Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαφές Αυγούστου


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η sofiefin1982 είπε:

Μακάρι!!!! Μου κάνει εντύπωση που το στήθος μου πονάει ακόμη κ μου ήρθε νωρίτερα η περίοδος... Εγώ είμαι ρολόι 28 μέρες!!! Σήμερα είμαι 26η ημέρα!!! Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου ελπίζω κι εσύ να έχεις καλά αποτελέσματα κ να το γιορτάζουμε μαζί!!! 

Κορίτσι μου αν είσαι ρολόι είναι ροζ μόνο πάνω στο χαρτί και είσαι στις 26 μέρες το πιο πιθανόν είναι εμφύτευση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η egw είπε:

Έχω μια απορία αν συνέχεια σχεδόν έχουμε ανεβασμένη θερμοκρασία που ξέρουμε πότε έχουμε δέκατα;

η βασικη θερμοκρασια σωματος μας (γιατι αλλη θερμοκρασια εχει ο καθενας μας) ειναι αυτη που εχεις την πρωτη μερα της περιοδου σου το πρωι πριν σηκωθεις απτο κρεβατι. Αυτη η θερμοκρασια συνηθως παραμενει σταθερη εως και μια μερα πριν την ωορρηξια οπου πεφτει περιπου 0,3 βαθμους και ξαναανεβαινει μια με δυο μερες μετα την ωορρηξια. Λέγοντας ανεβαινει εννοούμε ότι ειναι υψηλότερη από τη βασική θερμοκρασία σώματος σου που ειχες μετρήσει κατα το α' μισο του κυκλου σου. Πχ εχεις πρώτη μερα περιοδου το πρωι πριν σηκωθεις 36,6, μια μερα πριν την ωορρηξια αυτο θα πεσει στο 36,3 και μια με δυο μερες πριν την ωορρηξια θα ανεβει στο 36,9 σταθερα μεχρι και και μια μερα πριν σου ερθει η περιοδος. Οτιδηποτε πανω απο τη δικη σου βασικη θερμοκρασια πχ ενα 37,2 ειναι δεκατα. Μια κοπελα ομως με μεγαλυτερη βασικη θερμοκρασια σωματος πχ πρωτη μερα περιοδου 36,8 θα κανει και μεγαλυτερες θερμοκρασιες στην ωχρινικη φαση. Γενικα τα δέκατα ειναι λιγο δυσκολο να τα αντιληφθεις ακριβως επειδη πολλες φορες συντρέχουν μαζί με τον κυκλο μας. Εκτος αν νιωθεις γενικη αδιαθεσια και εχεις και ενα 37,3 (εκει υπαρχει συνδυασμος συμπτωματων)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

η βασικη θερμοκρασια σωματος μας (γιατι αλλη θερμοκρασια εχει ο καθενας μας) ειναι αυτη που εχεις την πρωτη μερα της περιοδου σου το πρωι πριν σηκωθεις απτο κρεβατι. Αυτη η θερμοκρασια συνηθως παραμενει σταθερη εως και μια μερα πριν την ωορρηξια οπου πεφτει περιπου 0,3 βαθμους και ξαναανεβαινει μια με δυο μερες μετα την ωορρηξια. Λέγοντας ανεβαινει εννοούμε ότι ειναι υψηλότερη από τη βασική θερμοκρασία σώματος σου που ειχες μετρήσει κατα το α' μισο του κυκλου σου. Πχ εχεις πρώτη μερα περιοδου το πρωι πριν σηκωθεις 36,6, μια μερα πριν την ωορρηξια αυτο θα πεσει στο 36,3 και μια με δυο μερες πριν την ωορρηξια θα ανεβει στο 36,9 σταθερα μεχρι και και μια μερα πριν σου ερθει η περιοδος. Οτιδηποτε πανω απο τη δικη σου βασικη θερμοκρασια πχ ενα 37,2 ειναι δεκατα. Μια κοπελα ομως με μεγαλυτερη βασικη θερμοκρασια σωματος πχ πρωτη μερα περιοδου 36,8 θα κανει και μεγαλυτερες θερμοκρασιες στην ωχρινικη φαση. Γενικα τα δέκατα ειναι λιγο δυσκολο να τα αντιληφθεις ακριβως επειδη πολλες φορες συντρέχουν μαζί με τον κυκλο μας. Εκτος αν νιωθεις γενικη αδιαθεσια και εχεις και ενα 37,3 (εκει υπαρχει συνδυασμος συμπτωματων)

