Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η vayaki είπε:

@Elen81 πήρα τα dr brown με αυτο το πρασινο σωληνακι μεσα για κολικους. 

Και εγω ακριβώς τα ίδια εχω πάρει και ενα της μαμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια σημερα κάναμε την πρώτη μας έξοδο με το μπέμπη ! Πήγαμε για φαγητό έξω οι τρεις μας και τα περάσαμε τέλεια ! Ο μικρός κοιμήθηκε απο το αυτοκίνητο και καθ’ολη τη διάρκεια της βόλτας περίπου ενα 4ωρο! Το είχα μεγάλο άγχος πως θα ειναι και αν θα κάτσει ήσυχος αλλά ολα καλα! Θα το ξανά τολμήσουμε σύντομα, γιατί το έχουμε ανάγκη νομίζω να ξαναμπούμε στους ρυθμούς μας και στον έξω κόσμο μαζι με το μωρό πια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

 Κορίτσια είναι φυσιολογικό που η γλώσσα της μικρής μου είναι λίγο άσπρη??νομίζω πως έχει και στον ουρανίσκο της 2 ασπρακια...και νομίζω πως έχει κάνει σαν φουσκλαΛίτσα στα χειλάκια της...έχω αγχωθεί.. θα πάρω τον παιδίατρο αύριο τηλέφωνο...

Κ μενα το είχε η μικρη μου! Είναι από το ρουφγημα στο θηλασμό ή στο μπουκάλι! Μην ανησυχείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Βρε κορίτσια από τις 12 με 1 που κοιμήθηκε έχει πάει 8 και δεν μου ξύπνησε καθόλου...Δεν είναι λίγο μικρούλα για τέτοιο σερί??

@Petalouditsa28 σε ευχαριστώ!νομίζω πως τα είχε και στον παιδίατρο προχθές αλλά έκανα το λάθος και διάβασα κάτι στο ίντερνετ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλημέρα!!!

Βρε κορίτσια από τις 12 με 1 που κοιμήθηκε έχει πάει 8 και δεν μου ξύπνησε καθόλου...Δεν είναι λίγο μικρούλα για τέτοιο σερί??

@Petalouditsa28 σε ευχαριστώ!νομίζω πως τα είχε και στον παιδίατρο προχθές αλλά έκανα το λάθος και διάβασα κάτι στο ίντερνετ!

 

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες κορίτσια!! Εμένα η δικιά μου πάντως πέρα από ελάχιστες εξαιρέσεις που μας ξύπνησε πιο νωρίς, απ την αρχή απέκτησε πρόγραμμα και κοιμάται το βράδυ 7 μπορεί κι 8 ώρες, κοιμάται γυρω στις 12.30 1 μπορεί να τραβήξει και 1.30 όταν αργεί να κοιμηθεί. Ο παιδίατρος μου είχε πει στην αρχή αν δεν ξυπνάει στις 6 ώρες να την ξυπνάω για φαγητό κι από κει που στην αρχή έβαζα ξυπνητήρι Στις 6 ώρες μετά σταμάτησα γιατί είδα πως ξυπνάει σ αυτές τις ώρες οπότε λέω αυτό είναι το πρόγραμμά της. Μια φορά έτυχε και κοιμήθηκε 9 ώρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα!!!!

@irened91 και εμένα κοιμάται από την αρχή αρκετά καλά αλλά αυτό δεν ξανά έγινε!κοιμοταν 2ωρα μετα 3 ωρα και ειχαμε μεινει στα 4 ωρα με 5 ωρα!ξύπνησα από τον πόνο στο στήθος είδα την ώρα και λέω μήπως έκλαψε και δεν την άκουσα???δεν την ξύπνησα ποτέ για να φάει εκτός από μια φορά που με πονάνε το στήθος και είχε φτάσει 5 ώρες ύπνου...μετά σκέφτηκα επειδή δε κοιμήθηκε όλη μέρα μήπως ένιωθε κουρασμένη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Καλό μήνα!!!!

@irened91 και εμένα κοιμάται από την αρχή αρκετά καλά αλλά αυτό δεν ξανά έγινε!κοιμοταν 2ωρα μετα 3 ωρα και ειχαμε μεινει στα 4 ωρα με 5 ωρα!ξύπνησα από τον πόνο στο στήθος είδα την ώρα και λέω μήπως έκλαψε και δεν την άκουσα???δεν την ξύπνησα ποτέ για να φάει εκτός από μια φορά που με πονάνε το στήθος και είχε φτάσει 5 ώρες ύπνου...μετά σκέφτηκα επειδή δε κοιμήθηκε όλη μέρα μήπως ένιωθε κουρασμένη?

