Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 το μήλο πως το έδωσες κ πως το διαχειρίστηκε η μικρή; 

Τα μασητικά που μπαίνουν κατάψυξη τον βοηθάνε πολύ στην ενόχληση των δοντιών. Υπάρχει περίπτωση να κρυώσει ο λαιμουδακος μας; Τα ζητάει συνεχώς, μόνο μ αυτά ανακουφίζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Mariamagdalini δεν τα ξέρω τα μασητικα αυτά...Μόνο του ψυγείου ξέρω...Εμένα την ανακουφίζει το μήλο από το ψυγείο!της το καθαρίζω και το κόβω σε κομμάτια όσο ένα δάχτυλο για να μπορεί να το κρατάει καλά κ να μην κόβετε εύκολα!το αχλάδι κ τη μπανάνα τα λιώνει έτσι που τα σφίγγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  Το ισχίο σου έχει περασει εντελως; Εμενα μπορω να πω οτι μου περασε μετα τη γεννα αλλα υπαρχουν μερες που αν περπατησω πολυ ή κουραστω ...ποναει παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 ευχαριστω.. ήταν όντως δύσκολα αλλά αφού τον έβλεπα καλύτερα έπαιρνα δύναμη. Για τη στήριξη η γιατρός μας είπε κ με μια ελαφριά υποστήριξη στην πλάτη μπορεί να ξεκινήσει. Ωραία περίπου μαζί ξεκινάμε, να λέμε τις εμπειρίες μας να βοηθιομαστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 ευχαριστούμε!!Όλοι μου το λένε για το μήλο αλλά η μικρή βγάζει σα φλουδιτσες κ το τρώει...στον τρίφτη θα τα κάνουμε σε 15 μέρες μετά την επίσκεψη στον παιδίατρο, προς το παρών για να γλείφει της τα δίνω..

@vayaki από την κούραση είναι δυστυχώς!κ εμένα με πιάνει καμία φορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

@vayaki δυστυχώς δεν έχει περάσει τελείως το ισχίο μου. Υπάρχουν στιγμές που υποφέρω. Όταν ειδικά ξαπλώνω αριστερά και θηλάζει η μικρή και δεν μπορώ να κουνηθώ ούτε για αστείο με πιάνει ένας πόνος...  

@Mariamagdalini μπράβο σου που ξεκίνησες από την αρχή!! Πολύ δύσκολο! Κουράγιο! Μια χαρά θα τα πάτε. 

Κορίτσια, εμείς ξεκινάμε στερεές με blw τη Δευτέρα που κλείνουμε ακριβώς 6 μήνες. Ανυπομονώ!! Η μικρούλα μου κάθε φορά που τρώω τρελαίνεται! Νομίζω είναι πανέτοιμη. Θα μας δεί και η παιδίατρος και ξεκινάμε!!! 

Κορίτσια, απ' ότι κατάλαβα πολλά μωράκια έχουν βγάλει δοντακια ε;;; Εμείς ακόμα όχι, παρόλη την ταλαιπωρία και τους πόνους, δεν έχει ξεπροβάλλει κάποιο δοντακι ακόμα. Επίσης, σχεδόν όλες έχετε ξεκινήσει στερεές. Μόνο εγώ και η @Sofi90 έχουμε μείνει;; @vayaki εσείς ξεκινήσατε στερεές; Δοντακια βγάλατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ευχαριστω πολύ!  Στερνή μου γνώση να σ' είχα πρώτα λένε. Έτσι ακριβώς... Αλλά με κατηύθυνε η συμπεριφορά του μικρού τελικά 

Κι εσύ blw, ωραία εδώ θα τα λέμε! Ούτε εμείς αρχίσαμε στέρεες. 18 Νοεμβρη ξεκινάμε. Κ δοντακι μετά από δυόμισι μήνες σάλια γκρίνια κ ζόρια πετάξαμε χθες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy  ξεκινησαμε εδω και δυο βδομαδες φρουτακια το πρωι. Δεν τολμησα τελικα το blw. Αλεσμενα τα τρωει. Τρωει καλουτσικα.  Δοντια μηδεν....ουτε φαινεται οτι θα βγει καποιο συντομα. Ανυπομονω να τον δω με δυο γλυκουτσικα δοντακια μπροστα χαχα θα ειναι πολυ γλυκα με τα δοντακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 περαστικά στο μπουμπουκακι ❤️ Να μην ανησυχείς καθόλου, και ο δικος μου είχε μυξουλες 2-3 μέρες. Ίσως να έκανε και δέκατα, ήταν ζεστός κάποιες φορές αλλά ευδιάθετος, οπότε δεν του έβαλα καν θερμόμετρο. Βάζε όρο να είναι καθαρή η μυτούλα της και αν μπορείς αύξησε λίγο θηλασμους για αντισώματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa σε ευχαριστώ!!!μωρέ δε μπορεί να κοιμηθεί η καημένη..  τη βάζω συνέχεια να θηλάζει κ για τον πυρετό!Κ εμένα ευδιάθετη είναι ευτυχώς ..γκρινιάζει κιόλας που κ που δε μπορώ να πω..Μακάρι να μας κρατήσει κ εμάς 2 - 3μερες μονο..της κάνω και με τον όρο αλλά τα καταπίνει δε βγάζει τίποτα σχεδόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 περαστικά σας.. έχεις δοκιμάσει τον αποφρακτηρα που ρουφάει τις μυξουλες; Εμείς ακόμα δεν αγοράσαμε καν αλλά νομίζω ήρθε η στιγμή. Έχει να προτείνει καμία κοπέλα κάποιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας ευτυχως εχουν μειωθει οι μυξουλες αυτη την εβδομαδα .. @Mariamagdalini Εγω ειχα αυτο με το καλωδιο που ρουφας..αλλα τσιριζε και τον λυπομουν αν κ εκανε πολυ δουλεια..μετα τον εκανα στο πλαι και του εβαζα σκετο ορο...αλλα δεν τις εβγαζε ολες..και εχω καταληξει στη φουσκα..και γρηγορο και δε παιρνει χαμπαρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 περαστικά της!! Κι εμένα 3 μέρες ήταν χάλια η μικρή μου, μας κόλλησε ο μπαμπάς της. Ακόμα έχει πολλά μυξακια όμως και ο ορός δεν κάνει και πολλά... Συνεχίζει να ρουθουνίζει. 

