Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωοληψια άγχος για το αποτέλεσμα


Sofi.mammy

Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια ελπίζω να είστε καλά και σας εύχομαι τα καλύτερα! Θα σας πω με λίγα λόγια την ιστορία μου...

Είμαι ήδη μητέρα ενός 8 χρόνου αγοριού και ευτυχισμένη μανούλα αλλά τα χρονια πέρασαν και ο γιός μου θέλει επίμονα αδελφάκι αλλά και ο σύζυγός επίσης και εγώ που είμαι μοναχοπαίδι δεν θέλω να το αφήσω μόνο του γιατί ξέρω πως είναι...

Στην αρχή δεν το έβλεπα κακο γιατί είχαμε δουλειά και εγώ και ο σύζυγός και δεν είχαμε και βοήθεια για να μεγαλώσει το παιδί εννοώ μαμά η πεθερά γιατί δεν της εχουμε?.

Τέλος πάντων αφού αποφασίσαμε για δεύτερο και δεν ερχόταν και πέρασαν κάνα 2 χρονια αρχίσαμε να το ψάχνουμε ... εγώ πολυκοιστικες ωοθήκες αλλά κατά τα άλλα καλά και το σπερμα νορμαλ και ωορρηξία βρήκαμε αλλά πάλι τίποτα... φτάσαμε να κάνω και υστεροσαλπιγγογραφια και η μια βουλομενη και η άλλη πολύ στριφογυρίσμενη με αυξημένο κίνδυνο για κύηση εκτός μήτρας?? όπως είπε ο γιατρός. Τελικά αποφασίσαμε χωρίς πολλά να πάμε για εξωσωματική ....

Όλα καλά λοιπόν και αισιόδοξοι οι γιατροί με τον κ. Τσιριγωτη κάνω εξωσωματική είμαι 33 ετών και όλα θετικά... χθες έκανα ovitrelle και αύριο 8κ30 για ωοληψια... στον τελευταίο υπερηχογράφημα είχα 12 ωαρια από 13 και πάνω 16 και 20 διαμέτρου με δόση μόνο 150 gonal όλη την διάρκεια λογο πολυκοιστικων ... αλλά δεν μου άρεσε που μου είπαν περιμέναμε καλύτερα από σενα... ? με έριξαν λίγο ψυχολογικά αλλά να δούμε η ποιότητα είπαν που μετράει... 

Αχχχ τι άγχος εγώ και κάπνιζα καμία 5 τσιγάρα την ημέρα λάθος μου το ξέρω αδυναμία ?? διαβάζω και ακούω πολλά κακη ποιότητα. ... πήρεαν πολλά ωαρια αλλά λόγω ποιότητας δεν καθόλου ... Αφήστε με έχει φάει το άγχος δεν ξέρω τι να σκεφτώ μακάρι να πάνε όλα καλά σε μένα και όλα τα κορίτσια που προσπαθούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια ολα θα πανε καλα!!!!!! Το εχω περασει ειναι λογικο να ανησυχεις. Καλα αποτελεσματα. Περιμενουμε νεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου! Ετσι περιπου αισθανομουν και την πρωτη και την δευτερη φορα. Ολες νομιζω μας αγχωνει η ποιοτητα των ωαριων. 

Να ξερεις ομως οτι καθε σταδιο εχει το δικο του ξεχωριστο αγχος. Μετα την ωοληψια θα αγχωνεσαι για την γονιμοποιηση μετα για το πώς θα προχωρησουν κλπ. 

Προσπαθησε ομως να ηρεμησεις. Με το καλο αυριο να παρετε καλα ωαριακια!!! 

Θετικη ενεργεια!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καταλαβαινω απολυτα το αγχος σου! Ετσι περιπου αισθανομουν και την πρωτη και την δευτερη φορα. Ολες νομιζω μας αγχωνει η ποιοτητα των ωαριων. 

Να ξερεις ομως οτι καθε σταδιο εχει το δικο του ξεχωριστο αγχος. Μετα την ωοληψια θα αγχωνεσαι για την γονιμοποιηση μετα για το πώς θα προχωρησουν κλπ. 

