Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Εμένα δεν βγάζει γουλιές αλλά την κράταγα αρκετή ώρα από την αρχή...

@Valfrag συγχαρητήρια που γύρισες στη δουλειά!!!!!!!Εγώ μέχρι το φαρμακείο πήγα σήμερα 10 λεπτά και γύρισα και μου είχε λείψει η μπεμπα!μακάρι να σας μοιάσουμε και εμείς να πάρουμε σειρά!Ούτε μπάνιο δε μπορώ να κάνω πολλές φορές!

@Narcissa με το που το είπα στον νέο μας παιδίατρο μου είπε πιστολάκι να τη στεγνώνετε καλά και μετά το αφήνεις να δουλεύει και να το ακούει!από την πρώτη μέρα που το καναμε δεν κλαίει!Δεν το πίστευα!πλέον κλαίει από την ώρα που θα την έχω ντύσει μέχρι να φάει και να κοιμηθεί!Αφού θα ρωτήσω και για αυτό τον παιδίατρο μήπως μου βρει απάντηση και εκεί!χαχαχαχα και εμένα η μπέμπα μου έμοιασε στο θέμα υπνου(υπναρού και εγω!!)!!!ευτυχώς κοιμάται αρκετά εκτός εάν πονάει!

Ετοιμαζόμαστε να πάμε βόλτα στα μαγαζιά γιατί έχουμε ένα γάμο σε 15 μέρες να πάρω φόρεμα!Μακάρι να τα καταφέρουμε και να μην κλαίει!Θέλω θετικά vibes κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 2/7/2019 at 5:51 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Εμένα δεν βγάζει γουλιές αλλά την κράταγα αρκετή ώρα από την αρχή...

@Valfrag συγχαρητήρια που γύρισες στη δουλειά!!!!!!!Εγώ μέχρι το φαρμακείο πήγα σήμερα 10 λεπτά και γύρισα και μου είχε λείψει η μπεμπα!μακάρι να σας μοιάσουμε και εμείς να πάρουμε σειρά!Ούτε μπάνιο δε μπορώ να κάνω πολλές φορές!

@Narcissa με το που το είπα στον νέο μας παιδίατρο μου είπε πιστολάκι να τη στεγνώνετε καλά και μετά το αφήνεις να δουλεύει και να το ακούει!από την πρώτη μέρα που το καναμε δεν κλαίει!Δεν το πίστευα!πλέον κλαίει από την ώρα που θα την έχω ντύσει μέχρι να φάει και να κοιμηθεί!Αφού θα ρωτήσω και για αυτό τον παιδίατρο μήπως μου βρει απάντηση και εκεί!χαχαχαχα και εμένα η μπέμπα μου έμοιασε στο θέμα υπνου(υπναρού και εγω!!)!!!ευτυχώς κοιμάται αρκετά εκτός εάν πονάει!

Ετοιμαζόμαστε να πάμε βόλτα στα μαγαζιά γιατί έχουμε ένα γάμο σε 15 μέρες να πάρω φόρεμα!Μακάρι να τα καταφέρουμε και να μην κλαίει!Θέλω θετικά vibes κορίτσια!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 καλά ψώνια! ??

Σχετικά με το πιστολάκι, νομίζω θελει προσοχή λόγω ακτινοβολίας... Αν δεν κάνω λάθος εκπέμπει πολύ περισσότερη από το κινητό π.χ. Ψαξ’το λιγάκι όμως, μπορεί να λέω και βλακείες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,εσείς που δίνετε στα μωράκια σας και μπιμπερό πόσα γραμμάρια γάλα τους δίνετε και πόση ώρα ξανά τρώνε;

Εγω φτιάχνω 150 ml πίνει συνήθως 130. Θα τύχει να το πιει κ ολο, τρώει ανα 3μιση-4 ώρες εντός της μέρας. Σύνολο κάνουμε 5-6 γεύματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Berry είπε:

Εγω φτιάχνω 150 ml πίνει συνήθως 130. Θα τύχει να το πιει κ ολο, τρώει ανα 3μιση-4 ώρες εντός της μέρας. Σύνολο κάνουμε 5-6 γεύματα.

Περιπου ιδια φαση κι εμεις. Φτιαχνω 150. Τρωει περιπου 120 ανα 3 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valfrag είπε:

@stasa199 βασικα τον κανω μπανιο παντα πριν το φαγητο περιπου εκεινη την ωρα και χαλαρωνει κ μετα ξεραινεται! Μας εχει διευκολυνει πολυ η αληθεια ειναι ειδικα τωρα που ξεκινησα κ εγω δουλεια!!