Μπα να μην την άκουσες δεν παίζει!! Όταν πεινάνε ξυπνάνε αλλά αν θελεις συζήτησε το και με τον παιδίατρο να δεις τι θα πει. Παρακολούθησε το κιόλας, μπορεί να έτυχε και να μην κοιμάται τόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irened91 είπε:

Μπα να μην την άκουσες δεν παίζει!! Όταν πεινάνε ξυπνάνε αλλά αν θελεις συζήτησε το και με τον παιδίατρο να δεις τι θα πει. Παρακολούθησε το κιόλας, μπορεί να έτυχε και να μην κοιμάται τόσο. 

Όντως μπορεί να έτυχε!Θα το δω εννοείται !Καλά μου λέει ο άντρας μου αν δεν την άκουγες θα χάλαγε τον κόσμο!Και η δικιά σου αργά κοιμάται Ε??Και μια κοπέλα που γέννησαν μαζί μου είπε 12 με 1 κοιμάται και η δικιά της μπέμπα!μήπως να σταματήσω να την παλεύω από τις 10??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

Όντως μπορεί να έτυχε!Θα το δω εννοείται !Καλά μου λέει ο άντρας μου αν δεν την άκουγες θα χάλαγε τον κόσμο!Και η δικιά σου αργά κοιμάται Ε??Και μια κοπέλα που γέννησαν μαζί μου είπε 12 με 1 κοιμάται και η δικιά της μπέμπα!μήπως να σταματήσω να την παλεύω από τις 10??

Κι εμένα αργά κοιμάται, να σου πω την αλήθεια μόνη της το έφτιαξε το πρόγραμμα ανάλογα με τις ώρες που τρώει και κοιμάται. Συνήθως δηλαδή 8 με 9 τρώει μια φορά, μετά κατά τις 10.30 την κάνω μπάνιο, τελειώνουμε τρώει κατά τις 11.30 ή ότι ώρα τελειώσουμε απ το μπάνιο κατευθείαν συνήθως και μετά την κοιμίζω. Μπορεί να τραβήξει και μέχρι τις 1 ή 1.30 κάπου εκεί. Τώρα αν αλλάξει το πρόγραμμά της κάποια στιγμή από μόνη της στο μέλλον φαντάζομαι πιθανό είναι να γίνει. Αλλά να την βάλω για βραδινό ύπνο από τις 10 δεν έτυχε για να πω την αλήθεια. Ίσως στην αρχή αλλά ξυπνούσε μετά άγρια χαράματα. Κι εμένα πιο πολυ Μ αρέσει έτσι όπως είναι τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irened91 εγώ προσπαθώ από την αρχή μέχρι τις 10 μισή να την κάνω μπάνιο και μετά να τη βάλω για ύπνο!Στην αρχή κοιμόταν και ξύπνουσε 2 με 3 φορές μέχρι τις 10 με 11 το πρωί και με βόλευε για να κάνω ένα μπάνιο ή να χαλαρώσω λιγάκι και να κοιμηθώ αλλά δε πειράζει 

@Sofi90 καλα κανεις και εγω θα τη συνεχίσω!στην αρχή κοιμόταν αμεσως μετά το μπάνιο!Δε πειράζει θα ξανά βρούμε ρυθμούς!ας μεγαλώσουν λιγάκι και θα στρώσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Berry είπε:

Κορίτσια σημερα κάναμε την πρώτη μας έξοδο με το μπέμπη ! Πήγαμε για φαγητό έξω οι τρεις μας και τα περάσαμε τέλεια ! Ο μικρός κοιμήθηκε απο το αυτοκίνητο και καθ’ολη τη διάρκεια της βόλτας περίπου ενα 4ωρο! Το είχα μεγάλο άγχος πως θα ειναι και αν θα κάτσει ήσυχος αλλά ολα καλα! Θα το ξανά τολμήσουμε σύντομα, γιατί το έχουμε ανάγκη νομίζω να ξαναμπούμε στους ρυθμούς μας και στον έξω κόσμο μαζι με το μωρό πια! 

Φίλη μου, όσο είναι το μωρό στο καρότσι κοιτάξτε να το εκμεταλευτείτε με τον σύζυγο και τους φίλους σας. Μετά ξεκινάνε τα προβλήματα που δεν θα κάθεται ΠΟΥΘΕΝΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Φίλη μου, όσο είναι το μωρό στο καρότσι κοιτάξτε να το εκμεταλευτείτε με τον σύζυγο και τους φίλους σας. Μετά ξεκινάνε τα προβλήματα που δεν θα κάθεται ΠΟΥΘΕΝΑ!

