Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

Βγάζει κατά καιρούς κάτι κόκκινα μπαλωματάκια, κυρίως στα χέρια, στο λαιμό και στα μάγουλα. Μας είδε και η παιδίατρος βέβαια! Τις είχα τις la roche possay, και τις κρεμες και το αφρόλουτρο. Μη σου πω τον έκαναν χειρότερα! Η atoprel του έχει κάτσει καλά, αλλά αυτό το έκζεμα είναι πιο επίμονο. 

Φρουτα και λαχανικά του δίνω πατημένα, αλλά πάλι σαν πουρές είναι. Το αυγό γενικώς σκέτο δε το θέλει και του το κάνω με τυράκι και λιγη ντομάτα. 

Καλα τούμπες κι εμείς έχουμε φάει, αλλά τον προλαβαίνω προς το παρόν! Αυτό που με δυσκολεύει είναι που δεν κάθεται πουθενά! Ακόμα και για να αλλάξουμε πάνα ή να τον σαπουνίσω, δίνουμε μάχη! 

@stasa199αυτο βρε κορίτσια με την αλλαγή Πάνας τι ταλαιπωρία !! Δεν προλαβαίνω να του τη βάλω γυρνάει σηκώνεται πιάνεται από παντού .....πόλεμος γίνεται !!

Το φαγητό που το πατάτε το μασάει καθόλου η το καταπίνει κατευθείαν ?εγώ ότι κομματάκια προσπάθησα να του δωσω τα τρώει μεν τα μασάει ΔΕΝ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

@stasa199αυτο βρε κορίτσια με την αλλαγή Πάνας τι ταλαιπωρία !! Δεν προλαβαίνω να του τη βάλω γυρνάει σηκώνεται πιάνεται από παντού .....πόλεμος γίνεται !!

Το φαγητό που το πατάτε το μασάει καθόλου η το καταπίνει κατευθείαν ?εγώ ότι κομματάκια προσπάθησα να του δωσω τα τρώει μεν τα μασάει ΔΕΝ!!

Καλά σκεφτομουν να της πάρω πάνες βρακάκι γιατι γινόταν χαμός αλλά πλέον της δίνω κάτι να ασχολείται μπας και καταφέρω να αλλάξω πάνα!Το φαγητό κάνει πως το μασάει αλλά δε νομίζω να καταφέρνει κάτι!Έχω βρει κομματάκια στην πάνα της ...το θετικό είναι ότι δεν αναγουλιαζει!Πριν λίγες μέρες λίγο να είχε κομματάκια κάτι έκανε gagging και δεν έτρωγε!

Σήμερα της έδωσα από το φαγητό μου με το χέρι και έτρωγε!Θα της δοκιμάσω blw να δω μήπως φάει καλύτερα!το παιδί μου βιάζεται να μεγαλώσει μου φαίνεται!!!Επίσης από το τρίξιμο νομίζω τα δόντια της κάπως είναι σαν να έχει τριφτει το πάνω που βγαίνει...🤔🤔🤔και σήμερα μου έβγαλε δύο σημαδακια και στα δύο μπρατσακια κόκκινα μικρά που δεν είναι λεία....Θα δω πως θα πάνε ελπίζω να μην είναι κάτι και να φύγουν...κούνιες πάτε κορίτσια;την πήγα δύο φορές και έχει τρελαθεί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katya81 εμένα δε τα μασάει τα πατημένα, γι’αυτο λέω ότι δεν κάνει διαφορά με τα αλεσμένα. 

@stasa199 εγώ τον πάω σχεδόν κάθε μέρα στην παιδική χαρά, αλλά δεν έχω δοκιμάσει να τον βάλω στην κούνια! Φοβάμαι λίγο τα μικρόβια, γίνεται και χαμός από παιδάκια και δεν πάμε μέσα, καθόμαστε απλά απ’εξω και τα χαζεύουμε! 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

@Katya81 εμένα δε τα μασάει τα πατημένα, γι’αυτο λέω ότι δεν κάνει διαφορά με τα αλεσμένα. 

