Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Σας γράφω μετά από μέρες, καθώς δεν είχα προλάβει καθόλου. Γέννησα στις 21.5 τελικά. Ενώ πήγα στο μαιευτήριο για πρόκληση, αφού είχαν περάσει πλέον 4 μέρες από την ΠΗΤ, τελικά δεν χρειάστηκε να γίνει κάτι, διότι είχα ήδη διαστολή. Τι να πω;; ίσως να βοήθησαν τελικά όσα έκανα τις τελευταίες ημέρες (περπάτημα, καθίσματα, κλπ) ?. Από χθες είμαστε στο σπίτι μας και προσπαθούμε να βρούμε τους ρυθμούς μας. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Mistνα σου ζησει κοπελα μου!!!!!!

Κοριτσια σημερα το μεσημερι ειδα λιγο αιμα!!!2 μιση η ωρα μετα απο περπατημα!βρηκα το γιατρο μετα απο μια ωρα και εχω ερθει για nst ! Με ειδε η μαια και μου ειπε οτι ξεκιναει ο τοκετος αλλα εχουμε ακομα!μιλησε με το γιατρο και περιμενω να ερθει να δουμε τι θαπει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Mistνα σου ζησει κοπελα μου!!!!!!

Κοριτσια σημερα το μεσημερι ειδα λιγο αιμα!!!2 μιση η ωρα μετα απο περπατημα!βρηκα το γιατρο μετα απο μια ωρα και εχω ερθει για nst ! Με ειδε η μαια και μου ειπε οτι ξεκιναει ο τοκετος αλλα εχουμε ακομα!μιλησε με το γιατρο και περιμενω να ερθει να δουμε τι θαπει!!

Με το καλο κ εσυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η stasa199 είπε:

@Mistνα σου ζησει κοπελα μου!!!!!!

Κοριτσια σημερα το μεσημερι ειδα λιγο αιμα!!!2 μιση η ωρα μετα απο περπατημα!βρηκα το γιατρο μετα απο μια ωρα και εχω ερθει για nst ! Με ειδε η μαια και μου ειπε οτι ξεκιναει ο τοκετος αλλα εχουμε ακομα!μιλησε με το γιατρο και περιμενω να ερθει να δουμε τι θαπει!!

Με την το καλό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimitra2222 είπε:

Καλησπέρα μανουλες! @Angelmammy εδώ στη Θεσσαλονίκη ξέρω ότι η επίσκεψη χρεώνεται 50 ευρω...κι εμένα μου φαίνονται πολλά τα 80...είναι μια σύμβουλος εδώ γνωστή η Βίκυ φαρδογιαννη που εμένα στο πρώτο μου μωρό με βοήθησε τηλεφωνικά εάν θες να βρω το τηλ της να την συμβουλευτείς? Είναι πολύ έμπειρη κ ίσως Μ έχει κάποια γνωστή σύμβουλο στην Αθήνα... Ίσως η τριβή με το πλαστικό να ερεθίζει παραπάνω το στήθος...εάν έχεις purelan βάζε κ επίσης από το γάλα σου κ άφηνε το στήθος έξω...  @Sofi90 να σου ζήσει κορίτσι μου...υγεία κ τύχη για σένα και το μωράκι σου...υπομονή κορίτσια .3 μέρες μετά την καισαρική θα πετάτε...λοιπόν εγώ μάλλον πρέπει ν παλουκωθω σπίτι κ να μην το κουνάω ρούπι...πάω ν βγάλω ράμματα κ πετάγομαι ν πάρω ένα στρώματακι αλλαξιερας...Μ λέει η πωλήτρια ποτέ με το καλό? Μπαίνω σούπερ μάρκετ για γάλα της μεγάλης Μ λέει μια κοπέλα που έψηνε πίτσες κ κερνούσε τον κόσμο ελάτε ν σας κεράσω...ειδικά εσείς δικαιουστε 2πλο κομμάτι...σήμερα βγήκαμε για ψωμι Μ λέει μια πελάτισσα στο φούρνο σε ποιο μήνα είστε? Το μωρό ευτυχώς είναι πολύ ήσυχο κι έτσι βρίσκω χρόνο για να αφιερώσω στη μεγάλη...κοιμάται όμως πολλές ώρες κ κάποιες στιγμές ανησυχω...λέω τι γίνεται οεο...η μεγάλη δεν ήταν έτσι .επίσης κοριτσια 10 ημερών σήμερα ο αφαλός μας δεν έπεσε ακόμη ..εσάς έπεσε? Σε πόσες μέρες?

