Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Christinapsr να μας πεις για τι γέννα σου!!!μπράβο το αγοράκι σου την αγαπάει την αδερφούλα του!!

Εγώ κορίτσια μόλις θυμήθηκα ότι πέρισυ τέτοια μέρα και ώρα έκανα τον πρώτο υπέρηχο!!!!???

Πωωω καλα λες! Γυρω στις 20 Σεπτεμβρη ειχα μαθει οτι ειμαι εγκυος. Φετος εχουμε τα μικρα ζιζανια στην αγκαλια μας και μεγαλωνουν με ταχυτατους ρυθμους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπόν εκεί που 32 +3 είχε γυρίσει κεφαλικο.  Πάω στο γιατρό 35+3 κ βλέπουμε ότι είναι ισχιακο . Τί περπάτημα... Τι ασκήσεις.. τι κολύμπι κ κατακόρυφο στη θάλασσα ... τπτ .... είχα στεναχωρηθεί γτ είχα γεννήσει το πρώτο φυσιολογικά  μ είχε πάρει 14 ώρες κ περίμενα να γεννήσω εύκολα τώρα όπως λένε όλοι Γ το δεύτερο.  

Τεσπα για να μη τα πολυλογώ φτάνω 39 εβδομαδα με το ζόρι γτ ο γιατρός ήθελε να με βάλει από τη 38 καοσσαρικη  γτ ήταν κ λίγο εγκαρσιο στο μεταξυ το μωρο κ ήταν επικίνδυνο . 

Μπαίνω το πρωί.. κανω οολη τη προετοιμασια της καισσαρικης.. τη βαριά επισκληριδιο  .. Τους είχα σπάσει τα νεύρα ? ... κ πριν μπουμε λέω στη μαία μήπως να δούμε μια τελευταία φορά??? Με γράφει κ αρχίζει να μου βάζει τον ουροκαθετηρα ... πιάνει από κάτω και  βγαίνει έξω ! ..  έρχεται με το γιατρό , το μηχάνημα του υπέρηχου.... μ κάνουν.. κ είχε γυρίσει από το φόβο μου -τρεμω τα χειρουργεία- μέσα στο μαιευτήριο... εκείνη την ώρα ! Τρελό!  

Μ έβαλαν πονούς κ γέννησα σε 3 ώρες χωρίς να νιώσω ελάχιστο πόνο με τόση δόση επισκληριδιο π είχα φάει φυσικά  !!! 

Κ η μικρή 3,5 κιλά -πως γύρισε?! ? 

Οπότε το συμπερασμα ..όλα μπορουν αν συμβουν σε μια  γεννα ?

Ήταν φοβερή μέρα !  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr φοβερη δε λες τίποτα!!!!Καλά που επεμενες!!!το κοριτσάκι σου ήθελε να γεννηθεί φυσιολογικά!τι καλά που δεν ταλαιπωρήθηκες και εγώ θα θελα τόσο δυνατή δόση τώρα που το λες!και μια χαρά από βάρος η μικρούλα!Να τα χαίρεσαι και τα δύο κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Christinapsr φοβερη δε λες τίποτα!!!!Καλά που επεμενες!!!το κοριτσάκι σου ήθελε να γεννηθεί φυσιολογικά!τι καλά που δεν ταλαιπωρήθηκες και εγώ θα θελα τόσο δυνατή δόση τώρα που το λες!και μια χαρά από βάρος η μικρούλα!Να τα χαίρεσαι και τα δύο κοπέλα μου!

Την άλλη φορά είχα κάνει επισκληριδιο αλλα μ έβαζαν κάτι ψευτοδοσεις γ να προχωρήσει ο τοκετός κ είχα φάει πολλούς πόνους...  Τώρα έπαιζα με το κινητό κ μ λένε οκκ διαστολή 10 ! Άσε π ενώ έκανα ράμματα την άλλη μέρα καθόμουν οκλαδόν στο κρεβατι ... Τη τριτη μέρα έπαιζα στο πάτωμα με τον μικρό στο σπίτι... καμία σχέση η δεύτερη φορά γενικα ! Ισχύουν αυτά π λένε.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christinapsr να σου ζήσει!!!! Πόσο χαίρομαι που διαβάζω ότι ήταν παιχνιδάκι ο δεύτερος τοκετός σου σε σχέση με τον πρώτο. Ελπίζω και στα δικά μου σε επόμενο παιδάκι, πρώτα ο Θεός. 