@stasa199 εγώ τον πάω σχεδόν κάθε μέρα στην παιδική χαρά, αλλά δεν έχω δοκιμάσει να τον βάλω στην κούνια! Φοβάμαι λίγο τα μικρόβια, γίνεται και χαμός από παιδάκια και δεν πάμε μέσα, καθόμαστε απλά απ’εξω και τα χαζεύουμε! 😝

Κοίτα και εμένα δεν τα μασάει τελείως αλλά κάνει την κίνηση οπότε νιώθω πιο σίγουρη ,δε τα καταπίνει κατευθείαν. Και εγώ τα φοβόμουν τα μικρόβια αλλά της καθαρίζω τα χεράκια μετα.της πήρα και χαντάκια για να μην πιάνει τα πάντα!βέβαια δεν ξέρω αν είναι καλά γιατί νομίζω δε μπορεί να πιάσει τίποτα και κάθεται σαν το καημένο... Είχα πάρει μαντηλάκια ντετολ να καθαρίζω την κούνια αλλά λέω θα με πουν τρελή και δεν το έχω κάνει ακόμα!και με το κρύο νομιζω δεν έχει τόσα μικρόβια...δοκίμασε τον και θα δεις πόσο θα του αρέσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 κι εγώ αυτό σκέφτομαι, ότι θα αρχίσω να αποστειρώνω και θα με περάσουν για παλαβή 😂 φοβάμαι και τις ιώσεις μωρε, γίνεται χαμός από παιδάκια και τα μισά είναι με βήχα και μύξες... αλλά του πήραμε κούνια τα Χριστούγεννα και τον κάνω στο σπίτι προς το παρόν! 

Σημερα πήγαμε στα ξαδελφάκια του και είχα πάρει μαζί το φαγητό να το αλέσω εκεί. Αλλά το μουλτι που είχαν άφησε το κρέας κομματάκια. Του το έδωσα και προς μεγάλη μου έκπληξη έκανε την κίνηση ότι μασάει και ούτε έβηχε ούτε τίποτα! Αλλά δεν εφαγε ούτε το 1/3 απ’οσο τρώει συνήθως. Τι να πω, κάθε αρχή και δύσκολη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa Αφού έχετε κούνια μια χαρά είστε!Μπράβο του μωρέ είδες;μέρα με τη μέρα έχουν και άλλη συμπεριφορά!Εγώ σήμερα της έδωσα φρούτα και έφαγε 30 γρ!!!!!!Θα με κοροϊδεύετε που είμαι ενθουσιασμένη αλλά δεν έτρωγε ούτε 5!να ρωτήσω και κάτι μήπως ξέρετε.....το αυγό που το της το κάνω μελατο δεν έχει πρόβλημα;είναι φρέσκα από το χωριό μας φέρνει ο παππούς και όταν δεν έχω φρέσκα της παίρνω βιολογικά από ένα μαγαζί που έχω βρει από μικρό παραγωγό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 κι εγώ από το χωριό του δίνω από τις κότες του παππού μου, αλλά η παιδίατρος μας είπε αυστηρά όχι μελάτο, να είναι πολύ καλά βρασμένο 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Narcissa είπε:

@stasa199 κι εγώ από το χωριό του δίνω από τις κότες του παππού μου, αλλά η παιδίατρος μας είπε αυστηρά όχι μελάτο, να είναι πολύ καλά βρασμένο 🤷🏼‍♀️

Πραγματικά δεν ξέρω τι να ακούσω!Ο δικός μας μας είπε μελατο σε μια φίλη είπε ο δικός της όπως και να το δώσει είναι οκ,στην κουμπάρα μου Οπ ως και εσένα αυστηρά βρασμένο!Επίσης κέφτομαι να ξεκινήσουμε blw !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτάσαμε 8,5 μηνών για να σκάσει το πρώτο δόντι. Δεν ξέρω γιατί έκλαιγα σαν τη χαζή απο συγκίνηση όταν το είδα χαχαχα. 

Τι καλα εσεις δίνετε και αυγά. Μου φαίνεται δε θα ακούσω τον αυστηρό παιδιάτρο που μας το βάζει κάπου στον 10ο μηνα και θα δοκιμασω να του δωσω.

