Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επαφές Αυγούστου


Starrr

Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εχεις θέμα με πολυκυστικες ωοθήκες? Είχες ξανακάνει τεστ στη μέση του κύκλου σου και είχε ξαναβγει θετικο?

 

Είχα πολυκυστικες. Πήρα λίγους μήνες αντισυλληπτικα καλυτερρευσε η εικόνα τους.. Κ ήταν ο πρώτος μήνας που έκανα τεστ ωορρηξιας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

Δεν κατάλαβες μάλλον!!! Ένα χρόνο προσπαθούμε απλά τους τελευταίους 3 μήνες με τεστακια ωορρηξιας πιο συστηματικά!!! Χθες έκλεισα τα 36 κ έχω αγχωθεί πολύ!!! Δεν έχουμε συλλάβει ούτε μια φορά!!! Δεν ξέρω τι γίνεται... Έχω καταστεναχωρηθει... Νόμιζα όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ότι ήταν απλό αλλά τώρα πια βλέπω ότι δεν είναι!!!! 

ας πας τοτε κοπελα μοθ για μια απλη εξεταση στο γιατρο ισως μονο και ψυχολογικα να σε βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Είχα πολυκυστικες. Πήρα λίγους μήνες αντισυλληπτικα καλυτερρευσε η εικόνα τους.. Κ ήταν ο πρώτος μήνας που έκανα τεστ ωορρηξιας... 

οταν υπαρχει εικονα πολυκυστικων τα τεστ ωορρηξιας ειναι πιθανο να δειχνουν ψευδως θετικα γιατι ειναι μονιμα αυξημενη η lh. Ωστόσο μια και είδες θετικό τεστ κανε τις προσπάθειές σου ακομα και τωρα στην 31η μερα. Ευχομαι καλη επιτυχια. Σε περιπτωση που σου ερθει η περιοδος, θα σου πρότεινα αν μπορεις να εχεις 3-4 φορες την εβδομαδα επαφες για ολο το μηνα, γιατι μπορει να ισχυει το ψευδως θετικο. Ξαναδες το τον επομενο μηνα με τα τεστακια να δεις αν θα ξαναγινει ετσι. Ευχομαι να μη χρειαστει φυσικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

οταν υπαρχει εικονα πολυκυστικων τα τεστ ωορρηξιας ειναι πιθανο να δειχνουν ψευδως θετικα γιατι ειναι μονιμα αυξημενη η lh. Ωστόσο μια και είδες θετικό τεστ κανε τις προσπάθειές σου ακομα και τωρα στην 31η μερα. Ευχομαι καλη επιτυχια. Σε περιπτωση που σου ερθει η περιοδος, θα σου πρότεινα αν μπορεις να εχεις 3-4 φορες την εβδομαδα επαφες για ολο το μηνα, γιατι μπορει να ισχυει το ψευδως θετικο. Ξαναδες το τον επομενο μηνα με τα τεστακια να δεις αν θα ξαναγινει ετσι. Ευχομαι να μη χρειαστει φυσικα

Μα ούτως ή αλλιώς προσπαθούμε όλες τισ φορές. Ακόμη και σήμερα... Απλά ήθελα να δω αν όντως μετά την ωορρηξια μου έρθει περίοδος μετά από 15 ημέρες που λένε... Κ όντως αυξήθηκε κοκκίνισε κ μετά ξαναέκανα τις επόμενες ημέρες κ ξανά γινόταν αρνητικό.. Γι αυτό έκανα τεστακια και πριν κ μετά που είδα θετικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Μα ούτως ή αλλιώς προσπαθούμε όλες τισ φορές. Ακόμη και σήμερα... Απλά ήθελα να δω αν όντως μετά την ωορρηξια μου έρθει περίοδος μετά από 15 ημέρες που λένε... Κ όντως αυξήθηκε κοκκίνισα κ μετά ξαναέκανα τις επόμενες ημέρες κ ξανά γινόταν αρνητικό.. Γι αυτό έκανα τεστακια και πριν κ μετά που είδα θετικό. 

