Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Άστα να πάνε με τα κιλά μας. Κι εγώ τόσα επιπλέον είμαι. Σε ανακούφισε το γιαούρτι;; Αλήθεια; Θα το δοκιμάσω γιατί δυστυχώς μέχρι και τότε που είχα εμετούς μου δημιουργούσε ξινιλες. Έχω καιρό να φάω. Για να δούμε....

Εγώ κορίτσια 23η και είμαι +5 άλλα πεινάω συνέχεια..προβλέπω να τα παίρνω μαζεμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Άστα να πάνε με τα κιλά μας. Κι εγώ τόσα επιπλέον είμαι. Σε ανακούφισε το γιαούρτι;; Αλήθεια; Θα το δοκιμάσω γιατί δυστυχώς μέχρι και τότε που είχα εμετούς μου δημιουργούσε ξινιλες. Έχω καιρό να φάω. Για να δούμε....

ναι εμενα με βοηθαει αρκετά...δοκίμασε και βλέπεις! ειναι και ενας επιπλέον τρόπος να μη βάλουμε πολλά κιλά ακόμα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εγώ κορίτσια 23η και είμαι +5 άλλα πεινάω συνέχεια..προβλέπω να τα παίρνω μαζεμένα...

προς το παρόν είσαι πολύ καλα αν συνεχίσεις ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Αν έχεις δική σου δουλειά να λες πάλι καλά! Δυστυχώς πολλές μανούλες πρέπει να επιστρέψουν στη δουλειά και είναι πραγματικά βάσανο πιστεύω. Βέβαια αυτό προϋποθέτει ότι έχουν και κάποιον να προσέχει το μωρό τους. Εμεις δεν έχουμε κανένα όποτε θα ψάξω για δουλειά σίγουρα μετά από 1μιση με 2 χρόνια αφού γεννηθεί το μωράκι μας. Τώρα το πώς θα τα βγάλουμε πέρα.... Έχει ο Θεός!!! 

ναι ρε συ ειναι πολυ δυσκολα αστο εδω στην ελλαδα δουλεια και μητροτητα ειναι δυσκολο θεμα οπως ολα πλεον !!!!! καλα και εγω που εχω δικαι μου μην νομιζεις ειναι δυσκολο γιατι την δικια μου την δουλεια την περνουν αλλοι που εχουνε και τις δικες τους δουλειες κτλ ξερεις πως παει!!! θα δουμε τωρα πως θα γινει ισως μολις μεγαλωσει λιγακι ερχομαι καποιες ωρες κτλ ξερεις εχω την μαμα μου για βοηθεια παλι καλα!!! καλα θα κανεις εε κανεις δε χανετε θα δεις θα πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Εγώ κορίτσια 23η και είμαι +5 άλλα πεινάω συνέχεια..προβλέπω να τα παίρνω μαζεμένα...

Α είσαι εξαιρετικά!! Μπράβο!! Συνέχισε έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ειναι βασικο να εχεις καποιον να σου κρατησει το μωρο, ευτυχως εχω τη μαμα μου , βεβαια εχουμε τον αγαπημενο μου μπαμπα με προβλήματα υγείας και κίνησης , αν είναι όπως είναι τώρα μπορει να μου κρατα η μαμα το μωράκι αν χειροτερέψει θα είναι πολύ δύσκολο οπότε αναγκαστικά θα σταματήσω τη δουλειά κάτι που θα με στενοχωρήσει πολύ καθώς και τα χρήματα έχουμε ανάγκη αλλά και έχω συνηθίσει.

Το γιαούρτι κι εμένα με πείραζε όταν είχα αναγούλες και εμετούς, 'ισως το δοκιμάσω πάλι σε λίγο καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Valfrag είπε:

Από αυπνίες πως πάτε? Εγώ πολύ δύσκολα....Δε κοιμάμαι καθόλου καλά τα βράδυα.. ?

Τις τελευταίες 2 νύχτες έχω κοιμηθεί καλά! Αλλά για καμια βδομάδα δεν μπορούσα να κοιμηθώ! Συχνοουρία και ξυπνούσα συνέχεια κ άλλαζα πλευρό κλπ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valfrag είπε:

Από αυπνίες πως πάτε? Εγώ πολύ δύσκολα....Δε κοιμάμαι καθόλου καλά τα βράδυα.. ?

