Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φοβαμαι μηπως απεβαλα...


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να ειστε και να περιμενετε τα μωρακια σας.

Λοιπον εχθες το πρωι μετα απο μια σειρα συμπτωματων (ναυτιες, πρηξιμο στο στηθος, καθυστερηση κ.α.) πηγα για χοριακη η οποα βγηκε 743. Οταν γυρισα σπιτι ομως ειδα λιγα καφε υγρα και πηρα κατευθειαν την γυναικολογο η οποια μου ειπε να παω να με δει το απογευμα. Λιγο πριν παω ακομα λιγα καφε υγρα. Παω εκει και μου λεει δεν βρισκω σακο ελα τη Δευτερα να το δουμε παλι. Μου εδωσε να κανω αιματολογικες και μια χοριακη τη Δευτερα και μου εγραψε και filicine και utrogen των 100. Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να ειμαι ξαπλωμενη και ακινητη αλλα πολυ προσεκτικη με βαρη και τετοια. Ξυπναω σημερα το πρωι και δεν αισθανομαι τιποτα το στηθος μου εχει σχεδον ξεπρηστει και δεν εχω ναυτιες οπως τις προηγουμενες 3 μερες... αν και δεν ειδα κατι στον υπερηχο ηδη ειχα αρχισει να χαιρομαι... λετε να απεβαλα? Ειμαι πολυ στενοχωρημενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο ποσες μερες ειχες καθυστερηση;

αιμα εχει; μην αγχωνεσαι και μην πανικοβαλλεσαι

καταρχην τα καφε υγρα ολες τελικα απο οτι ειδες πολυ λιγα η πολλα τα ειχαμε στην αρχη της εγκυμοσυνης

συπτωμτα δε σημαινει οτι πρεπει να εχεις καθε μερα η και συνεχεια αλοιμονο εννια μηνες θα σε πεθανουν 

το στηθος σου επισης οκ θα νιωθεις ακομη μεταβολες γιατι να στο πω χαλαρα σε μια εγκυμοσυνη ειδικα στην αρχη οι ορμονες τα εχουν παιξει 

αν δεν πονας αν ο γιατρος σου ειπε οτι δεν βλεπει οτι ερχεται περιοδος και ειδες και τη χοριακη αν δεν δεις αιμα προσπαθα να εισαι χαλαρη και ολα καλα θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου μην αγχώνεσαι. Στην εγκυμοσύνη μ είχα αίμα κ καφέ την πρώτη βδομάδα πήρα ουτροτζεσταν κ όλα πήγαν καλά.

Για να φανεί σάκος πρέπει η χοριακη να ξεπεράσει τις 1500 μονάδες δ στο είπε ο γιατρός σ αυτο; λογικο να μην δείτε κάτι.

Πρόσεχε κ ξεκουράσου αυτές τις μερες κ όλα καλα θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις... ευτυχως μεχρι τωρα δεν ξαναειχα υγρα... αυτα που ειχα ηταν καφε οχι κοκκινο αιμα.. ο κυκλος μου ειναι λιγο ασταθης... περιπου ομως κυμαινεται στις 35 με 39 μερες δηλαδη εχω μεγαλο κυκλο.... οποτε λογικα πρεπει να εχω καθυστερηση περιπου 5 μερες αν δεν κανω λαθος... απλα ρε κοριτσια αν παρουμε την ηλικια της κυησης συμφωνα με αυτα που ισχυουν με βαση την ΤΕΡ εγω πρεπει να ειμαι περιπου 6 εβδομαδων... Βεβαια τελευταια επαφη που ηταν μαλλον κοντα στις γονιμες ηταν στις 4/8...

Η γιατρος δεν μου ειπε να ανησυχησω αλλα δεν μου ανεφερε και αυτο με τη χοριακη..

 Αυτο το διαβασα εγω μετα την χθεσινη εξεταση στο ιντερνετ...

Μακαρι παντως να ειναι ολα καλα.... θα σκασω μεχρι τη Δευτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην εγκυμοσύνη μου καφέ υγρά δεν είχα αλλά αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση και είχα πανικοβληθεί στην αρχή ήταν ότι τη μία μέρα το στήθος μου πρηζόταν και ήταν έτοιμο να εκραγεί και την άλλη ήταν λες και δεν είχε πρηστεί ποτέ. Πάντα ανησυχούσα όταν ξεπρηζόταν γιατί νόμιζα πως  κατι δεν πήγαινε καλά στην εγκυμοσύνη μου. Το αποτέλεσμα ήταν να έχω μία τέλεια εγκυμοσύνη κι ένα υπέροχο 7χρονο τώρα παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Stavroula1993 είπε:

Καλημερα κοριτσια ελπιζω να ειστε και να περιμενετε τα μωρακια σας.