Καλό κουράγιο κοπέλα μου. Ξέρω από πρώτο χέρι πόσο δύσκολο είναι να αποχωρίζεται το μωρό σου από τόσο νωρίς. Κανε κουράγιο, θα συνηθίσεις και εσύ και το μωράκι στα νέα δεδομένα και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια!!!!!!τα καταφέραμε αρκετά Καλά!την τάισα από το σπίτι ρευτηκε και μετά την έβαλα στο αυγο..κουνιέται κιόλας της το κούνησα λίγο και κοιμήθηκε μέχρι να ετοιμαστώ και να ετοιμάσω την τσάντα της και φύγαμε!Στη διαδρομή κοιμόταν!βέβαια δεν ξέρω γιατί είχαμε διαρροή στα τσισα μας!φτάσαμε κοιμόταν και κοίταζα μες το άγχος!Μετά είδα ότι είναι κομπλέ και είδα 4 με 5 μαγαζιά όχι τρελά πράγματα βρήκα ένα ήταν και ώρα της να φάει το πήρα και φυγαμε!όταν γυρνούσαμε τα έκανε και στη διαδρομή ήταν αγκαλιά αλλά θα το βρουμε!ολο αυτό 2 ώρες και!πολύ καλά μας πήγε!

@Sofi90 τότε μη φοβάσαι για το κλιματιστικό αποκλείεται να κρύωσε και Εγώ έτσι το έκανα αλλά επειδή άναβα στο δωμάτιο της όταν ήθελα να την αλλάξω έπρεπε να την αλλάζω στο κρεβάτι και τελικά αποφάσισα να ανάβω το δικό μας για να μπορώ να το κλείνω κιόλας!το πιστολάκι μας το είπε ο γιατρός και πιάνει!από μακριά στο χλιαρό για να μην την κάψουμε!Και μετά το αφήνω ανοιχτό στο πάτωμα να το ακούει!

@Narcissa Δε το ήξερα θα το ψάξω αλλά μας βοηθάει παρά παρά πολύ!

@vivika10 δεν δίνω αλλά ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι αν βγάλω πχ με το θήλαστρο από 90 έως 120 γρ να υπολογίζω και είναι 36 ημερών!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vivika10 μου φαίνεται πολυ λογική η ποσότητα δεδομένου οτι τρώει στο 2ωρο, εμένα ειναι 45 ημερών. Αν θες να παρατείνεις τις ώρες μεταξύ των γευμάτων κάνε 120μλ μήπως πιει παραπάνω και τον κρατήσει πιο πολλη ώρα χορτάτο. Γενικώς πρέπει παντα να περισσεύει ποσότητα στο μπιμπερό για να ξερεις οτι χόρτασε. Ειδάλλως μπορείς πριν φάει να το τρεναρεις ξεγελώντας τον με παιχνίδια, τραγούδια μπανάκι εφόσον παντα δεν κλαίει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί όλες οι μανούλες κάνουμε τα πάντα για το παιδάκι μας,προσπαθούμε για το καλύτερο και παλεύουμε κάθε μέρα!!!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2199511246770351&id=100001344900822

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Παρατήρησα κάτι και είπα να το μοιραστώ μαζί σας!θα το ξανά τσεκάρω βέβαια αλλά οπότε βγάζουμε βόλτα τη μπέμπα μετα κοιμάται πιο ήρεμη και γενικά φαίνεται να της κάνει καλό!!!!!Σήμερα δε θα τη βγάλω μάλλον αλλά από αύριο θα βγαίνει κάθε μέρα μέχρι την Κυριακή μετά θα δω πως θα τα καταφέρω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Παρατήρησα κάτι και είπα να το μοιραστώ μαζί σας!θα το ξανά τσεκάρω βέβαια αλλά οπότε βγάζουμε βόλτα τη μπέμπα μετα κοιμάται πιο ήρεμη και γενικά φαίνεται να της κάνει καλό!!!!!Σήμερα δε θα τη βγάλω μάλλον αλλά από αύριο θα βγαίνει κάθε μέρα μέχρι την Κυριακή μετά θα δω πως θα τα καταφέρω!

Ισχύει γιατί όσο περίεργο και να σου φαίνεται κουράζεται και έτσι κοιμάται καλύτερα! Βέβαια να αποφεύγεις την ζέστη και τον ήλιο όσο μπορείς. Καλές βόλτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Παρατήρησα κάτι και είπα να το μοιραστώ μαζί σας!θα το ξανά τσεκάρω βέβαια αλλά οπότε βγάζουμε βόλτα τη μπέμπα μετα κοιμάται πιο ήρεμη και γενικά φαίνεται να της κάνει καλό!!!!!Σήμερα δε θα τη βγάλω μάλλον αλλά από αύριο θα βγαίνει κάθε μέρα μέχρι την Κυριακή μετά θα δω πως θα τα καταφέρω!

