Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@Narcissaκαλέ εμένα ούτε μπρούμυτα γυρνάει ακόμα. Ούτε και γω δίνω σημασία σ αυτά. Κάθε μωρό θέλει τ χρόνο του. Θα με ανησυχούσε αν έβλεπα κάτι σοβαρό. Πχ να μην ανταποκρίνεται όταν της μιλάμε. Όλα τα άλλα έργα Η γρήγορα θα τα κάνει.

Εγώ κορίτσια με αποκλειστικό θηλασμό κ αδιαθερησα από τ προηγ μήνα κιόλας. Τώρα είναι η 2η φορά π μ ήρθε κανονικά στις 27 μέρες. Μαλλιά κ γω χάνω τούφες πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμάς ο παιδίατρος είπε να τον βάζουμε μπρούμυτα δύο τρεις φορές την ημέρα από ένα πεντάλεπτο για να δυναμώσουν οι μύες του λαιμού κ των χεριών. Στην αρχή δεν τρελαινοταν, τώρα του αρέσει γελάει κιόλας. @Diwni πως είναι η ροή σου, όπως πριν τον τοκετό; Κ σε μέρες; 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa την έβαλα στο γυμναστήριο και κοιτούσε η ζουζούνα!στηριζόταν στο αριστερό χέρι καλά στον αγκώνα και το δεξί το άπλωνε και ξάπλωνε και έτρωγε το χέρι της!!!!χαχαχαχα την άφησα λίγο και μετά τη σήκωσα!θα την βάζω κάθε μέρα από λίγο!

@Diwni από πόνους πως είσαι???ισχύει αυτό που λένε ότι μετά δεν πονάς όσο πριν???γιατί εγώ πονούσα πάρα πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Και γω αυτό περιμένω να δω που ποναω πολυ..Ελπιζω να ελαττωθεί ο πόνος γιατι και με το μωρο κρεββατωμενη ολη μερα δεν γίνεται.

Πραγματικά!Εγώ και παυσίπονα που ξεπερνά στο κρεβάτι την έβγαζα!κάτι μου λέει ότι δεν θα έχει αλλάξει κάτι....μακάρι να κάνω λάθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Πραγματικά!Εγώ και παυσίπονα που ξεπερνά στο κρεβάτι την έβγαζα!κάτι μου λέει ότι δεν θα έχει αλλάξει κάτι....μακάρι να κάνω λάθος!!!

Καλημέρα κορίτσια,δυστυχώς σε εμένα δεν άλλαξε αυτό με τον πόνο.οπως πονούσα πριν την εγκυμοσύνη έτσι πονάω και τώρα.ελπιζω να είμαι η εξαίρεση στον κανόνα και να ισχύει αυτό που λένε ότι μετά δεν πονας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2019 at 12:42 ΜΜ, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Α ναι θυμήθηκα και ενα αλλο κορυφαίο που μου ειχε πει η γιαγια του αντρα μου..Βραζανε τραχανα και δινανε το ζουμί στο μωρο..Το κανανε στα χωρια παλια όταν οι γυναικες δεν ειχαν πολυ γαλα για συμπλήρωμα?

Αυτό μην το κοροϊδεύεις, σκέψου τι διατροφή κάνανε τότε οι γυναίκες και πόσο δύσκολη ζωή είχαν που μπορεί πολλές από αυτές λίγες μέρες μετά τον τοκετό να πήγαιναν στα χωράφια. Τι γάλα να έχουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Αυτό μην το κοροϊδεύεις, σκέψου τι διατροφή κάνανε τότε οι γυναίκες και πόσο δύσκολη ζωή είχαν που μπορεί πολλές από αυτές λίγες μέρες μετά τον τοκετό να πήγαιναν στα χωράφια. Τι γάλα να έχουν; 

Δεν διαφωνώ αλλά δεν νομίζω να πάει καμία μας στα χωράφια για να μας το λένε να το κάνουμε αυτό η αυτά που  έκαναν πριν από δεν ξέρω και εγώ πόσα χρόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Δεν διαφωνώ αλλά δεν νομίζω να πάει καμία μας στα χωράφια για να μας το λένε να το κάνουμε αυτό η αυτά που  έκαναν πριν από δεν ξέρω και εγώ πόσα χρόνια...

Όπως έγραψε και η @Sofi90 δεν μας το λένε για να το κάνουμε και εμείς αλλά σαν σύγκριση των 2 εποχών

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Sofi90  και @KONSTANTIA εντάξει τότε με συγχωρείτε απλά εμένα μου έχουν πει διαφορά για να τα κάνω!!!!

Καλά σίγουρα υπάρχουν και τέτοιοι άνθρωποι! Απλά αδιαφορείς κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA αυτό προσπαθώ να κάνω!!!!