@Valfrag μια από τα ίδια. Αλλά εγώ έχω και αυτόν τον απίστευτο πόνο στο μηρό-ισχιο που δε με αφήνει σε ησυχία μόλις ξαπλώσω. Και ξυπνάω 1-3 φορές για τουαλέτα το βράδυ και μετά δυσκολεύομαι τρελά να κοιμηθώ. Λένε ότι αυτό δε λύνεται. Οι περισσότερες εγκυούλες υποφέρουν από αϋπνίες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

@Valfrag μια από τα ίδια. Αλλά εγώ έχω και αυτόν τον απίστευτο πόνο στο μηρό-ισχιο που δε με αφήνει σε ησυχία μόλις ξαπλώσω. Και ξυπνάω 1-3 φορές για τουαλέτα το βράδυ και μετά δυσκολεύομαι τρελά να κοιμηθώ. Λένε ότι αυτό δε λύνεται. Οι περισσότερες εγκυούλες υποφέρουν από αϋπνίες....

Δεν υπάρχει..έχω πάρει και ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης..έχω κι άλλο ένα μαξιλάρι στα πόδια μου...μπας και...ξυπνάω γύρω στις 2.30 και μέχρι τις 5 δε μπορώ να κοιμηθώ.. και 6.30 σηκώνομαι για δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valfrag είπε:

Δεν υπάρχει..έχω πάρει και ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης..έχω κι άλλο ένα μαξιλάρι στα πόδια μου...μπας και...ξυπνάω γύρω στις 2.30 και μέχρι τις 5 δε μπορώ να κοιμηθώ.. και 6.30 σηκώνομαι για δουλειά...

Δράμα!! Κι εγώ 06:30 σηκώνομαι αλλά όχι για δουλειά. Φεύγει ο άντρας μου για δουλειά και μετά φυσικά δεν μπορώ να κοιμηθώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω κοιμομουν γυρω στις 4:00 με 5:00 τις προηγουμενες μερες. Απ τη στιγμη που πηρα το μαξιλαρι, βρισκω βολικη θεση και κοιμαμαι πιο ευκολα. Και ολοι λενε: "κοιμησου τωρα που μπορεις". Ακομη και μαμαδες το λενε. Δε σου λεει κανεις οτι παιζει και να μην μπορεις να κοιμηθεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η vayaki είπε:

Κι εγω κοιμομουν γυρω στις 4:00 με 5:00 τις προηγουμενες μερες. Απ τη στιγμη που πηρα το μαξιλαρι, βρισκω βολικη θεση και κοιμαμαι πιο ευκολα. Και ολοι λενε: "κοιμησου τωρα που μπορεις". Ακομη και μαμαδες το λενε. Δε σου λεει κανεις οτι παιζει και να μην μπορεις να κοιμηθεις!

Έλα ντε! αυτη τη φράση κι εγω την ακούω συνέχεια! εγω πάντα κοιμομουν και το μεσημερι μετα τη δουλεια αλλα από τοτε που έμεινα έγκυος δεν μπορω, άντε να με πάρει για λίγο ο ύπνος στον καναπέ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια Εγώ μια χαρα κοιμάμαι. Έχω ρη μικεη Κ πέφτω πτώμα. Βέβαια κοιμάμαι ψιλό αργά 1.30 2 άλλα δ κοιμάμαι μέσα στη μέρα.

Πόνο στα ισχυα έχω κ γω. Ωρες ώρες πάω σαν πάπια.

@marakineos πίστεψε με καμία σχεση αυτή η αϋπνία με την μετά. 

Από κιλά π είπατε έχω πάρει 5 ακριβώς 23 εβδομάδων σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ από αϋπνίες δε έχω ακόμα βέβαια συκωνομαι Εννοοιτε για τουαλετα συγουρα μια φορά Το βράδυ και μέτα όντως λιγάκι μπορεί να αργήσει να με ξανά πάρει !!! Εγώ βέβαια όλη μέρα μετά δε κοιμάμαι εννοώ μεσημέρι κτλ. Εγώ έχω λιγάκι πόνο στα γόνατα αλλά όχι συνέχεια !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια Εγώ μια χαρα κοιμάμαι. Έχω ρη μικεη Κ πέφτω πτώμα. Βέβαια κοιμάμαι ψιλό αργά 1.30 2 άλλα δ κοιμάμαι μέσα στη μέρα.