Γενικα τη θελουν τη βολτα τους βλεπω. Αυτη τη στιγμη κανουμε βολτες με το αμαξι γιατι στο σπιτι το μωρο ειχε μουρλα κι εκλαιγε ενω ηταν ταισμενος αλλαγμενος και γενικα κομπλε. 

Καθε φορα που σταματαμε σε κοκκινο φαναρι κλαιει χαχα θελει κινηση το σκατο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η vayaki είπε:

Γενικα τη θελουν τη βολτα τους βλεπω. Αυτη τη στιγμη κανουμε βολτες με το αμαξι γιατι στο σπιτι το μωρο ειχε μουρλα κι εκλαιγε ενω ηταν ταισμενος αλλαγμενος και γενικα κομπλε. 

Καθε φορα που σταματαμε σε κοκκινο φαναρι κλαιει χαχα θελει κινηση το σκατο?

Αυτό πάθαμε και εμείς στην πρώτη βόλτα με το αμάξι!Αφού έλεγα στο άντρα μου θα πηγαίνουμε όπου πάει η Εθνική για να μην έχει κίνηση και φανάρια!εχθές την έβαλα μισό κοιμισμένη στο αυγο και το κούνησα μέχρι να κοιμηθεί για να φύγουμε!Στο γυρισμό δεν έκατσε σχεδόν καθόλου... Δεν ξέρω τι θα κάνω!Εσύ τον σηκώνεις άμα πλανταξει?Είναι πολύ Κατά αλλά μελανιαζει και δεν ξέρω τι να κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 και εμένα δεν κοιμόταν σήμερα!Αφού έτριβε τα μάτια της και τελικά την πήρε ο ύπνος 10 η ώρα από μόνη της και λέω δε πειράζει δε θα κάνουμε μπάνιο και φτερνιστηκε 4 φορές και ξύπνησε!κάναμε μπάνιο πλανταξε και τώρα προσπαθώ να την κοίμησω!όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο και εμένα κοιμόταν!Και την βάλαμε αλλη μια φορά για τον παιδίατρο  και εχθες...το ξέρω ότι είναι επικίνδυνο και πάντα το κατακρίνω αλλά πραγματικά μελανιαζει από το κλάμα...Αφού σκέφτομαι ότι δεν θα πηγαίνουμε πουθενά με το αμάξι  δε γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 δεν τον σηκωσα απ το καθισματακι του αυτοκινητου επειδη καταλαβα οτι μολις ξεκινουσαμε παλι, ηρεμουσε. Τον αφηνα κι εκλαιγε οσο κρατουσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα να πλαντάξει για 5-10 λεπτά παρά να τα βγάζετε από τα καθισματάκια τους! Άλλωστε δεν πάτε και κάποιο μακρυνό ταξίδι, εκεί γύρω πάτε! Πάνω από όλα η ασφάλεια του μωρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2019 at 12:01 ΠΜ, ο/η stasa199 είπε:

@Sofi90 και εμένα δεν κοιμόταν σήμερα!Αφού έτριβε τα μάτια της και τελικά την πήρε ο ύπνος 10 η ώρα από μόνη της και λέω δε πειράζει δε θα κάνουμε μπάνιο και φτερνιστηκε 4 φορές και ξύπνησε!κάναμε μπάνιο πλανταξε και τώρα προσπαθώ να την κοίμησω!όταν βγήκαμε από το μαιευτήριο και εμένα κοιμόταν!Και την βάλαμε αλλη μια φορά για τον παιδίατρο  και εχθες...το ξέρω ότι είναι επικίνδυνο και πάντα το κατακρίνω αλλά πραγματικά μελανιαζει από το κλάμα...Αφού σκέφτομαι ότι δεν θα πηγαίνουμε πουθενά με το αμάξι  δε γίνεται!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

@stasa199 απαγορεύεται να βγάλεις το μωρό από το κάθισμα αυτοκινήτου εν κινήσει. Αν κλαίει και μελανιαζει, σταμάτα το αυτοκίνητο κάπου στην άκρη και προσπάθησε να την ηρεμήσεις. Εμείς έχουμε βγει πάρα πολλές φορές βόλτα με το αυτοκίνητο και μόνο μια φορά έκλαιγε πολύ, όταν φύγαμε από το μαιευτήριο. Την αφήσαμε να κλαίει όμως και κάποια στιγμή σταμάτησε μόνη της. Από τότε συνήθως κοιμάται αμέσως με το που ξεκινήσουμε. Επίσης, είμαι πάντα δίπλα της εγώ. Δλδ πλέον κάθομαι στο πίσω κάθισμα ώστε να με βλέπει αν ξυπνήσει κ να μην τρομάζει. 