Ναι, θα ήθελα το τηλέφωνό της. Σ'ευχαριστώ πολύ. Μπορείς να μου το στείλεις με μήνυμα;;; 

Εμένα στις 11 ημέρες έπεσε, αν θυμάμαι καλά ο αφαλός της. Μην ανησυχείς. Θα πέσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η stasa199 είπε:

@Mistνα σου ζησει κοπελα μου!!!!!!

Κοριτσια σημερα το μεσημερι ειδα λιγο αιμα!!!2 μιση η ωρα μετα απο περπατημα!βρηκα το γιατρο μετα απο μια ωρα και εχω ερθει για nst ! Με ειδε η μαια και μου ειπε οτι ξεκιναει ο τοκετος αλλα εχουμε ακομα!μιλησε με το γιατρο και περιμενω να ερθει να δουμε τι θαπει!!

Αντε κοριτσι μου με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!μεχρι αυριο το βραδυ θα την εχουμε τη μπεμπα!!!!προς το παροκ μας εδιωξαν τελικα!μας ειπε ο γιατρος οτι να παμε σπιτι καλυτερα και να ξανα παμε αργοτερα η οταν πονεσω πολυ για να μην ταλαιπωρηθω εκει!ξεκινησαμε λεει αλλα εχουμε ακομα !η μαια που με ειδε μου ειπε καλυτερα να περιμενω σπιτι οσο μπορω για να παω πιο ετοιμη μη μου βαλουν τεχνητους πονους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stasa199 είπε:

Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!μεχρι αυριο το βραδυ θα την εχουμε τη μπεμπα!!!!προς το παροκ μας εδιωξαν τελικα!μας ειπε ο γιατρος οτι να παμε σπιτι καλυτερα και να ξανα παμε αργοτερα η οταν πονεσω πολυ για να μην ταλαιπωρηθω εκει!ξεκινησαμε λεει αλλα εχουμε ακομα !η μαια που με ειδε μου ειπε καλυτερα να περιμενω σπιτι οσο μπορω για να παω πιο ετοιμη μη μου βαλουν τεχνητους πονους

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Ναι, θα ήθελα το τηλέφωνό της. Σ'ευχαριστώ πολύ. Μπορείς να μου το στείλεις με μήνυμα;;; 

Εμένα στις 11 ημέρες έπεσε, αν θυμάμαι καλά ο αφαλός της. Μην ανησυχείς. Θα πέσει. 

http://www.mommyandthecity.gr/wp-content/uploads/2015/05/fardogianni-Viki.html 

Σου στέλνω το λινκ με τα στοιχεία της καθώς είναι πιστοποιημένη σύμβουλος και τα στοιχεία της διαθέσιμα στο ίντερνετ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

@Mist Να σου ζήσει!!,Γερό και ευτυχισμένο να είναι ??

@stasa199 Με τι καλό!!Με έναν εύκολο τοκετό και ένα γερό παιδάκι ??

Κορίτσια πως καταλαβαίνετε ότι το μωρό έχει χορτάσει για να την βγάλετε απ' το στήθος??Εμένα κάθεται ώρες

Η καισαρική πολλή δύσκολη..Ακόμα πονάω πολύ ούτε να ισιωσω την μέση δεν μπορώ .Έχουν πρηστεί και τα πόδια μου πολύ.Ελπιζω να νιώσω καλύτερα σύντομα..Εμείς θα βγουμε σήμερα αν δεν έχει κάνει ίκτερο

 

Αν τρώει και το καταλαβαίνεις ασ το . Αν απλά χαζεύει πρέπει να το τσιγκλας στ αυτάκια στα πατουσακια .. να το γδυνεις....  για να παίρνει μπρος .   

Επειδή αν το βγάλεις και δε κλαίει σημαίνει χόρτασε... Μπορεί έτσι κ αλλιώς να γκρινιάζει λίγο  ..αν το δεις ότι συνεχίζει σίγουρα δε χόρτασε . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Έχω καλά νέα. Χθες βράδυ ήρθε σπίτι μια πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού και με βοήθησε. Ένα τσακ ήταν το λάθος που έκανα. Γι'αυτό το τσακ πλήγωνε η μικρή τη θηλή μου. Το παιδί μια χαρά θήλαζε και θηλάζει. Εγώ την έβαζα λάθος γιατί έτσι μου είχαν πει στο μαιευτήριο ότι πρέπει να κάνω και τσάμπα ταλαιπωρία τόσες μέρες. Ήδη από χθες βράδυ πονάω πολύ λιγότερο. Μου έγραψε και μια κρέμα να πάω να φτιάξω σε φαρμακείο και θα πάνε όλα καλά. Πόσο χαίρομαι δεν μπορώ να σας περιγράψω. Μου τη ζύγισε κιόλας και το νινί μου έχει πάρει μισό κιλό από την ημέρα εξόδου από το μαιευτήριο. 

