Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τριχόπτωση και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα :) είπα να ανοίξω το συγκεκριμένο θεμα μια και με αφορά άμεσα! Έχω μεγάλο πρόβλημα με τριχόπτωση.... Γενικά έχω λεπτή τρίχα και συνήθως φθινώπορο και άνοιξη παίρνω συμπληρωμα ειδικό για τα μαλλιά. Τώρα που είμαι όμως έγκυος τι να κάνω δεν ξέρω. Και επειδή το επόμενο ραντεβού μου αργεί ήθελα τη γνώμη σας. Είχε καμία τέτοιο πρόβλημα; Και αν ναι τι έκανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό...!!

Εγώ μεγάλο θέμα τούφες ολόκληρες... δες τη βιταμίνη d και σίδηρο αν έχεις χαμηλά...

Κ μένα μ πέφτουν πολλά άλλα.πιο πολλά.ακομα (είχα κατατρομαξει) μετά τ γεννά στην αρχή π θηλαζακιόλας... 

Κάνε εξετάσεις

(Εγώ σίδηρο επαιρνα Αλλά δεν είδα διάφορα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/9/2018 at 10:37 ΠΜ, ο/η mommy96 είπε:

Με το καλό...!!

Εγώ μεγάλο θέμα τούφες ολόκληρες... δες τη βιταμίνη d και σίδηρο αν έχεις χαμηλά...

Κ μένα μ πέφτουν πολλά άλλα.πιο πολλά.ακομα (είχα κατατρομαξει) μετά τ γεννά στην αρχή π θηλαζακιόλας... 

Κάνε εξετάσεις

(Εγώ σίδηρο επαιρνα Αλλά δεν είδα διάφορα)είναι τώρα και η εποχή. Εγώ συνήθως παίρνω κάτι βιταμίνες που έχουν αποτέλεσμα (γεμίζεις  πολλές φυτρες!) Απλά λόγω εγκυμοσύνης.δεν ξέρω αν επιτρέπονται. Η γνωστή μου που μου τις σύστησε τις πηρεετα τη γέννα που είχε τρομερό πρόβλημα και τη βοηθησε. Ήθελα να δω αν έχει πάρει κάποια κάτι μέχρι να πάω στο επόμενο ραντεβού μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η AlKate είπε:
στις On 10/9/2018 at 10:37 ΠΜ, ο/η mommy96 είπε:

Με το καλό...!!

Εγώ μεγάλο θέμα τούφες ολόκληρες... δες τη βιταμίνη d και σίδηρο αν έχεις χαμηλά...

Κ μένα μ πέφτουν πολλά άλλα.πιο πολλά.ακομα (είχα κατατρομαξει) μετά τ γεννά στην αρχή π θηλαζακιόλας... 

Κάνε εξετάσεις

(Εγώ σίδηρο επαιρνα Αλλά δεν είδα διάφορα)είναι τώρα και η εποχή. Εγώ συνήθως παίρνω κάτι βιταμίνες που έχουν αποτέλεσμα (γεμίζεις  πολλές φυτρες!) Απλά λόγω εγκυμοσύνης.δεν ξέρω αν επιτρέπονται. Η γνωστή μου που μου τις σύστησε τις πηρεετα τη γέννα που είχε τρομερό πρόβλημα και τη βοηθησε. Ήθελα να δω αν έχει πάρει κάποια κάτι μέχρι να πάω στο επόμενο ραντεβού μου...

Καλημέρα. Αν θες πες μου ποιες βιταμίνες έπαιρνες για τα μαλλιά. Δεν έχω αυτή την περίοδο πρόβλημα τριχόπτωσης αλλά θέλω να τα μακρύνω και να είναι και υγιή. Βλέπω κάτι κοπέλες με μακρυά χοντρά και γυαλιστερά μαλλιά και ζηλεύω! 
Με το καλό το μωράκι σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα. Αν θες πες μου ποιες βιταμίνες έπαιρνες για τα μαλλιά. Δεν έχω αυτή την περίοδο πρόβλημα τριχόπτωσης αλλά θέλω να τα μακρύνω και να είναι και υγιή. Βλέπω κάτι κοπέλες με μακρυά χοντρά και γυαλιστερά μαλλιά και ζηλεύω! 
Με το καλό το μωράκι σου. 

Επαιρνα σίδηρο π παίρνουν και στη κύηση..  Και πολυβιταμινες  prengacare...! 

Σε ευχαριστώ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2018 at 9:47 ΠΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα. Αν θες πες μου ποιες βιταμίνες έπαιρνες για τα μαλλιά. Δεν έχω αυτή την περίοδο πρόβλημα τριχόπτωσης αλλά θέλω να τα μακρύνω και να είναι και υγιή. Βλέπω κάτι κοπέλες με μακρυά χοντρά και γυαλιστερά μαλλιά και ζηλεύω! 
Με το καλό το μωράκι σου. 

Οι βιταμίνες που πήρα λέγονται tricologic women. Μάλιστα μου τις σύστησε φίλη που τις πήρε όταν θήλαζε γιατί είχε τρομερό πρόβλημα... Βέβαια δεν αλλάζει η σύσταση της τρίχας, αυτό που έχουμε αυτό είναι.... Αλλά βοηθάει στη δημιουργία φυτρας. Εγώ όταν τα πήρα είχα γεμίσει καινούριες φυτρες   !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Εγω παλι νιωθω πως τα μαλλια μου τωρα με την εγκυμοσυνη εχουν γινει παρα πολυ πλουσια και δυνατα!Μου ειπε βεβαια ο γιατρος οτι λογικα μετα την γεννα θα πεσουν πολλα μαζεμενα αλλα μετα θα αρχισουν να επανερχονται με νεες φυτρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...