Δειλά δειλά δίνουμε κόρες ψωμιού  και τις τρώει μια χαρα....κανένα μανταρίνι κτλ... πρεπει να το παρω αποφαση και σιγα σιγα να μην αλεθω τοσο. Θελω πολυ να περασουμε στα πιοοοο κομματια. Ολα σιγα σιγα με υπομονη θα γινουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki ήταν να μην κάνετε την αρχή!έχετε να φάτε δάγκωμα τώρα!🤣🤣🤣🤣

Πλέον σιγά σιγά μπορεί να τρώει τα πάντα το μωρό σου με δοκιμές και εισαγωγές (για αλλεργίες.!)Στο αυγό πχ για 3 μέρες εμείς δώσαμε μόνο τον κρόκο γιατί αν κάνει αλλεργία είναι πολύ πιο ήπια !πλέον κανονικά όλο το αυγό!Σήμερα φάγαμε και ψάρι!κάτι χαζοεφαγε!Από Δευτέρα θα τρώμε και οσπρια!

Του δίνεις την ψίχα;δε φοβάσαι μην κόψει κομματι;Εγώ της δίνω το σκληρό κομμάτι όσο για το άλεσμα ξεκινά να του πατάς κάποια μαλακά πχ φρούτα με το πιρούνι για να συνηθίζει!

Εμείς σε 2 βδομάδες βλέπω να την κυνηγάμε!πηγαίνει όλο τον καναπέ πλάγια βόλτα, από τα παιχνίδια της στον καναπέ και από τα παιχνίδια σε εμας αν είναι μικρή η απόσταση!έχει πέσει αρκετες φορες αλλά ευτυχώς δεν έχει χτυπήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 πω ναι κι εδω τα ιδια με τον καναπε. Ολη την ωρα ορθιος να πιανεται απο καναπε. Μας χαρισαν ενα τραπεζακι δραστηριοτητων που τον βοηθαει πολυ να στεκεται πολληηη ωρα ορθιος και να παιζει, αφου πλεον καθιστος δε θελει. Μας καταβολεψε. Τον απασχολει αρκετα

Καλα και οι τουμπες αμετρητες χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Που είναι τα κορίτσια της ομάδας; Τι κάνετε; 

Εμείς χτες είχαμε τραγικό βραδυ. Τωρα που αρχισαν να βγαινουν τα δοντια του περναει ζορι ο καημενος. Χτες βραδυ εκλαιγε χωρις να μπορουμε να τον ηρεμησουμε. Ετσι σκεφτηκα να του δωσουμε παυσιπονο. Μετα ο αντρας μου εριξε την ιδεα να τον κανουμε και μια βολτα με το αμαξι να ηρεμησει. Κοιμηθηκε τελικα στη βολτα και γυρισαμε στο κρεβατι μας. Ολα αυτα 3 το ξημερωμα. 2 δοντια ως τωρα και οπως φαινεται παμε και για αλλα. 

Περα απ αυτα, κανω διαφορες ετοιμασιες για τη βαφτιση. Ολο και κατι διαλεγουμε και αγοραζουμε. Βρηκα και φορεμα για μενα εντελως τυχαια και μισοτιμης. Το θεμα μας τελικα "Ζωα του δασους". 

Αντε πειτε κανενα νεο να ζωντανεψει η ομαδα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki κι εμείς ζώα του δάσους σκεφτόμασταν! Έχουμε κάνει «ζούγκλα» και το δωμάτιο του και γενικά του φοράω πολύ ρούχα με ζωάκια, αλλά είδα αυτό: https://www.everafter.gr/beautiful-king-themed-baptism-ideas/ και ξετρελάθηκα! Πότε θα την κάνετε τη βάφτιση; 

Γενικα παντως πάμε πολύ καλά και με τον ύπνο και με το φαγητό. Τρώει τα πάντα σε κομματάκια, αλλά πολύ λίγο, οπότε συμπληρώνουμε με αλεσμένα. Δεν ξέρω αν κάνουμε καλά ή τον μπερδεύουμε. Επίσης πολύ πρόσφατα συνειδητοποίησα πόσα πράγματα μπορεί να μάθει ένα μωρό 9 μηνών, δεν είχα ποτέ στο κοντινό μου περιβάλλον μωρά και νόμιζα είναι πολύ νωρίς. Οπότε άρχισα να τον ενθαρρύνω και τις τελευταίες εβδομάδες έχουμε μάθει να κάνουμε «έλα», «ευχαριστω», «γεια», παλαμάκια, κουπεπέ, πώς κάνει το πρόβατο, η αγελάδα, το λιοντάρι, η γάτα, το άλογο και ο Ινδιάνος χαχαχ! 