@stasa199 περιμένουμε νέα σου!! Με το καλό και με έναν πόνο. 

@Sofi90 όπως στα λέει η @Christinapsr. Όταν βάζεις το μωρό στο στήθος τρώει τρώει τρώει. Μετά από κάποια ώρα γίνεται πιο ήσυχο και πράττεις αναλόγως. Το πειράζεις λιγάκι, κάνεις λίγο μαλαξεις στο στήθος... Αν δεις ότι τρώει, το αφήνεις. Αν δεις ότι δεν κάνει κάποια κίνηση, βάζεις δαχτυλακι και το βγάζεις. Αν είναι ήρεμο έχει χορτάσει. Αν κλαίει, βάζει δαχτυλακια στο στόμα κλπ πεινάει οπότε το βάζεις πάλι. Η επανάληψη θα σε κάνει με τις μέρες να καταλαβαίνεις ακόμα και το κλάμα του μωρού τι σημαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια!!!!Θέλω να σας ρωτήσω εσάς που θηλάζετε προσέχετε τη διατροφή σας παράδειγμα δεν τρώτε πικάντικα καλύτερα και τέτοια Γιατί επηρεάζεται το γάλα η δεν έχει σημασία;επισεις καφέ πίνετε τώρα που θηλάζετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Mist να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερό και τυχερό να είναι πάντα!!

@stasa199 με το καλό κορίτσι μου!!! Σου εύχομαι έναν εύκολο τοκετό και όλα να πάνε καλά για σένα και το μωράκι!!!

@angelmammy ευχάριστα τα νέα σου!!! Τώρα πλέον θα απολαμβάνεις κι εσύ περισσότερο τη διαδικασία...?

@vivika10 εγώ, ναι, την προσέχω την διατροφή όχι μόνο για τη γεύση, αλλά και για την αποφυγή κολικών. Μου είχε πει η παιδίατρος τι να αποφεύγω. Βέβαια που και που κάνω καμιά ατασθαλία... Μου είχε πει όχι όσπρια, κρεμμύδι, σκόρδο, μπρόκολο και γενικά ότι μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στο έντερο. Ακόμα και στη τομάτα μου είπε να μην τρώω τα σπόρια... Όσο για τον καφέ δεν την έχω ρωτήσει, αλλά καλό είναι να αποφεύγεται, λόγω καφεινης.

Κορίτσια τα δικά μας νέα δεν είναι πολύ καλά. Εχθές όπως τον είχα αγκαλιά για να τον ταισω μου φάνηκε ζεστός πολύ. Βάζω θερμόμετρο, 38... Μου είχε πει η παιδίατρος ότι τα μωρά όταν πεινούν μπορεί να ανεβάσουν θερμοκρασία. Οπότε τον ταιζω και μετά από ένα τέταρτο του ξαναπαίρνω θερμοκρασία 37,5. Μιλάω με την παιδίατρο, τον αφήνουμε άλλη μισή ώρα και πάλι είχε 37,5. Τον παίρνω και πάμε στο Παίδων, όπου μας έκαναν εισαγωγή και θα μείνουμε σίγουρα 3 ημέρες να δούμε τι γίνεται. Εξετάσεις full, τον τρυπάνε συνέχεια για αίμα τον καημένο. Του έχουν βάλει όρο αν και ευτυχώς η όρεξη του είναι μια χαρά. Ευτυχώς οι πρώτες εξετάσεις του βγήκαν αρνητικές για λοίμωξη, οπότε υποθέτουν ότι περναει ιωσουλα αν και ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος είχαμε κάτι. Οπότε τώρα στην αναμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy ειδες ποσο βοηθαει κ μας ξεαγχωνει αν ερθει να βοηθησει καποιο ατομο ειδικο πανω στον τομεα; τι λαθακι εκανες δλδ; μπορεις να το περιγραψεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 περαστικά στον μικρούλη σας!! Ελπίζω να είναι απλά μια ιωσούλα και τίποτα άλλο. Ενημέρωσέ μας πως πάει. 

