Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ 2019!!!?


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου αυριο πρωί μπαίνω με πρόκληση! Πήγα σήμερα μαιευτήριο είχα πόνους και λίγη διαστολή! Αύριο είναι η μεγάλη μέρα!! 

Με το καλό και με έναν πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 7.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 57 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Κορίτσια μου αυριο πρωί μπαίνω με πρόκληση! Πήγα σήμερα μαιευτήριο είχα πόνους και λίγη διαστολή! Αύριο είναι η μεγάλη μέρα!! 

Με το καλο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marakineos με το καλο κοπελα μου!!!ευχομαι να πανε ολα καλα και να εχεις ευκολο τοκετο!

 

Εμεις κοριτσια εχουμε νευρα στο σπιτι...ειπαμε να κανουμε το καροτσι γιατι το ειχαμε στην κουτα μονο οτι ηθελε πλυσιμο ειχα βγαλει...βαλαμε λοιπον τις ροδες στο σκελετο  και εχει θεμα....τριζουν οι ροδες γιατι βρισκουν στο σιδερακι απο το φρενο ενω δεν ειναι πατημενο!αυριο πρωι πρωι θα παμε στο καταστημα να δουμε τι θα μας πουν....ο αντρας μου ειναι να σκασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! Γεμίσαμε μωράκια!!!!! @Narcissa, @Angelmammy, @Madi85, @Χριστινακι89, @Diwni, @irened91,@Valfrag, @Katya81,@RaniaMln, @dimitra2222, @vayaki, @Vivi35 να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!!! Να τα χαιρόσαστε!!!! Εγώ 38κ4 σήμερα και περιμένουμε. Οι υπόλοιπες υπομονή κορίτσια λίγο μας έμεινε!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!τι κανετε????

@marakineos περιμενουμε νεα σου!!!

Πηγαμε για το καροτσι...θα το στειλουν για φτιαξιμο...ελπιζω να μην αργησει....και μου λεει η κυρια στο μαγαζι εεεε μεχρι να βγαλεις εξω το μωρο! συγνωμη της λεω αλλα το χρειαζομαι και στο σπιτι τπ καροτσι!ελπιζω να φτιαχτει και γρηγορα!!!περιμενουμε τωρα!η μπεμπα βολεμενη στην κοιλιτσα!το απογευμα θα βγω για περπατημα να δω πως θα παει!εχθες με το που ξεκινησα να περπαταω ειχα κατι σουβλιες αλλα μετα περασαν..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η stasa199 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!!!τι κανετε????

@marakineos περιμενουμε νεα σου!!!

Πηγαμε για το καροτσι...θα το στειλουν για φτιαξιμο...ελπιζω να μην αργησει....και μου λεει η κυρια στο μαγαζι εεεε μεχρι να βγαλεις εξω το μωρο! συγνωμη της λεω αλλα το χρειαζομαι και στο σπιτι τπ καροτσι!ελπιζω να φτιαχτει και γρηγορα!!!περιμενουμε τωρα!η μπεμπα βολεμενη στην κοιλιτσα!το απογευμα θα βγω για περπατημα να δω πως θα παει!εχθες με το που ξεκινησα να περπαταω ειχα κατι σουβλιες αλλα μετα περασαν..

 

Τι λες γλυκιά μου, πες της! Εγώ μπορεί στην 1η εβδομάδα να θέλω να το βγάλω βόλτα! Ωραία λογική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Τι λες γλυκιά μου, πες της! Εγώ μπορεί στην 1η εβδομάδα να θέλω να το βγάλω βόλτα! Ωραία λογική!

Ελα μου ντε!ελπιζω να φτιαχτει μονο αυτο!και ειναι και μεγαλο μαγαζι....μαλλον ετυχε γιατι ειδαμε και το δειγμα εκει που το χρησιμοποιουν δεν εκανε τιποτα!

@Sofi90 εμενα ενω ειχε θεση πολυ καλη την προηγουμενη εβδομαδα γυρισε οπως λες και εσυ...προχθες που πηγαμε και τον ρωτησα μου ειπε πως ειναι καλυτερα αλλα δεν μου ειπε κατι παρα πανω...γυρνανε μονα τους λεει ξερουν!δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως στα λέει η @stasa199  είναι @Sofi90, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά για να γυρίσει όπως πρέπει. Κάνε τον σταυρό σου μόνο να γυρίσει μέχρι την πρόκληση για να την γλιτώσεις με φυσιολογικό τοκετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi90 τωρα το θυμηθηκα....εμενα μου ειχε πει ο γιατρος οτι και ετσι γεννιουνται αλλα ειναι λιγο πιο δυσκολος ο τοκετος....τωρα τι να σου πω δεν ξερω....ελπιζω να γυρισει και το δικο σου και το δικο μου μωρακι!!!!!

