Μετάβαση σε περιεχόμενο

Να ελπίζω?


Starrr

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια! Τελευταία περίοδο είχα 3 Αυγούστου. Ωορρηξια σύμφωνα με τεστ ωορρηξιας είχα το Σάββατο. Είχα και τα κατάλληλα υγρά. Πρώτη φορά Σάββατο και Κυριακή είχα πόνους στη μέση που δεν ξανά είχα άλλες φορές στην ωορρηξια. Από τότε έχω που Κ που υγρά και πόνους δεξιά στην ωοθήκη αλλά κ προς την μήτρα. Το στήθος μου δεν φαίνεται πολύ πρησμένο αλλά μερικές φορές με ενοχλεί στη θηλή.. Έχω ένα τεστακι σε στικ πότε λέτε να το κάνω??. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τελευταία περίοδο είχα 3 Αυγούστου. Ωορρηξια σύμφωνα με τεστ ωορρηξιας είχα το Σάββατο. Είχα και τα κατάλληλα υγρά. Πρώτη φορά Σάββατο και Κυριακή είχα πόνους στη μέση που δεν ξανά είχα άλλες φορές στην ωορρηξια. Από τότε έχω που Κ που υγρά και πόνους δεξιά στην ωοθήκη αλλά κ προς την μήτρα. Το στήθος μου δεν φαίνεται πολύ πρησμένο αλλά μερικές φορές με ενοχλεί στη θηλή.. Έχω ένα τεστακι σε στικ πότε λέτε να το κάνω??. 

Γεια!!! Το τεστακι καλο ειναι να γινει αφου υπαρξει καθυστέρηση η τουλάχιστον 14 μερες μετα την επαφη με πρωινα ουρα ετσι λενε οι γιατροι στη χωριακη βεβαια θα εισαι πιο σιγουρη.Αν μπορεις κανε υπομονη μεχρι την καθυστέρηση δυσκολο το ξερω γιατι προσπαθω χρονια κ η αναμονη ειναι το πιο δυσκολο. Σου ευχομαι το καλύτερο αποτελεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια... Ναι θα περιμένω λιγάκι... Και σήμερα έχω τρομερό πονοκέφαλο.. Και νυστάζω όλη μέρα.... Λέω να κάνω ένα τεστ την άλλη Παρασκευή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και σήμερα συνεχίζουν οι πόνοι στη μέση και λίγο στην κοιλιά.... Όταν τρώω μετά έχω ένα φούσκωμα στην κοιλιά, εάν και το πάθαινα και παλιότερα αυτό. Και έχω λίγο περισσότερα υγρά από ότι τις προηγούμενες ημέρες. Περιμένω Κυριακή περίοδο. Και η ωορρηξια το προηγούμενο Σάββατο. Δεν έχω δει όμως ροζ υγρά που βλέπουν άλλες κοπέλες... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια και σήμερα συνεχίζουν οι πόνοι στη μέση και λίγο στην κοιλιά.... Όταν τρώω μετά έχω ένα φούσκωμα στην κοιλιά, εάν και το πάθαινα και παλιότερα αυτό. Και έχω λίγο περισσότερα υγρά από ότι τις προηγούμενες ημέρες. Περιμένω Κυριακή περίοδο. Και η ωορρηξια το προηγούμενο Σάββατο. Δεν έχω δει όμως ροζ υγρά που βλέπουν άλλες κοπέλες... ??

Η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη... το ξερω οτι θελεις να εχεις ολα τα συμπτώματα που εχεις ακουσει ? προσπαθησε να ηρεμησεις κ λιγη υπομονη ακομα, το ξερω ειναι δυσκολο κ εγω σπανια το καταφερνω?.καλη επιτυχια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια και σήμερα συνεχίζουν οι πόνοι στη μέση και λίγο στην κοιλιά.... Όταν τρώω μετά έχω ένα φούσκωμα στην κοιλιά, εάν και το πάθαινα και παλιότερα αυτό. Και έχω λίγο περισσότερα υγρά από ότι τις προηγούμενες ημέρες. Περιμένω Κυριακή περίοδο. Και η ωορρηξια το προηγούμενο Σάββατο. Δεν έχω δει όμως ροζ υγρά που βλέπουν άλλες κοπέλες... ??