Πόνο στα ισχυα έχω κ γω. Ωρες ώρες πάω σαν πάπια.

@marakineos πίστεψε με καμία σχεση αυτή η αϋπνία με την μετά. 

Από κιλά π είπατε έχω πάρει 5 ακριβώς 23 εβδομάδων σήμερα.

Φαντάζομαι!! Πολύ καλά είναι τα κιλά σου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον ύπνο συμφωνώ με την @Diwni . Με ένα μωρό στο σπίτι πέφτω και γω ξερή! Άσχετα αν ξυπνάμε ακόμα συχνά τα βράδια.. με το δεύτερο παιδί μάλλον θα κοιμάμαι και όρθια.. χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 ξυπνάει πολλές φορές η μικρη σου; εμένα πριν ένα μηνα ξυπνούσε από 3 έως άπειρες. Ένα βράδυ π ξυπνούσε 3 4 φορες τ θεωρούσα ένα καλό βράδυ. Έλεγα θα ρθει κ τ αλλο κ δ θα κοιμάμαι ποτε. Κ ξαφνικά έχει ένα μήνα π έστρωσε παρά πολυ. Έχουμε πάθει σοκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

@Vivi35 ξυπνάει πολλές φορές η μικρη σου; εμένα πριν ένα μηνα ξυπνούσε από 3 έως άπειρες. Ένα βράδυ π ξυπνούσε 3 4 φορες τ θεωρούσα ένα καλό βράδυ. Έλεγα θα ρθει κ τ αλλο κ δ θα κοιμάμαι ποτε. Κ ξαφνικά έχει ένα μήνα π έστρωσε παρά πολυ. Έχουμε πάθει σοκ. 

Ξυπνάει από 3 και πάνω! Όπως λες και εσύ! Θηλάζει ακόμα! Ίσως να φταίει και αυτό!

μακάρι να στρώσει και μένα γιατί είμαι να καταρρεύσω! 

Θύμισε μου την ηλικία της μικρής σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi35 τώρα είναι 17 μηνων. Κοίτα κ μεις π κόψαμε τ θηλασμο 8 μηνων αλλαγή δ είδα. Ξυπνουσε για αγκαλιά, για γάλα για όλα. Σκέφτεσαι να αποθηλασεις; Η όσο αντεξεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Vivi35 τώρα είναι 17 μηνων. Κοίτα κ μεις π κόψαμε τ θηλασμο 8 μηνων αλλαγή δ είδα. Ξυπνουσε για αγκαλιά, για γάλα για όλα. Σκέφτεσαι να αποθηλασεις; Η όσο αντεξεις;

Εμένα 14 μηνών! Εχω προσπαθήσει αλλά δεν της αρέσει κανένα γάλα! Οπότε το παλεύω ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αϋπνίες διαβάζω... Κι εγώ στο κλάμπ! Συχνοουρια φουλ! Λιγούρες πολλές! Αλλά αν πάω να ξωκοιλω με πιάνουν τρελές καούρες, οπότε συμμορφωνομαι! Αφού λέω στον σύζυγο ότι αυτό το μωρό με θέλει φιτ δεν εξηγείται αλλιώς!!! Το μαξιλάρι εγκυμοσύνης το σκέφτομαι κι εγώ, δεν μπορώ να βολευτω καθόλου το βράδυ. Επίσης δύσπνοια σήμερα, όλο ουφ κι ουφ είμαι, σαν να πιέζονται τα πνευμόνια μου. Κορίτσια που έχετε κι άλλα παιδάκια τα βλέπετε όλα τα περί εγκυμοσύνης πιο χαλαρά; Πιστεύω η δεύτερη εγκυμοσύνη είναι άλλη φάση, από άποψη ψυχολογίας κι αντιμετώπισης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια πάνω που είχα καλομαθει ξανα εμετοί.....ευτυχώς όχι όσο χάλια ήμουν πριν αλλά πολύ καουρα και το στομάχι μου πολύ ευαίσθητο!!

