Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

@stasa199 ναι τα πρώτα μας είναι κ αγχώνομαι λίγο για το πώς θα αντιδράσει! Αφού ξεφουντωσε μην τη βάζεις. Κι εγώ ήλπιζα αλλά φούντωνε ο μικρούλης

@Sofi90 άντε με το καλό! Περιμένουμε να μας πεις.

Το κατσικίσιο γάλα τυρί κλπ είναι καλή λύση. Γιατί κι εγώ είχα κόψει γαλακτοκομικά κ μου στοίχισε. Κ γιαούρτι πρόβειο έχω δοκιμάσει κ δεν τον πείραξε. Βλέποντας κ κάνοντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμείς πάντως στο πρώτο μας εμβόλιο δεν είχαμε καμία αντίδραση, ούτε έκλαψε ούτε τίποτα. Μετά όλη μέρα βέβαια είχε αρκετή γκρίνια και την επόμενη μέρα της έφερε υπνηλία κοιμόταν αρκετά είναι η αλήθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Ο καθε παιδιατρος λεει τα δικα του τελικά!

@irened91 Λιγη υπνηλία δεν θα μας πειράξει πάντως?

Καλά αυτό είναι σίγουρο!!!είδα τρομερή διαφορά ήδη από την πρώτη παιδίατρο στον δεύτερο!

Αχ Άντε να δούμε πως θα πάει το εμβόλιο!!Αυτό με την υπνηλία το έχω ξανά ακούσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια!Στις 28 Ιουνίου ήρθε στο κόσμο το βατραχάκι μου όπως τον λέω ένα υγιέστατο αγοράκι..Σήμερα θα πάμε στην εκκλησία να πάρουμε μισό σαραντισμό και σιγά σιγά να βγαίνουμε και έξω..Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλούλης απλά υποφέρει λίγο από κολικούς και εκεί είναι λίγο ζόρικα..Το πρόβλημα είναι ότι δε τα καταφέρνω με το θηλασμό γιατί τις πρώτες 4 μέρες ήταν θερμοκοιτίδα και άρχισε με ξένο αλλά και εγώ δεν είχα ροή καλή και τώρα πλέον 21 ημερών πολύ δύσκολα έχει υπομονή για θηλασμό και εμένα αρχίζουν ήδη να με ζορίζουν από τη δουλειά και νιώθω τρομερές τύψεις..Ενοικίασα επαγγελματικό θήλαστρο μήπως και καταφέρω κάτι έστω..Εσείς είχε κάποια κοπέλα πρόβλημα με το θηλασμό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η deka είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!Στις 28 Ιουνίου ήρθε στο κόσμο το βατραχάκι μου όπως τον λέω ένα υγιέστατο αγοράκι..Σήμερα θα πάμε στην εκκλησία να πάρουμε μισό σαραντισμό και σιγά σιγά να βγαίνουμε και έξω..Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλούλης απλά υποφέρει λίγο από κολικούς και εκεί είναι λίγο ζόρικα..Το πρόβλημα είναι ότι δε τα καταφέρνω με το θηλασμό γιατί τις πρώτες 4 μέρες ήταν θερμοκοιτίδα και άρχισε με ξένο αλλά και εγώ δεν είχα ροή καλή και τώρα πλέον 21 ημερών πολύ δύσκολα έχει υπομονή για θηλασμό και εμένα αρχίζουν ήδη να με ζορίζουν από τη δουλειά και νιώθω τρομερές τύψεις..Ενοικίασα επαγγελματικό θήλαστρο μήπως και καταφέρω κάτι έστω..Εσείς είχε κάποια κοπέλα πρόβλημα με το θηλασμό?

Καλημέρα και να χαίρεσαι το μωράκι σου!