Προσπαθησε ομως να ηρεμησεις. Με το καλο αυριο να παρετε καλα ωαριακια!!! 

Θετικη ενεργεια!!! 

 

Σε ευχαριστώ πολύ Nikona να σαι καλά και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι!!! Θετική ενέργεια πάμε μπροστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sofi.mammy είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια ελπίζω να είστε καλά και σας εύχομαι τα καλύτερα! Θα σας πω με λίγα λόγια την ιστορία μου...

Είμαι ήδη μητέρα ενός 8 χρόνου αγοριού και ευτυχισμένη μανούλα αλλά τα χρονια πέρασαν και ο γιός μου θέλει επίμονα αδελφάκι αλλά και ο σύζυγός επίσης και εγώ που είμαι μοναχοπαίδι δεν θέλω να το αφήσω μόνο του γιατί ξέρω πως είναι...

Στην αρχή δεν το έβλεπα κακο γιατί είχαμε δουλειά και εγώ και ο σύζυγός και δεν είχαμε και βοήθεια για να μεγαλώσει το παιδί εννοώ μαμά η πεθερά γιατί δεν της εχουμε?.

Τέλος πάντων αφού αποφασίσαμε για δεύτερο και δεν ερχόταν και πέρασαν κάνα 2 χρονια αρχίσαμε να το ψάχνουμε ... εγώ πολυκοιστικες ωοθήκες αλλά κατά τα άλλα καλά και το σπερμα νορμαλ και ωορρηξία βρήκαμε αλλά πάλι τίποτα... φτάσαμε να κάνω και υστεροσαλπιγγογραφια και η μια βουλομενη και η άλλη πολύ στριφογυρίσμενη με αυξημένο κίνδυνο για κύηση εκτός μήτρας?? όπως είπε ο γιατρός. Τελικά αποφασίσαμε χωρίς πολλά να πάμε για εξωσωματική ....

Όλα καλά λοιπόν και αισιόδοξοι οι γιατροί με τον κ. Τσιριγωτη κάνω εξωσωματική είμαι 33 ετών και όλα θετικά... χθες έκανα ovitrelle και αύριο 8κ30 για ωοληψια... στον τελευταίο υπερηχογράφημα είχα 12 ωαρια από 13 και πάνω 16 και 20 διαμέτρου με δόση μόνο 150 gonal όλη την διάρκεια λογο πολυκοιστικων ... αλλά δεν μου άρεσε που μου είπαν περιμέναμε καλύτερα από σενα... ? με έριξαν λίγο ψυχολογικά αλλά να δούμε η ποιότητα είπαν που μετράει... 

Αχχχ τι άγχος εγώ και κάπνιζα καμία 5 τσιγάρα την ημέρα λάθος μου το ξέρω αδυναμία ?? διαβάζω και ακούω πολλά κακη ποιότητα. ... πήρεαν πολλά ωαρια αλλά λόγω ποιότητας δεν καθόλου ... Αφήστε με έχει φάει το άγχος δεν ξέρω τι να σκεφτώ μακάρι να πάνε όλα καλά σε μένα και όλα τα κορίτσια που προσπαθούμε

Έχω κάνει στο παρελθόν το πρώτο μου παιδί έτσι.... Με πουρεγκον και οβιτρελ.... Κοίτα... Μην ακούς αυτά τα χαζά με συγχωρείς κιόλας... Περιμέναμε περισσότερα από εσένα. Καταρχήν τα ωάρια δε φαίνονται στον υπέρηχο φαίνονται τα ωοθηλακια. Ωστόσο δέκα κ πάνω ωάρια είναι υπερδιέγερση και υπάρχουν άλλοι κίνδυνοι μετά. 

Άκου.. Κ τρία ωάρια να έκανες η δουλειά γίνεται. Χαλάρωσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Έχω κάνει στο παρελθόν το πρώτο μου παιδί έτσι.... Με πουρεγκον και οβιτρελ.... Κοίτα... Μην ακούς αυτά τα χαζά με συγχωρείς κιόλας... Περιμέναμε περισσότερα από εσένα. Καταρχήν τα ωάρια δε φαίνονται στον υπέρηχο φαίνονται τα ωοθηλακια. Ωστόσο δέκα κ πάνω ωάρια είναι υπερδιέγερση και υπάρχουν άλλοι κίνδυνοι μετά. 