Από κιλά τώρα ζυγιστηκα μετά το πρωινό (τοστ με χυμό πορτοκάλι)και ήμουν στα 4....Είμαι 20 και 4 

Πολύ συχνόουρια και εγώ σίγουρα πριν  κοιμηθώ και άλλες 2 φορές μες τη νύχτα και το πρωί νωρίς νωρίς (6 με 7)ξανα και μετά δεν κοιμάμαι εύκολα...και κοιμάμαι και εγώ αργά κατά τις 2...

Ευτυχώς στο θέμα της δουλειάς θα πάρω το 6μηνο του ΟΑΕΔ και θα κάτσω με το μωρό όταν έρθει με το καλό.. είναι δύσκολο να το αφήνεις και να γυρνάς και πόσο μάλλον οι κοπέλες που γυρνάνε νωρίς ούτε οι ιδιες δεν είναι έτοιμες πολλές φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariamagdalini η δεύτερη εγκυμοσυνη περνάει πολύ πιο γρήγορα. Τα άγχη είναι τα ίδια αν όχι κ περισσότερα. Δ μπορείς να προσέχεις όσο πρόσεχες την πρώτη φορά κ αυτι από μόνο του είναι πιο αγχωτικό. Πχ αρην πρώτη εγκυμοσύνη κουράστηκες; θα αράξεις. Στη δεύτερη δ έχεις αυτή την πολυτέλεια εκτός αν έχεις βοήθεια όλη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Ναι ξεκινάμε μόνοι μας κ ελπίζουμε 🤞♥️ το έχω πάρει ψύχραιμα γιατί έχω συνηθίσει τα αρνητικά τέστ 😂 αστειεύομαι!! Κάποια στιγμή θα ξαναγίνει όπως είχε γίνει δεν μπορεί!! Απλά μπορεί να αργήσει λίγο... Ευχαριστώ πολύ νανουκο μου! Για τρίτη εξωσωματική δεν με βλέπω ακόμα λόγω οικονομικών αλλά μέχρι να κάνουμε ξανά θα προσπαθήσουμε φυσιολογικά κ μπορεί να μας πετύχει ❤️♥️ Η αλήθεια μου πήρε πολύ καιρό για να είμαι ήρεμη κ να τα βλέπω θετικά.. αλλά πλέον πιστεύω ότι θα γίνει κάποια στιγμή εφόσον μας λένε ότι δεν έχουμε θέμα οπότε αυτό με βοηθάει να σκέφτομαι αισιόδοξα!! Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️
    • Καλημέρα, Είμαι και εγώ στο στάδιο της αναμονής, εχωκ εγω καποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά αλλα θεωρώ οτι ειναι όλα αποτα φάρμακα..έχοντας ηδη μια επιτυχημένη εμβρυομεταφορά όπου τώρα εχω τη σχεδόν δύο ετών κορη μου εχω να πω οτι δεν υπάρχουν συμπτώματα επιτυχίας η αποτυχίας..όπως και στην πρώτη εμβρυομεταφορα δεν ειχα κανένα.. Καλη επιτυχία να έχουμε όλες κορίτσια!! 
    • Καλημέρα illy1984 σε καταλαβαίνω απόλυτα αυτές οι ημέρες δεν περνούν καθόλου και ψάχνεις κάθε αλλαγή ή κάθε σημάδι στο σώμα σου που μπορεί να σε οδηγεί σε κάθε θετικό . Σίγουρα επηρεαζόμαστε από τα φάρμακα και κυρίως από την προγεστερόνη . Εγώ σου εύχομαι να είναι σημάδι από το μωράκι σου και σύντομα να έχουμε τα καλά νέα σου .  
    • Antonia2 πόσο χαίρομαι για εσένα έχεις κάθε δίκιο να νιώθεις πως πετάς  και να είσαι συγκινημένη .Τα αποτελέσματα σου είναι πάρα πολύ καλά και εύχομαι από την καρδιά μου σύντομα ν΄α έχεις και μια θετικότατη χοριακή .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...