Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

του λεω οτι θα το νιωσει την 21η εβδομαδα (επειδη μου το λεει και η εφαρμογη του κινητου αυτο) 

και μου λεει: ναι καλα!

xaxaxa τα εχουν παρει στο κρανίο! άντε θα του το πω κι εγώ να έχει κάτι να περιμένει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εγω του λεω κανε λιγακι υπομονη τωρα την αλλη εβδομαδα θα το καταλαβεις και εσυ του λεω μην νομιζεις και οτι και εγω ολη την ωρα τον νιωθω αυτος νομιζε οτι εγω ολη μερα τον νιωθω και του λεω βρε και μενα περνανε ωρες και καμια φορα και στην δευτερη μερα τον νιωθω και στιγμιαια οχι συνεχομενα !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

και εγω του λεω κανε λιγακι υπομονη τωρα την αλλη εβδομαδα θα το καταλαβεις και εσυ του λεω μην νομιζεις και οτι και εγω ολη την ωρα τον νιωθω αυτος νομιζε οτι εγω ολη μερα τον νιωθω και του λεω βρε και μενα περνανε ωρες και καμια φορα και στην δευτερη μερα τον νιωθω και στιγμιαια οχι συνεχομενα !!!!!!!!

Ελα ντε! κι εγώ τα ίδια μακάρι να το ένιωθα πιο συχνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Τώρα είδα το μνμ σου. Αλήθεια;; Να ξέρεις ότι κι εγώ είχα πισογυρισματα στην εβδομάδα κύησης που είσαι. Εδώ και 12 μέρες περίπου σταμάτησαν οι εμετοί μου. Έχω τάση ώρες ώρες αλλά δεν κάνω και δεν είμαι τόσο χάλια. Έλα, θα δεις ότι και σε σένα θα περάσουν. :-)

+4 κιλά είσαι σούπερ!! 

Είχα λίγες μέρες χαράς λέω τελείωσε αλλά πάλι ...τώρα βέβαια έχω 2 μέρες να κάνω αλλά πολύ ενόχληση...αχχχχ άντε να περάσει!!αν δεν είχα αυτά θα είχε πάρει πολλά κιλά σίγουρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Ελα ντε! κι εγώ τα ίδια μακάρι να το ένιωθα πιο συχνά!

και εγω το ιδιο λεω ασε αφου χαιδευω την κοιλια μου μπας και κουνηθει!!!! κοιτα πιστευω  και απο οσα διαβασει και μου πει οτι απο εδω και περα θα γινεται πιο εντονο συνεχεια οσπου καποια στιγμη συνεχως θα το νιωθουμε !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

και εγω το ιδιο λεω ασε αφου χαιδευω την κοιλια μου μπας και κουνηθει!!!! κοιτα πιστευω  και απο οσα διαβασει και μου πει οτι απο εδω και περα θα γινεται πιο εντονο συνεχεια οσπου καποια στιγμη συνεχως θα το νιωθουμε !!! 

Μακάρι, είναι πάρα πολύ ωραίο συναίσθημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

του λεω οτι θα το νιωσει την 21η εβδομαδα (επειδη μου το λεει και η εφαρμογη του κινητου αυτο) 

και μου λεει: ναι καλα!

Χαχαχαχαχα έχουν πλάκα μωρέ και εμένα ακόμα περιμένει!!εγώ το νιώθω αρκετές φορές μέσα στη μέρα και το βράδυ που ξαπλωνουμε περιμένει μήπως καταλάβει κάτι αλλά τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 3/05/19 ?

@Angelmammy  4/05/19 ?

@Nikolina1989  5/05/19 ?

@Χριστινακι89 6/05/19 ?

@Diwni 8/05/19 ?

@irened91  9/05/19 ?

@Valfrag 14/05/19?

@Katya81 14/05/19?

@Berry  15/05/19 ?

@Mariamagdalini 19/05/19 ?

@RnMl  20/05/19 ?

@Madim 22/05/19 ?

@stasa199 26/05/19 ?

@dimitra2222  27/05/19 ?

@vayaki 28/05/19 ?

@katrinaki 28/05/19 ?

@anni7 31/05/19 ?

@Vivi35 31/05/19 ?

@marakineos  03/06/19 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλα εκανες και βλεπω ειμαστε πολλες κοντα εγω εχω 31 μαιου πητ και β επιπεδου 30 του μηνα !!!!!!!!!

αρχικα ηταν να κανω β επιπεδου στις 25 του μηνος αλλα επεφτε πανω στην εξεταστικη του μεταπτυχιακου μου (πφφφ εχω κι αυτο) κι ετσι μου το μετεφεραν στις 18 του μηνος. Καλυτερα χεχε... θα δω το μωρακι πιο νωρις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vayaki είπε:

αρχικα ηταν να κανω β επιπεδου στις 25 του μηνος αλλα επεφτε πανω στην εξεταστικη του μεταπτυχιακου μου (πφφφ εχω κι αυτο) κι ετσι μου το μετεφεραν στις 18 του μηνος. Καλυτερα χεχε... θα δω το μωρακι πιο νωρις!

καλυτερα ρε συ θα το δεις πιο νωρις!!!!!!!! εγω μετραω τις μερες σαν τους φανταρους χαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα @vayaki όντως καλύτερα!! @anni7 εγω έχω 3/6 είμαστε πολύ κοντά! οπότε κι εμένα κάπου εκεί θα μου κλείσει για β επιπέδου, θα μου πει την Τρίτη που έχω ραντεβού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marakineos είπε:

χαχα @vayaki όντως καλύτερα!! @anni7 εγω έχω 3/6 είμαστε πολύ κοντά! οπότε κι εμένα κάπου εκεί θα μου κλείσει για β επιπέδου, θα μου πει την Τρίτη που έχω ραντεβού!

