Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!σας διαβαζω αλλΑ δε προλαβαινω να σας γραψω!απο φαγητο εμεις μια χαρα τα τρωει ολα!!!τη τελευταια εβδομαδα μονο απο το απογευμα κ μετα εχει γκρινια κ δε θελει να τρωει τιποτα...Και κοιμαται και με πολυ δυσκολια....εχει κ πολυ φαγουρα στα δοντια..εχουμε 2..θα φυγουμε εντωμεταξυ τη κυριακη για μια εβδομαδα κ αγχωνομαι μ αυτη τη κατασταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Narcissa πινει περιπου 500ml γαλα τη μερα (πρωι και βραδυ μαζι). Τα γνωρίζω αυτά που μου γραφεις...γι αυτο κι εγω θεωρω απαραδεκτο να με αγχωνει χωρις λογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να σας πω ότι χτες από το εμβλολιο της μηνιγγιτιδας ο μπεμπακος μας ανεβασε πυρετο. Πρωτη φορα πυρετο η ψυχουλα μου. Ειχε πεσει στην αγκαλια μου και εβγαζε εναν συνεχομενο ηχο κατι αναμεσα σε παραπονο και βογγητο. Κατακκοκινα μαγουλακια. Μετα με το αντιπυρετικο επεσε. Καημενουλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki αχ ψυχούλα μου μωρέ!Είναι από τα δυνατά εμβόλια η αλήθεια είναι αυτή!καλέ 9 κιλά και σε αγχώνει;;;;;;που να δει τη δικιά μου που την περασμένη Πέμπτη ήταν 6830!Ούτε καν 7 κιλά...παίζει να είναι η πιο αδύνατη

@Valfrag μια χαρά και εσείς μπράβο!υπομονή με τα δοντάκια έχουμε μέλλον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki ψυχουλίνι, ελπίζω να είναι όλα καλά σήμερα! Πάντως αφού το ψάχνεις μόνη σου και ενημερώνεσαι για την διατροφή, μην αφήνεις να σε επηρεάζει ο παιδίατρος. Δεν ασχολούνται όλοι με το θέμα και ούτε μένουν up to date ?

@stasa199 ο μπεμπουλίνος πίνει από ποτηράκι, είτε με σκληρό στόμιο είτε το 360 που του έχουμε πάρει. Δεν πίνει πολύ, αλλά θηλάζει 7-8 φορές τη μέρα, όποτε δεν αγχώνομαι! Απλά προσπαθώ να μην ξεχνάω να του προσφέρω συχνά! 

Παντως κορίτσια για το βάρος κι εμάς προσπαθούν να μας αγχώσουν οι γύρω γύρω, αλλά δεν πτοούμαι ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa αστούς να λένε!Εμένα οοοολοι μου λένε πολύ αδύνατη είναι και τους λέω την ετοιμάζουμε για το gntm2037!Δεν ξανά μιλάει κανείς!χαχαχαχαχα !μπράβο στο μικρό σου!λένε ότι τα ποτηράκια τα 360 είναι για αργότερα αλλά δες που πίνει!Εμείς έχουμε 5 θηλασμούς μες τη μέρα και τη νύχτα τον τελευταίο καιρό (2βδομαδες τώρα περιπου)5 με 6!Δεν ξέρω γιατί μου ξυπνάει συνέχεια...χάλασε τον ύπνο της λιγάκι...της δίνω στήθος τρώει και κοιμάται αμέσως!απλά εγώ δεν την παλεύω!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki καλε ωραιότατο ειναι το μωρό σε βάρος! Τι περιμενει ο παιδίατρος να πάρει σε βαρος απορώ ! Περαστικά σας με τον πυρετό, παρενέργεια ειναι θα περάσει ! 

@stasa199 @Valfrag όπως τα περιγράφεται ειναι δόντια, γκρίνια και λιγότερο ύπνος φαΐ ειναι δοντάκια ! Εμείς βγαλμένα και το τρίτο και παμε μαλλον για 4ο. Υπομονή κορίτσια! 