Κοριτσια κάτι άλλο, πλέον φοράμε το 12-18 και δεν έχουν πατουσάκια τα φορμάκια, όποτε του φοράω χοντρά καλτσάκια. Πρέπει να τα βγάζουμε στον ύπνο, ξέρετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa 26 Απριλιου η βαφτιση.

Εχεις δικιο! Δεν εχουμε ιδεα ποσα μπορουν να κανουν. Καταλαβαίνουν πολλα περισσοτερα απ οσο νομιζουμε εμεις και μαθαινουν πολυ ευκολα. Παντως η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει με ηχους ζωων γιατι κι εγω νομιζα οτι ηταν μικρος για τετοια. Μονο παλαμακια και ελα κανει επειδη μιμηθηκε εμας. 

Καλο ερωτημα αυτο με τις καλτσες. Δεν το ειχα σκεφτει. Απο 5- 6 μηνων φοραει πυτζαμα παντελονι μπλουζα και οι καλτσες δεν βγαινουν ποτέ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki κουράγιο!λένε ότι όσο πιο αργά τα βγάλει πιο δύσκολα είναι γιατί είναι πιο σκληρά τα ούλα....δινε του ντεπονακι οπότε τον βλέπεις ανήσυχο..εμεις δεύτερο βράδυ που δεν κοιμάμαι!Έχει τρομερό βήχα και μυξουλες...πήγαμε προχθές σε μια φίλη μου και είχε μυξουλες η μικρή της και δεν μου είπε τίποτα...ήθελα να φύγω αλλά δε μπορούσα δεν είχα αυτοκίνητο,πήγαμε με μια άλλη φίλη .Και εμείς έχουμε ξεκινήσει τις ετοιμασίες για τη βάφτιση!εχουμε κ ιδια ημερομηνια!εμεις πρωτότυπο θέμα!πριγκίπισσα!και όνομα:Μαρία!!χαχαχα!! πήγαμε με τους νονους κλείσαμε τα ρουχαλάκια και το σταυρό, έχουμε καταλήξει σε φωτογράφο,μπομπονιέρες, προσκλητήρια, το τραπέζι μας μένει!Επίσης επειδή θα έχω λίγα άτομα σκέφτηκα να κάνω ένα candy bar μόνη μου (καλά θα με βοηθήσουν σε κάποια κάποιες φίλες)και έχω ξεκινήσει τις δοκιμές!!!!

@Narcissa κανει τοσα το αγορι σου;;;μωρε μπραβο!εμεις μονο γεια, παλαμακια κ τον ινδιάνο από 7μιαη μηνών...προσπαθώ να της μάθω και το έλα και το ευχαριστώ Αλλά δε θέλει!χαχαχαχα!Εμείς σχεδόν περπατάμε!κάνει κανα δύο βηματακια απο μόνη της και πάει από το τραπεζακι της στη στράτα!εμένα μάλλον δεν έτρωγε λόγω δοντιών!Τώρα που βγήκαν έχει αρχίσει κ τρώει!Όχι ιδιαίτερη ποσότητα αλλά τρώει!της δίνω κομμάτια κ εγώ καμία φορά αλλά δεν τρώει ιδιαίτερα κ όταν μας βλέπει να τρώμε ανοίγει το στόμα, οπότε της πατάω με το πιρούνι κ τρώει!πλέον της δίνω ότι τρώμε κ εμείς το μεσημέρι!γενικά τον τελευταιο καιρο είχα προβληματιστεί με το τι να φάει!εμεις φοραμε καποια ρουχαλακια 6-9κ καποια 9-12!αυτο με τις Κάλτσες κ εγώ το έχω σκεφτεί...Εγώ τις βάζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς λέμε 30 Μαΐου για τη βάφτιση, αλλά δεν έχουμε κλείσει τίποτα ακόμα, αυτή τη βδομάδα θα ξεκινήσουμε. Ελπίζω να προλαβουμε! Τρεχω με τη δουλειά, έχουμε και ετοιμασίες για το καινούριο σπίτι και δεν έχω βρει καθόλου χρόνο. 

@vayaki σας έχει βολέψει πυτζαμα παντελόνι μπλούζα; Εμείς μόνο ολόσωμα του παίρνουμε μέχρι τώρα για το σπίτι. 

