Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλύτερες μέρες για σύλληψη;


France

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας υγιή και γλυκούλια και καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης.

Εγώ βρίσκομαι στην προσπάθεια ακόμη μετά από κάποιες ατυχίες και δυσκολία τώρα να ξαναμείνω έγκυος.

Εκτός από το άγχος που υπάρχει και δεν μπορώ να το διώξω εύκολα (και ο άνδρας μου αν και θέλει να δείχνει πιο χαλαρός), θα ήθελα να σας ζητήσω τα φώτα σας. Ποια είναι η επιτυχημένη συνταγή για τη σύλληψη; Τώρα μπαίνω σιγά σιγά ξανά στις γόνιμες ημέρες και ήθελα να ρωτήσω καλύτερα η επαφή να γίνεται κάθε ημέρα ή ημέρα παρά ημέρα; 

Επίσης την ημέρα της ωορρηξίας (που δεν μπορώ και σίγουρα να πω ποια θα είναι) ή την προηγούμενη ή επόμενη; 

Συγγνώμη για το εκτός θέματος post αλλά θα ήθελα τη βοήθειά σας και ελπίζω να δημοσιευθεί.

Πολλές ευχές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 64
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια ισως δεν υπαρχει μια και μοναδικη πετυχημενη συνταγη!!! για το καθε ζευγαρι και για τον καθε οργανισμο ισως το "κολπο" να ειναι διαφορετικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα δεν υπάρχει η μαγική συνταγή όμως κάτι είναι αυτό που εάν το ακολουθήσεις ίσως να οδηγηθείς εκεί που επιθυμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω εγω για παραδειγμα εκανα καθε μερα απο την 12η-16η μερα και ηρθε το πεμπε και τωρα στο δευτερο εχουμε δοκιμασει διαφορα και δεν ερχεται 

θεωρητικα πριν σκασει το αβγο ειναι σωστο να υπαρχει σπερμα και το μερα παρα μερα ειναι καλο

ααλλοι λενε οταν ειναι καθε μερα αλλιωνεται το σπερμα αλλοι οτι ανανενεωνεται σιγουρα ειναι καλο τις κρισιμες μερες να γινεται μερα παρα μερα για να εχετε καινουργιο σπερμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα. 

Ολα ειναι σχετικα. Κατα τη γνωμη μου, δεν υπαρχει μια συνταγή. 

Εμεις αυτο που καναμε ηταν μερα παρα μερα. Γενικοτερα ειναι μια καλη συχνοτητα επαφων ωστε να προκυψει εγκυμοσυνη, δεδομενου οτι δεν υπαρχει καποιο θεμα. 

Επισης καλο ειναι να μην επικεντρωνεστε μονο σε 4-5 μερες επαφων. 

Θεωρητικα, αν ολα ειναι καλα και στους δυο 3 επαφες την εβδομαδα ειναι αρκετες ωστε να προκυψει εγκυμοσυνη. 

Καλη επιτυχια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θέμα άνοιξες κοπελιά! Είναι μια απορία που έχω και εγώ, αν και έχω ένα παιδάκι. Κάτι που διάβασα στο διαδίκτυο και την ορθότητά του δεν μπορώ να εγγυηθώ είναι ότι είναι ευκολότερη η σύλληψη όταν η γυναίκα δεν έχει οργασμό γιατί - σύμφωνα με το άρθρο - οι εκκρίσεις που προκύπτουν κατά τον οργασμό δυσχεραίνουν το σπέρμα να φτάσει στη μήτρα. Φυσικά δεν το συστήνω, σκοπός είναι να ευχαριστιέσαι και την διαδικασία, όχι να γίνεται αγγαρεία δουλειά :-p

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω ισχυει το αντιθετο , διαβασα οτι ο οργασμος βοηθα το σπερμα να προχωρησει στη μητρα

