Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Εμεις τις αλλαξαμε οταν εγινε 3 μηνων και τρεχουν μια χαρα για την ηλικια του. Αλλαζουν ξανα στο 6μηνο.

Εχουμε δοκιμασει διαφορα για το τι μπορει να τον ενοχλει και δεν καταληγουμε καπου. Θα δουμε τι θα πει και ο γιατρος την Παρασκευη

Πω πω ζόρι να μην ξέρεις τι φταίει...έτσι έκανε με τους κολικούς εμένα και είχα τρελαθεί!μακάρι να βρείτε λύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@stasa199 Όχι κι εγώ τις άλλαξα μια χαρά τρέχουν. 

@Sofi90 Ε όχι μη μου πεις ότι είναι αυτή η λύση. Τα 8 κιλά κοντεύουμε θα πάθουμε καμιά τενοντίτιδα σε κάθε γεύμα αν είμαστε στο πήγαινε έλα. Το έχουμε κάνει κι αυτό πάντως, άλλες φορές πιάνει οχι για πολύ κι άλλες όχι. Προς το παρόν της φοράω κοντομάνικα με καλτσακια όμως την τυλίγω μ ένα λεπτό σεντόνι, το φασκιωμα που λέμε μόλις δροσίσει λίγο παραπάνω θα αρχίσω τα λεπτά μακρυμανικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@vayaki Έχεις δοκιμασει να τον ταισεις περπατωντας για να χαζευει παραλληλα?Η αυτο που μου ειπε η παιδίατρος και πιανει ειναι την ωρα που τρωει να της χτυπαω ρυθμικα το πωπουδακι.Η δικιά μου θελει να χαζευει οποτε τρώει.Κουνιεται,χτυπιεται να κοιταει γυρω γυρω και κλαει οπότε ετσι της αποσπαω την προσοχή.

Εχετε ξεκινήσει μακρυμανικα στα μωρα σας?Δεν ξερω τι να της φοραω εξω κ αν κρυωνει η οχι

Ναι καποιες φορες πιανει η βολτα πανω κατω. Ηρεμει και τρωει. Θα δοκιμασω κ το πωπουδακι χαχα

Αχ και μενα με προβληματιζει το ντυσιμο. Δεν ξερω αν τον εχω ελαφρια ντυμενο. Σκεφτομαι οτι κι εμεις φοραμε κοντομανικα ακομη κ το βραδυ θελουμε ζακετακι. Καπως ετσι το κανω. Στη βραδινη βολτα προχτες του εβαλα ζακετακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια προχθές που είχαμε παιδίατρο μας είπε ότι στο ντύσιμο συνεχίζουμε Οπ ως είμασταν (με το ζιπουνακι το καλοκαιρινο)έχω και μια Πικέ καλοκαιρινή κουβέρτα μαζί πάντα να τη σκεπασω αμ χρειαστεί (για εξω) ένα ζευγάρι καλτσακια και ένα σετ κολάν ζακετακι μακρυμανικα αλλά λεπτά!Δε νομίζω να κρυώνουν....εμείς ανάβουμε ακόμα κλιματιστικό στον ύπνο γιατί έχουμε βενζινάδικο 24ωρο δίπλα στο σπίτι και πάντα έχει φασαρία οπότε δε μπορούμε να αφήσουμε ανοιχτό παράθυρο και την σκεπαζω λιγάκι άμα δε θέλει ξέρει και ξεσκεπαζεται η κυρία!???