Εμένα κορίτσια πίνει νερό απο το μπιμπερό και αυτο ελάχιστο πιο πολυ γιατί εγω επιμένω. Δοκίμασα  και ποτηράκι εκπαιδευτικό  αλλά πίνει γρήγορα και πνίγεται καθε φορά ! Θα το ξανά δοκιμασω βεβαια σε λίγες μερες! Εσάς ποσο νερό πίνουν σε ml ημερησίως ; Το έχετε μετρήσει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry το περισσοτερο που εχει πιει καμια 100ml σε μια μερα. Κι εμεις ρωτησαμε τον γιατρο αν ειναι λιγο ή πολυ και δε μας απαντησε ξεκαθαρα. Ειπε κατι τυπου: αν γκρινιαζει μεσα στη μερα και ειναι χορτατος δινετε του νερακι μηπως διψαει. 

Κορίτσια εμενα η εγκυμοσυνη μου αφησε κουσουρακι. Εναν ωραιοτατο θυρεοειδη. Το εξεταζω ανα λιγους μηνες. Ειχα κανει εξεταση τον Σεμπτεβρη κ η γιατρος καταλαβε οτι κατι παει να εμφανιστει... μου λεει απ αυτα που βλεπω θα κανεις μαλλον θυρεοειδη λοχειας. Μου ξαναβαζει εξεταση για τον Δεκεμβρη. Η tsh μου εφτασε στο 32. Επαθα σοκ. Δεν εχω ακουσει τοσο υψηλο νουμερο σε αλλον ανθρωπο. 32;;;;; Θα επρεπε να εχω χαμο απο συμπτωματα κι εγω νιωθω οκ. Και πως ανεβηκε τοσο απ τον Σεπτεμβρη που ειχα 1,5;;; Μου ξεκινησε απο σημερα χαπι και ξανα εξεταση τον Ιανουαριο. Με εχει ριξει λιγο αυτο...βασικα με σοκαρε το νουμερο 32. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry δε το έχω μετρήσει αλλά από αύριο θα ξεκινήσω για να δω!εμάς μας είπε μετά από κάθε γεύμα να της δίνω όσο θέλει!βέβαια μερικές φορές δε σταματάει!???? της  κ με το κουτάλι λίγο λίγο αν δε κάθεται νε το ποτήρι!(πολλές φορές το θέλει για παιχνίδι!)Όσο για τα δόντια το σκέφτηκα κ εγώ!Εμείς ακόμα στα 2 είμαστε!

 

@vayaki κ εμένα μου άφησε...οι αιμορροΐδες δε φύγαν ποτέ.. πλέον δε πιστεύω ότι θα φύγουν.. Μην ανησυχείς πάντως θα το ρυθμίσεις κ όλα καλά!Έχεις αυτό που παίρνεις κιλά η που χάνεις;

Κάτι άσχετο βρε κοριτσια...όσες έχετε ήδη παιδάκι ,κοριτσάκι 2 μισή χρόνων τι δω το προτείνετε ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2019 at 1:42 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!σας διαβαζω αλλΑ δε προλαβαινω να σας γραψω!απο φαγητο εμεις μια χαρα τα τρωει ολα!!!τη τελευταια εβδομαδα μονο απο το απογευμα κ μετα εχει γκρινια κ δε θελει να τρωει τιποτα...Και κοιμαται και με πολυ δυσκολια....εχει κ πολυ φαγουρα στα δοντια..εχουμε 2..θα φυγουμε εντωμεταξυ τη κυριακη για μια εβδομαδα κ αγχωνομαι μ αυτη τη κατασταση!

@Valfrag να μην αγχώνεσαι καθόλου .άλματα θα είναι .από την αρχή εσένα έχει πρόγραμμα .μέχρι να φύγεις θα ξανά επανέλθει στο πρόγραμμα της.(σε έστειλα έτσι ???) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2019 at 2:11 ΜΜ, ο/η vayaki είπε:

Επίσης να σας πω ότι χτες από το εμβλολιο της μηνιγγιτιδας ο μπεμπακος μας ανεβασε πυρετο. Πρωτη φορα πυρετο η ψυχουλα μου. Ειχε πεσει στην αγκαλια μου και εβγαζε εναν συνεχομενο ηχο κατι αναμεσα σε παραπονο και βογγητο. Κατακκοκινα μαγουλακια. Μετα με το αντιπυρετικο επεσε. Καημενουλης!