ττο μονο σιογουρο ειναι οτι πρεπει να ειναι απολαυση και δυστυχως οι σκατο γονιμες μερες μας βαζουν συγκεκριμενες μερες και χανουμε τη μαγεια 

ευτυχως για μενα δεν ειναι σημερα επειδη εχει κολλησει το κινητο του χιχι κατι τον απασχολει με την ομαδα του 

σοβαρο προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι όλα είναι σχετικά. Εμείς κάναμε μία προσπάθεια σήμερα οπότε η έναρξη έγινε χαχα. Αν και η πιθανότητα εγκυμοσύνης νομίζω είναι χλωμή για σήμερα. Τώρα δεν ξέρω εάν θα αντέξουμε για Κυριακή πάλι για να ακολουθήσουμε το μέρα παρά μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Ναι όλα είναι σχετικά. Εμείς κάναμε μία προσπάθεια σήμερα οπότε η έναρξη έγινε χαχα. Αν και η πιθανότητα εγκυμοσύνης νομίζω είναι χλωμή για σήμερα. Τώρα δεν ξέρω εάν θα αντέξουμε για Κυριακή πάλι για να ακολουθήσουμε το μέρα παρά μέρα.

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η France είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας υγιή και γλυκούλια και καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης.

Εγώ βρίσκομαι στην προσπάθεια ακόμη μετά από κάποιες ατυχίες και δυσκολία τώρα να ξαναμείνω έγκυος.

Εκτός από το άγχος που υπάρχει και δεν μπορώ να το διώξω εύκολα (και ο άνδρας μου αν και θέλει να δείχνει πιο χαλαρός), θα ήθελα να σας ζητήσω τα φώτα σας. Ποια είναι η επιτυχημένη συνταγή για τη σύλληψη; Τώρα μπαίνω σιγά σιγά ξανά στις γόνιμες ημέρες και ήθελα να ρωτήσω καλύτερα η επαφή να γίνεται κάθε ημέρα ή ημέρα παρά ημέρα; 

Επίσης την ημέρα της ωορρηξίας (που δεν μπορώ και σίγουρα να πω ποια θα είναι) ή την προηγούμενη ή επόμενη; 

Συγγνώμη για το εκτός θέματος post αλλά θα ήθελα τη βοήθειά σας και ελπίζω να δημοσιευθεί.

Πολλές ευχές!

Καλησπέρα, μετράς απι την πρώτη ημέρα που σου έρχεται περίοδος και κάνεις την 8,10,12,13,14!αν δεν έχεις σταθερό κύκλο μπορείς να κάνεις και 16,18!!!εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και είμαι εγκυος! Καλή επιτυχία! !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου χρειαζεται και τυχη και οχι αγχος μαλλον οχι υπερβολικο αγχος γιατι οκ ειναι λογικο να υπαρχει 

εγω με αγχος την εχω πατησει και δεν ερχεται σε αντιθεση με το πρωτο

και αν δεν ειναι σταθερος ο κυκλος σου καλυτερα πηγαινε το τλχ μεχρι τη 16ημερα

εγω αυτη τη φορα σκεφτομαι να το παω μονους αριθμους απο τη 11η μιας και πεφτει σαββατο μεχρι 17 αρα θα καλυψω και 18η αλλα θα δω αν ερθει ορεξη:)

 

καληνυχτα σας:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η France είπε:

Συγχαρητήρια Φαίη!!! Σε ευχαριστώ! Λες να πετύχει ένα τέτοιο πρόγραμμα;

Σε ευχαριστώ πολύ! !!εμένα ο γυναικολόγος μου το είχε πει.προσπαθούσα 5 μήνες με αυτό τον τρόπο. Τουλάχιστον είχα στο πρόγραμμα να κάνω αυτές σίγουρα και μετά οπότε τύχαινε. .όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΦΑΙΗ2 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! !!εμένα ο γυναικολόγος μου το είχε πει.προσπαθούσα 5 μήνες με αυτό τον τρόπο. Τουλάχιστον είχα στο πρόγραμμα να κάνω αυτές σίγουρα και μετά οπότε τύχαινε. .όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς!