Άκου.. Κ τρία ωάρια να έκανες η δουλειά γίνεται. Χαλάρωσε. 

Ποιοι στα είπαν αυτά.....άιντε από κει.... 

Εγώ φαινόταν ότι έχω δέκα ωοθηλακια εκ των οποίων τελικά τα 5 είχαν ωάρια εκ των οποίων τα τρία σώθηκαν στην ωοληψια κ τα δύο καταστραφηκαν. Τι έπρεπε να μου πει ο γιατρός μου 35 χρονών περίμενα άλλα από σένα? 

Μην αγχώνεσαι για αυτά τα ηλιθια σχόλια. Πολύ παραπληροφορηση γύρω από όλη την κατάσταση εξωσω.... Κ μιλάω έτσι γτ γνώρισα και μίλησα μ πολλές κοπέλες... Κ συναδέλφους κ φίλες κ στο φόρουμ τότε. 

Καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Χρηστιαννα είπε:

Σου στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια ολα θα πανε καλα!!!!!! Το εχω περασει ειναι λογικο να ανησυχεις. Καλα αποτελεσματα. Περιμενουμε νεα.

Να σαι καλά πραγματικά μου μετέδωσες όλη την θετική ενέργεια σε ευχαριστώ πολύ... μόλις έκανα την ωοληψια και τώρα να δούμε τι κάναμε!!! Φιλιά πολλά και την εκτίμηση μου ότι καλύτερο σου εύχομαι Χριστιάννα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ποιοι στα είπαν αυτά.....άιντε από κει.... 

Εγώ φαινόταν ότι έχω δέκα ωοθηλακια εκ των οποίων τελικά τα 5 είχαν ωάρια εκ των οποίων τα τρία σώθηκαν στην ωοληψια κ τα δύο καταστραφηκαν. Τι έπρεπε να μου πει ο γιατρός μου 35 χρονών περίμενα άλλα από σένα? 

Μην αγχώνεσαι για αυτά τα ηλιθια σχόλια. Πολύ παραπληροφορηση γύρω από όλη την κατάσταση εξωσω.... Κ μιλάω έτσι γτ γνώρισα και μίλησα μ πολλές κοπέλες... Κ συναδέλφους κ φίλες κ στο φόρουμ τότε. 

Καλή επιτυχία. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ να δούμε μακάρι γιατί δεν είναι εύκολη διαδικασία από όλες τις απόψεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Έχω κάνει στο παρελθόν το πρώτο μου παιδί έτσι.... Με πουρεγκον και οβιτρελ.... Κοίτα... Μην ακούς αυτά τα χαζά με συγχωρείς κιόλας... Περιμέναμε περισσότερα από εσένα. Καταρχήν τα ωάρια δε φαίνονται στον υπέρηχο φαίνονται τα ωοθηλακια. Ωστόσο δέκα κ πάνω ωάρια είναι υπερδιέγερση και υπάρχουν άλλοι κίνδυνοι μετά. 

Άκου.. Κ τρία ωάρια να έκανες η δουλειά γίνεται. Χαλάρωσε. 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση με χαλαρώσετε αρκετά αναμένουμε τώρα τα αποτελέσματα!! Φιλιά πολλά και ότι καλύτερο και σε σένα εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουν δίκιο τα κορίτσια .... μια χαρά είναι ο αριθμός ... με καλές προοπτικές και για την ποιότητα όλα καλά θα πάνε!!! Αλλωστε ένα θέλουμε άντε δύο σωστά!!!!; Μην αγχώνεσαι άδικα τώρα ... έχεις πορεία μπροστά σου!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofi.mammy είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ να δούμε μακάρι γιατί δεν είναι εύκολη διαδικασία από όλες τις απόψεις ?