@vayaki κι εμεις το κάναμε τη Δευτέρα .είχε υπερένταση για λίγες ώρες.αργα τη νύχτα του δώσαμε ντεπον ,ήτανε λίγο ζεστός αλλά αυτό μόνο.την άλλη μέρα μια χαρά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki @stasa199 εμένα ζήτημα να πίνει 50ml, δεν ξέρω αν ειναι πολυ η λιγο και ξέχασα να ρωτήσω και την παιδίατρο ! 

@vayaki τωρα που είπες για θυρεοειδή πρέπει και εγω να τον δω γιατί είχα κανει εξέταση τον Σεπτέμβρη και ήταν κάπως περίεργες οι τιμές και μου είπαν σε 2-3 μήνες να το επαναλάβω και ξεχάστηκα ! Δυστυχώς θα μάθεις να ζεις με αυτο,εμένα ολο μου το συγγενικό γυναικείο περιβάλλον εχει, και η μητέρα μου και η αδερφή μου έχουν Χασιμότο , αλλά μόλις το ρυθμίσεις θα εισαι οκ και δεν χρειάζεται να ανησυχείς καθόλου για αυτο ! Επίσης η κακή ψυχολογία που είχες προ μηνών πολυ πιθανό να οφειλόταν σε αυτο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Berry μου μην σε αγχώνει ούτως ή άλλως πίνει και γαλατακι οπότε θα είναι εντάξει το μωρό σου!Και όσα λες για τη @vayaki Έχεις δίκιο!έχετε κάνει όλες εξετάσεις ε;εγώ δεν έχω κάνει....Ίσως θα πρέπει να κάνω ένα τσεκ απ και εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Χρόνια πολλά!!!Καλά Χριστούγεννα σε όλες με υγεία!!!!!να χαιρόμαστε τις οικογένειές μας!???????????????

IMG-5f80f57bffa8736a4d24b265b78a111c-V.jpg

Καλά Χριστούγεννα κοριτσάρα! ❤️ Τα πρώτα των μωρών μας και τα πιο όμορφα δικά μας... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Χρόνια πολλά καλή χρονιά βρε κορίτσια!Τι κάνετε;πως είναι τα μικρά σας;;

Εμείς πήγαμε πρώτη φορά κούνιες και ενθουσιάστηκε η μικρή!Κατά τα άλλα περιμένουμε τα επόμενα δόντια που είναι έτοιμα να σκάσουν και ετοιμαζόμαστε να περπατήσουμε!Δεν θα μπουσπυλισει από ότι φαίνεται η μικρή...με το φαγητό πάμε καλύτερα αν και έχει κόψει τώρα γιατί έχει 2 πληγουλες στη γλώσσα της η καημενουλα  από ένα παιχνίδι που εσπασε( μάλλον) και δεν το είχαμε καταλάβει ...Και είναι και λίγο αρρωστουλα....λίγες μυξουλες και αρκετό βήχα έχουμε..ελπίζω να περάσει σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Χρόνια πολλά καλή χρονιά βρε κορίτσια!Τι κάνετε;πως είναι τα μικρά σας;;

Εμείς πήγαμε πρώτη φορά κούνιες και ενθουσιάστηκε η μικρή!Κατά τα άλλα περιμένουμε τα επόμενα δόντια που είναι έτοιμα να σκάσουν και ετοιμαζόμαστε να περπατήσουμε!Δεν θα μπουσπυλισει από ότι φαίνεται η μικρή...με το φαγητό πάμε καλύτερα αν και έχει κόψει τώρα γιατί έχει 2 πληγουλες στη γλώσσα της η καημενουλα  από ένα παιχνίδι που εσπασε( μάλλον) και δεν το είχαμε καταλάβει ...Και είναι και λίγο αρρωστουλα....λίγες μυξουλες και αρκετό βήχα έχουμε..ελπίζω να περάσει σύντομα!