@vayaki κι εγώ τους grobag σκεφτόμουν που εχω δει βιντεάκια στο YouTube ότι είναι φοβεροί γιατί ούτε η δικιά μου αφήνει σκέπασμα πάνω της. Μου είπε όμως μια φίλη που πήρε ότι για εμάς που κοιμόμαστε με τα μωρά μας στο κρεβάτι καλό ειναι να μην πάρουμε αλλά και αυτό κατά περίπτωση. Πχ εγώ που ο πρώτος ύπνος της ειναι μαζί μας και κάθε επόμενος είναι στην κούνια της είναι δύσκολο να είναι αρχικά κάτω από σκεπάσματα και μετά να τη βάλω στον υπνοσακο για να κοιμηθεί μονη της στην κούνια της. Θα δούμε όμως. Btw, πως πήγε που κοιμάται στην κούνια του ο Μίλτος/Μιλτιάδης (δεν ξέρω πως θα τον φωνάζετε);; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 από που τους πήρατε;; Από την επίσημη ιστοσελίδα ή από κάπου αλλού σε προσφορά;; Μήπως δοκιμάσατε τον φθινοπωρινό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy δεν πηγε και τοσο καλα η μεταβαση στο κρεβατι του. Ξυπναει πιο συχνα απο πριν. Μπορει βεβαια να συνεπεσε τωρα και με το αλμα... θα επιμεινουμε με υπομονη, που θα παει καποια στιγμη θα κοιμαται καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki θύμησέ μου σε παρακαλώ, είστε στο ίδιο δωμάτιο έτσι;;; Απλά τον βάλατε στην κούνια του. Υπομονή. Κι εγώ από 6 μηνών σκέφτομαι να τη βάζω να κοιμάται μόνο στην κούνια της η οποία είναι και θα παραμείνει στο δωμάτιο μας. Εμένα τις νύχτες που τη βάζω στην κούνια της αφού φάει, κουνιέται τόσο πολύ που εγώ δεν κλείνω μάτι. Θα μεγαλώσουν και θα ηρεμήσουν και στον ύπνο τους. 

@Sofi90 πολύ καλά που τους πήρες σε προσφορά και τους 2. Αλήθεια, πως το σκέφτεσαι;; Θα της τον φοράς και στο κρεβάτι που κοιμαστε μαζί; Λογικά δε θα τη σκεπάζεις καθόλου αλλά πώς θα λειτουργήσει όλο αυτό και με εσάς στο κρεβάτι;; Εννοώ δε θα υπάρχει κενό κρύο;; Μπορεί να σκέφτομαι χαζα τώρα αλλά με προβληματίζει για εμάς που κάνουμε συγκοιμιση στο ίδιο κρεβάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

@vayaki θύμησέ μου σε παρακαλώ, είστε στο ίδιο δωμάτιο έτσι;;; Απλά τον βάλατε στην κούνια του. Υπομονή. Κι εγώ από 6 μηνών σκέφτομαι να τη βάζω να κοιμάται μόνο στην κούνια της η οποία είναι και θα παραμείνει στο δωμάτιο μας. Εμένα τις νύχτες που τη βάζω στην κούνια της αφού φάει, κουνιέται τόσο πολύ που εγώ δεν κλείνω μάτι. Θα μεγαλώσουν και θα ηρεμήσουν και στον ύπνο τους. 

@Sofi90 πολύ καλά που τους πήρες σε προσφορά και τους 2. Αλήθεια, πως το σκέφτεσαι;; Θα της τον φοράς και στο κρεβάτι που κοιμαστε μαζί; Λογικά δε θα τη σκεπάζεις καθόλου αλλά πώς θα λειτουργήσει όλο αυτό και με εσάς στο κρεβάτι;; Εννοώ δε θα υπάρχει κενό κρύο;; Μπορεί να σκέφτομαι χαζα τώρα αλλά με προβληματίζει για εμάς που κάνουμε συγκοιμιση στο ίδιο κρεβάτι. 