@Sofi90 η γιαγιά μου πιο λογικά μου τα λέει εμένα!Χαχαχαχα!Όσο για την πεθερά σου αστην να λέει!μας αρέσει να τα ταλαιπωρουμε τα μωρα μας τι να κάνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 πωωω κι εμένα μου κάνει το ίδιο... μιλάμε μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι, όχι αστεία! Τουλάχιστον κατάλαβε ότι φόρτωνα και σταμάτησε να μου λέει ότι δεν έχω γάλα (αφού το βλέπει το στήθος μου, δεν είναι πρησμένο όπως στο μαιευτήριο!!), ότι δε το θέλει ο μπεμπης γιατί είναι αραιό ή ότι μπορεί να μυρίζει άσχημα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 @Sofi90  εγω παλια στην περιοδο πονουσα και ξαπλωνα και περνουσε με χαπι. Αυτη τη φορα που ηρθε δε χρειαστηκα χαπι. Μονο μικρη ενοχληση ειχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vayaki εγώ την έβγαζα στο κρεβάτι!Αφού παρακαλούσα να έρθει Κυριακή η σε ρεπό μου!αχ μακάρι να είναι καλύτερα και για μένα οοοοοταν έρθει!

@Sofi90 και @Narcissa υπομονή!αν σας ενοχλεί το ότι έρχεται από πάνω απλά πηγαίνετε στο δωμάτιο να θηλάσετε !εμένα ευτυχως πιο πολλά μου έλεγε στην εγκυμοσύνη και λιγο στγν αρχη παρά τώρα!Επίσης μ'αρέσε το θα το μάθεις αγκαλιά το μωρό μόνο όταν το εχω εγώ αν ηταν να το πάρουν δεν μαθαίνει!!!????? 

Είναι θέμα οι αγκαλιές ξέρω ότι όλοι θέλουν να το πάρουν αλλά δε γίνεται και προσπαθώ να το κόψω σιγά σιγά αυτό γιατί θα έχουμε θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa το ότι μυρίζει τ γάλα σου με ξεπερνά. Ναι πες της λες να φταίει ότι τρώω πολύ παστουρμά ?;

@stasa199 κοίτα εγω πάλι ψάχνω σε ποιον θα την φορτώσω για λίγο να την πάρει αγκαλιά. Μόλις γίνουν 7 8 μηνών κ ξεκινήσουν να κάθονται άνετα μόνα τους Δ θα θέλουν αγκαλιά από μόνα τους. Για να μη σ πω όταν ξεκινήσουν να μπουσουλανε η να περπατάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@DiwniΕγώ το κάνω αυτό με τον άντρα μου!πάντως δεν ήξερα ότι όταν αρχίσουν να κάθονται δεν θέλουν αγκαλιές!

@Sofi90 ααα τόσο καλα!έχω θέμα γιατί μπορει να μην το αφήσουν δευτερόλεπτο ήσυχο το μωρό...ακόμα και όταν νυστάζει προσπαθούν να την ξεγελάσουν για να μην κλάψει να την έχουν αγκαλιά!Η αν κάθεται ωραία και καλά και παίζει(λέμε τώρα να χαζεύει τα παιχνίδια της)γιατί να την πάρουμε αγκαλίτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni κάτι τέτοια της λέω και χειρότερα όταν μου λέει βλακειες και μετά επειδή είναι καλούλα και δε θέλει να με κρίνει (η ίδια είχε τραβήξει πολλά από την πεθερά της) κάθεται σε μια γωνιά φυσάει ξεφυσαει και δε λέει τίποτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@stasa199 Μα πηγαινω σε αλλο δωματιο και ερχεται απο πισω μού??Γιατι εχεις θεμα με τις αγκαλιες?

@Diwni Και γω αυτο λεω..Μετα θα θελουμε και δεν θα θέλει

 

Κορίτσια εμένα έσκαγε απ τη μπαλκονόπορτα κ κοιτούσε μέσα  ... πάντως καλό είναι να μιλάτε...  Εγώ κάποια στιγμή νευριασα Γτ ερχόταν κάθε μέρα οπότε γούσταρε κ μου μπαστακωνοταν κ μ λέγε μαλακιες...  . Οπότε δε Της  ανοιξα κανα 2 φορες .. κ μετα της ειπα ξερετε επειδη κοιμομουν η πχ θηλαζα  καλυτερα να παιρνετε ενα τηλέφωνο πριν ανεβειτε ... ψιλοπαρεξηγηθηκε κ σταμάτησε ν ανεβαίνει γενικα κ ησύχασα.    Γτ να ξέρετε αυτό θα συνεχιστεί  αλλιώς... Δε το κόβουν...  εμένα πριν γεννησω δεν ερχόταν καθόλου...  ήταν πολύ διακριτική  κ μετά το ξεφτυλισε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...