Στην αρχή του θηλασμού καμία μας δεν έχει ροή μεγάλη γιατί βγάζουμε πρωτογαλα και το στήθος μας ακόμα δεν έχει κατεβάσει γάλα. Την τρίτη μέρα το γάλα κατεβαίνει και γινόμαστε τούμπανο. Οπότε μάλλον το θέμα είναι ότι δε θηλασες το μωρό σου τις πρώτες μέρες και όχι ότι δεν είχες ροή. Αυτά που λένε δεν είχα γάλα κλπ είναι τις περισσότερες φορές λάθος ενέργειες. 

Τώρα τι ακριβώς κάνεις;;; Δίνεις και ξένο;;; Λογικά ναι, για να λες ότι δεν πιάνει και πολύ να θηλάσει. Όταν το μωρό μάθει σε μπιμπερο μετά το προτιμά από το στήθος. Είναι πιο εύκολο. Πόσο ξένο δίνεις και κάθε πότε τον θηλάζεις;;; Είναι πολλές οι ερωτήσεις που πρέπει να απαντήσεις για να δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε.

Να ξέρεις ότι οι περισσότερες πρωτομανούλες αντιμετωπίσαμε προβλήματα με το θηλασμό. Δεν είσαι η μόνη. Σε περίπτωση που θέλεις να δίνεις και δικό σου και ξένο γάλα, δλδ να κάνεις μεικτό θηλασμό, εγώ δεν είμαι κατάλληλη να σε συμβουλέψω γιατί θηλάζω αποκλειστικά. Υπάρχουν όμως στην ομάδα μας πολλά κορίτσια που γνωρίζουν. Βέβαια, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις επαγγελματική βοήθεια. Πάρε στην Αλκυόνη τηλέφωνο στο 10525 ή κάλεσε μια άλλη δική σου σύμβουλο θηλασμού. Θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ και θα σου λύσουν όλες σου τις απορίες. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Όσον αφορά την πίεση στη δουλειά, γνωρίζεις τα δικαιώματά σου;;; Έχεις ρωτήσει σε ΙΚΑ και ΟΑΕΔ τι δικαιούσαι σα νέα μανούλα; Στη δουλειά σε πιέζουν ενώ το μωράκι σου μόλις γεννήθηκε; Τι να πω εδώ που φτάσαμε σαν κοινωνία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Χαθηκαμε λιγάκι γιατί οι τελευταίες 2 εβδομάδες ήταν αρκετά δύσκολες. Με είχε πιασει φοβερός πόνος στον κοκκυγα, σε σημείο που δεν μπορούσα να κοιμηθώ ούτε καν στο πλάι. Τον μπεμπούλη τον θηλαζα ξαπλωμένη και το βράδυ κοιμοταν πιο εύκολα σε αυτή τη στάση, όποτε πλέον τον τελευταίο θηλασμο τον κάνουμε έτσι. Τον αφήνω 10 λεπτάκια να τον πάρει καλά ο υπνος και μετά τον βάζω στο λίκνο του και συνεχίζει. Ευτυχώς ο πονος πλέον πέρασε! Και ψυχολογικά όμως δεν ήμουν καλύτερα. Ήρθε η ώρα να επιστρέψω στη δουλειά και με είχε πάρει πολύ από κάτω... Πριν σταματήσω το έπαιζα πολύ άνετη τύπου «οκ πάω να γεννήσω κι έρχομαι». Το πίστευα κιολας δηλαδή! Που να φανταζόμουν ότι δε θα αντέχω να αποχωριστω το μικρακι μου ούτε για μισή ώρα; Τελικά συμφωνήσαμε να δουλεύω όσο γίνεται από το σπίτι και να επιστρέψω κανονικά από Σεπτέμβρη, εννοείται με μειωμένο ωράριο και νιώθω πολύ καλύτερα. 