καλα κανεις τοτε, απλα οταν υπαρχει εικονα πολυκυστικων μην το δενεις πολυ κομπο το τεστ γιατι λογω αναστροφης lh-fsh η lh σου μπορει να ειναι καπως αυξημενη σε διαφορες φασεις του κυκλου και να επηρεαζει το τεστ. Καποια στιγμη θα ειναι και θετικο original αλλα καποια αλλη μπορει και οχι. Οποτε τωρα στην περιπτωση σου υπομονη και θα δειξουν οι επομενες μερες και παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα κανεις τοτε, απλα οταν υπαρχει εικονα πολυκυστικων μην το δενεις πολυ κομπο το τεστ γιατι λογω αναστροφης lh-fsh η lh σου μπορει να ειναι καπως αυξημενη σε διαφορες φασεις του κυκλου και να επηρεαζει το τεστ. Καποια στιγμη θα ειναι και θετικο original αλλα καποια αλλη μπορει και οχι. Οποτε τωρα στην περιπτωση σου υπομονη και θα δειξουν οι επομενες μερες και παλι.

Ναι ναι το ξέρω. Είμαι κ νοσηλεύτρια οπότε τα έχω ψάξει λίγο πολύ.... Αλλ και γυναικολόγος κ ενδοκρινολογος έχουν σηκώσει τα χέρια ψηλά... ??? Εγώ απλά σκέφτομαι αν μου έρθει περίοδος να ξεκινήσω ινοφερτ. Που φτιάχνει την ωορρηξια και την περίοδο.. Βασικά να μην έχω το άγχος συνέχεια πότε θα χω περίοδο... Γιατί συνήθως δεν πονάω οπότε γίνομαι ρεζίλι άμα δεν το πάρω χαμπάρι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι το ξέρω. Είμαι κ νοσηλεύτρια οπότε τα έχω ψάξει λίγο πολύ.... Αλλ και γυναικολόγος κ ενδοκρινολογος έχουν σηκώσει τα χέρια ψηλά... ??? Εγώ απλά σκέφτομαι αν μου έρθει περίοδος να ξεκινήσω ινοφερτ. Που φτιάχνει την ωορρηξια και την περίοδο.. Βασικά να μην έχω το άγχος συνέχεια πότε θα χω περίοδο... Γιατί συνήθως δεν πονάω οπότε γίνομαι ρεζίλι άμα δεν το πάρω χαμπάρι.... 

συμφωνω για το ινοφερτ. Σου χουν δωσει και κανα γκλουκοφαζ ή κατι τετοιο για να σταθεροποιησει κυκλο? Οι πολυκυστικες ειναι ευκολο θεματακι γενικα παντως μη σε αγχωνουν. Εναν προγραμματισμο θελουν και ολα μια χαρα! Ευχομαι ο,τι καλυτερο συντομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

συμφωνω για το ινοφερτ. Σου χουν δωσει και κανα γκλουκοφαζ ή κατι τετοιο για να σταθεροποιησει κυκλο? Οι πολυκυστικες ειναι ευκολο θεματακι γενικα παντως μη σε αγχωνουν. Εναν προγραμματισμο θελουν και ολα μια χαρα! Ευχομαι ο,τι καλυτερο συντομως!!!

