Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στρώμα κούνιας μωρού


Irene_D

Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα !!!

Αν και νωρίς, θα ήθελα τα φώτα των μαμάδων σχετικά με το στρώμα της κούνιας του μωρού.. έχετε συμβουλευτεί παιδίατρο και αν ναι ποια η γνώμη του; Θέλω να γνωρίζω κάποια πράγματα από την εμπειρία σας γιατί στο internet που το έψαξα μπερδεύτηκα λίγο.. εσείς τι επιλέξατε για τα παιδάκια σας ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι εγω πηρα ενα διπλης οψεος μεσα με καουτσουκ απο τη μια πλευρα ηταν μαλακο και εκει ξαπλωνε το παιδι μεχρι να μαθει στεκεται καλα και απο την αλλη λιγο πιο σκληρο και το κρατησαμε μεχρι τα 3,5 που πηραμε καλο κρεβατι

δεν μας ειπε κατι ο γιατρος αλλα ο ανθρωπος εκει μας προτεινε διαφορα και μας ειπε οτι αυτο συνηθως συνιστουν το μαλακο οσο ειναι βρεφη και μετα τα αλλαζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.. παίρνω γνώμες γιατί διαβάζω σε sites για κοκοφοίνικα , latex κλπ και επειδή είναι το πρώτο μου παιδάκι  δεν έχω καμία γνώση.. οι παιδίατροι δεν συστήνουν κάποιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο παιδιατρος δεν μου ειπε κατι αλλα δεν το ειχα κλεισει ραντεβου πριν και ετσι δεν ηξερα απλα μου ειπαν στα καταστηματα οτι για βρεφος συστηνουν και το μαλακο και θα το δεις και στος λικνους ειναι το πολυ μαλακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2018 at 9:49 ΠΜ, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα!!
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.. παίρνω γνώμες γιατί διαβάζω σε sites για κοκοφοίνικα , latex κλπ και επειδή είναι το πρώτο μου παιδάκι  δεν έχω καμία γνώση.. οι παιδίατροι δεν συστήνουν κάποιο?

Εμας μας ειπε λατεξ κ οχι κοκοφοινικα...οχι οτι υπάρχει ιδιαίτερο προβλημα με τον κοκοφοινικα αλλα εχει καπως μυρωδιά κ αν τύχει να βραχεί κιολας γινεται ακομα πιο έντονη. Επίσης μας ειπε να ειναι ειδικό για βρέφη αρα σκληρο για να αποφευχθει η περίπτωση διπλωματος κεφαλιού μπροστά .. ειναι στους κανονες για τον ασφαλή υπνο βρεφών. Ψάξε κ σχετικά με αυτο. Ελπίζω να βοήθησα ! Με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2018 at 12:40 ΠΜ, ο/η NicolVall είπε:

Εμας μας ειπε λατεξ κ οχι κοκοφοινικα...οχι οτι υπάρχει ιδιαίτερο προβλημα με τον κοκοφοινικα αλλα εχει καπως μυρωδιά κ αν τύχει να βραχεί κιολας γινεται ακομα πιο έντονη. Επίσης μας ειπε να ειναι ειδικό για βρέφη αρα σκληρο για να αποφευχθει η περίπτωση διπλωματος κεφαλιού μπροστά .. ειναι στους κανονες για τον ασφαλή υπνο βρεφών. Ψάξε κ σχετικά με αυτο. Ελπίζω να βοήθησα ! Με το καλο το μωρακι σου!

Σ ευχαριστώ πολύ !!! Και βέβαια βοήθησες .. να είσαι καλά.. λατεξ θα επιλέξω γιατί οι περισσότερες μαμάδες αυτό μου έχουν προτείνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...