@stasa199 πόσο με νευριάζει να είναι κάποιος άρρωστος και να μη τον νοιάζει να κολλήσει τους άλλος! Ειδικά το μωρό, απαράδεκτο! Εμένα στη δουλειά έχουν έρθει κατά καιρούς όλοι άρρωστοι, με πυρετό, με κλεισμένο λαιμό, με κοξάκι. Πως είναι δυνατόν να είναι τόσο ανεύθυνος ο κόσμος δεν καταλαβαίνω... περαστικά στη μπουμπου! Τι καλά που άρχισε να τρώει! Αλεσμένα δε της δίνεις καθόλου, ε; Θέλω κι εγώ να τα κόψω, αλλά ειδικά κρέας δε θα μου τρώει σχεδόν καθόλου :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa απ την αρχη εμενα μου την εσπαγαν τα ολοσωμα. Δε με  βολευαν για γρηγορη αλλαγη και τα αντικατεστησα νωρις με παντελονι μπλουζα. Οπως βολευεται ο καθενας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa πραγματικά δεν ξέρω πώς μπορεί μια μάνα να είναι στον κόσμο της!Και εγώ εκνευρίζομαι αλλά πλέον σπάνια προσέχουν και στο λένε όταν είναι άρρωστοι!αλεσμενα της έδωσα πολύ λίγο...αν και της δίνω την έτοιμη φρουτοκρεμα γιατί ο πωπος μας δεν θέλει φρέσκα φρούτα!!!!!!το κρέας της το κόβω με ένα ψαλίδι κουζίνας και γίνεται πολύ πολύ μικρά κομμάτια!στην αρχή αλεθα μόνο το κρέας αλλά τώρα το έκοψε βαριέμαι να πλένω το μουλτι!!!!!Χαχα Χαχα

Και εγώ πιο πολύ ολοσωμα προτιμώ για το σπιτι και καμία φορά και έξω αλλά  της βάζω και καλσόν από μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ! 
ο δικός μου τις τελευταίες μερες θέλει να στέκεται συνέχεια όρθιος, στην κούνια του στέκεται όρθιος απο τα κάγκελα και επειδή ειναι ψηλός και η κούνια έρχεται πιο χαμηλά πήραμε πρόσθετο κάγκελο απο τα ικεα. Δεν κάθεται καθόλου στον πωπω του! εμένα δεν κανει ακόμα παλαμάκια ή γεια σου παρόλο που του τα δείχνω απλά γελάει, θέλει τον χρόνο του φαίνεται γιατί το μυαλό του συνέχεια ειναι πως θα πιαστεί απο κάπου για να σηκωθεί !

Για τις ασθένειες κορίτσια εχω αρχίσει να γίνομαι πολυ κακια πλέον! Πριν παμε σε σπίτι ρωτάω αν υπάρχει κάποιος άρρωστος ή αν ήταν άρρωστος και πριν πόσες μερες, ιδιως αν έχουν παιδί, γιατί πριν δυο μήνες την πατήσαμε καθώς μας ήρθαν επίσκεψη άρρωστοι αλλά μας είπαν οτι ήταν και τωρα ειναι καλα ! Το μωρό κόλλησε φαρυγγιτιδα και τρελάθηκα. Κατα τα αλλά προσέχω να μην ειμαστε σε κλειστούς χώρους με πολυ κόσμο και όταν εχει καλο καιρο παμε στις κούνιες και ξετρελαίνεται ο γλυκούλης μου! 
 

@vayaki @Narcissa @stasa199 Καλες ετοιμασίες με τη βάφτιση σας ! Εμείς πήραμε κιόλας τις φωτογραφίες και ειναι υπέροχες ! Αν καταφέρω θα σας ανεβάσω μερικές απο τη διακοσμηση όπου εμάς το θεμα μας ήταν το ελάφι ! Να την απολαύσετε εκείνη την μερα κορίτσια γιατί ειναι μοναδική στιγμή για το παιδί σας ! 
 @vayaki τα δοντάκια ειναι πονεμένη ιστορία και για μας. Πολλά βραδυα ξυπνάει και τσιρίζει στα καλα καθούμενα, ενα διάστημα δίναμε σχεδόν καθε μερα ντεπόν γιατί διαφορετικά δεν ηρεμούσε με τίποτα. Τωρα ειναι σε καλύτερη φάση ευτυχώς!
 