Ναι έχω πάρει κ έχω κάνει κ τεστακια γλυκόζης αλλά δεν μου έδιναν κάτι τα γλουκοφειζ στον οργανισμό μου όποτε τα σταμάτησα... Έχω κάνει κ μαγνητικές στον εγκέφαλο στην υποφυση που είναι υπεύθυνη για τις ορμόνες περιόδου. Υπάρχει μια πολύ μικρή μάζα που δεν επηρεάζει καθόλου τις ορμόνες. Οπότε συμπέρασμα....... Ότι να ναι.. Κ απλά επηρεάζεται από το άγχος... Κ μέσα από το φόρουμ έμαθα το ινοφερτ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι έχω πάρει κ έχω κάνει κ τεστακια γλυκόζης αλλά δεν μου έδιναν κάτι τα γλουκοφειζ στον οργανισμό μου όποτε τα σταμάτησα... Έχω κάνει κ μαγνητικές στον εγκέφαλο στην υποφυση που είναι υπεύθυνη για τις ορμόνες περιόδου. Υπάρχει μια πολύ μικρή μάζα που δεν επηρεάζει καθόλου τις ορμόνες. Οπότε συμπέρασμα....... Ότι να ναι.. Κ απλά επηρεάζεται από το άγχος... Κ μέσα από το φόρουμ έμαθα το ινοφερτ.... 

καταλαβα, δοκιμασε το ναι, εχει βοηθησει παρα πολλες κοπέλες. Να μας πεις και την εξελιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

καταλαβα, δοκιμασε το ναι, εχει βοηθησει παρα πολλες κοπέλες. Να μας πεις και την εξελιξη

Ναι κορίτσι μου θα σας τα λέω. Πάντως άφαντη. Αύριο θα σας πω νεότερα... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καταλαβα, δοκιμασε το ναι, εχει βοηθησει παρα πολλες κοπέλες. Να μας πεις και την εξελιξη

Κορίτσια μου... Καταρχήν εύχομαι καλά αποτελέσματα... Κ η περίοδο να έρθει σε εννιά μήνες πια... ???Μία απορία.. Τα inofert πρέπει να τα δώσει ο γιατρός;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maria1986@@ είπε:

Κορίτσια μου... Καταρχήν εύχομαι καλά αποτελέσματα... Κ η περίοδο να έρθει σε εννιά μήνες πια... ???Μία απορία.. Τα inofert πρέπει να τα δώσει ο γιατρός;;; 

Όχι είναι βιταμίνες. Δεν γράφονται. Περιέχουν φολικο οξύ το οποίο είναι σημαντικό κ για το μωρό. Και ινοσιτολη που βοηθάει στην ωορρηξια.... Ρυθμιστές ορμονών φαντάσου.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maria1986@@ είπε:

Κορίτσια μου... Καταρχήν εύχομαι καλά αποτελέσματα... Κ η περίοδο να έρθει σε εννιά μήνες πια... ???Μία απορία.. Τα inofert πρέπει να τα δώσει ο γιατρός;;; 

ναι οπως ειπε και η σταρ ειναι συμπλεγμα βιταμινων που βοηθαει ειδικα σε εικονα πολυκυστικων. Φυσικα αν θες συζητα το μ το γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Όχι είναι βιταμίνες. Δεν γράφονται. Περιέχουν φολικο οξύ το οποίο είναι σημαντικό κ για το μωρό. Και ινοσιτολη που βοηθάει στην ωορρηξια.... Ρυθμιστές ορμονών φαντάσου.... 

Μάλιστα κατάλαβα... Επομένως μπορώ να πάρω κ εγώ; μια ματιά που έριξα στο ίντερνετ υπάρχουν πολλά.. Πχ τα inofert combi 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι οπως ειπε και η σταρ ειναι συμπλεγμα βιταμινων που βοηθαει ειδικα σε εικονα πολυκυστικων. Φυσικα αν θες συζητα το μ το γιατρο σου.

Στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα λόγω μεγάλου κύκλου (3 μήνες χωρίς περίοδο) μου βρήκε πολυκυστικες... Αλλά δεν μου έδωσε τπτ... Σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maria1986@@ είπε:

Μάλιστα κατάλαβα... Επομένως μπορώ να πάρω κ εγώ; μια ματιά που έριξα στο ίντερνετ υπάρχουν πολλά.. Πχ τα inofert combi 

Τα combi είναι κ για τις υπρβαρες. Που έχουν πρόβλημα βάρους λόγω των πολυκυστικων... Νομίζω εγώ θα πάρω τα ινοφερτ τα απλά δεν έχει κάτι άλλο. 30 κάψουλες νομίζω είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maria1986@@ είπε:

Στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα λόγω μεγάλου κύκλου (3 μήνες χωρίς περίοδο) μου βρήκε πολυκυστικες... Αλλά δεν μου έδωσε τπτ... Σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό.. ???