Εμας μας φανηκε παραξενο που γυρισε γιατι απο τον 4ο ειχε την ιδια θεση!και λεμε τωρα στο τελος βρηκε να αλλαξει???αλλα τι να κανουμε ας ειναι καλα και δεν πειραζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2019 at 4:17 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

@Sofi90 τωρα το θυμηθηκα....εμενα μου ειχε πει ο γιατρος οτι και ετσι γεννιουνται αλλα ειναι λιγο πιο δυσκολος ο τοκετος....τωρα τι να σου πω δεν ξερω....ελπιζω να γυρισει και το δικο σου και το δικο μου μωρακι!!!!!

Εμας μας φανηκε παραξενο που γυρισε γιατι απο τον 4ο ειχε την ιδια θεση!και λεμε τωρα στο τελος βρηκε να αλλαξει???αλλα τι να κανουμε ας ειναι καλα και δεν πειραζει!

@stasa199

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sofi90 είπε:

Εμένα μου είπε επειδή δεν έχω ξαναγεννησει θα είναι πολύ δύσκολος μέχρι ακατορθωτος ο τοκετός..Αν ήταν δεύτερο μωρό δεν θα είχαμε θέμα λέει. @stasa199 Είναι πεισματάρικα τα δικά μας απ ότι φαίνεται..

Κοιτα μπορει και να στα λεει καλα γιατι εμενα ο γιατρος θελει να μη με ταραξει και για αυτο μαλλον δεν μου λεει..αν και του εχω πει οτι δεν εχω θεμα!εγω ειμαι ετοιμη και για καισαρικη να μου πει θα του πω οκ!γιατι τον ειχαμε ρωτησει αν βλεπει περιτυλιξη και δεν ηθελε να μας πει και αφου του ειπα οτι εγω δεν εχω αγχος και οτι αυτος θα κρινει τι πρεπει να κανουμε μου ειπε πως εχει η μικρη απο τον λαιμο-ωμο και παει προς τα πλευρακια της (και λεω εγω η τρελη οπως τα μοντελα στα καλλιστεια!χαχαχαχαχα)αλλα να μην μας ανησυχει γιατι γεννιουνται πολλα παιδακια με πριτυλιξη δεν ειναι κατι!γενικα δεν εχω καθολου αγχος....δεν ξερω πως γινεται!οτι ειναι να γινει θα γινει!θα βγουν με καποιο τροπο απο την κοιλιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2019 at 4:31 ΜΜ, ο/η stasa199 είπε:

Κοιτα μπορει και να στα λεει καλα γιατι εμενα ο γιατρος θελει να μη με ταραξει και για αυτο μαλλον δεν μου λεει..αν και του εχω πει οτι δεν εχω θεμα!εγω ειμαι ετοιμη και για καισαρικη να μου πει θα του πω οκ!γιατι τον ειχαμε ρωτησει αν βλεπει περιτυλιξη και δεν ηθελε να μας πει και αφου του ειπα οτι εγω δεν εχω αγχος και οτι αυτος θα κρινει τι πρεπει να κανουμε μου ειπε πως εχει η μικρη απο τον λαιμο-ωμο και παει προς τα πλευρακια της (και λεω εγω η τρελη οπως τα μοντελα στα καλλιστεια!χαχαχαχαχα)αλλα να μην μας ανησυχει γιατι γεννιουνται πολλα παιδακια με πριτυλιξη δεν ειναι κατι!γενικα δεν εχω καθολου αγχος....δεν ξερω πως γινεται!οτι ειναι να γινει θα γινει!θα βγουν με καποιο τροπο απο την κοιλιτσα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Μοντέλο η μικρή σας από κοιλιά!!Εγώ που τον είχα ρωτήσει για περιτυλιξη μου είχε πει ότι δεν τους ενδιαφέρει προς το παρόν..Την ώρα του τοκετού θα το δουν αν επηρεάζει. Αλλά εδώ γεννιούνται και με 4απλη και είναι μια χαρά..Εγώ θέλω να μου τα λέει όλα νιώθω πιο ήρεμη αν ξέρω όλα τα ενδεχόμενα δεν αγχώνομαι..Τα απρόοπτα με αγχωνουν ?