εμεις ειμαστε μια αναπνοη !!!!!!!! θα μπαινουμε να γραφουμε εντυπωσεις γεννας και δε προλαβαινουμε να διαβαζουμε η μια την αλλη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

εμεις ειμαστε μια αναπνοη !!!!!!!! θα μπαινουμε να γραφουμε εντυπωσεις γεννας και δε προλαβαινουμε να διαβαζουμε η μια την αλλη!!!!!!

ισχύει! πόσο ωραία θα είναι που μία μία θα παίρνουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

ισχύει! πόσο ωραία θα είναι που μία μία θα παίρνουμε αγκαλιά τα μωράκια μας!

τελειο τελειο!!!!!! και βλεπω απο τον πινακα τα αγορια κανουν θραυση πολλα αγορακια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

τελειο τελειο!!!!!! και βλεπω απο τον πινακα τα αγορια κανουν θραυση πολλα αγορακια!!!!!!!!!

πολύ αγόρι βρε παιδί μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή έχω κάνει πολλά σεμινάρια μέσα από τη nutricia, δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιο link να δείτε αυτά τα βίντεο ξανά. Το καλό ομως είναι ότι κάνουν κάθε μήνα οπότε θα μπορείτε να τα παρακολουθήσετε σίγουρα όταν σταματήσετε απο τη δουλειά σας μέχρι να γεννήσετε. Κλείστε σύντομα όμως θεση (1μηνα πριν). Απλά αυτά τα σεμινάρια είναι μιας ώρας άντε μιάμισης. Ενώ τα οργανωμένα στα νοσοκομεία είναι πολλές φορές από ένα 2ωρο τουλάχιστον. Κάντε ένα τηλ στα νοσοκομεία της πόλης σας όσες είστε σε επαρχία. 

Σιγά σιγά θα νιώθουμε όλο και πιο έντονα το μωράκι μας. Εγώ πλέον τη νιώθω να με κλωτσάει, να γυρίζει, να κουνιέται πολύ συχνά. Υπάρχουν και μέρες που είναι πιο ήσυχη αλλά και πάλι θα τη νιώσω μέσα στη μέρα. Ο άντρας μου .... Ακόμα τίποτα. Χαχαχαχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου επανήλθα. Σήμερα νιώθω πως θα εκραγω πολύ πρήξιμο, είμαι τούμπανο. Το νιώθει καμία? Σαν να έχει τεντώσει πολύ η κοιλιά μου. Λέτε να είναι το έντερο? Πόνο δεν έχω απλώς μια κοιλιά πολύ πρησμένη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου επανήλθα. Σήμερα νιώθω πως θα εκραγω πολύ πρήξιμο, είμαι τούμπανο. Το νιώθει καμία? Σαν να έχει τεντώσει πολύ η κοιλιά μου. Λέτε να είναι το έντερο? Πόνο δεν έχω απλώς μια κοιλιά πολύ πρησμένη ! 

Εγώ έχω πρήξιμο εδώ και εβδομάδες. Είμαι τούμπανο. Νιώθω ότι θα σκάσω. Κοιλιά και στομάχι. Ο γιατρός μου είπε πως είναι το μωρό. Μεγαλώνει πολύ και με πιέζει!! Λογικά και εσύ γι'αυτό νιώθεις έτσι. Μπορεί να συνεισφέρει βέβαια και το έντερο που περνάει τοοοοσα στην εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Εγώ έχω πρήξιμο εδώ και εβδομάδες. Είμαι τούμπανο. Νιώθω ότι θα σκάσω. Κοιλιά και στομάχι. Ο γιατρός μου είπε πως είναι το μωρό. Μεγαλώνει πολύ και με πιέζει!! Λογικά και εσύ γι'αυτό νιώθεις έτσι. Μπορεί να συνεισφέρει βέβαια και το έντερο που περνάει τοοοοσα στην εγκυμοσύνη. 

Αχ ευχαριστώ πολύ . Το μυαλό μου τρέχει, σκέφτηκα συσπάσεις κλπ. Η κοιλιά μου είναι σκληρουτσικη αλλά είναι γενικά κάθε μέρα έτσι νομίζω από το απόγευμα και μετά. Πω πω τόσα πολλά άγχη και σκέψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου επανήλθα. Σήμερα νιώθω πως θα εκραγω πολύ πρήξιμο, είμαι τούμπανο. Το νιώθει καμία? Σαν να έχει τεντώσει πολύ η κοιλιά μου. Λέτε να είναι το έντερο? Πόνο δεν έχω απλώς μια κοιλιά πολύ πρησμένη ! 

Αρχικα εγω μετα το φαγητο ξεκιναω και νιωθω ψιλοπονο απο το τεντωμα στο στομαχι...και μετα ειναι σαν ξαφνικα να εχει διπλασιαστει η κοιλια μου...το συνηθισα τωρα πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Αρχικα εγω μετα το φαγητο ξεκιναω και νιωθω ψιλοπονο απο το τεντωμα στο στομαχι...και μετα ειναι σαν ξαφνικα να εχει διπλασιαστει η κοιλια μου...το συνηθισα τωρα πια

Θα το συνηθίσω κ αυτό. Αρκεί να είναι όλα καλά. Ανυπομονώ να έρθει η Τρίτη να πάω στο γιατρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...