Κοίτα κι εγώ που έπαιρνα κ χρόνια αντισυλληπτικα, απλά μου έφτιαχνε η περίοδος όταν τα έπαιρνα μετά πάλι "σαλάτα"...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια. Εγω περιμενω σημερα αλλα εχω εντονα πονακια και υγρα οποτε πιστευω οτι θα ερθει η ατιμη. Κατι ασχετο χθες μου εμφανιστηκε μηνυμα οτι δεν μπορω να ποσταρω γιατι εφτασα το οριο των ποστ. Τι ειναι αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ! starr μην στενοχωριέσαι εάν έρθει. Πάντως μην χάνεις την ελπίδα μέχρι να δεις σίγουρα. Εύχομαι να μην σου έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maria1986@@ είπε:

Στον τελευταίο υπέρηχο που έκανα λόγω μεγάλου κύκλου (3 μήνες χωρίς περίοδο) μου βρήκε πολυκυστικες... Αλλά δεν μου έδωσε τπτ... Σκέφτομαι να αλλάξω γιατρό.. ???

κοιτα 3 μηνες χωρις περιοδο και πολυκυστικες και να μη σου λεει καν τι πρεπει να κανεις (πχ ορμονικες εξετάσεις κλπ) για να δει αν πρεπει να κανεις κατι, δεδομενου οτι μαλλον θες να κανεις παιδακι, δε μου φαινεται πολυ λογικο. ΠΑρε και μια β' γνωμη να σε προγραμματισει καταλληλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η France είπε:

Καλημέρα ! starr μην στενοχωριέσαι εάν έρθει. Πάντως μην χάνεις την ελπίδα μέχρι να δεις σίγουρα. Εύχομαι να μην σου έρθει.

Κορίτσια συγνώμη για την περιγραφή αλλά μόλις είδα στο σερβιετακι μου υγρά πορτοκαλί. Είναι κάτι? Πρώτη φορά το βλέπω? Να ανησυχήσω... Μέχρι στιγμής δεν έχω πόνο περιόδου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια συγνώμη για την περιγραφή αλλά μόλις είδα στο σερβιετακι μου υγρά πορτοκαλί. Είναι κάτι? Πρώτη φορά το βλέπω? Να ανησυχήσω... Μέχρι στιγμής δεν έχω πόνο περιόδου... 

Κορίτσι κι εγώ έτσι ειχα δει και μετά μου ήρθε η περίοδος δεν ξέρω αν είναι κάτι αλλά μετά είδα κανονικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2018 at 8:29 ΜΜ, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Λενακι μου,με τις εξετάσεις που έκανες βρήκαν κατι?σίγουρα θα έρθει το μωράκι και θα σας κάνει πολύ ευτυχισμένους! Η αλήθεια είναι ότι το άγχος δεν βοηθάει αλλά δεν ξέρω πως μπορούμε να το αποβαλουμε. ...ευχομαι να έρθει γρήγορα το μωράκι και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα! !!!!

Με τις εξετάσεις που κάναμε βρέθηκε μόνο λίγο ανεβασμένο  TSH, δηλαδή υποθυρεοειδισμό, πήρα χάπια και το ρύθμισα, δεν ξέρουμε όμως αν ήταν ο λόγος των αποβολών. Κορίτσια μου μια ερώτηση, έχει εδώ και 4 μέρες νιώθω στη κοιλιά κραμπες, λες και είναι να μου έρθει περίοδος, κανονικά είναι να αδιαθετησω 11 Σεπτεμβρίου, επίσης το στήθος μου πονάει υπερβολικά. Λέτε ν είναι συμπτωματα εγκυμοσύνης η ότι θα μου έρθει περίοδος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...