Μα το ροζ αιματακι δεν το βλέπουν όλες οι κοπέλες που είναι έγκυες . Μάλιστα οι περισσότερες δεν το καταλαβαίνουν καν . Μην αγχώνεσαι ηρέμησε κ θα πάνε όλα καλά . Μην χάνεις τη πίστη κ τη θετική σου ενέργεια ! Εύχομαι ότι καλύτερο :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ψάχνετε για συμπτώματα, οπου σταθω και όπου βρεθώ το λέω. Αν σας πω ποσες φορες ειχα πολυ εντονες ωορρηξιες με ποναλακια και κραμπουλες απο τη μερια της ωορρηξιας, και υγρα, και πρηξιματα, και ορεξη τρελη, και ανακατεμενο στομαχι και και και, θα πρεπε αν ειχα μεινει ολες αυτες τις φορες να ειμαι τουλαχιστον πολυτεκνη. Καθε μηνα στον κυκλο μας εχουμε διαφορα συμπτωματα τα οποια ειναι φυσιολογικα του κυκλου μας. Καποια στιγμη θα ειναι και εγκυμοσυνης αλλα πραγματικα δεν εχουν να λενε. Εγω νομιζα πχ πως το πρησμενο στηθος που ποναει ειναι κλασικο σημαδι εγκυμοσυνης (το ειχα στην παλινδρομη κυηση μου), και οι μισες κοπελες απο δω που χω διαβασει δεν το ειχαν καν. Περιμενε λιγες μερουλες ακομα και κανε το τεστακι σου και ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.σημερα στην 28η ημέρα του κύκλου περίοδος πουθενά..... Τον περασμένο μηνα είχα κύκλο 28 ημέρες. Αλλά σύμφωνα με το τεστ ωορρηξιας αυτού του μήνα ίσως περιμένω στις 30 ημέρες... Θα δούμε. Ελπίζω να μην έρθει ποτέ. Πάντως έχω λίγους πόνους περιόδου ώρες ώρες..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κορίτσια.σημερα στην 28η ημέρα του κύκλου περίοδος πουθενά..... Τον περασμένο μηνα είχα κύκλο 28 ημέρες. Αλλά σύμφωνα με το τεστ ωορρηξιας αυτού του μήνα ίσως περιμένω στις 30 ημέρες... Θα δούμε. Ελπίζω να μην έρθει ποτέ. Πάντως έχω λίγους πόνους περιόδου ώρες ώρες..... 

Σου εύχομαι να σου έρθει μετά από 9 μήνες!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα...ειμαι και εγώ στην αναμονή και ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε νιώσει μετά την ωορρηξία έντονα τσιμπήματα δεξιά στη βουβωνικη χώρα...Σε 9 ημέρες ολοκληρώνεται ο κύκλος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ninika είπε:

Γεια σας και από εμένα...ειμαι και εγώ στην αναμονή και ήθελα να σας ρωτήσω εάν έχετε νιώσει μετά την ωορρηξία έντονα τσιμπήματα δεξιά στη βουβωνικη χώρα...Σε 9 ημέρες ολοκληρώνεται ο κύκλος μου...

Κι εγώ ένιωθα τσιμπηματακια... Ισω επειδή είναι από εκεί η ωορρηξια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μέχρι στιγμης άφαντη η περίοδος χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πόνο.... Με λίγα περισσότερα υγρά..... Και με ένα πρωινό αρνητικό τεστακι..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια μέχρι στιγμης άφαντη η περίοδος χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πόνο.... Με λίγα περισσότερα υγρά..... Και με ένα πρωινό αρνητικό τεστακι..... 