Ναι ακριβως ειμαστε ιδιο δωματιο. Ως τωρα ηταν στην καλαθουνα του διπλα μου και τωρα πηγε στην κουνια του που ειναι στα ποδια μας.

Πολλες φορες δε μας ξυπναει με γκρινια και κλαμα αλλα εχει τοση κινητικοτητα εκει μεσα που δεν κοιμομαστε κι εμεις...οπως το ειπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Τσεκαρα σήμερα το λογαριασμό μου και μου είχαν βάλει το συμπληρωματικό επίδομα του ΟΑΕΔ, κοντά στα 1000€! Σοκ, νόμιζα ότι δε θα πάρω τίποτα γιατί με τα χρήματα από ΙΚΑ και εργοδότη είχα σχεδόν συμπληρώσει 4 μισθούς. Ξεκινάω ψάξιμο για καρεκλάκι, ατμομαγειρα, κάθισμα αυτοκινήτου, υπνόσακους, τα πάντα όλα χαχαχ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε πόσες μέρες περίπου σας πιστωσανε τα χρήματα του συμπληρωματικού επιδόματος από τον ΟΑΕΔ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Σε πόσες μέρες περίπου σας πιστωσανε τα χρήματα του συμπληρωματικού επιδόματος από τον ΟΑΕΔ;

Εμένα σε 2 μήνες παρά 2 μέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η KONSTANTIA είπε:

Δλδ 58-59 ημέρες..... φανταστικά!

Ναι!Οπως είπα  ηταν ευχαριστη η εκπληξη βέβαια  αλλα άργησαν!βέβαια μας το είχαν πει από την αρχή ότι μπαίνουν σε έναν με δύο μήνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Ερώτηση: Γνωρίζετε πότε θα μπορούσαμε να μεταβούμε σε πάνα βρακάκι και ποιες θα είναι οι ενδείξεις γι'αυτό;;; Λογικά είναι μικρά ακόμα τα μωράκια μας αλλά εμένα ήδη είναι υπερδραστήρια και τις περισσότερες φορές δε με αφήνει να της αλλάξω πάνα εύκολα, δλδ όλο τεντώνει και μαζεύει τα ποδαράκια της, πάει να γυρίσει μπρούμυτα (την ώρα εκείνη) κλπ. 

Όσες έχετε ήδη μεγαλύτερα παιδάκια, σας βολεψαν και αν ναι σε ποια ηλικία; 

Βρήκα αυτό από τη babylino και μου φάνηκε χρήσιμο. 

pinakas_sizes_b_827x1760_17_2.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Εγώ δοκίμασα να της βάλω πάνα βρακακι στο χρόνο άλλα Δ με βόλεψε. Άσε π έχουν την ίδια τιμή ενώ τ πακέτο μέσα έχει περίπου τις μισές πάνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Angelmammy Εγώ δοκίμασα να της βάλω πάνα βρακακι στο χρόνο άλλα Δ με βόλεψε. Άσε π έχουν την ίδια τιμή ενώ τ πακέτο μέσα έχει περίπου τις μισές πάνες.

Ωχ σοβαρά;; Ε δεν αξίζει τότε. Άσε που όσο μεγαλώνουν τα νούμερα αυξάνει και το κόστος. Ευχαριστώ για την απάντηση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Angelmammy είπε:

Ωχ σοβαρά;; Ε δεν αξίζει τότε. Άσε που όσο μεγαλώνουν τα νούμερα αυξάνει και το κόστος. Ευχαριστώ για την απάντηση!!! 

@Angelmammy συμφωνώ με @Diwni

Ούτε καν ..  σκέψου ότι πρέπει να τη γδυνεις για να βάλεις τη πάνα βρακάκι.  Ενώ  στην  πάνα  κατεβάζεις απλά το παντελόνι.  Ούτε εμενα με βόλεψαν.  Μια φορά πήρα κ παρακαλούσα να τελειώσουν ... έξω στη βόλτα δε μπορούσα να τον αλλάξω καθολου εύκολα πχ .. Αλλά κ σπίτι ..

+ ότι ισχύει ότι είναι κ πιο ακριβές χωρίς λόγο.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...