Κατα τα αλλά όλα καλά, ο μπεμπουλίνος μεγαλώνει, πλέον τα λέμε όλη μέρα. Του μιλάω συνέχεια και μου απαντάει με «ααααα» «εεεεεεε» «αγου» και «γρρρλλλ» ? Επίσης έχει ξεκινήσει να πιάνει καλύτερα τις κουδουνίστρες του και να περιεργάζεται τα χεράκια και τα ποδαράκια του το καμάρι μου! Έχει αρχίσει όμως και να γκρινιάζει περισσότερο. Όταν τον βγάζω από την μπανιέρα π.χ. ή όταν σταματάμε το παιχνίδι κλαίει με μαύρο δάκρυ ο σκατούλης και σταματάει μόνο όταν τον βάζω στο στήθος. Αλλά είναι πολύ καλός ρε κορίτσια, αφού χτες πήγα ένα τετράωρο στο γραφείο και τον πήρα μαζί μου και ούτε που ακούστηκε! Παρατηρούσε το χώρο και τα νέα πρόσωπα και μετά την αρχική τρομάρα όλο γελούσε! 

@dimitra2222 κουράγιο κορίτσι μου και υπομονή, απ’οτι μου είχε πει η παιδογαστρεντερολογος η ΓΟΠ περνάει μέχρι τον 6ο μήνα στη συντριπτική πλειοψηφία των μωρών και ειδικά σε αυτά που θηλάζουν! 

Για τα εμβόλια που είπατε, εμείς κάναμε ένα ενέσιμο και ένα πόσιμο και δεν είχε καμία παρενέργεια. Το μπουτακι του έκανε ένα πρήξιμο μόνο που σχεδόν 3 εβδομάδες μετά, δεν έχει φύγει τελείως. Σε καμία 10αρια μέρες θα κάνουμε το επόμενο και μετά από μια βδομάδα φεύγουμε για διακοπές μέχρι τέλος Αυγούστου! Ανυπομονώ! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa πολύ καλά τα νέα σας!! Μου φαίνεται απίστευτο που και εσύ γύρισες στη δουλειά.... Μπράβο βρε κορίτσια, εγώ δε νομίζω να επέστρεφα έτσι σύντομα. Τη κάνεις με το γάλα;;; Βγάζεις με θήλαστρο και του το δίνεις;;; 

4 ώρες ο μικρός σου και δεν ακούστηκε ε;;;; Τι καλός!!!! Αν ήταν η δικιά μου θα εσκουζε τις 3 από τις 4 σίγουρα. Χαχαχα!!!! 

Εμάς ακόμα δεν πιάνει καλά με τα χεράκια της. Μάλλον είναι νωρίς. Από πότε ξεκίνησε να πιάνει κουδουνιστρες κλπ;;; Θυμάσαι;;; 

Αχ κορίτσια, κοιμάται τη νύχτα. Κάποιες νύχτες μάλιστα έχει κάνει σερί 6μιση ώρες. Ο μέσος όρος βέβαια είναι 5 ώρες. Αργεί να μου κοιμηθεί αλλά μετά φτου φτου όλα πολύ καλά! Και μέχρι να κοιμηθεί, μας ακούει όλο το τετράγωνο! Χαχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy προς το παρόν κανονίζω έτσι συναντήσεις κτλ. ώστε να χρειάζεται να πηγαίνω στο γραφείο μια φορά την εβδομάδα, ίσως 2 αν δε βγαίνει με τίποτα. Για αυτές τις μέρες ναι, βγάζω με θηλαστρο. Τις υπόλοιπες που είμαι σπίτι, αλλά κλεισμένη σε ένα δωμάτιο και δουλεύω, με φωνάζει η πεθερά μου όταν πεινάει ο μπεμπουλίνος και τον θηλάζω κανονικά. Μου έχει κακοφανεί που ξεκίνησα είναι η αλήθεια, αλλά δεν μπορούσα να κάνω κι αλλιώς. Πήρα προαγωγή όσο ήμουν έγκυος και δε θέλω να τους κρεμάσω... 

Αυτή την εβδομάδα άρχισε να πιάνει κανονικά κουδουνιστρες, έπιανε και πριν αλλά ασυναίσθητα. Αντανακλαστικά δηλαδή όταν του έδινα πραγματάκια στο χέρι. Το πιάσιμο των ποδιών είναι πολύ φρέσκο κατόρθωμα, χτες το βράδυ το κάναμε πρώτη φορα ?