Μάλιστα ευχάριστω πολύ κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η egw είπε:

Κορίτσι μου αν είσαι ρολόι είναι ροζ μόνο πάνω στο χαρτί και είσαι στις 26 μέρες το πιο πιθανόν είναι εμφύτευση

Μπαααα!!! Τώρα έχω κανονική ροή!!! Μου ήρθε νωρίτερα λόγω θάλασσας!!! Δεν πειράζει όπως είπε κ ο άντρας μου αν δεν έρθει από μόνο του το μωράκι μας θα το φέρουμε εμείς!!! Εύχομαι καλύτερα αποτελέσματα στα υπόλοιπα κορίτσια!!! Υπομονη κ πίστη σε όλες μας! Σας ευχαριστώ για την υποστήριξή σας είναι βάλσαμο για μένα!!! ☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Μπαααα!!! Τώρα έχω κανονική ροή!!! Μου ήρθε νωρίτερα λόγω θάλασσας!!! Δεν πειράζει όπως είπε κ ο άντρας μου αν δεν έρθει από μόνο του το μωράκι μας θα το φέρουμε εμείς!!! Εύχομαι καλύτερα αποτελέσματα στα υπόλοιπα κορίτσια!!! Υπομονη κ πίστη σε όλες μας! Σας ευχαριστώ για την υποστήριξή σας είναι βάλσαμο για μένα!!! ☹️

Χμμμ κατάλαβα.. Εγώ ακόμη πουθενά περίοδος..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Μπαααα!!! Τώρα έχω κανονική ροή!!! Μου ήρθε νωρίτερα λόγω θάλασσας!!! Δεν πειράζει όπως είπε κ ο άντρας μου αν δεν έρθει από μόνο του το μωράκι μας θα το φέρουμε εμείς!!! Εύχομαι καλύτερα αποτελέσματα στα υπόλοιπα κορίτσια!!! Υπομονη κ πίστη σε όλες μας! Σας ευχαριστώ για την υποστήριξή σας είναι βάλσαμο για μένα!!! ☹️

Πόσο καιρό προσπαθείτε κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Χμμμ κατάλαβα.. Εγώ ακόμη πουθενά περίοδος..... 

ΑΤΕ μακάρι κοριτσάκι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η egw είπε:

ΑΤΕ μακάρι κοριτσάκι μου 

Ναι αλλά έχω απογοητευτεί γιατί βγήκε αρνητικό το τεστ... Οπότε περιμένω την περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα πραγματικα η περιοδος ειναι οτι ναναι με τραβαει παρα πολυ ο ομφαλος μεχρι κατω επισης χτες το αιμα ηταν λιγο μονο στο χαρτι τεταρτη μερα και σημερα εχε ξανα κατεβει εχω λιγο αγχωθει,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η egw είπε:

εμενα πραγματικα η περιοδος ειναι οτι ναναι με τραβαει παρα πολυ ο ομφαλος μεχρι κατω επισης χτες το αιμα ηταν λιγο μονο στο χαρτι τεταρτη μερα και σημερα εχε ξανα κατεβει εχω λιγο αγχωθει,,,

Μήπως έχεις κάποια κύστη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενε οτι οταν εχεις κυστη αθυστερει τη περιοδο πολυ 

επισης στο κεντρο της κοιλιας ποναω θα περιμενω να τελειωσει η περιοδος και θα δω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι αλλά έχω απογοητευτεί γιατί βγήκε αρνητικό το τεστ... Οπότε περιμένω την περίοδο. 

Μην απογοητεύεσαι μεχρι να δεις περιοδο. Απο συμπτωματα πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η sofiefin1982 είπε:

Μπαααα!!! Τώρα έχω κανονική ροή!!! Μου ήρθε νωρίτερα λόγω θάλασσας!!! Δεν πειράζει όπως είπε κ ο άντρας μου αν δεν έρθει από μόνο του το μωράκι μας θα το φέρουμε εμείς!!! Εύχομαι καλύτερα αποτελέσματα στα υπόλοιπα κορίτσια!!! Υπομονη κ πίστη σε όλες μας! Σας ευχαριστώ για την υποστήριξή σας είναι βάλσαμο για μένα!!! ☹️

Αυτή η άτιμη η θαλασσα! Πολύ μας μπερδεύει!!!