Καλημέρα κοπέλα μου δηλαδή προσπαθούσατε πέντε μήνες για να έρθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

5 μήνες νομίζω πω είναι καλά για επίτευξη εγξυμοσύνης! αυτός ο μήνας θα είναι ο 4ος γύρος προσπαθειών μας, αν και τον πρώτο μήνα είχαν περάσει οι γόνιμες οποτε μάλλον είναι ο 3ος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΦΑΙΗ2 είπε:

 

Καλησπέρα, μετράς απι την πρώτη ημέρα που σου έρχεται περίοδος και κάνεις την 8,10,12,13,14!αν δεν έχεις σταθερό κύκλο μπορείς να κάνεις και 16,18!!!εγώ τουλάχιστον αυτό έκανα και είμαι εγκυος! Καλή επιτυχία! !!!

αυτό θα κάνω!! για να δούμε!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

5 μήνες νομίζω πω είναι καλά για επίτευξη εγξυμοσύνης! αυτός ο μήνας θα είναι ο 4ος γύρος προσπαθειών μας, αν και τον πρώτο μήνα είχαν περάσει οι γόνιμες οποτε μάλλον είναι ο 3ος !

παμε μαζι:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εμεινα εγκυος δυο φορες(δε προχωρησαν οι εγκυμοσυνες) Και τις δυο φορες ειχαμε καθημερινες επαφες απο τη 12-16μερα και μετα εμενα ξαπλωμενη κανα τεταρτακι.Παντως μυστικα νομιζω οτι δεν υπαρχουν.Αν ειναι να ρθει θα ρθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η egw είπε:

δηλαδη κρατησατα αυτο το ρυθμο για πεντε μηνες και εμεινες το πεμπο μηνα;

Καλημέρα! !!!!ναι αυτό τον ρυθμό είχα κρατήσει σίγουρα και μετά απλά όταν τύχαινε να έρθουμε σε επαφή ..κι άλλη φορά που έμεινα αυτό έκανα τότε βέβαια είχα μείνει πιο γρήγορα αλλά δεν είχε πάει καλά η εγκυμοσύνη. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που έκανα το τεστ χωρίς άγχος, μη σου πω ήμουν και σίγουρη πως δεν θα μαι και τσουπ.....!!!!!!προσπάθησε μόνο να μην αγχώνεσαι (  το ξέρω δυσκολο) αλλά θα έρθει πιο γρήγορα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Εγω εμεινα εγκυος δυο φορες(δε προχωρησαν οι εγκυμοσυνες) Και τις δυο φορες ειχαμε καθημερινες επαφες απο τη 12-16μερα και μετα εμενα ξαπλωμενη κανα τεταρτακι.Παντως μυστικα νομιζω οτι δεν υπαρχουν.Αν ειναι να ρθει θα ρθει?

Κι εγώ είχα 2 αποτυχημένες και τελικά εμένα μου βρήκαν θρομβοφιλια, τώρα κάνω ενεσούλες! !ελπίζω να πάνε όλα καλά αυτή την φορά. ..καλή επιτυχία εύχομαι και σε εσένα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

να σας πω κοριτσια θαρρος μου δινετε γιατι μεχρ τωρα νομιζα αφου δεν ηρθε μεχρι τωρα τελος δεν θα ερθει

Να μην αγχώνεσαι,ειναι και θέμα ψυχολογίας. .μολις χαλαρωσεις λίγο να δεις που θα έρθει! !!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια λέτε τώρα τον Σεπτέμβριο να γίνει κάτι; Με χαλαρώνει που μιλάμε. Χθες είχαμε επαφή, οπότε κανονικά πρέπει σήμερα να απέχουμε. Είναι όμως Σάββατο, καλή μέρα, πιο χαλαρή όσο να είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...