Εγώ πλέον εμπειρικά θα πω πως για να κάνουμε τεστακι πρέπει να έχουμε τουλάχιστον 3 -4 μέρες καθυστέρηση . Δεν λέω μπορεί να δείξει κ νωρίτερα . Όμως υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να μη δείξει τη πραγματικότητα . Δηλαδή να είμαστε ας πούμε έγκυες κ να απογοητευτούμε ή όντως να μην είμαστε .Ή απλά να είναι μια ανωμαλία του κύκλου . Και όταν είναι αρνητικό πάντα έχουμε μέσα μας τη σκέψη βρε μπας κ ήταν καθυστερημένη σύλληψη κ δεν δείχνει; Μετά γίνεται φαύλος  κύκλος ... επηρεάζονται τα νεύρα μας , απογοητευόμαστε κλπ. Γι αυτό δουλέψετε το με τον εαυτό σας κάντε υπομονή έχετε καλή ψυχολογία . Η αναμονή ξέρω ότι είναι ανυπόφορη (το περνάω κι εγώ ) ομως σας τα λέω αυτά μέσα απ τη καρδιά μου για να είμαστε χαρούμενες κ ήρεμες στις προσπάθειές μας.  Εύχομαι σύντομα όλες να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα κι ένα μωράκι στην αγκαλιά μας ❤️ 

@Starrrκαλή επιτυχία γλυκιά μου περιμένουμε νέα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ninika είπε:

@Starrr μου πως είσαι...? 

Δυστυχώς αδιαθετησα... Και ξεκίνησα ινοφερτ. Μπας και δούμε κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα κ γρήγορο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δυστυχώς αδιαθετησα... Και ξεκίνησα ινοφερτ. Μπας και δούμε κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα κ γρήγορο. 

να σε ρωτήσω κάτι, επειδή είπε οτι είχες κανει τεστ ωορρηξιας, ποτε σου βγήκε θετικο? Γιατί κατάλαβα από τα ως άνω ότι θα επρεπε να σου χει έρθει η περίοδος από την 1η του μήνα βάσει του τεστ σου και σου ήρθε πότε τελικα? Το λεω μήπως κάτι κάνεις λάθος με τα τεστάκια γιατί είναι κρίμα να τις χάνεις τις ωορρηξίες αφού το παρακολουθείς. Ήταν σίγουρα θετικό εκείνη την ημέρα? Το έχεις σε φώτο? Μετά το τεστ θα μετράς 14 μερες και την 15η θα σου έρχεται η περίοδος. Σε μερικές περιπτωσεις μπορεί και τη 16η αν σου κρατάει λιγο παραπάνω η ωχρινικη αλλά εδώ καταλαβαίνω οτι μιλαμε για 19 μερες μετα μαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

να σε ρωτήσω κάτι, επειδή είπε οτι είχες κανει τεστ ωορρηξιας, ποτε σου βγήκε θετικο? Γιατί κατάλαβα από τα ως άνω ότι θα επρεπε να σου χει έρθει η περίοδος από την 1η του μήνα βάσει του τεστ σου και σου ήρθε πότε τελικα? Το λεω μήπως κάτι κάνεις λάθος με τα τεστάκια γιατί είναι κρίμα να τις χάνεις τις ωορρηξίες αφού το παρακολουθείς. Ήταν σίγουρα θετικό εκείνη την ημέρα? Το έχεις σε φώτο? Μετά το τεστ θα μετράς 14 μερες και την 15η θα σου έρχεται η περίοδος. Σε μερικές περιπτωσεις μπορεί και τη 16η αν σου κρατάει λιγο παραπάνω η ωχρινικη αλλά εδώ καταλαβαίνω οτι μιλαμε για 19 μερες μετα μαλλον.

18 Αυγούστου είχα το πρώτο θετικό τεστ ωορρηξιας.... Οπότε υποθέτω 19 θα είχα ωορρηξια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

18 Αυγούστου είχα το πρώτο θετικό τεστ ωορρηξιας.... Οπότε υποθέτω 19 θα είχα ωορρηξια.... 