Κοριτσια εμένα με έχει πιάσει μια εμμονή με το βάρος. Εμένα, που έλεγα σε όλες τις μανούλες να μη τις απασχολεί και να μην ξυπνάνε τα μωρά να φάνε. Αν θυμάμαι καλά τον πρώτο μήνα πήρε 1300 γραμμ. και το δεύτερο 1 κιλό. Όμως τις τελευταίες 3 εβδομάδες έχει βάλει μόνο 500 γραμμ. Αγχώνομαι ότι δεν τρώει καλά και τον βάζω να θηλάζει κάθε 3 ώρες τη νύχτα. Ούτε τα ματάκια του δεν ανοίγει ο καημένος, τρώει όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy πόσο μοιάζουν οι μικρές μας!!!Και μένα τα ίδια με τον ύπνο!!!

@Narcissa  εμένα τον πρώτο μήνα πήρε ένα 900 γρ και τώρα που σε 10 μέρες κλείνει τον δεύτερο έχει πάρει 500 μόνο...Και εγώ αγχώθηκα αλλά την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο θα δω τι θα μου πει...βέβαια μια χαρά μου φαίνεται η μικρή και στα ρουχαλάκια της βλέπω διάφορα!το βράδυ δεν την ξυπνάω να φάει αλλά όλη μέρα ανά 2 ώρες θηλάζει...σκέφτηκα μήπως επειδή δεν κάνω 5 γεύματα δεν πήρε τόσο καλό βάρος?δεν ξέρω τι να πω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2019 at 9:31 ΠΜ, ο/η deka είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!Στις 28 Ιουνίου ήρθε στο κόσμο το βατραχάκι μου όπως τον λέω ένα υγιέστατο αγοράκι..Σήμερα θα πάμε στην εκκλησία να πάρουμε μισό σαραντισμό και σιγά σιγά να βγαίνουμε και έξω..Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλούλης απλά υποφέρει λίγο από κολικούς και εκεί είναι λίγο ζόρικα..Το πρόβλημα είναι ότι δε τα καταφέρνω με το θηλασμό γιατί τις πρώτες 4 μέρες ήταν θερμοκοιτίδα και άρχισε με ξένο αλλά και εγώ δεν είχα ροή καλή και τώρα πλέον 21 ημερών πολύ δύσκολα έχει υπομονή για θηλασμό και εμένα αρχίζουν ήδη να με ζορίζουν από τη δουλειά και νιώθω τρομερές τύψεις..Ενοικίασα επαγγελματικό θήλαστρο μήπως και καταφέρω κάτι έστω..Εσείς είχε κάποια κοπέλα πρόβλημα με το θηλασμό?

Κορίτσια καλησπέρα! 

Έχω χαθεί εδώ και αρκετό καιρό, αλλά που κ που μπαίνω κ διαβάζω νέα σας!!! Εμείς τα πάμε πολύ καλά πλέον! Είχαμε τις περιπετειουλες μας... Την προηγούμενη Τρίτη κάναμε εγχείρηση βουβωνοκήλη... Μου ζοριστηκε δύο μέρες ο καημένος με κλάσματα από κολικούς μάλλον και βγήκε. Τώρα όμως όλα καλά! Τρώει κανονικά όπως έτρωγε γιατί για μερικές μέρες μετά το χειρουργείο δεν καλοέτρωγε και είχα στενοχωρηθεί...