Αχαχαχαχα Ναι ναι!!!και εμενα αυτο μου ειπε οτι στον τοκετο βλεπουν πως παει!και εγω θελω να μου τα λεει αλλα μαλλον εχει καταλαβει οτι αγχωνεται ο αντρας μου πολυ και δε μιλαει!δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 εμένα μόλις γεννήθηκε ήταν με τον λώρο στον ώμο σα να φοράει τσάντα. Χαχα!!! Σα να έγινε τώρα θυμάμαι τη στιγμή που την πρωτοαντικρυσα. 

Τι έχουμε πει πολλές φορές;;; Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Εμένα και τέλεια θέση είχε και παρόλα αυτά ο τράχηλος μου είχε διαστολή 1 μόλις πήγα στο μαιευτήριο και έκανα 100 χρόνια να γεννήσω. Η Βάγια που περίπου σαν εμένα πήγε στο μαιευτήριο αλλά λίγες μέρες πριν την ΠΗΤ της, πήγε με διαστολή 6 (!!!!) και γέννησε σε πολύ λιγότερο χρόνο. 

Εμπιστευτείτε το γιατρό σας και το Θεό και όλα θα πάνε καλά. Κάντε αυτά που πρέπει και μπορείτε και θα έρθει η ώρα, να είστε σίγουρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@stasa199 @Sofi90

Koριτσια και μενα με 3πλη περιτυλιξη  βγήκε  χωρίς θέμα.. έχανε λίγο παλμούς στην εξώθηση αλλα  βάζεις τη μάσκα οξυγόνου παιρνει απ εκει κ μια χαρά. 

Είναι ρουτίνα για τους γιατρούς αυτά ..συμβαίνει συνέχεια .Και σίγουρα δε  είναι λόγος να πας με προγραμματισμένη καισαρική.   

Σας καταλαβαίνω βέβαια αλλά μην έχετε άγχος.  Τώρα είμαι στη δεύτερη εγγυμοσυνη και δε φαντάζεστε πόσο απλά θα σας ακούγονται  την επόμενη φορά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Angelmammy χαχααχχα ειναι η δικια μου αλλα και η δικια σου δεν παει πισω!!πλακα εχουν τα μικρουλια!!!!

Εχεις απολυτο δικιο!! καθε γυναικα ειναι διαφορετικη!εμενα απο την προηγουμενη εβδομαδα μοθ εχει πει οτι εχει αρχισει να ανοιγει ο τραχηλος....τον εμπιστευομαι παρα πολυ χωρις να τον ξερω!τον βρηκα ενα μηνα πριμ μεινω εγκυος και ειναι σαν να εχω αφεθει στα χερια του!αυτος ξερει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christinapsr είπε:

@stasa199 @Sofi90

Koριτσια και μενα με 3πλη περιτυλιξη  βγήκε  χωρίς θέμα.. έχανε λίγο παλμούς στην εξώθηση αλλα  βάζεις τη μάσκα οξυγόνου παιρνει απ εκει κ μια χαρά. 

Είναι ρουτίνα για τους γιατρούς αυτά ..συμβαίνει συνέχεια .Και σίγουρα δε  είναι λόγος να πας με προγραμματισμένη καισαρική.   

Σας καταλαβαίνω βέβαια αλλά μην έχετε άγχος.  Τώρα είμαι στη δεύτερη εγγυμοσυνη και δε φαντάζεστε πόσο απλά θα σας ακούγονται  την επόμενη φορά ;)

Εγω πιο πολυ θελω να γεννησω πριν την πητ παρα οτι διποτε αλλο!!!χαχαχαα 

Ειναι πολλοι γιατροι που τα λενε αυτα για να σε προετοιμασουν για την καισαρικη....εχει τυχει σε γνωστη μου...ειναι στο γιατρο ομως..

Οσο για επομενη φορα.....πολυ δυσκολα!!!!!χαχαχαχαχα γερη να ειναι η μπεμπα μου αλλα τα ειδα ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

@Christinapsr Εγώ δεν αγχώνομαι..Ο γιατρος μου χωρίς λόγο σοβαρό δεν κάνει καισαρική.Απλα και γω σαν την @stasa199 θα ήθελα να γεννηθεί πριν την ΠΗΤ και να μην μπω με πρόκληση..Αλλά μάλλον η μπέμπα έχει άλλη γνώμη!

Εμενα δε με πειραζει ουτε η προκληση!!χαχαχχαα θα το συζητησουμε και με το γιατρο βεβαια γιατι αυτος ηθελε να με βαλει με προκληση την εβδομαδα μετα την πητ αν δεν ειχα γεννησει....θα δουμε!

Εχω ρε κοριτσια 2 μερες τωρα που κοιμαμαι!και λεω πανω που δεν αντεχω αλλο ξαφνικα κανουν πισω τα συμπτωματα για να παρω δυναμη να περιμενω λιγο ακομα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...