Πάρα πολύ δύσκολη διαδικασία κορίτσι μου...... Παρά πολύ..... Υπομονή ξέρω ακριβώς τι νιώθεις.... Ακριβώς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα έκανα την ωοληψια χθες όλα καλά ύπνο δεν κατάλαβα τίποτα. Με πήραν τηλέφωνο πριν λίγο γιατί περιμέναμε να δούμε τι έγινε καιγομασταν και τελικά πήραν 6 ωαρια το ένα δεν ήταν ποιοτικό τα 5 πολύ καλά ώριμα και όλα νομιμοποιήθηκαν... να δούμε τώρα μακααααρι να πάμε με βλαστοκυστες!!!! 

Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sofi.mammy είπε:

Κορίτσια Καλημέρα έκανα την ωοληψια χθες όλα καλά ύπνο δεν κατάλαβα τίποτα. Με πήραν τηλέφωνο πριν λίγο γιατί περιμέναμε να δούμε τι έγινε καιγομασταν και τελικά πήραν 6 ωαρια το ένα δεν ήταν ποιοτικό τα 5 πολύ καλά ώριμα και όλα νομιμοποιήθηκαν... να δούμε τώρα μακααααρι να πάμε με βλαστοκυστες!!!! 

Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη 

Είδες? Μπράβο μπράβο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Είδες? Μπράβο μπράβο 

Σε ευχαριστώ πολύ Δήμητρα μου τώρα ξανά αγωνία για το επόμενο βήμα. Παντός δεν ενθουσιάζομαι ούτε με πέρνει από κάτω μου αρκεί ότι προσπαθώ και κάνω ότι μπορώ να κάνω αδελφάκι στον γιό μου να μην μου είναι παράπονο ότι δεν προσπάθησα και δεν το κυνήγησα... ο σύζυγός είναι πολύ αισιόδοξος και μου δίνει δύναμη και απ όσο μου είπαν οι γιατροί πολλοί γονείς που έχουν ένα παιδί δεν μπαίνουν εύκολα στην διαδικασία εξωσωματικής για δεύτερο παιδάκι αλλά το θέλουμε τόσο πολύ πραγματικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofi.mammy είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Δήμητρα μου τώρα ξανά αγωνία για το επόμενο βήμα. Παντός δεν ενθουσιάζομαι ούτε με πέρνει από κάτω μου αρκεί ότι προσπαθώ και κάνω ότι μπορώ να κάνω αδελφάκι στον γιό μου να μην μου είναι παράπονο ότι δεν προσπάθησα και δεν το κυνήγησα... ο σύζυγός είναι πολύ αισιόδοξος και μου δίνει δύναμη και απ όσο μου είπαν οι γιατροί πολλοί γονείς που έχουν ένα παιδί δεν μπαίνουν εύκολα στην διαδικασία εξωσωματικής για δεύτερο παιδάκι αλλά το θέλουμε τόσο πολύ πραγματικά 

Το ξέρω προς τιμήν σου που μπήκες στη διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ υποφέρω από ναυτία και εμετούς. Ψυχολογία χάλια. 

Έχει ακούσει καμία για ταβραχιολακια ναυτιας να μου πει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sofi.mammy είπε:

Κορίτσια Καλημέρα έκανα την ωοληψια χθες όλα καλά ύπνο δεν κατάλαβα τίποτα. Με πήραν τηλέφωνο πριν λίγο γιατί περιμέναμε να δούμε τι έγινε καιγομασταν και τελικά πήραν 6 ωαρια το ένα δεν ήταν ποιοτικό τα 5 πολύ καλά ώριμα και όλα νομιμοποιήθηκαν... να δούμε τώρα μακααααρι να πάμε με βλαστοκυστες!!!! 

Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη 

Γεια σου κοριτσι μπραβο ολα να πανε τελεια σου εύχομαι μεσα απο την καρδια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω εκανα εμβρυομεταφορα την Πέμπτη. Σημερα ενημερώθηκα ότι τα τρια απο τα πεντε ωάρια που πηραμε δεν προχωρησαν σε βλαστοκυστες. Εκλαψα, στενοχωρηθηκα πολύ, δεν εχουμε αποθεμα τώρα. Θέλω να σκεφτομαι θετικά για αυτα που εχω μεσα μου...φφφ. ελπίζω να προχωρήσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια εγω εκανα εμβρυομεταφορα την Πέμπτη. Σημερα ενημερώθηκα ότι τα τρια απο τα πεντε ωάρια που πηραμε δεν προχωρησαν σε βλαστοκυστες. Εκλαψα, στενοχωρηθηκα πολύ, δεν εχουμε αποθεμα τώρα. Θέλω να σκεφτομαι θετικά για αυτα που εχω μεσα μου...φφφ. ελπίζω να προχωρήσουν

Εγώ μόλις επέστρεψα από την κλινική έκανα έμβρύόμέτάφόρά το ένα μόνο προχώρησε σε βλαστοκυστη ? αυτό και μου έβαλαν και εγώ δεν έχω αλλά... μακάρι να προχωρήσει αυτό σου το εύχομαι και σένα πραγματικά... πώς νιώθεις κανένα σημάδι καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sofi.mammy είπε:

Εγώ μόλις επέστρεψα από την κλινική έκανα έμβρύόμέτάφόρά το ένα μόνο προχώρησε σε βλαστοκυστη ? αυτό και μου έβαλαν και εγώ δεν έχω αλλά... μακάρι να προχωρήσει αυτό σου το εύχομαι και σένα πραγματικά... πώς νιώθεις κανένα σημάδι καλά 

Κοπέλα μου εύχομαι ολοψυχα να προχωρήσουν, εγω τους μιλαω και τους δινω δύναμη. Κοιτα ποναω χαμηλά αλλα εγω μετα την ωοληψια ειχα φοβερο προβλημα πηγα με πονους στο νοσοκομείο για την εμβρυομεταφορα, γιατί εχω θεμα και με το έντερο και ηταν πρησμενες και οι ωοθήκες. Μιλαμε διπλωμενη στα δυο. Όταν εγινε η εμβρυομεταφορα πηγα και λιγο τουαλετα και ηρεμησα. Την Πέμπτη και την Παρασκευή ημουν πρησμένη. Σημερα ειμαι καλυτερα, εχω ξεπρηστει αρκετα αλλα εχω καποιες ενοχλησεις χαμηλα και λιγο ανακατεμα που και που. Δε ξερω τι σημαδια να περιμένω...οι πονοι ειναι κ απο την ωοληψια. Ειναι ακομα ερεθισμενες οι ωοθήκες. Ασε που εχω να παω τουαλετα απο την Πέμπτη. Εσυ πως εισαι?κοιτα κ εγω οταν εμαθα οτι δεν προχωρησαν τα αλλα έκλαψα. Αλλα τωρα κοιταμε αυτα που ειναι στην κοιλίτσα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi.mammy μου σου εύχομαι καλή επιτυχία να κολλήσει πολύ γερά στη κοιλιτσα σου το σποράκι σου!!! Ένα και καλό θελουμε μόνο που είναι βλαστοκύστη φτάνει!! να είσαι αισιόδοξη έχω μια φίλη που έβαλε κ εκείνη ένα κ το έπιασε με τη πρώτη !!! Ποτέ κανείς χοριακη;;; Εγώ έκανα εμβρυομεταφορα τη Δευτέρα κ την Τετάρτη παω για χοριακη! Σμρ το πρωί είχα κάτι χαζά καφέ που δν είχα ποτέ ξανά δν ξέρω αν είναι καλό η κακό λίγο αγχώθηκα αλλά τι να κάνουμε δν είναι στο χέρι μας! Όλα θα πάνε καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Κοπέλα μου εύχομαι ολοψυχα να προχωρήσουν, εγω τους μιλαω και τους δινω δύναμη. Κοιτα ποναω χαμηλά αλλα εγω μετα την ωοληψια ειχα φοβερο προβλημα πηγα με πονους στο νοσοκομείο για την εμβρυομεταφορα, γιατί εχω θεμα και με το έντερο και ηταν πρησμενες και οι ωοθήκες. Μιλαμε διπλωμενη στα δυο. Όταν εγινε η εμβρυομεταφορα πηγα και λιγο τουαλετα και ηρεμησα. Την Πέμπτη και την Παρασκευή ημουν πρησμένη. Σημερα ειμαι καλυτερα, εχω ξεπρηστει αρκετα αλλα εχω καποιες ενοχλησεις χαμηλα και λιγο ανακατεμα που και που. Δε ξερω τι σημαδια να περιμένω...οι πονοι ειναι κ απο την ωοληψια. Ειναι ακομα ερεθισμενες οι ωοθήκες. Ασε που εχω να παω τουαλετα απο την Πέμπτη. Εσυ πως εισαι?κοιτα κ εγω οταν εμαθα οτι δεν προχωρησαν τα αλλα έκλαψα. Αλλα τωρα κοιταμε αυτα που ειναι στην κοιλίτσα μας.