@vayaki ναι, φυσικά και μπορώ. Λοιπόν, στο μαιευτήριο μου είχαν πει ότι το μωρό πρέπει να πιάνει οοοολη τη θηλαία άλω καθώς θηλάζει. Και την πάνω και την κάτω. Αν γίνεται δλδ να μη βλέπω καθόλου θηλαία άλω ή να βλέπω ελάχιστη. Λάθος!!! Η κάτω θηλαία άλω, δλδ εκεί που είναι το πηγούνι του μωρού, πρέπει να είναι βυθισμένη στο στόμα του και δε μας νοιάζει αν φαίνεται η πάνω θηλαία άλω. Εγώ πίεζα το κεφάλι της μικρής ώστε να μου καλύπτει όλη τη θηλαία άλω με αποτέλεσμα να με τραυματίζει. Επίσης, κάτι που έμαθα χθες είναι ότι η μύτη του μωρού πρέπει να αναπνέει. Να μην ακουμπάει το στήθος. Εγώ βύθιζα τη μύτη του μωρού στο στήθος. Έφερνα δλδ το κεφάλι της πιο μπροστά απ'ότι έπρεπε. Από χθες πονάω πολύ λιγότερο κι αυτό γιατί ακόμα έχω τραυματισμό. Σε λίγες μέρες θα είμαι πολύ καλύτερα πιστεύω. 

Πραγματικά, η βοήθεια τέτοιου είδους είναι αναντικατάστατη!!! Νιώθω ήδη πολύ καλύτερα και ψυχολογικά αλλά και σωματικά. Δόξα τω Θεώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vivika10 είπε:

Καλημέρα κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκια!!!!Θέλω να σας ρωτήσω εσάς που θηλάζετε προσέχετε τη διατροφή σας παράδειγμα δεν τρώτε πικάντικα καλύτερα και τέτοια Γιατί επηρεάζεται το γάλα η δεν έχει σημασία;επισεις καφέ πίνετε τώρα που θηλάζετε;

Καλησπέρα!!!

Εγώ γενικά τρώω απ' όλα με μέτρο εκτός από κρέας και ψάρι που έτσι κι αλλιώς δεν τρώω πολλά χρόνια τώρα και στα όχι έχω τα εξής: αφέψημα μέντας, δυόσμου και φασκόμηλου, Νες καφέ και μαύρο τσάι. Τρώω και όσπρια και λαδερά. Η μικρή μου έχει κολικούς αλλά ο παιδίατρος σε εμάς είπε ότι δεν πρέπει να αποκλείσουμε τα όσπρια από τη διατροφή μας. Απλά με μέτρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Madi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

@Mist να σου ζήσει κορίτσι μου! Γερό και τυχερό να είναι πάντα!!

@stasa199 με το καλό κορίτσι μου!!! Σου εύχομαι έναν εύκολο τοκετό και όλα να πάνε καλά για σένα και το μωράκι!!!

 

@angelmammy ευχάριστα τα νέα σου!!! Τώρα πλέον θα απολαμβάνεις κι εσύ περισσότερο τη διαδικασία...?

@vivika10 εγώ, ναι, την προσέχω την διατροφή όχι μόνο για τη γεύση, αλλά και για την αποφυγή κολικών. Μου είχε πει η παιδίατρος τι να αποφεύγω. Βέβαια που και που κάνω καμιά ατασθαλία... Μου είχε πει όχι όσπρια, κρεμμύδι, σκόρδο, μπρόκολο και γενικά ότι μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα στο έντερο. Ακόμα και στη τομάτα μου είπε να μην τρώω τα σπόρια... Όσο για τον καφέ δεν την έχω ρωτήσει, αλλά καλό είναι να αποφεύγεται, λόγω καφεινης.

Κορίτσια τα δικά μας νέα δεν είναι πολύ καλά. Εχθές όπως τον είχα αγκαλιά για να τον ταισω μου φάνηκε ζεστός πολύ. Βάζω θερμόμετρο, 38... Μου είχε πει η παιδίατρος ότι τα μωρά όταν πεινούν μπορεί να ανεβάσουν θερμοκρασία. Οπότε τον ταιζω και μετά από ένα τέταρτο του ξαναπαίρνω θερμοκρασία 37,5. Μιλάω με την παιδίατρο, τον αφήνουμε άλλη μισή ώρα και πάλι είχε 37,5. Τον παίρνω και πάμε στο Παίδων, όπου μας έκαναν εισαγωγή και θα μείνουμε σίγουρα 3 ημέρες να δούμε τι γίνεται. Εξετάσεις full, τον τρυπάνε συνέχεια για αίμα τον καημένο. Του έχουν βάλει όρο αν και ευτυχώς η όρεξη του είναι μια χαρά. Ευτυχώς οι πρώτες εξετάσεις του βγήκαν αρνητικές για λοίμωξη, οπότε υποθέτουν ότι περναει ιωσουλα αν και ούτε εγώ ούτε ο σύζυγος είχαμε κάτι. Οπότε τώρα στην αναμονή...