Ο πρώτος χρόνος είναι για καφέ μετά ένα χρόνο κυνήγι και μετά που θα μιλανε δεν μπορούν να πάμε παιδότοπο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Φίλη μου, όσο είναι το μωρό στο καρότσι κοιτάξτε να το εκμεταλευτείτε με τον σύζυγο και τους φίλους σας. Μετά ξεκινάνε τα προβλήματα που δεν θα κάθεται ΠΟΥΘΕΝΑ!

Χαχαχα ποσο δίκαιο έχεις, τωρα καλα κάθονται τα μωρουλια μετά θα τα κηνυγαμε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Καλημέρα!Καλο μήνα!

@stasa199 Και γω απ τις 10 ξαπλωνω καθε βραδυ ασχετα αν κοιμαται 12 12μιση..Εχω ελπιδες οτι καποθα στιγμη θα κοιμηθει νωρις??Μπορει να μην ηταν τυχαίο και να φτιαχνει προγραμμα σιγα σιγα..Εμενα αν δεν ποναει και σφίγγεται 2 4ωρα κανει την νυχτα και μια φορα ειχε κάνει 5ωρο..

@irened91 Εμενα μονο στο στηθος μου κοιμάται .Ουτε κουνηματα πιανουν ουτε νανουρισματα ουτε βολτες..Θα φαει μέχρι να ζαβλακωθει..Θελει πιπίλισμα δυστυχώς

Ωχ δύσκολο αυτό! ? Πόση ώρα κάθεται στο στήθος;  

Θα το βρείτε το πρόγραμμά σας μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2019 at 3:39 ΜΜ, ο/η irened91 είπε:

Ωχ δύσκολο αυτό! ? Πόση ώρα κάθεται στο στήθος;  

Θα το βρείτε το πρόγραμμά σας μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά!! ❤

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Την νυχτα δεν καθεται πολυ γιατι ειναι ηδη απο υπνο..την μερα μπορει και 2 ωρες σερί..Δοκιμασα πιπιλα αλλα δεν παίρνει ..Ειναι προβλημα γιατι δεν μπορει και ο αντρας μου να την κοιμησει..Ελπιζω να φτιαξει με το καιρό?

Έτσι τέτοια 2ωρα είχαμε κι εμείς. Κι όλη μέρα, αφού όταν έκανα μπάνιο δεν άντεχα που ακουμπουσαν οι θηλές μου στο μπουρνούζι. Πολύ ταλαιπωρία ειδικά τώρα μες τη ζέστη και οι 2 ιδρώνουμε άστα να πάνε. Καλή υπομονή σου εύχομαι κι ελπίζω να μειωθούν οι ώρες στο στήθος σύντομα. Μπράβο σου πάντως ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

Ο πρώτος χρόνος είναι για καφέ μετά ένα χρόνο κυνήγι και μετά που θα μιλανε δεν μπορούν να πάμε παιδότοπο???

Παιδότοπο μπορείτε να πάτε ακόμα και να μην μιλάνε. Σημασία έχει πόσο θα κάθονται και πόσο γρήγορα και εκεί. Έχω πληρώσει 15αρια για 20 λεπτά μέχρι που απελπιστικά και το σταμάτησα το σπορ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η KONSTANTIA είπε:

Παιδότοπο μπορείτε να πάτε ακόμα και να μην μιλάνε. Σημασία έχει πόσο θα κάθονται και πόσο γρήγορα και εκεί. Έχω πληρώσει 15αρια για 20 λεπτά μέχρι που απελπιστικά και το σταμάτησα το σπορ

Ναι είναι θέμα το ποσό θα κάτσει!Δεν το είχα σκεφτεί!!

@Sofi90 και εμένα δεν παίρνει πιπίλα της δοκιμασα mum και nuk τώρα θα πάρω και chicco μήπως την πιάσει γιατί το βραδυ για να κοιμηθεί θέλει να πιπιλαει ψάχνει συνέχεια ..αν την έχω στο στήθος κάπου αναγουλιαζει η έχει τύχη και 3 φορές να μου κάνει εμετό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2019 at 6:29 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Ναι είναι θέμα το ποσό θα κάτσει!Δεν το είχα σκεφτεί!!

@Sofi90 και εμένα δεν παίρνει πιπίλα της δοκιμασα mum και nuk τώρα θα πάρω και chicco μήπως την πιάσει γιατί το βραδυ για να κοιμηθεί θέλει να πιπιλαει ψάχνει συνέχεια ..αν την έχω στο στήθος κάπου αναγουλιαζει η έχει τύχη και 3 φορές να μου κάνει εμετό 

 

@irened91

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 κι εμένα ζοριζεται πολύ κάποιες φορές. Τις περισσότερες βασικά. Κάποιες όμως τα κάνει και δεν έχουμε πάρει χαμπάρι. Αλλά όταν ζοριζεται πέρα από τους ήχους πίεσης που κάνει, κλαίει και δυσανασχετεί γενικά. Και δεν ξέρω τι φταίει και μόλις τα κάνει ηρεμεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofi90 είπε:

Και μενα τα ιδια ειναι..Και γω με mum δοκίμασα με dr.brown και με chicco..Καμια δεν κράτησε..

