Μετάβαση σε περιεχόμενο

Βοήθεια!


Anva

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!Θα ήθελα να αναφέρω αυτό που συμβαίνει κ αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία θα με βοηθούσε πολύ.Εχω πολυκυστικες ωοθήκες.Ο κύκλος μου είναι τελείως ακανονιστος.Για το λόγο αυτό παίρνω utrogestan( προγεστερονη) την 15η μέρα του κύκλου κ για 10 μέρες για να έχω ένα σταθερό κύκλο.Αυτη τη φορά πήρα κανονικά όλα τα υποθετα μου κ  μετά από 3 μέρες Αφού τα τελείωσα άρχισαν όλα τα συμπτώματα περιόδου..Μετά από 2 εβδομάδες από την αναμενόμενη περίοδο έχουν περάσει όλα τα συμπτώματα κ περίοδος πουθενά.Εχω κάνει 1 τεστ κ ήταν αρνητικό.Δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ με utrogestan κ να έχω τετοια καθυστέρηση.Συγγνωμη για το τεράστιο κείμενο.Αν έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία θα με βοηθούσε.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Μήπως έκανες μπάνια στη θάλασσα και επιρεασστηκε ο κύκλος σου; μήπως έχεις ελεύθερες επαφές οι οποίες επίσης αλλάζουν το κύκλο; μήπως έχεις θέμα με το βάρος σου; για όλα αυτά μιλά σύντομα με το γιατρό σου, για το καλό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Ήταν περίοδος διακοπών οπότε μπάνια έκανα.Ελευθερες επαφές έχω εδώ κ καιρο με τον σύζυγο μου γιατί προσπαθούμε για παιδάκι.Μιλησα με τη γυναικολόγο μου κ της φάνηκε περίεργο με τα utragestan και να μην μου έρθει αλλά επιστρέφοντας από εβδομάδα θα την επισκέφθω.Υπαρχει περίπτωση το τεστ να κάνει λάθος κ με τόση καθυστέρηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Anva είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Θα ήθελα να αναφέρω αυτό που συμβαίνει κ αν κάποια έχει παρόμοια εμπειρία θα με βοηθούσε πολύ.Εχω πολυκυστικες ωοθήκες.Ο κύκλος μου είναι τελείως ακανονιστος.Για το λόγο αυτό παίρνω utrogestan( προγεστερονη) την 15η μέρα του κύκλου κ για 10 μέρες για να έχω ένα σταθερό κύκλο.Αυτη τη φορά πήρα κανονικά όλα τα υποθετα μου κ  μετά από 3 μέρες Αφού τα τελείωσα άρχισαν όλα τα συμπτώματα περιόδου..Μετά από 2 εβδομάδες από την αναμενόμενη περίοδο έχουν περάσει όλα τα συμπτώματα κ περίοδος πουθενά.Εχω κάνει 1 τεστ κ ήταν αρνητικό.Δεν μου έχει ξανατυχει ποτέ με utrogestan κ να έχω τετοια καθυστέρηση.Συγγνωμη για το τεράστιο κείμενο.Αν έχει καμία σας παρόμοια εμπειρία θα με βοηθούσε.Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Αυτή την μέθοδο ια την αρχίσω κι εγώ από Σεπτέμβριο μήπως να κάνεις μια χοριακη; γιατί υποτίθεται ότι όταν  τα σταματάς 25η ημέρα του κύκλου ξ θα πρέπει να αδιαθετισεις μέσα σε λίγες μέρες η όχι και να είναι καμία εγκυμοσηνη; έτσι μου είπε π γιατρός μου που μου συνέστησε να δοκιμάσουμε με αυτο τον τρόπο. Παντός Κάνε ένα τηλεφωνώ στον γιατρό σου την Δευτέρα να σου πει κι εκείνος αλλά καλύτερα να κάνεις και μια χοριακη. Γιατί τα τεστ μπορεί να βγει και ψευδές λάθος. Σου εύχομαι τα καλύτερα ια περιμένουμε νέα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γι'αυτό έχω προβληματιστεί κ εγώ Γιατί πάντα Αφού τα διεκοπτα μετά από 3-4 μέρες εμφανιζόταν.Ειναι πρώτη φορά που μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι την 25η μέρα ξεκίνησαν όλα τα συμπτώματα αλλά έφυγαν κ αυτά μετά από μέρες.Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου.Μακαρι να έκανε λάθος το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anva επειδή κι εγώ έχω τέλειος άστατο κύκλο και περιμένω να αδιαθετισω για να ξεκινήσω προγεστερόνη όπως εσύ αλλά ειμαι φοβιτσιαρα με κάτι καινούριο και ήθελα να σε ρωτήσω όταν τα πέρνεις έχεις κανένα σύντομα; δλδ καμία ζάλη και τέτοια η όπως να πονάς στην περίοδο η να έχει μεγαλύτερη ροή στην περίοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι απολύτως κανένα.. Αντιθέτως θα μπορούσα να πω ότι έχω κ μικρότερη ροή.Για τα κολπικα υποθετα που παίρνω εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Αν πάρεις τα ποσιμα δεν ξέρω.Μην το φοβάσαι πάντως.Με όσους γιατρούς κ να έχω μιλήσει μου έχουν πει ότι είναι ακίνδυνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Anva είπε:

Όχι απολύτως κανένα.. Αντιθέτως θα μπορούσα να πω ότι έχω κ μικρότερη ροή.Για τα κολπικα υποθετα που παίρνω εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Αν πάρεις τα ποσιμα δεν ξέρω.Μην το φοβάσαι πάντως.Με όσους γιατρούς κ να έχω μιλήσει μου έχουν πει ότι είναι ακίνδυνα. 

Ά ωραια σε ευχαριστώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...