Στην προηγούμενη επίσκεψη στον παιδίατρο είχαμε αντιπαράθεση με τον άντρα μου για το αν κρυώνει το μωρό (αυτός κρυώνει το βράδυ ενώ εγώ όχι ακόμα και τώρα!)και γέλαγε ο παιδίατρος και μόλις του είπαμε ότι είναι στους 26 βαθμούς σε διπλανό δωμάτιο μας είπε ότι σίγουρα δεν κρυώνει το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τελικά 7.5 κιλά είμαστε και πάλι μου είπε ότι την ταΐζω λίγο παραπάνω ο γιατρός μας!! ?? Γιουβαρλάκι θα το κάνω το παιδί στο τέλος. Μας άλλαξε γάλα και μας έδωσε ένα κουτί frezylac βιολογικό gold να το δοκιμάσουμε μπας και φταίει αυτό που που γκρινιάζει. Επίσης δεν βγάζουμε δόντια, απλά είναι πολύ γκρινιάρα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, τελικά 7.5 κιλά είμαστε και πάλι μου είπε ότι την ταΐζω λίγο παραπάνω ο γιατρός μας!! ?? Γιουβαρλάκι θα το κάνω το παιδί στο τέλος. Μας άλλαξε γάλα και μας έδωσε ένα κουτί frezylac βιολογικό gold να το δοκιμάσουμε μπας και φταίει αυτό που που γκρινιάζει. Επίσης δεν βγάζουμε δόντια, απλά είναι πολύ γκρινιάρα ???

Και εγω αυτο του δινω..μεχρι τωρα ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Α εμείς μέχρι τώρα είχαμε το Novalac 

Εμεις φαντασου απο την αρχη..ελπιζω να το δεχτει μια χαρα!ειναι και ευπεμπτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Α εμείς μέχρι τώρα είχαμε το Novalac 

Κι εμεις novalac. Για να δουμε μηπως μας το αλλαξει τωρα που θα παμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 και @vayaki παίζει να ξεκίνησε αυτό όταν αλλάξατε τις θηλές???μήπως δεν έχουν συνηθίσει ακόμα την πιο μεγάλη ροή?δεν ξέρω είμαι άσχετη απλά  λέω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@irened91 και @vayaki παίζει να ξεκίνησε αυτό όταν αλλάξατε τις θηλές???μήπως δεν έχουν συνηθίσει ακόμα την πιο μεγάλη ροή?δεν ξέρω είμαι άσχετη απλά  λέω..

Όχι πρόσφατα τις άλλαξα. 

@vayaki 4 γεύματα σήμερα και σε κανένα δεν έκλαψε. Φτου φτου μακάρι να συνεχίσει έτσι. Να το προτείνεις εσύ στον παιδίατρο αν δε σου πει τίποτα. Εγώ μόνη μου το πρότεινα και μου έδωσε ένα κουτί για δοκιμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Όχι πρόσφατα τις άλλαξα. 

@vayaki 4 γεύματα σήμερα και σε κανένα δεν έκλαψε. Φτου φτου μακάρι να συνεχίσει έτσι. Να το προτείνεις εσύ στον παιδίατρο αν δε σου πει τίποτα. Εγώ μόνη μου το πρότεινα και μου έδωσε ένα κουτί για δοκιμή. 

Άντε μωρέ μπράβο!!μακάρι  να ηρεμήσει  και ο μπέμπης σ @vayaki  !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Valfrag εσένα το αντράκι σου τι κάνει??ξεκινήσατε τροφές?Από δοντάκια  Πώς πάτε?

Ξεκιναμε τελος μηνα (5 1/2)!! Απο δοντακια πολυ φαγουρα..δεν εχει βγαλει ακομα βεβαια..του βαζω gel που μου εδωσε η παιδιατρος..και παγωμενη αποστειρωμενη γαζα..!ειναι πολυ ησυχος γενικα,δεν κλαιει καθολου..μονο λιιιγη γκρινια οταν πειναει κ οταν τον τρωνε τα ουλα!! Κατα τ αλλα το πρωι ειναι με τη μαμα μου που δουλευουμε εμεις και τα απογευματα που τον παιρνουνε κανει σα τρελος που μας βλεπει..