Είμαι σίγουρη οτι σύντομα θα έρθει το ζουζουνακι σας.

Χαίρομαι που ο σύζυγος βοηθάει την ψυχολογία! 

Οτι καλύτερο να έχεις κατανοηση και υποστήριξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Μην απογοητεύεσαι μεχρι να δεις περιοδο. Απο συμπτωματα πως πας;

Το στήθος ακόμη πρησμένο. Θερμοκρασία 36.4. Κ λίγα υγρά... Υπάρχει περίπτωση να έκανα 2 φορές ωορρηξια?? Γιατί να χω υγρά τώρα που περιμένω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Έχω μια απορία αν συνέχεια σχεδόν έχουμε ανεβασμένη θερμοκρασία που ξέρουμε πότε έχουμε δέκατα;

Συνήθως απο 37 και πάνω είναι δεκατα αλλά νομίζω σου απάντησε πιο εμπεριστατωμένα η Cat-kat.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Συνήθως απο 37 και πάνω είναι δεκατα αλλά νομίζω σου απάντησε πιο εμπεριστατωμένα η Cat-kat.

ναι ναι με καλυψατε ευχαριστω κοριτσια αν και νομιζω ο πυρετος καταλμβαινεται:) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το στήθος ακόμη πρησμένο. Θερμοκρασία 36.4. Κ λίγα υγρά... Υπάρχει περίπτωση να έκανα 2 φορές ωορρηξια?? Γιατί να χω υγρά τώρα που περιμένω? 

κοριτσι μου τι να σου πω ; αν ξερεις ποτε εκανες δε νομιζω να ξανα κανεις ;τι χρωμα ειπες ειναι τα υγρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το στήθος ακόμη πρησμένο. Θερμοκρασία 36.4. Κ λίγα υγρά... Υπάρχει περίπτωση να έκανα 2 φορές ωορρηξια?? Γιατί να χω υγρά τώρα που περιμένω? 

Εχω ξανακούσει για διπλη ωορρηξία οποτε μπορεί.

Παντως εγω συνηθως πριν αδιαθετήσω εχω λευκα υγρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Zafran είπε:

Εχω ξανακούσει για διπλη ωορρηξία οποτε μπορεί.

Παντως εγω συνηθως πριν αδιαθετήσω εχω λευκα υγρά.

κι εγω ειχω λιγα η πολλα αυτη τη φορα δεν ειχα αλλα γενικα εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η egw είπε:

κοριτσι μου τι να σου πω ; αν ξερεις ποτε εκανες δε νομιζω να ξανα κανεις ;τι χρωμα ειπες ειναι τα υγρα;

Λευκά νομίζω... Αλλά τώρα είδα και κάποια σαν να κολλάνε, σορρυ κιόλας. Που λένε ότι είναι ωορρηξια... Αλλά τώρα ωορρηξια? Εκτός κι αν ήταν τυχαίο γεγονός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Λευκά νομίζω... Αλλά τώρα είδα και κάποια σαν να κολλάνε, σορρυ κιόλας. Που λένε ότι είναι ωορρηξια... Αλλά τώρα ωορρηξια? Εκτός κι αν ήταν τυχαίο γεγονός.. 

Στην ωορρηξια σου στη μεση του κυκλου τα ειχες καταλάβει τα υγρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Zafran είπε:

Στην ωορρηξια σου στη μεση του κυκλου τα ειχες καταλάβει τα υγρα;

Ναι ναι πρωί πρωί τα είδα. Κ μετά το μεσημέρι που έκανα το τεστ ήταν καραθετικο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωορρηξία δεύτερη φορά στο μήνα χλωμό. Κάνε υπομονή και θα δεις. Σε ποια μέρα είσαι; Δεν πειράζει sofiefin είναι η θάλασσα ναι. Εμένα μου ήρθε αργότερα λόγω της θάλασσας και το μυαλό μου είχε πάει στο καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η France είπε:

Ωορρηξία δεύτερη φορά στο μήνα χλωμό. Κάνε υπομονή και θα δεις. Σε ποια μέρα είσαι; Δεν πειράζει sofiefin είναι η θάλασσα ναι. Εμένα μου ήρθε αργότερα λόγω της θάλασσας και το μυαλό μου είχε πάει στο καλό.