@irened91 Εγω ουτε το νερο δεν αντεχω που πεφτει να φανταστεις..Ελπιζω να φτιαξουν λιγο τα ωράρια τής

Ζοριζονται και σας τα μικρουλια για να κάνουν?Η δικια μου σφιγγεται κλαιει ενας χαμός..Αφου σκεφτομαι μηπως εχει καποιο θεμα

Άστα και με το νερό δεν είναι καλύτερα. Θα φτιάξουν μην αγχώνεσαι, θα μπείτε σ ένα πρόγραμμα!! Κι εμένα καμιά φορά όταν ζορίζεται να κάνει κακακια κλαίει και χτυπιέται. Όχι μωρέ άμα κάνει τουλάχιστον μια δυο φορές δε νομίζω να έχει κάτι. Βέβαια πάντα συμβουλεύεσαι τον παιδίατρο σας. Εμένα πριν μερικές βδομάδες είχε να κάνει μια μέρα κακακια κι έκλαιγε χτυπιοταν και μου είπε ο παιδίατρος να της κάνουμε ένα κλύσμα και το παιδί αμέσως ηρέμησε. Από τότε δε χρειάστηκε άλλη φορά κι απ ότι διάβασα δεν κάνει κάθε 3 και λίγο να κάνουμε γιατί θα χάσουν το αίσθημα της αφόδευσης. Οπότε ότι πρόβλημα κι αν έχουμε παίρνω τον γιατρό τηλέφωνο και με καθοδηγεί αναλόγως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και η δικιά μου έτσι ζορίζεται!είναι οι κολικοί που πονάνε μωρέ θα στρώσει το εντερακι τους που θα πάει!Και εμένα καμία φορά ζορίζεται έτσι και για τα αέρια!πολλες φορες ακουω και το εντερακι της και καταλαβαινω οτι ποναει...κυρίως το βράδυ την πιάνει πολύ..Όσο για τα Κακακια μας είπε ο παιδίατρος ότι μέχρι μια βδομάδα αν δεν κάνει να μην τρομάξουμε..Βέβαια μια μέρα δεν μου έκανε μόνο τις υπόλοιπες κανει και αρκετές φορές!

Μίλησα με τον παιδίατρο μου είπε για την άσπρη γλώσσα και τα ασπρακια σαν να μην τα είδα είναι φυσιολογικά και για το άνω χείλος που νομίζω πως έχει φουσκαλιτσες μου είπε πως είναι από το θηλασμό δεν είναι κάτι θα περάσει!Επίσης  έχουμε βρεφική ακμή και αιμαγγειωμα στο βλέφαρο!οταν κλαει κοκκινιζει την υπόλοιπη μερα σχεδον δε φαίνεται..το ειχε απο οταν γεννηθηκε αλλα δεν ηξερα οτι ειναι αιμαγγειωμα!από όλα έχει η μπέμπα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας! Εμεις ως τωρα τον μικρο τον κανουμε μπανιο κρατωντας τον ο αντρας μου με ενα χερι κι εγω διπλα βοηθος. Εχετε αρχισει να τα βαζετε σε μπανακι; απο ποσο μηνων αραγε μπορουμε; μπορουμε και τωρα να αρχισουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εγώ όταν ήμουν έγκυος τα πρώτα συμπτώματα ήταν πολύ πρησμένο στήθος που πόναγε απίστευτα και πονάκια στην κοιλιά όπως αυτά της περιόδου. Επειδή αυτά τα έχω πάντα και σαν συμπτώματα περιόδου (όχι τόσο έντονα όμως όσον αφορά το στήθος), στην αρχή πίστευα πως απλά είναι να μου έρθει η περίοδος. Όπως λες κι εσύ όμως, αυτό συνέβαινε 2-3 μέρες πριν έρθει η περίοδος. Όταν είδα ότι είχε φτάσει μια βδομάδα με αυτά τα συμπτώματα και η περίοδος άφαντη, τότε σκέφτηκα πως πρέπει να κάνω ενα τεστ! Χρονικά κι εμένα έγινε ακριβώς το ίδιο, τα συμπτώματα ξεκίνησαν 1 εβδομάδα μετά την ωορρηξία, και άλλη 1 εβδομάδα μετά, δηλαδή στην αναμενόμενη περίοδο, έκανα το τεστ. Καλή επιτυχία σου εύχομαι, να κάνεις ένα τεστακι ή μια χοριακη και περιμένουμε νέα σου! ❤️
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...