Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπληρώματα και 1 τρίμηνο


Recommended Posts

Εκτός από φυλλικό οξύ σας έδωσε ο γιατρός σας κάτι άλλο; Και αν ναι γιατί; Είχατε κάποια έλλειψη στις αιματολογικές σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Εκτός από φυλλικό οξύ σας έδωσε ο γιατρός σας κάτι άλλο; Και αν ναι γιατί; Είχατε κάποια έλλειψη στις αιματολογικές σας;

Γεια σου κοριτσι μου.. στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα φυλλικό οξύ και σίδηρο, και στην δεύτερη έπαιρνα φυλλικό οξύ, σίδηρο, και μαγνήσιο (σίδηρο έπαιρνα δυο διαφορετικά γιατι κατέβαινε ο αιματοκρίτης μου και μαγνήσιο γιατι ειμαι αλλεργική στις μπανάνες και είχα αρχίσει να εχω πααααααρα πολλές κράμπες) 

σου εύχομαι να εχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Εκτός από φυλλικό οξύ σας έδωσε ο γιατρός σας κάτι άλλο; Και αν ναι γιατί; Είχατε κάποια έλλειψη στις αιματολογικές σας;

Εγω σε ολη την εγκυμοσύνη παίρνω εκτος απο φυλλικο , σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο. Ελλειψη δεν ειχα σε τπτ απ αυτά αλλα ειναι για να μην έχω. Βεβαια δεν τα αρχισα ολα μπαμ στην αρχη ξεκίνησα σίδηρο μετα απο λιγο προσθεσαμε το μαγνήσιο και μετα το ασβέστιο. Καλη εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Εμένα εκτός από φυλλικό δεν μου είπε κάτι άλλο. Βέβαια είναι ακόμη νωρίς αλλά ήθελα να δω τι κάνουν άλλοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/9/2018 at 8:57 ΠΜ, ο/η AlKate είπε:

Εκτός από φυλλικό οξύ σας έδωσε ο γιατρός σας κάτι άλλο; Και αν ναι γιατί; Είχατε κάποια έλλειψη στις αιματολογικές σας;

Εμενα μου δωσε και ασβέστιο και προγεστερόνη. Χωρίς να εχω δει να εχω καπου έλλειψη.. εχω βεβαια χαμηλο αιματοκρίτη αλλα μου εδωσε το ασβέστιο πριν καν βγουν οι εξετάσεις.μου ειχε γραψει και ασπιρίνη (salospir) αλλα το σταματησαμε για αλλο λογο άκυρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Φυλλικο παιρνω και βιτ ντε που επαιρνα απο πριν.Σιδηρο θα μου δωσει μονο αν πεσει ο αιματοκριτης πολυ χαμηλα,γενικα εγω προ εγκυμοσυνης ειχα αψογο αιματοκριτη,σιδηρο,φεριτινη και εχω περιθωριο.Προγεστερονη,ασβεστιο κτλ μου ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας λογος να παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...