@deka, κορίτσι μου, θα σου πω τη δική μου εμπειρία που μείναμε 10 μέρες θερμοκοιτίδα. Όταν τον πήρα σπίτι δεν μπορούσα να  τον θηλάσω. Όλοι, μαίες, γιατροί κλπ μου έλεγαν πως δεν θα τα καταφέρει γιατί έχει μάθει στο μπιμπερο και είναι και μεγάλο μωρό οπότε δεν θα χορταινει. Έτσι κι εγώ ξεκίνησα και του έβγαζα το γάλα με θηλαστρο. Ωστόσο κάθε βράδυ πριν τον ύπνο τον έβαζα στο στήθος με θηλές σιλικόνης. Σιγά σιγά τον άρχισα θηλασμό και μες την ημέρα και μείωνα το μπουκάλι. Δεν μπορώ να πω ότι δεν ταλαιπωρηθηκαμε. Θήλαζε ώρες ατελείωτες, μέχρι που τα καταφέραμε και θήλαζε μόνο, χωρίς να χρειάζεται να του δίνω μπουκάλι. Κάποια στιγμή έπιασε και τη θηλή οπότε βγάλαμε και τις θηλές σιλικόνης και θηλάζουμε κανονικά! Σου λέω λοιπόν, πως εάν θέλεις να θηλάσεις, προσπάθησε το. Σίγουρα θα δυσκολευτείτε στην αρχή και θέλει και μεγάλη υπομονή και κουράγιο από μέρους σου,  αλλά δεν είναι ακατόρθωτο. Προσπάθησε κι εσύ με θήκες σιλικόνης και σιγά σιγα βάζε τον στο στήθος χωρίς αυτές!  Όπως και να έχει όμως, είτε τα καταφέρεις είτε όχι, μην έχεις τύψεις για τίποτα! Δεν έγινε και κάτι... Εγώ θα σου ευχηθώ καλή επιτυχία!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κουνηθήκαμε καλά σήμερα!!!Εγώ κατατρομαξα!Ο σεισμός είναι ότι φοβάμαι περισσότερο!Δεν ήξερα τι να κάνω!Η μπέμπα κοιμόταν!Ευτυχώς δεν την πήρα αγκαλιά να τρέχω στο δρόμο σαν την τρελή!Είμαι και μόνη μόνο ένας γείτονας είναι εδώ και έβαφε το σπίτι του απέξω!ανάθεμα και αν κατάλαβε τι έγινε!Χαχαχαχα! Ευτυχώς δεν καταλάβαμε κανένα μετασεισμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι ακριβώς αυτό έκανα, τον βούτηξα και βγήκα έξω με τις πιτζάμες σα την τρελή και κόντεψε να μου φύγει από το καρότσι όπως το σήκωσα από την ταραχή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa σε καταλαβαίνω!!!! μετά είχα την τσάντα της δίπλα στην πορτα αν γίνει κάτι την πήρα και έφυγα!!Το καρότσι Ούτε καν είναι δύσκολο να το κατεβάσω δεν έχω ασανσερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 ευτυχώς είστε καλά κι εσείς πλέον!! Έχεις πολύ καιρό να μας γράψεις. Βουβωνοκήλη τόσο μικρούλης;;; Περαστικά να είναι όλα. 

@stasa199 εγώ τη στιγμή εκείνη ήμουν στο μπάνιο. Και βγήκα έξω σαν την τρελή για το παιδί!!!!! Κοιμόταν και δεν κατάλαβε τίποτα απολύτως οπότε δεν την ξύπνησα, όμως τρόμαξα. Γενικά δε με λες φοβιτσιαρα αλλά πρώτη φορά κατάλαβα πως είναι να θες να προστατέψεις το μωρό σου πάνω από οτιδήποτε!!!!!! Με φαντάζεστε να βγαίνω γυμνή στους δρόμους;;;;; Με το μωρό αγκαλιά;; 

Νατάσα μου, ο πατέρας μου που μένει Γέρακα μου είπε ότι κούνησε πάρα πολύ σε σημείο που πήγαν να πέσουν κάτι ντουλάπες που έχουμε που δεν είναι εντοιχισμένες. Οπότε ίσως να το ένιωσες κι εσύ πιο έντονα από εμένα που μένω κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Ναι ο καημενουλης. Δύο μέρες μου έκανε έντονους κολικούς κ εμφανίστηκε. Μάλλον είχε την προδιάθεση απ' ότι μας είπε κι ο γιατρός. Τώρα όλα καλά! 