Ωωω περαστικα της!! Να φυγει ο παλιοχειμώνας να ησυχασουμε. Εχω τον αντρα μου με πνευμονια αυτες τις μερες. 

Διαβαζω για τα δοντια σας κι αναρωτιεμαι ποοοοτε θα δω επιτελους δοντακι;;; χαχα ουτε ενααα ρε παιδι μου! 

Και ο δικος μας δε δειχνει διαθεση να μπουσουλησει. Θελει να παταει στα ποδια του και να σηκωνεται ορθιος. Λες να περπατησουν κατευθειαν; Εχω και τη μανα μου να μου λεει οτι αυτη περπατησε 9 μηνων και της εμοιαξε ο εγγονος της. Μια φιλη μου λογοθεραπευτρια μου ειπε οτι εχει ενα σωρο οφελη για το σωμα τους κτλ να μπουσουλησουν πρωτα και το προσπαθω να τον βοηθησω μηπως μπουσουλησει αλλα προς το παρον δε δειχνει να του αρεσει και πολυ μπρουμυτα. 

Παντως να ευχηθω να εχουμε μια πολυ καλη χρονια με τα μωρα μας! Θα ειναι η χρονια που θα περπατησουν, θα γεμισουν δοντια, θα πουν λεξουλες, θα ακουσουμε "μαμα", "μπαμπα" .... κι αλλα τοσα ομορφα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki ευχαριστούμε πολύ Επίσης!!Και εμείς από τον μπαμπά την αρπαξαμε..

Όσο για τα δόντια θα έρθει η σειρά σας !!κοντεύεις!είναι μεγάλο ζόρι και αυτά μέχρι να βγουν!Πρώτη είναι νομίζω η @Narcissa !έχουν τα περισσότερα από όσο ξέρω!

Και εγώ τη βάζω να μπουσουλησει και αυτή πατάει κανονικά!και όταν τη βάζω μπρούμυτα κάνει σαν αλεξιπτωτιστης!!!Χαχαχαχα 

Η μαμά σου φοβερή!αν και κάπου διάβασα ότι τα παιδιά παίρνουν κάτι από τους παππούδες-γιαγιάδες!εμείς (εγω και τα αδέρφια μου)περπατήσαμε κοντά 10 μηνών και ο άντρας μου δεν μπουσουλησε 11 μηνών περπάτησε κατευθείαν!τώρα θα δείξει!πάντως από νωρίς βλέπω να την κυνηγάμε!ήδη πιάνεται από τον καναπέ και πάει δεξιά αριστερά!Μόλις τη βάζω να κάτσει θέλει να σηκωθεί,βέβαια ακόμα δε σηκώνεται μόνη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αν ισχύει ότι παίρνουν κάτι από τους παππούδες, ελπίζω να πάρει από τον πεθερό μου που περπάτησε 9 μηνών και όχι από τον πατέρα μου που μέχρι τα 2,5 πήγαινε μπουσουλώντας χαχαχ! Πάντως είμαστε σε καλό δρόμο, σηκώνεται μόνος του από ξαπλωμένος στον πωπό του και στα γόνατα, μπουσουλάει (με ένα δικό του τρόπο :P) και πιάνεται από έπιπλα και σηκώνεται όρθιος. Όσο για τα δόντια, 5 έχουμε και ετοιμάζεται να σκάσει και το 6ο. Εν τω μεταξύ τώρα που έχει και πάνω και κάτω, τα χτυπάει συχνά μεταξύ τους και έχουν ξεφύγει κανα 2 τριξιματάκια. Ελπίζω να μη του μείνει συνήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

@Narcissa αυτή τη βδομάδα μας βγήκαν 3 δόντια μαζί και ετοιμάζεται και το επόμενο!5 στο σύνολο προς το παρόν και τρίζει τα δόντια της και δε μπορωωωωω!ανατριχιάζω ολόκληρη!Όταν είναι να κοιμηθεί το κάνει συνέχεια!εσείς σταματήσατε;