Λοιπον εχθες το πρωι μετα απο μια σειρα συμπτωματων (ναυτιες, πρηξιμο στο στηθος, καθυστερηση κ.α.) πηγα για χοριακη η οποα βγηκε 743. Οταν γυρισα σπιτι ομως ειδα λιγα καφε υγρα και πηρα κατευθειαν την γυναικολογο η οποια μου ειπε να παω να με δει το απογευμα. Λιγο πριν παω ακομα λιγα καφε υγρα. Παω εκει και μου λεει δεν βρισκω σακο ελα τη Δευτερα να το δουμε παλι. Μου εδωσε να κανω αιματολογικες και μια χοριακη τη Δευτερα και μου εγραψε και filicine και utrogen των 100. Μου ειπε οτι δε χρειαζεται να ειμαι ξαπλωμενη και ακινητη αλλα πολυ προσεκτικη με βαρη και τετοια. Ξυπναω σημερα το πρωι και δεν αισθανομαι τιποτα το στηθος μου εχει σχεδον ξεπρηστει και δεν εχω ναυτιες οπως τις προηγουμενες 3 μερες... αν και δεν ειδα κατι στον υπερηχο ηδη ειχα αρχισει να χαιρομαι... λετε να απεβαλα? Ειμαι πολυ στενοχωρημενη. 

Κορίτσι μου όπως σου είπαν κ τα κοριτσια καφέ λίγο πολύ είχαμε όλες μας...Κ εγώ έτσι το κατάλαβα κνφοβηθηκα Αλλά όλα πήγαν καλά...Κ το στήθος είναι αυτό που με αγχώνει τη μια μέρα πρησμένο φουλ κ την επόμενη τίποτα το οποίο τώρα στις 11μιση βδομάδες είναι απλά βαρύ χωρίς πλέον να πονάει.. σάκος είναι νωρίς ακόμα να δεις χρειάζεται υπομονή να περάσουν οι μέρες.να ακούς τον γιατρό σου κ την άνοιξη του 2019 να κρατάς στην αγκαλιά σου το μικρό στρουμπουλο ζουζουνάκι σου.....?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω για τα μηνυματα σας μου ανεβαζουν το ηθικο....

Τελικα σημερα ειχα ακομη λιγα καφε υγρα 2 φορες που σκουπιστηκα στην τουαλετα... ελπιζω να μην ειναι ανησυχητικο.... και να μη συνεχιστουν για πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

9Κοριτσια καλημερα... τα καφε υγρα μου σταματησαν απο εχθες... βεβαια Δευτερα παω για χοριακη και το απογευμα θα παω στη γιατρο οποτε θα σας στειλω για νεα... και ελπιζω να ειναι ευχαριστα...  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Stavroula1993 είπε:

9Κοριτσια καλημερα... τα καφε υγρα μου σταματησαν απο εχθες... βεβαια Δευτερα παω για χοριακη και το απογευμα θα παω στη γιατρο οποτε θα σας στειλω για νεα... και ελπιζω να ειναι ευχαριστα...  ?

Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά !!! Περιμένουμε νέα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσι μ τα είχα μια βδομάδα. Ήταν αρκετά θυμάμαι δηλαδή φορούσα σερβιετα. Αλλά όλα πήγαν Καλά!!!περιμένουμε νέα σου ρη Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν η γιατρός σου με 700 χοριακη περίμενε να δει κάτι τότε να αλλάξεις γιατρό ..ακόμα κ εμείς που είμαστε από εξωσωματική κ είναι κυριολεκτικά μετρημένα κουκια περιμένουμε 1500-1700 μονάδες για να δούμε μόνο σάκο κ εμβρια στοιχεία μέσα στη μήτρα...απορώ τι εννοεί δεν είδε κάτι κ γιατί σου πε να πας...

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου κ μη μετράς βδομάδες..μπορεί να γίνει καθυστερημένη συλλυψη μπορεί αυτός ο κύκλος σου να τανε μεγαλύτερος κ εκατομμύρια αλλά μπορεί ..υπολόγισε από τη μέρα χοριακη σου άλλες 3 τουλάχιστον κ μετά πήγαινε για υπέρηχο .αίμα είχα στο πρώτο μου παιδί κανονικότητα κατακόκκινο ως την 14 βδομάδα ..όλα κατά ευχην θα πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Εάν η γιατρός σου με 700 χοριακη περίμενε να δει κάτι τότε να αλλάξεις γιατρό ..ακόμα κ εμείς που είμαστε από εξωσωματική κ είναι κυριολεκτικά μετρημένα κουκια περιμένουμε 1500-1700 μονάδες για να δούμε μόνο σάκο κ εμβρια στοιχεία μέσα στη μήτρα...απορώ τι εννοεί δεν είδε κάτι κ γιατί σου πε να πας...