Εμείς την ώρα του σεισμού θηλαζαμε κι ο μπεμπακος εκεί που ήταν μισοκοιμησμενος, γουρλωσε τα μάτια του... Συνέχισε, όμως, ακάθεκτος να τρώει! Το ζήσανε κι αυτό τα μικρακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ήταν αρκετά έντονος η αλήθεια είναι αλλά ευτυχώς δεν κατάλαβα μετασεισμο !!

@Madi85 περαστικά σας!Ευτυχώς τώρα είστε καλά!!

Εγώ ανησυχώ λίγο για  τη μπέμπα...μέσα σε 3 βδομάδες μου πήρε μόνο 500 γρ όπως ξανά είπα...σήμερα είχε να φάει από το βράδυ στις μια και εγώ την ξύπνησα 10 η ώρα....γίνεται να κοιμάται τόσες ώρες χωρίς να πεινάει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Angelmammy ήταν αρκετά έντονος η αλήθεια είναι αλλά ευτυχώς δεν κατάλαβα μετασεισμο !!

@Madi85 περαστικά σας!Ευτυχώς τώρα είστε καλά!!

Εγώ ανησυχώ λίγο για  τη μπέμπα...μέσα σε 3 βδομάδες μου πήρε μόνο 500 γρ όπως ξανά είπα...σήμερα είχε να φάει από το βράδυ στις μια και εγώ την ξύπνησα 10 η ώρα....γίνεται να κοιμάται τόσες ώρες χωρίς να πεινάει??

Ναι ναι γίνεται!! Όσο μεγαλώνει θα αναπληρώνει μέσα στη μέρα, μην ανησυχείς. Μου το είχε πει ο γιατρός ότι μπορεί να κοιμηθεί πολλές ώρες και να μη φάει. Βέβαια η μικρή μου το μέγιστο που έχει κοιμηθεί χωρίς να φάει είναι 7 ώρες. Που και αυτό μου φάνηκε τεράστιο όταν έγινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 μου φαίνονται πολλές οι ώρες είναι η αλήθεια! Αφού όμως παίρνει βάρος, είναι καλό. Κάνε ένα τηλέφωνο και στον παιδίατρο σου να δεις τι θα σου πει. Επίσης, εγώ κοιτάζω και την καμπύλη βάρους. Δες κι εκεί πόσο θα πρέπει να ζυγίζει στην ηλικία που είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy Και εμένα πρώτη φορά κοιμήθηκε τόσο πολύ!Μέχρι 6 ωρο είχε τώρα τελευταία και το είχα συνηθίσει!Την πρώτη φορά που το έκανε πήρα τον παιδίατρο τηλέφωνο γιατί μου ειχε κάνει εντύπωση που δεν ξύπνησε να φάει!

@Madi85 όταν τον είχα πάρει και τον ρώτησα μου είπε δεν την ξυπνάς για να φάει όταν είναι θα ξύπνησε ο αλλά εγώ σήμερα την ξύπνησα δεν την άφησα!Στην καμπύλη στον πρώτο μήνα ήταν πορτοκαλί προς το πράσινο τώρα είναι στο κόκκινο αλλά έχουμε άλλη μια βδομάδα για να συμπληρώσει τον δεύτερο οπότε θα την μετρήσω και θα το κοιτάξω ξανά τότε!δεν μπορεί να μην έχει πάρει κάτι και να μείνουμε στα κόκκινα σε 7 μέρες!πάντως Καλά που μου το είπες δεν το σκέφτηκα να το κοιτάξω!

@Sofi90 και εγώ το πιστεύω αυτό με την απόκλιση...Επίσης προσπαθώ να τη ζύγιζω ακριβώς στη βδομαδα για να βλέπω καλύτερα το βάρος της!

Νομίζω πως επειδή την παίρνω στο κρεβάτι και είμαι δίπλα της κοιμάται πιο Καλά και για αυτό δεν ξυπνάει...θα κάνω υπομονή μέχρι την Πέμπτη που έχουμε παιδίατρο να δω πως πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...