πολλές εδώ από ότι ειδα?.Σχετικα με τα κιλά πως τα πάτε;Εγώ έχω αγχωθεί,δεν χαίρομαι την εγκυμοσύνη γιατί αν λίγες μέρες δεν προσέξω βάζω κιλά πανεύκολα.Και δεν έχω και περιθώρια να βάλω πολλά.

Καλημέρα!! Με το καλο το μωράκι σου. Είμαστε πολύ κοντά, εγώ έχω ΠΗΤ 4/5. Κι έχω πάρει 10 (!!!!!) ολόκληρα κιλά. Τώρα προσέχω πιο πολύ από ότι πριν την εγκυμοσύνη γιατί πήρα πολλά χωρίς να τρώω πολύ. Ειδικά το πρώτο 4μηνο είχα τρελούς εμετούς κλπ και δεν έτρωγα τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια, χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε όλες μας και με το καλό εύχομαι όλες να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!! Σας διάβαζα που και που αλλά δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το κινητό, προτίμησα να χαρώ τον αντρουλη μου αφού κατάφερε να έρθει πριν τα Χριστούγεννα. Κάναμε κι εμείς την Β' επιπέδου που λέτε και όχι δεν αλλάξαμε φυλο ?? Απλά πάμε μια εβδομάδα αργότερα και η γιατρός καλύτερα είπε να πηγαίνουμε σύμφωνα με αυτό κι έχουμε ΠΗΤ 16/5. Ο γιατρός μου την έβλεπε απ' την αρχή μια εβδομάδα μικρότερη, προφανώς θα έχει να κάνει με τις μέρες της σύλληψης αλλά μου έδωσε ημερομηνία σύμφωνα με την τελευταία περίοδο. Τελοσπαντων να μην σας τα πολυλογώ η Β' επιπέδου δεν ολοκληρώθηκε και θα χρειαστεί να ξαναπάω την Τετάρτη πάλι. Δε μας έκανε τη χάρη να γυρίσει η μικρή τσαούσα μας!! Στην αρχή ήταν πλάτη και μετά γύρισε λίγο προφίλ και κουλουριαστηκε, περίπου 3 με 4 ώρες φάγαμε στην κλινική. Με έστειλε ενδιαμεσα να φάω γλυκό μπας και γυρίσει να κάνω και καμιά βόλτα αλλά τίποτα ?? Πωπω ρε κορίτσια πολύ με πατούσε πάντως η ευλογημένη, Παρασκευή πήγαμε κι ακόμα επιφανειακά πονάει λίγο σε μερικά σημεία από τα πατήματα!! Κατά τ άλλα εννοείται πως τη νιώθω τη γυριστρούλα μου, κόβει βόλτες όσο έχει χώρο ακόμα και την καταλαβαίνω κάθε μέρα και πιο έντονα, δυστυχώς δεν έκανε τη χάρη στο μπαμπά της να την καταλάβει λίγο ο καημένος πριν φύγει για δουλειά. Επίσης οι μέχρι τώρα εξετάσεις και μετρήσεις της μπέμπας μας είναι όλες καλές δόξα τω Θεώ και φτάσαμε τα 465 γραμμάρια!! Συγγνώμη για το σεντόνι κορίτσια μου, αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σας το πω, έλειπα και καιρό και τα λέω μαζεμένα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91  τι ωραια τα νεα σου!!! Μπραβοοο!!! Αντε την Τεταρτη να τα δειτε ολα! 

Κι εγω φοβαμαι οτι δε θα συνεργαζεται και οτι θα φαμε ωρες να με παταει απο δω κι απο κει. Για να δουμε... την Παρασκευη παω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι κορίτσια όλο μου λέει ο γιατρός συγγνώμη και συγγνώμη που με πιέζει αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου!!!είναι ελαφροχερης φαίνεται!!χαχαχαχα τη Δευτέρα 5 η ώρα πάω για τη β επιπέδου και μακάρι να γυρνάει γιατί τώρα τελευταία μας κάνει νούμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι @vayaki να σας κάνει τη χάρη κι εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι μου, όπως και σε όλες μας. 

Έμ τι να κάνουμε είναι ναζιάρικα τα μικρακια μας και μας δίνουν δείγματα από τώρα!! Γερά να είναι κι ας κάνουν ότι θέλουν ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 μπράβο! Πολύ ευχάριστα τα νέα σου. Μου φαίνεται τόσο χαριτωμένο που πολλά μωράκια δεν αλλάζουν θέση και κάνουν ό,τι αυτά θέλουν... Χαχαχα!! Μόνο που ταλαιπωρούνται λίγο οι μανούλες. Πάντως το δικό μου το μωράκι ήταν απόλυτα συνεργάσιμο. 

@stasa199 καλή τύχη με τη β επιπέδου. Όλα καλά θα πάνε!!!

@vayaki θύμησέ μας πότε έχεις β επιπέδου... λογικά δεν αργείς κι εσύ. :-)

Κορίτσια σε όλες με το καλό!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

 

@vayaki θύμησέ μας πότε έχεις β επιπέδου... λογικά δεν αργείς κι εσύ. :-)

Κορίτσια σε όλες με το καλό!!!! 