ναι, αρα 3-4 Σεπτεμβρη κανονικα επρεπε να σου ρθει. Οκ ναι, δεν ειναι μεγαλη διαφορα, γιατι μπορει να παει συν πλην μια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι, αρα 3-4 Σεπτεμβρη κανονικα επρεπε να σου ρθει. Οκ ναι, δεν ειναι μεγαλη διαφορα, γιατι μπορει να παει συν πλην μια.

3 Σεπτέμβρη είχα πρώτη ημέρα περιόδου... Πρώτη φορά ήξερα πότε θα έχω περίοδο... Στα τόσα χρόνια που έχω περίοδο.... Ήταν ανακούφιση που τελικά έστω τον 1ο μήνα παρακολούθησης ήρθε όταν ήξερα χωρίς άγχος. Αν κ περίμενα παιδάκι... Αλλά μετά σκέφτηκα πως κι αυτό κάτι είναι... Σαν πρώτη φορά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

3 Σεπτέμβρη είχα πρώτη ημέρα περιόδου... Πρώτη φορά ήξερα πότε θα έχω περίοδο... Στα τόσα χρόνια που έχω περίοδο.... Ήταν ανακούφιση που τελικά έστω τον 1ο μήνα παρακολούθησης ήρθε όταν ήξερα χωρίς άγχος. Αν κ περίμενα παιδάκι... Αλλά μετά σκέφτηκα πως κι αυτό κάτι είναι... Σαν πρώτη φορά... 

ΑΑΑ, τελεια σουπερ, τοτε ναι ηταν καραθετικο. Καταλαβα οτι σου ρθε σημερα γιαυτο. Λειτουργησε αψογα. Λενε πως με χρηση τεστ (αν σου δειχνουν θετικα δλδ) σε 3-4 χρησεις μενεις. Γιανα δουμε λοιπον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ΑΑΑ, τελεια σουπερ, τοτε ναι ηταν καραθετικο. Καταλαβα οτι σου ρθε σημερα γιαυτο. Λειτουργησε αψογα. Λενε πως με χρηση τεστ (αν σου δειχνουν θετικα δλδ) σε 3-4 χρησεις μενεις. Γιανα δουμε λοιπον!!!

Μακαρι... Ελπίζω.. Και ελπίζω ότι θα βοηθήσουν κ λίγο τα ινοφερτ... Το φολικο γενικά με βοηθάει πολύ εμένα... Σκέψου άλλες φορές είχα 66 ημέρες, 70,45...κ τώρα είχα 28 ημέρες και 31....πρωτη φορα συμβαίνει σε εμένα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μακαρι... Ελπίζω.. Και ελπίζω ότι θα βοηθήσουν κ λίγο τα ινοφερτ... Το φολικο γενικά με βοηθάει πολύ εμένα... Σκέψου άλλες φορές είχα 66 ημέρες, 70,45...κ τώρα είχα 28 ημέρες και 31....πρωτη φορα συμβαίνει σε εμένα... 

τα ινοφερτ θα σε βοηθησουν νομιζω μαζι με το φυλλικο. Αν τη διατηρεις εως 35 μερες θα ειναι πολυ καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Δυστυχώς αδιαθετησα... Και ξεκίνησα ινοφερτ. Μπας και δούμε κάποιο καλύτερο αποτέλεσμα κ γρήγορο. 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έρθει....Εσύ να μην στεναχωριέσαι και επηρεάζει την ψυχολογία σου...Όλα καλά θα πάνε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

τα ινοφερτ θα σε βοηθησουν νομιζω μαζι με το φυλλικο. Αν τη διατηρεις εως 35 μερες θα ειναι πολυ καλα.

Τα ινοφερτ έχουν φυλικο... Τον περασμένο μήνα έπαιρνα μόνο φυλικο... Αυτόν ινοφερτ που έχει κ φυλικο κ ινοσιτολη.... Ναι εκεί κάπου θέλω να είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...