31η ημέρα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό να μεταφέρεις! Κι εγώ με 4ΑΑ έχω τον μπεμπουλη μου🥰 είμαι σίγουρη για την επιτυχία❤️
    • Καλησπέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;; Πώς είναι τα μπεμπέκια σας;; Εγώ έχω φουσκώσει αρκετά με αποτέλεσμα να μη κλείνουν παντελόνια και μπουφάν και ο μπόμπιρας μου εδώ κ δύο εβδομάδες είναι δραστήριος μέσα στην κοιλιά μου! Ξεκίνησα να τον νιώθω στις 16 εβδομάδες αρκετά νωρίς για πρώτη κύηση κ σήμερα που είμαι 18+1 τον νιώθω πλέον κ σε όρθια θέση. Πήγαμε στον γιατρό κ είναι μεγάλο μωρό με βάση τις μέρες της εξωσωματικής...στην ανάπτυξή του ήταν μπροστά 4 μέρες και τώρα φαίνεται 7 μέρες μπροστά. Επιβεβαιώνει την εμβρυολογο που 5 ημερών βλαστοκύστη μας είπε ότι εξελίσσεται δυναμικά κ μπορεί να έχει φτάσει και 6ης ημέρας τη μέρα της εμβρυομεταφοράς. Πάντως βρε κορίτσια τι όμορφα ανθρωπακια κουβαλάμε μέσα μας!!! Μου φαίνεται απίστευτο που τον νιώθω...🤰 Επίσης, έκλεισα για ραντεβού για τη β-επιπεδου σε ένα μήνα! Εσείς σε τι φάση είστε;;;
    • Γενικα βλέπω πως οι παιδίατροι έχουν τελείως άλλη τακτική με τις τροφες 🤷‍♀️ πχ εμένα στην αρχή μου είπε ότι έχει σπόρια μέσα δεν το δίνουμε όπως φράουλα ακτινίδιο ντομάτα μελιτζάνα τέτοια τα αποφεύγουμε όταν είναι πολύ μικρά  το αχλάδι βοηθάει στο έντερο από φρούτα  Κοιτα αυτά θα έχεις με την επιθυμία του φαγητού σήμερα μπορεί να τρώει κάτι και να στο κόψει απότομα να μην το θέλει καθόλου και μετά από 2-3 μήνες να αρχίσει πάλι να το τρώει δεν είναι στάνταρ αυτό ή επειδή ξεκίνησε με όρεξη να τρώει πως θα τρώει κάθε φορά με την ίδια όρεξη είναι φάσεις που παίρνανε εμενα ακόμα και τώρα είναι μερες που τρώει καλά και άλλες πάλι όχι  Με τα κακα περάσαμε μια μικρή φάση που έκλεγε όταν έκανε αλλά όχι τόσο πολύ όπως το περιγράφεις εσυ είχε τυχει να βγάλει λίγο αίμα μια φορά αλλά ήταν από το σφίξιμο ερεθίστηκε (είχα στείλει φωτο στην γιατρό και τα είδε ) επειδη με τα κιλά της δεν έχει θέμα να πεις ωχ αμάν να φαει σιγά σιγά θα στρώσει τώρα για την δυσκηλιοτητα δεν ξέρω να βοηθησω αλλά μου είχαν πει πως μια  μπατονέτα με λίγο ελαιόλαδο να την κανείς στο πωπω βοηθάει να ενεργηθεί βέβαια δεν ξέρω αν δουλεύει δεν το έχω δοκιμάσει εγω
    • Ευχαριστω κατ μου!!!!! ❤️😊 ελπιζω να μας πεις κι εσυ πολυ ευχαριστα νεα!!!!!! 🙏 εχε πιστη στα εμβρυακια σου!!!
    • Θα μιλήσεις με γιατρό οδοντίατρο για αρχή και με τον γυναικολόγο σου κλείσε ραντεβού να πας να σε δει ο οδοντίατρος και να δείτε τι μπορεί να κάνετε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...