Η μικρή μας λοιπόν έχει ηρεμήσει όντως. Εδώ και μια εβδομάδα είναι άλλο παιδάκι. Μόνο το βράδυ έχουμε ταλαιπωρία μεγάλη μέχρι να κοιμηθεί. Μετά το μπάνιο που κάνουμε στις 22:00 κοιμάται κατά τη 01:00. Χθες είχαμε μαραθώνιο μέχρι τις 02:00 (Βέβαια, κοιμήθηκε μέχρι τις 07:00 το πρωί). Εγώ δεν έβλεπα μπροστά μου και η μικρή ή έκλαιγε ή εσκαγε στα γέλια κουνώντας χεράκια ποδαράκια μες στην ενέργεια. Άντε να βγάλεις άκρη. Και εκεί που κοιμόταν πάνω μου ή πανω στο στήθος με το που την άφηνα κάτω άνοιγε ματάκια και ήταν σα να έχει χορτάσει ύπνο 4 ωρών μέσα σε 5'. Αφού πλέον νομίζω ότι το μπάνιο την αναζωογονεί και από σήμερα θα δοκιμάσουμε μεσημεριανό μπάνιο να δούμε τι θα κάνει το βράδυ. 

Της πήραμε και γυμναστήριο. Άλλες φορές γελάει και της αρέσει πολύ και άλλες φορές κλαίει και θέλει αγκαλίτσα. Αυτό που πήραμε έχει ένα πιάνο στο κάτω μέρος όπου όταν κλωτσάει αλλάζει ήχους. Πιστεύω ότι όσο μεγαλώνει θα το απολαμβάνει και περισσότερο. Τι λέτε κι εσείς;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 κι εγώ έχω περάσει φάσεις με πολύ έντονα τσιμπήματα στο στήθος. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό σε εμάς που θηλάζουμε. Κάθε μέρα νιώθω τσιμπηματακια αλλά κάποιες μέρες είναι πολύ έντονα. 

Εμείς με τον άντρα μου προσπαθούμε να βρούμε στιγμές για τους 2 μας μέσα στη μέρα αλλά λίγες μέρες τα έχουμε καταφέρει. Συνήθως, εκεί που λέμε ωραία κοιμήθηκε, ξυπνάει η μικρή και αντί να ταβλιαζεται αυτή από την κούραση, πέφτουμε εμείς κάτω τεζα. Χαχαχα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/7/2019 at 11:51 ΠΜ, ο/η Angelmammy είπε:

@Sofi90 κι εγώ έχω περάσει φάσεις με πολύ έντονα τσιμπήματα στο στήθος. Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό σε εμάς που θηλάζουμε. Κάθε μέρα νιώθω τσιμπηματακια αλλά κάποιες μέρες είναι πολύ έντονα. 

Εμείς με τον άντρα μου προσπαθούμε να βρούμε στιγμές για τους 2 μας μέσα στη μέρα αλλά λίγες μέρες τα έχουμε καταφέρει. Συνήθως, εκεί που λέμε ωραία κοιμήθηκε, ξυπνάει η μικρή και αντί να ταβλιαζεται αυτή από την κούραση, πέφτουμε εμείς κάτω τεζα. Χαχαχα!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 ούτε μια φορά δεν κοιμηθήκε στην κούνια της μέχρι στιγμής νύχτα. Είναι στο κρεβάτι μαζί μας ακριβώς όπως η μικρή σας. Με το που ξαπλωσει για να κοιμηθεί θέλει εμένα μαζί της. Να την ακουμπαω. Τις τελευταίες 4 μέρες όμως κατάφερα να την αφήσω μέρα στην κούνια της και να κοιμηθεί λιγάκι. Ίσως φτιάξει κι αυτό σιγά σιγά. 

Να το κάνετε αυτό με τον άντρα σου. Ευτυχώς έχετε τη μαμά σου έστω και μια φορά την εβδομάδα. Εμείς δεν έχουμε κανένα από την αρχή. Τώρα πια βέβαια έχω συνηθίσει και δεν παραπονιέμαι. Όλα Καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...