Καλή επιτυχία κοριτσιιιι θετική σκέψη θέλουν τα σπορακια μας τώρα κ όλα θα πάνε καλά!!! Δν σου ειπαν να παίρνεις ντεπόν για να μη πονάς;; Κ εγώ είχα φρικτούς πονούς μετά την οωληψια που δν τους περίμενα τόσο αλλά πέρασαν μια μέρα πριν την ετ! Ποτέ πας για χοριακη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Crystaleniaa είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσιιιι θετική σκέψη θέλουν τα σπορακια μας τώρα κ όλα θα πάνε καλά!!! Δν σου ειπαν να παίρνεις ντεπόν για να μη πονάς;; Κ εγώ είχα φρικτούς πονούς μετά την οωληψια που δν τους περίμενα τόσο αλλά πέρασαν μια μέρα πριν την ετ! Ποτέ πας για χοριακη;;

Έπαιρνα ντεπον αλλα τίποτα, πιστευω οτι φταιει οτι εχω θεμα με το έντερο και είχα σαν κολικούς.άσε φρικτούς πονους κ εγω. Την αλλη Δευτέρα η χοριακη 10 του μηνός. Εσυ ποτε με το καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa τωρα ειδα οτι θα πας την Τετάρτη για χοριακη, αντε καλη επιτυχία, να εισαι αισιόδοξη, σου στέλνουμε ολη την θετικη μας ενέργεια!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κοπέλα μου εύχομαι ολοψυχα να προχωρήσουν, εγω τους μιλαω και τους δινω δύναμη. Κοιτα ποναω χαμηλά αλλα εγω μετα την ωοληψια ειχα φοβερο προβλημα πηγα με πονους στο νοσοκομείο για την εμβρυομεταφορα, γιατί εχω θεμα και με το έντερο και ηταν πρησμενες και οι ωοθήκες. Μιλαμε διπλωμενη στα δυο. Όταν εγινε η εμβρυομεταφορα πηγα και λιγο τουαλετα και ηρεμησα. Την Πέμπτη και την Παρασκευή ημουν πρησμένη. Σημερα ειμαι καλυτερα, εχω ξεπρηστει αρκετα αλλα εχω καποιες ενοχλησεις χαμηλα και λιγο ανακατεμα που και που. Δε ξερω τι σημαδια να περιμένω...οι πονοι ειναι κ απο την ωοληψια. Ειναι ακομα ερεθισμενες οι ωοθήκες. Ασε που εχω να παω τουαλετα απο την Πέμπτη. Εσυ πως εισαι?κοιτα κ εγω οταν εμαθα οτι δεν προχωρησαν τα αλλα έκλαψα. Αλλα τωρα κοιταμε αυτα που ειναι στην κοιλίτσα μας.

Καλή επιτυχία και σε σένα ολόψυχα και περιμένω νέα σου... εγώ 11 Σεπτεμβρίου χοριακη να δούμε... σημάδια τίποτα λίγο πρήξιμο στην κοιλιά και πολλά διαφανεί υγρά λίγα τσιμπήματα χαμηλά.... δεν ξέρω ότι είναι γραφτό θα γίνει... τα φιλιά μου και θετική ενέργεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...