@Narcissa
εμεις φοράμε τα 18 μηνα λόγω ύψους και στον ύπνο βγάζουμε παντα κάλτσες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω ξεκινήσαμε την προηγούμενη βδομάδα baby swimming. Στην αρχή λιγο έκλαψε αλλά μετά φαίνεται να του αρεσε πολυ! Μπαίνει στην πισίνα με τον μπαμπα του για να δημιουργηθεί επιπλέον δέσιμο και με εκείνον ! Ειναι ωραια δραστηριότητα για τα μωρά και αποκτούν μεγάλη εξοικείωση με το νερό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry baby swimming, τι ωραια! Πολύ σας ζηλεύω, εμάς μας είπε να το αποφύγουμε η δερματολόγος λόγω ατοπικής δερματίτιδας. Και ο δικος μου οοολη μέρα ψάχνεται να σηκωθεί και ούτε αγκαλιά δεν κάθεται! Πόσο ύψος έχει ο μικρούλης σου; 

Κοριτσια με τις ιώσεις ειλικρινά είμαι έξαλλη... μου έλεγε προχτές μια συνεργάτιδα ότι το παιδάκι της έχει πόσες μέρες πυρετό ακατέβατο... και τη ρωτάω καλά και με ποιον είναι σήμερα που εσυ είσαι δουλειά; Την έστειλα παιδικό μου λέει από χτες!! Ουδέν σχόλιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα είναι δυνατόν;;;τα αλλά δεν τα σκέφτεται;;εδώ άκουσα από μία μαμά στην παιδική που έχει καλή σχέση με τη δασκάλα του μικρού στον παιδικό ότι μια μαμα ενώ το παιδάκι της είχε H1N1 το έστειλε κανονικά στο σχολείο!!!!!!Εγώ θεωρώ πως θα έπρεπε και οι δασκάλες όταν τα βλέπουν άρρωστα να μη τα δέχονται...Θα μου πεις και τι να κάνει αυτή η μαμά αν δεν έχει που να το αφήσει αλλά αε βρει μια γυναίκα για τέτοιες περιπτώσεις....Δε φταίνε σε τίποτα τα υπόλοιπα παιδιά...

Παραγγείλαμε τα πρώτα μας παπουτσάκια!!!!!τα περιμένω από Δευτέρα!🥿👠👡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa ειμαστε 78 πόντους ! Αν ξεπεράσετε την ατοπικη δερματίτιδα να το δοκιμάσετε, ειναι ωραια ενασχόληση για τα μωρά ! 
 

κοριτσια για τις ιώσεις συζητούσα προχθές με τη μαμά μου και μου λέει εσείς όταν ήσασταν μικρα δεν κολλούσατε τόσο συχνά και κατέληξα στο συμπέρασμα οτι στις δικές μας μερες οι γονείς αδιαφορούν αν ειναι άρρωστα και δεν έχουν που να τα αφήσουν και τα στέλνουν σχολείο ενώ παλιότερα τα κρατούσαν πιο πολυ στο σπίτι. Μπορεί να κανω και λάθος βεβαια, αλλά ειλικρινά οποίο γνωστό μας παιδάκι παει παιδικό ειναι μονίμως άρρωστο, το λιγότερο με μύξες και βήχα !

@stasa199 τι παπουτσάκια πήρατε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry είναι και αυτό που λες αλλά και οι ιώσεις πλέον είναι πολύ πιο βαριές από τότε Οπ ως επίσης και τα μικρόβια πλέον πιο ανθεκτικά και πιο πολλά....

Πήραμε geox αθλητικό μποτακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

@Berry είναι και αυτό που λες αλλά και οι ιώσεις πλέον είναι πολύ πιο βαριές από τότε Οπ ως επίσης και τα μικρόβια πλέον πιο ανθεκτικά και πιο πολλά....

Πήραμε geox αθλητικό μποτακι!

Έχεις πολυ δίκαιο για τα μικρόβια !! Με γεια σας τα παπούτσια , εγω ακόμα δεν εχω κοιτάξει καθόλου τι να πάρω, ακόμα τη βγάζουμε με τα αγκαλιάς ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...