Σ' ευχαριστώ πολύ!!

Να πάνε όλα καλά και να είστε σύντομα και πάλι στο σπίτι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 περαστικά σας κορίτσι μου! Γιατί όμως εισαγωγή 3 μερες και τόσες εξετάσεις με ένα 37.5 πυρετο; Φοβούνται κάτι; 

@vivika10 εγώ τρώω απ’όλα και καφέ πίνω ένα τη μέρα σίγουρα. Η παιδίατρος μας είπε σοκολάτα, αναψυκτικά, καφέ, όσπρια, κάποια λαχανικά και θαλασσινά με μέτρο, αλλά όχι να αποκλείσω κάτι. Γενικά όμως δεν έχω δει να επηρεάζεται. Κολικούς έχουμε, αλλά ήπιους.

Κοριτσια κλασικά σας διαβάζω αλλά δεν προλάβαινα να σας γράψω, τα καλύτερα εύχομαι για τα μωράκια σας σε όσες γέννησαν και @stasa199 με ένα πόνο! ?

Εμεις τα πάμε πολύ καλά, στρουμπουλεύουμε και ομορφαίνουμε! ? ο μπεμπούλης έβαλε 1.320 γραμμάρια από τη μέρα που φύγαμε από το Ιασώ! Επίσης έχει αρχίσει να μειώνει αρκετά το χρόνο θηλασμού και το χαζεμα-πιπίλισμα και πλέον νιώθω ότι τον καταλαβαίνω καλύτερα! Πότε γκρινιάζει γιατί πεινάει ή έχει πονάκια ή απλά θέλει αγκαλιά κτλ. Επίσης έχει αρχίσει να κοιμάται λίγο περισσότερο, αλλά κάνει ανήσυχο ύπνο τη νύχτα. Μουγκρίζει, σφίγγεται, γκρινιάζει, κακαρίζει ? κι εγώ δύσκολα κλείνω μάτι. Απ’οτι καταλαβαίνω του ανεβαίνει το γάλα και έχει και πονάκια στην κοιλιτσα του. Να ρωτήσω και κάτι, με τι ρούχα βάζετε για ύπνο τα μωράκια σας; Και επίσης, τα βρίσκετε όπως τα βάζετε να κοιμηθούν; Εγώ τον βάζω στο πλάι αλλά πλέον γυρνάει όπως θέλει και ανησυχώ λιγάκι γιατί βγάζει αρκετές γουλίτσες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Narcissa σε ευχαριστώ! Μας είπαν ότι στην ηλικία που είναι (32 ημερών εχθές) τα βάζουν κατευθείαν εισαγωγή και με 37,1. Επειδή ακόμα το ανοσοποιητικό τους δεν μπορεί να αντιμετωπίσει μια ίωση ή οτιδήποτε άλλο, προληπτικά έστω τα κρατάνε και ξεκινούν αντιβίωση παράλληλα με τις εξετάσεις. Εάν οι εξετάσεις βγουν καλές σταματάει η αντιβίωση το πρώτο 24ωρο και μετά απλά τον παρακολουθούν. Επίσης περιμένουν να βγουν καποιες καλλιεργειες αίματος και ούρων. Ευτυχώς εμάς οι πρώτες εξετάσεις ήταν αρνητικές.

Όσο για τα ρουχαλακια εγω του βάζω φανελάκι και ένα μακρυμάνικο φορμακι. Εμείς τον βάζουμε ανάσκελα με το κεφάλι στο πλάι και έτσι μένει όλο το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Madi85 κατάλαβα. Δεν το ήξερα ότι τους κάνουν τόσο εύκολα εισαγωγή. Υπομονή και πάλι περαστικά σας, όλα καλά θα είναι! Για τα ρουχακια που ρώτησα κι εγώ έτσι τον έβαζα, με εσώρουχο και φορμάκι μακρυμάνικο και τον σκέπαζα με σεντονάκι, αλλά νομίζω ζεσταινόταν. Σήμερα τον έχω με το εσώρουχο και παντελονάκι μόνο και μου φαίνεται πιο άνετος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...