@Valfrag τι είναι η φούσκα;;; Θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια τη Δευτέρα αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σου αφού λες ότι δεν ταλαιπωρείται ο μικρός σου και κάνει δουλειά. Από το φαρμακείο έτσι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angelmammy είπε:

@stasa199 περαστικά της!! Κι εμένα 3 μέρες ήταν χάλια η μικρή μου, μας κόλλησε ο μπαμπάς της. Ακόμα έχει πολλά μυξακια όμως και ο ορός δεν κάνει και πολλά... Συνεχίζει να ρουθουνίζει. 

@Valfrag τι είναι η φούσκα;;; Θα ρωτήσω και την παιδίατρο βέβαια τη Δευτέρα αλλά θα ήθελα και τη γνώμη σου αφού λες ότι δεν ταλαιπωρείται ο μικρός σου και κάνει δουλειά. Από το φαρμακείο έτσι; 

Ειναι της chicco αν τΟ ψαξεις θα το βρεις! Η οποια και δεν τον ταλαιπωρει και κανει ποοοοολυ δουλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας Ευχαρίστω !!αχ από ότι βλέπω πολλά μικρακια είχαν μυξουλες....περαστικά να ειναι!δεβ εχω παρει αυτο για τις μύξες γιατί μου είπαν ότι δεν κάνει δουλειά...Θα δω για τη φούσκα που είπε η @Valfrag...πως τη χρησιμοποιείς?πρέπει να είναι αυτό που είχε στο σετ με το ψαλιδάκι που είχα πάρει θα το κοιτάξω όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Σας Ευχαρίστω !!αχ από ότι βλέπω πολλά μικρακια είχαν μυξουλες....περαστικά να ειναι!δεβ εχω παρει αυτο για τις μύξες γιατί μου είπαν ότι δεν κάνει δουλειά...Θα δω για τη φούσκα που είπε η @Valfrag...πως τη χρησιμοποιείς?πρέπει να είναι αυτό που είχε στο σετ με το ψαλιδάκι που είχα πάρει θα το κοιτάξω όμως...

Το πατας το βαζεις μεσα στο μυτακι και το αφηνεις..και τραβαει αυτο τις μυξες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

Το πατας το βαζεις μεσα στο μυτακι και το αφηνεις..και τραβαει αυτο τις μυξες!

Μετά τον όρο όμως η γενικά?Γιατί της το δοκίμασα άλλα δεν κάνει τίποτα...βέβαια έχω της dr brown μήπως δεν είναι καλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Μετά τον όρο όμως η γενικά?Γιατί της το δοκίμασα άλλα δεν κάνει τίποτα...βέβαια έχω της dr brown μήπως δεν είναι καλο...

Του βαζω κ λιγο ορο!εμενα κανει δουλεια..της dr brown δε ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag τελικά με τον όρο κάτι έβγαλε αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο...πήγε ο άντρας μ να το κάνει κ της φυσούσε τη μυτούλα...του λέω βρε τι κάνεις?Μου λέει θα της βγάλω τις μύξες!α Ναι του λέω γιατί νόμιζα το πέρασες για τρόμπα κ θες να τη φουσκώσεις!???

Σήμερα δακρύζει πολύ κ το ένα της ματάκι...μακάρι να της πέρασε ο σύντομα τη βλέπω κ τη λυπάμαι...

Εδώ κ μια βδομάδα περίπου αν δε με βλέπει κλαίει!Ακόμα και ο μπαμπάς αν την έχει αγκαλιά θέλει να είναι κοντά μου..τώρα δε το συζητώ που είναι και ψιλό αρρωστουλα...Ούτε στο μπάνιο δεν τολμάω να παω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mariamagdalini είπε:

@stasa199 περαστικά σας.. έχεις δοκιμάσει τον αποφρακτηρα που ρουφάει τις μυξουλες; Εμείς ακόμα δεν αγοράσαμε καν αλλά νομίζω ήρθε η στιγμή. Έχει να προτείνει καμία κοπέλα κάποιο;

Πηραμε chicco και δε μας βολεψε. Ηταν καπως χοντροκομμενο να το πω για τη μυτουλα του μωρου. Μετα πηραμε otrisalin και βγηκε πολυ καλο. Εχει και πιο βολικο εξαρτημα για να ρουφας. Οι φουσκες νομιζω σε σχεση με το otrisalin δε βγαζουν τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Περαστικά στην κουκλιτσα σου!Τωρα το είδα.Ελπιζω να της περασε..Και η δικια μου ειχε λιγο ερεθισμενο λαιμο και το ειδε η παιδιατρος αλλα δεν παρατηρησα κατι αλλο

Σε ευχαριστώ επισης κοπέλα μου!Πολλά μικρά είναι έτσι αυτό έχω καταλάβει....ευτυχώς σήμερα είναι αρκετά καλύτερα!Αύριο έχουμε και ταξίδι οδικώς στη Θεσσαλονίκη!πάμε να δούμε τη γιαγιά!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...