Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απογοητεύτηκα


xr.

Recommended Posts

Κορίτσια μου Καλημέρα. Όλο το βράδυ δεν έκλεισα μάτι.  Βγήκαν τα αποτελέσματα από το Σπερμοδιαγραμμα. Χάλια μαύρα . 1η ώρα 92% ακίνητα 2η ώρα 98% ναι ναι καλά ακούσατε. Μας είπε να πάρει spermotrend και αντιβίωση γιατί είχε ένα μικρόβιο e.coli και να ξανακάνουμε σε ένα μήνα γιατί ήταν αποτέλεσμα κάτω από λοίμωξη.  Ο άνδρας μου χάλια μέχρι που έλεγε να με χωρησει γιατί δεν θα μου κάνει τα όνειρα πραγματικότητα. Έχω ένα κόμπο στο λαιμό λες και θα σκάσω . Τι λέτε εσείς το να κάνουμε να πάμε και αλλού η να μην μπλέξω όλα μαζί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η xr. είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα. Όλο το βράδυ δεν έκλεισα μάτι.  Βγήκαν τα αποτελέσματα από το Σπερμοδιαγραμμα. Χάλια μαύρα . 1η ώρα 92% ακίνητα 2η ώρα 98% ναι ναι καλά ακούσατε. Μας είπε να πάρει spermotrend και αντιβίωση γιατί είχε ένα μικρόβιο e.coli και να ξανακάνουμε σε ένα μήνα γιατί ήταν αποτέλεσμα κάτω από λοίμωξη.  Ο άνδρας μου χάλια μέχρι που έλεγε να με χωρησει γιατί δεν θα μου κάνει τα όνειρα πραγματικότητα. Έχω ένα κόμπο στο λαιμό λες και θα σκάσω . Τι λέτε εσείς το να κάνουμε να πάμε και αλλού η να μην μπλέξω όλα μαζί 

Καλημέρα κορίτσι μου. Να πάρει την αντιβίωση κ θα δείτε διαφορά... Μετα υπάρχουν βιταμίνες κ γι αυτόν κ για σένα κ θα φτιάξουν όλα μην ανησυχείς.. Ούτε κι αυτός φυσικά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να παρει πρωτα την αντιβιωση και μετα να επαναλαβει την εξεταση!!!Φιλικο μου ζευγαρι ειχαν το ιδιο θεμα και μαλιστα μολις τελειωσε ο αντρας της τηνθεραπεια ειχαν κλεισει ραντεβοθ για εξωσωματικη και εμαθε οτι ειναι εγκυος φυσιολογικα μια μερα πριν το ραντεωου με τον εξωσωματικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι! Το έχετε πάρει πολύ στραβά! Δεν ήρθε κ το τέλος του κόσμου!Είμαι ομοιοπαθουσα,κ εμένα ο άντρας μου μόλις 8%κινητικοτητα την πρώτη ώρα κ μικρόβιο. Δεν πήγαμε αλλού, θα επαναλαβουμε την εξέταση τέλος του μήνα να δουμε αν έφυγε το μικρόβιο.Έκανε 27 μέρες αγωγή να φανταστεις!Ας είμαστε αισιόδοξες οτι θα αλλάξουν λίγο τα αποτελεσματα μετα το πέρας της αντιβιωσης.Βασικά εσύ εχεις κάθε λογο να ελπιζεις γιατί δεν έχει κ κάτι άλλο. Εμένα έχει κ κιρσοκήλη οποτε αυτό είναι το χειρότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι άντρες πραγματικά παθαίνουν σοκ μόλις μάθουν ότι κάτι δεν πάει καλά με το σπέρμα τους. Λες και θίγεται ξαφνικά ο ανδρισμός τους. Κι εμένα ήταν μες στην μαυρίλα. Το ξεπερασε ευτυχώς σύντομα. Και e coli επίσης . Μια εβδομάδα αντιβίωση μετά από δύο εβδομάδες επανάληψη και όλα οκ. Πολύ καλύτερα αποτελέσματα. Έτσι κι αλλιώς εμείς πάμε για εξωσωματική με μικρογονιμοποιηση οπότε η κινητικότητα δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο. Ο εμβρυολογος θα πάρει τα υγιή σπερματοζωάρια πουωθα χρειαστεί και θα τα βάλει να γονιμοποιήσουν τα ωάρια. Το πολύ να χρειαστούν 6-7, άντε 10.. τόσα πιστεύω έχει... Στήριξε τον και πες του ότι είναι κάτι απολύτως αναστρέψιμο.. βιταμίνες και αντιοξειδωτικά. Βρείτε έναν καλό ουρολογο- ανδρολογο που να είναι πάνω από όλα άνθρωπος και να σας κατευθύνει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xr. είπε:

Κορίτσια μου Καλημέρα. Όλο το βράδυ δεν έκλεισα μάτι.  Βγήκαν τα αποτελέσματα από το Σπερμοδιαγραμμα. Χάλια μαύρα . 1η ώρα 92% ακίνητα 2η ώρα 98% ναι ναι καλά ακούσατε. Μας είπε να πάρει spermotrend και αντιβίωση γιατί είχε ένα μικρόβιο e.coli και να ξανακάνουμε σε ένα μήνα γιατί ήταν αποτέλεσμα κάτω από λοίμωξη.  Ο άνδρας μου χάλια μέχρι που έλεγε να με χωρησει γιατί δεν θα μου κάνει τα όνειρα πραγματικότητα. Έχω ένα κόμπο στο λαιμό λες και θα σκάσω . Τι λέτε εσείς το να κάνουμε να πάμε και αλλού η να μην μπλέξω όλα μαζί 

Κορίτσι μου γλυκό μη το παίρνεις τόσο στραβα γιατί τουλάχιστον βρέθηκε ή αιτία που είναι το μικροβιο, εμείς όταν ξεκίνησαμε είχα 3% κινητικότητα καταλαβαίνεις;τώρα με τη θεραπεία με τις profertil έχει αρχίσει και παίρνει τα πάνω του.μην απογοητεύεσαι,να κάνει για αρχή τη θεραπεία του κ εγώ θα έλεγα να ξεκινήσει κ βιταμίνες συγχρόνως,να επαναλαβετε μετά από ένα τρίμηνο κ αν δε δείτε διάφορα τότε να το ψαξετε με άλλους τρόπους,ορμονικες κ υπέρηχο οσχεου έκανε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το καλό είναι ότι το ψάχνετε και βρήκατε μια αιτία. Οπότε την αντιμετωπίζετε. Εμένα αν και το σπερμοδιαγραμμα ήταν τέλειο και τις δύο φορές σε μια άλλη εξέταση βρήκαν ότι χρειάζεται να πάρει βιταμίνες για το σπέρμα. Οπότε το κάνουμε και αυτό. Δυστυχώς οι σύγχρονες συνθήκες ζωής έχουν αποδυναμώσει τους οργανισμούς κ γυναικών κ ανδρών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...