 

Τωρα την Παρασκευη, στις 18/1 !!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 κι εγώ είχα πονακια από τις πιέσεις του γιατρού, στην αυχενική θυμάμαι μου είχε κάνει κ μελανιά κ μετά δύο μερουλες μ ενοχλούσε.. 

Εμείς προχθές κάναμε β επιπέδου, όλα καλά ευτυχώς. Ήταν κ συνεργάσιμος ο μικρούλης. Έτσι κι αλλιώς είναι πολύ μεγάλη σε διάρκεια η εξέταση, αν δεν έχει κ καλή θέση το τρως το τρίωρο.. πριν από μένα είχε μια κοπέλα που δεν κατάφεραν να δουν τπτ κ της έκλεισε σε δύο μέρες ξανά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy είχε πολλή πλάκα είναι η αλήθεια. Μας λέει η γιατρός ένα ανθρωπάκι μισό κιλό μας κάνει ότι θέλει από τώρα!! Χαχαχαχα προσπάθησε να γίνει συνεργάσιμη είναι η αλήθεια, από κει που ήταν πλάτη, γύρισε λίγο να δούμε και το προφίλ αλλά μέχρι εκεί. Ας ελπίσουμε την Τετάρτη να μας κάνει την χάρη και να μην χρειαστεί να ξαναπάμε ?? 

@Mariamagdalini Α εντάξει δεν ήμουν η μόνη ευτυχώς!! Την γλύτωσα τη μελανιά, αλλά δεν μπορούσα να πω και κάτι. Γιατρός είναι ξέρει τι κάνει. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε? Έχω πολύ καιρό να μπω! Τρέχω όλη μέρα κ δεν προλαβαίνω! Εγώ είμαι καλά κ αυτή τη βδομάδα θα κάνουμε την β επιπέδου. Θα μπω να σας γράψω νέα!☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!λοιπόν θα σας πω κάτι που μου είπε η μητέρα μου και το δοκίμασα από χθες και βλέπω ότι δουλεύει!(αν και ο άντρας μου δεν έχει κάτσει να το δει και δεν το πιστεύει ότι καταλαβαίνω το μωρο  και ας το τραβηξα και βίντεο!!)    

Βάζουμε πάνω στη  κοιλίτσα μας το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης χαμηλά κάτω από τον αφαλό και πέρα από τις κινήσεις που κάνει λόγω καρδιάς και αναπνοής όταν κουνιέται το μωράκι κάνει πιο έντονο κούνημα!!!????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!λοιπόν θα σας πω κάτι που μου είπε η μητέρα μου και το δοκίμασα από χθες και βλέπω ότι δουλεύει!(αν και ο άντρας μου δεν έχει κάτσει να το δει και δεν το πιστεύει ότι καταλαβαίνω το μωρο  και ας το τραβηξα και βίντεο!!)    

Βάζουμε πάνω στη  κοιλίτσα μας το τηλεκοντρόλ της τηλεόρασης χαμηλά κάτω από τον αφαλό και πέρα από τις κινήσεις που κάνει λόγω καρδιάς και αναπνοής όταν κουνιέται το μωράκι κάνει πιο έντονο κούνημα!!!????????????

Σοβαρα; θα με κανεις να το δοκιμασω χαχα... μας βλεπω ολες με τα τηλεκοντρολ στις κοιλιες... χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Σοβαρα; θα με κανεις να το δοκιμασω χαχα... μας βλεπω ολες με τα τηλεκοντρολ στις κοιλιες... χαχα

Δοκίμασε το και πες μου!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Δοκίμασε το και πες μου!!!???

Εεεε δεν το πιστευω!!!! Το δοκιμασαμε τωρα με τον αντρα μου και εγινε κατευθειαν. Προσπαθουσα να αναπνεω αργα αργα για να μην κανω κινησεις εγω και τουκ αυτο χτυπουσε απο μεσα και ταρακουνιοταν ολο το τηλεκοντρολ. Επαθε σοκ ο αντρας μου. Ανατριχιασε και μου λεει οτι ειναι σπουκυ χαχαχα ... ηταν η πρωτη του ας πουμε επαφη με το μωρο. Το τραβηξε και σε βιντεο. Αχ μπραβο ωραιο κολπο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Εεεε δεν το πιστευω!!!! Το δοκιμασαμε τωρα με τον αντρα μου και εγινε κατευθειαν. Προσπαθουσα να αναπνεω αργα αργα για να μην κανω κινησεις εγω και τουκ αυτο χτυπουσε απο μεσα και ταρακουνιοταν ολο το τηλεκοντρολ. Επαθε σοκ ο αντρας μου. Ανατριχιασε και μου λεει οτι ειναι σπουκυ χαχαχα ... ηταν η πρωτη του ας πουμε επαφη με το μωρο. Το τραβηξε και σε βιντεο. Αχ μπραβο ωραιο κολπο! 

Χαχαχαχαχα ειναι τρομερό!!!εγώ από χθες όλο αυτό κάνω και το χαζεύω!!!!!τα μικρουλακια μας μωρεεεε??????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Εγώ να σας πω τι εκανα. Έβαζα ένα μπουκαλάκι πλαστικό τ νερού με 2 δάχτυλά νερό μέσα κ χόρευε. Ειδικά όσο μεγαλώνει τ μωρο τόσο πιο πολυ χορεύει τ μπουκάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...