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου κ μη μετράς βδομάδες..μπορεί να γίνει καθυστερημένη συλλυψη μπορεί αυτός ο κύκλος σου να τανε μεγαλύτερος κ εκατομμύρια αλλά μπορεί ..υπολόγισε από τη μέρα χοριακη σου άλλες 3 τουλάχιστον κ μετά πήγαινε για υπέρηχο .αίμα είχα στο πρώτο μου παιδί κανονικότητα κατακόκκινο ως την 14 βδομάδα ..όλα κατά ευχην θα πανε

Κατακόκκινο αίμα;και πως κατάλαβες ότι ήσουν έγκυος ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Finally είπε:

Εάν η γιατρός σου με 700 χοριακη περίμενε να δει κάτι τότε να αλλάξεις γιατρό ..ακόμα κ εμείς που είμαστε από εξωσωματική κ είναι κυριολεκτικά μετρημένα κουκια περιμένουμε 1500-1700 μονάδες για να δούμε μόνο σάκο κ εμβρια στοιχεία μέσα στη μήτρα...απορώ τι εννοεί δεν είδε κάτι κ γιατί σου πε να πας...

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου κ μη μετράς βδομάδες..μπορεί να γίνει καθυστερημένη συλλυψη μπορεί αυτός ο κύκλος σου να τανε μεγαλύτερος κ εκατομμύρια αλλά μπορεί ..υπολόγισε από τη μέρα χοριακη σου άλλες 3 τουλάχιστον κ μετά πήγαινε για υπέρηχο .αίμα είχα στο πρώτο μου παιδί κανονικότητα κατακόκκινο ως την 14 βδομάδα ..όλα κατά ευχην θα πανε

Μου ειπε μαλλον να παω γιατι της ειπα για τα καφε υγρα, ωστοσο δε μου ειπε οτι με 700 χοριακη δεν μπορεις να δεις κατι.

Εκανα τη χοριακη Πεμπτη και θα ξανακανω Δευτερα οποτε λογικα που θα παω για υπερηχο το απογευμα κατι θα δουμε αν ολα πανε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stavroula1993 είπε:

Μου ειπε μαλλον να παω γιατι της ειπα για τα καφε υγρα, ωστοσο δε μου ειπε οτι με 700 χοριακη δεν μπορεις να δεις κατι.

Εκανα τη χοριακη Πεμπτη και θα ξανακανω Δευτερα οποτε λογικα που θα παω για υπερηχο το απογευμα κατι θα δουμε αν ολα πανε καλα...

Οπως σου ειπε και η @Diwni με 700 χοριακη ΔΕΝ θα βλεπατε τιποτα ετσι κ αλλιως θα πας για υπερηχο οταν η χοριακη περασει τις 1500 μοναδες ωστε να φαινεται κατι. Απορω και εγω που δεν στο ειπε γιατι αγχωνεσαι χωρις λογο. Επισης το καφε ειναι παλιο αιμα συνηθως. Οσες φορες και να πας εφοσον ειναι τοσο νωρις δεν θα βλεπετε τιποτα και θα αγχωνεσαι.
Τελος εφοσον εχεις τοσο μεγαλο κυκλο δεν θα υπολογισεις την ηλικια κυησης απ την τελευταια περιοδο αλλα απ την πιθανη ημερομηνια συλληψης ή ωορρηξια αν ξερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο εννοειται αλλα αν υπο κανονικες συνθηκες η χοριακη πρεπει να διπλασιαζεται ανα 48 ωρες περιπου δε θα εχω μια καλη χοριακη τη Δευτερα για να δουμε κατι?

Η συλληψη πρεπει να εγινε γυρω στις 4/8 γιατι τοτε ηταν η τελευταια επαφη του μηνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Stavroula1993 είπε:

Καλα αυτο εννοειται αλλα αν υπο κανονικες συνθηκες η χοριακη πρεπει να διπλασιαζεται ανα 48 ωρες περιπου δε θα εχω μια καλη χοριακη τη Δευτερα για να δουμε κατι?

Η συλληψη πρεπει να εγινε γυρω στις 4/8 γιατι τοτε ηταν η τελευταια επαφη του μηνα...

Πιθανοτατα , αλλα εγω θεωρω πως πρωτα πρεπει να δεις την χοριακη και μετα να πας για τον υπερηχο απλα για να μην αγχωθεις οχι τπτ αλλο γιατι ειναι λιιιιιιγο οριακα οι μερες αν τις μετραω σωστα.
Παντως μην φοβασαι εχουν περασει οι μερες και δεν εχεις δει κοκκινο αιμα οποτε να σκεφτεσαι οτι ολα ειναι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα μολις πηρα τα αποτελεσματα η χοριακη μου βγηκε 2.272 που τη πεμπτη ηταν 747... ειναι καλα λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...