Σε αλλά νέα η κυρία μου τρώει τα πάντα εκτός από φαγητό....την εχω με βηχα(ειχε αρρωστησει και απο εκει της κοπηκε η όρεξή)μας είπε ο παιδίατρος να της δίνουμε από το δικό μας φαγητο μήπως και ξεκλειδώσει και αρχίσει να τρώει αλλά πάλι δεν την βλέπω να ενθουσιάζεται!ζηλεύει της δίνω λίγο να δοκιμάσει ξανά ζητάει αλλά δεν τρώει ποσότητα!απο την επόμενη εβδομάδα θα δοκιμάσουμε και ψαράκι να δούμε αν της αρέσει..Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω με το φαγητό!Επίσης του έκανε εντύπωση ότι της αρέσει το αυγό παρά πολύ!ανάποδο το παιδάκι μου!!!

περπαταει σχεδόν μόνη της ,κάθεται κάτω από όρθια ,ξανά σηκώνεται έχει πλάκα!Και όλη μέρα είναι τα τα τα να να να Αν αν αν και μαμά!την είχαμε πάει και κούνιες τρελάθηκε!γελούσε τόσο πολύ!Δεν την έχω ξανά πάει αλλά θα την πάω σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 κι εσείς 3 μαζί, ε; Τι καλά!! Ζορίστηκε η μπουμπου; Ευτυχώς το τρίξιμο το σταμάτησε μετά από 3-4 μέρες που τα έτριζε οοοολη μέρα! Νομίζω βοήθησε που δεν αντιδρούσαμε όταν το έκανε και καμιά φορά τον αποσπούσαμε με τραγουδάκια, γαργαλητά κτλ. 

Οσο για το φαγητό, τι αναλογίες βάζεις κρέας/λαχανικά; Εμένα από τότε που αύξησα λίγο τα λαχανικά, τρώει πολύ ευχάριστα και μεγαλύτερες ποσότητες. Κάναμε και μαγουλάκια ολοστρόγγυλα χαχαχ! Τώρα είμαστε σε φάση μετάβασης από τα αλεσμένα και δεν πάει πολύ καλά... Προχτές του δώσαμε ψάρι κομματάκια με λαχανικά πατημένα, το εφαγε κάπως μίζερα και μετά το έκανε όλο εμετό. Και χτες πάλι το ίδιο και αναγουλιαζε και τελικά του το άλεσε η πεθερά μου. Δεν ξέρω τι να κάνω, δε θέλω να μείνουμε στα αλεσμένα, αλλά ούτε και να μένει νηστικός. 

8 μηνών και κοντεύει να περπατήσει; Ουαου μπράβο!! Εμενα πιάνεται από τα έπιπλα μόνο και κάνει πλαγιά βηματάκια. Αλλά μπουσουλώντας, πάει σφαίρα! Γενικα δεν κάθεται πουθενά, παντού προσπαθεί να σκαρφαλώσει, ακόμα και στην μπανιέρα! Ούτε στον καναπέ κάθεται, ούτε στο πάτωμα να παίξουμε, θέλει να γυρνάει γύρω γύρω και να πιάνει τα πάντα ο σκατούλης!