 

σε μπιμπερο εχουμε παει ηδη στη θηλη 3 που ειναι για 6+ γιατι κουραζοταν πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valfrag καλή αρχή!!!πω πω θα έχει πλάκα! Κ Εγώ ανυπομονώ να ξεκινήσει η μικρή!σχ μωρέ από την αρχή ήρεμο μωράκι είχες!!Μπράβο του!καλά εγώ που έχω τη μαμά μου εδώ και λίγες μέρες μου την κρατάει να κοιμηθώ λίγο η να κάνω μπάνιο και δουλειές και μόλις με δει η μικρή κάνει χαρές,πόσο μάλλον εσένα που καταλαβαίνει περισσότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια έχετε βαφτίσει τα μικρά σας???Μόνο  για την angelmammy ξέρω!

Όχι εγώ δεν έχω βαφτίσει ακόμα. Θα κάνουμε και γάμο μαζί οπότε αναγκαστικά θα πάει του χρόνου γύρω στα γενέθλιά της πάνω κάτω. Πάντως θα την πούμε Δέσποινα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η irened91 είπε:

Όχι εγώ δεν έχω βαφτίσει ακόμα. Θα κάνουμε και γάμο μαζί οπότε αναγκαστικά θα πάει του χρόνου γύρω στα γενέθλιά της πάνω κάτω. Πάντως θα την πούμε Δέσποινα!! 

Ωραίο όνομα!!Εμείς δεν ξέρουμε από ποια από τις 2 γιαγιάδες θα πάρει το όνομα ακόμα.. Εγώ θέλω να αποφασίσουμε γιατί με ρωτάνε και δε μ'αρέσει που λέω ότι ακόμα δεν ξέρουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Ωραίο όνομα!!Εμείς δεν ξέρουμε από ποια από τις 2 γιαγιάδες θα πάρει το όνομα ακόμα.. Εγώ θέλω να αποφασίσουμε γιατί με ρωτάνε και δε μ'αρέσει που λέω ότι ακόμα δεν ξέρουμε!

Θα αποφασίσετε μην αγχώνεσαι, κοίτα να διαλέξεις αυτό που σ αρέσει πάντως κι όχι αυτό που πρέπει. Πότε θα βαφτίσετε εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Ωραίο όνομα!!Εμείς δεν ξέρουμε από ποια από τις 2 γιαγιάδες θα πάρει το όνομα ακόμα.. Εγώ θέλω να αποφασίσουμε γιατί με ρωτάνε και δε μ'αρέσει που λέω ότι ακόμα δεν ξέρουμε!

Το ονομα του μωρου το δηλωσαμε απ τις πρωτες μερες στο δημαρχειο. Το ανθρωπακι εχει ονομα και επιθετο απ την αρχη. Μίλτος! Αλλα βαφτιση ξερεις σου ειχα πει Κυριακη του Θωμα. Αντε βλεπω οτι αρκετες κοπελες επιλεγουν να τα βαφτισουν κοντα στον χρονο. Με επρηξε η μαμα μου οτι θα ειναι πολυ μεγαλος και θα μεινει εναν χειμωνα αβαφτιστος κτλ. Μια χαρα ηλικια θα ειναι για βαφτιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Κορίτσια έχετε βαφτίσει τα μικρά σας???Μόνο  για την angelmammy ξέρω!

Καλημέρα εμείς του χρόνου τον Μάιο κοντά στα γεννεθλια,εχω ήδη αρχίσει να ψάχνω θέμα Γιατί σκέφτομαι να κάνω κάποια  πράματα μόνη μου γιατί έχω ελευθερο χρονο και θα μου αρεσει πολύ να ασχολούμαι με κατασκευές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις γυρισαμε απο γιατρο και του ειπαμε το προβλημα οτι το μωρο κλαιει καθε φορα που τον πλησιαζει το μπουκαλι. Τον εξετασε, τον ζυγισε. Πηρε αψογο βαρος λεει και με το παραπανω. Αποκλειει παθολογικη αιτια γι αυτη τη συμπεριφορα στο ταισμα, να ξεαγχωθουμε και να συνεχισουμε ετσι. 

Αχ παναγιτσα μου αθλος το καθε ταισμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...