Εν τω μεταξύ έχουμε ατοπική δερματίτιδα και ενώ γενικά δεν έχει φαγούρα, έχει βγάλει ένα έκζεμα στην πλάτη που φαίνεται να τον ενοχλεί. Έχω δοκιμάσει διάφορες κρεμες αλλά δε φεύγει, μάλλον από βδομάδα θα τον πάω δερματολόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε ζοριστηκε ιδιαίτερα μπορώ να πω!Αφού δεν το πίστευα οταν τα είδα!εμενα τα τρίζει οταν ειναι ςτοιμη να Κοιμήθει και δε της δινω σημασια ελπίζω να το σταματήσει!καλά όλοι μου λένε καλά να πάθεις γιατί τα ετριζα στον υπνο μέχρι πριν κάποια χρόνια!Στο φαγητό έχω δοκιμάσει να αυξήσω τα λαχανικά πάλι δεν τρώει!Δεν ξέρω τι θα κάνω....έχω δοκιμάσει και σκέτα λαχανικά τίποτα τρώει μάξιμουμ 25 γρ μετά από πολύ κόπο!και εμάς μας είπε ο παιδίατρος να κόψουμε τα αλεσμενα και προς μεγάλη μου έκπληξη δεν αναγουλιασε καθόλου!ξεκινά τον με το αυγό η τα φρουτα που θα μπορεί να τα φάει πατημένα  με το πιρουνακι!οοολη μέρα όρθια και κάνει βόλτες πιασμενη με το ένα χέρι η και με τα δύο!μάλλον το jumoeroo τη βοήθησε!έχει πέσει και αρκετές φορές για το δεν το προλαβαίνουμε πάντα αλλά πάνω στο χαλί ευτυχώς!Όχι ότι δεν έκλαψε αλλά δεν πτοείται!Για την ατοπική δερματίτιδα μ8υ είχε δώσει η πρώτη παιδίατρος 2 κρέμες της la Roche Posay δεν της έχω ανοιξει καν αν θες να στις δώσω να δοκιμάσεις!μου είχε πει αυτή να βάζω παντού όπου δω κάτι στο μωρό και η φίλη μου η φαρμακοποιός μου είπε να τις πετάξω!Πώς κατάλαβες ότι είναι ατοπική δερματίτιδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

δε ζοριστηκε ιδιαίτερα μπορώ να πω!Αφού δεν το πίστευα οταν τα είδα!εμενα τα τρίζει οταν ειναι ςτοιμη να Κοιμήθει και δε της δινω σημασια ελπίζω να το σταματήσει!καλά όλοι μου λένε καλά να πάθεις γιατί τα ετριζα στον υπνο μέχρι πριν κάποια χρόνια!Στο φαγητό έχω δοκιμάσει να αυξήσω τα λαχανικά πάλι δεν τρώει!Δεν ξέρω τι θα κάνω....έχω δοκιμάσει και σκέτα λαχανικά τίποτα τρώει μάξιμουμ 25 γρ μετά από πολύ κόπο!και εμάς μας είπε ο παιδίατρος να κόψουμε τα αλεσμενα και προς μεγάλη μου έκπληξη δεν αναγουλιασε καθόλου!ξεκινά τον με το αυγό η τα φρουτα που θα μπορεί να τα φάει πατημένα  με το πιρουνακι!οοολη μέρα όρθια και κάνει βόλτες πιασμενη με το ένα χέρι η και με τα δύο!μάλλον το jumoeroo τη βοήθησε!έχει πέσει και αρκετές φορές για το δεν το προλαβαίνουμε πάντα αλλά πάνω στο χαλί ευτυχώς!Όχι ότι δεν έκλαψε αλλά δεν πτοείται!Για την ατοπική δερματίτιδα μ8υ είχε δώσει η πρώτη παιδίατρος 2 κρέμες της la Roche Posay δεν της έχω ανοιξει καν αν θες να στις δώσω να δοκιμάσεις!μου είχε πει αυτή να βάζω παντού όπου δω κάτι στο μωρό και η φίλη μου η φαρμακοποιός μου είπε να τις πετάξω!Πώς κατάλαβες ότι είναι ατοπική δερματίτιδα;

Βγάζει κατά καιρούς κάτι κόκκινα μπαλωματάκια, κυρίως στα χέρια, στο λαιμό και στα μάγουλα. Μας είδε και η παιδίατρος βέβαια! Τις είχα τις la roche possay, και τις κρεμες και το αφρόλουτρο. Μη σου πω τον έκαναν χειρότερα! Η atoprel του έχει κάτσει καλά, αλλά αυτό το έκζεμα είναι πιο επίμονο. 

Φρουτα και λαχανικά του δίνω πατημένα, αλλά πάλι σαν πουρές είναι. Το αυγό γενικώς σκέτο δε το θέλει και του το κάνω με τυράκι και λιγη ντομάτα. 

Καλα τούμπες κι εμείς έχουμε φάει, αλλά τον προλαβαίνω προς το παρόν! Αυτό που με δυσκολεύει είναι που δεν κάθεται πουθενά! Ακόμα και για να αλλάξουμε πάνα ή να τον σαπουνίσω, δίνουμε μάχη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...