Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι εγκυος????


Doriiii

Recommended Posts

Κοριτσια πρωτη μερα στο φορουμ.... θελω πολυ ενα μωρακι οπως κ εσεις!!!! Εκανα τ τεστ βρηκα τις γονιμες ειχα καλες επαφες κ τωρα???εχω αλλες δεκα μερες για τη περιοδο...το Μονο π παρατηρω ειναι πρηξιμο στη κοιλια τεμπελια κ δεκατα...κοιταω το στηθος μου καθε μερα...μηπως ομως ειναι νωρις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πάρα πολύ νωρίς. Κάνε τεστ μετά από την μεγαλύτερη σου καθυστέρηση. Μέχρι τότε δεν είσαι έγκυος και μην ψάχνεις για συμπτώματα. Είναι τα ίδια με της περιόδου, μπορεί να μην έχεις κιόλας. Σου εύχομαι μια τεράστια χοριακη και το σημαντικότερο, ένα Γερό μωρό στην αγκαλιά σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο εμενα..ειμαι καινουρια και εγω στη παρεα σας..και μια απο τις πολλες που προσπαθουμε για ενα μωρακι..ηθελα λοιπον τη γνωμη σας..εχω σταθερο κυκλο..και ειχα επαφες στις γονιμες μερες.αυτο το μηνα περιμενα στις 12/8. τελικα ηρθε στις 13 μονο για 2 μερες ομως..ενω κανονικα η περιοδος μου κραταει 1βδομαδα.ειχα λοιπον αιμα εντονο ροζ με βλεννα μαζι.και σημερα 17/8 ειχα πονους περιοδου και ακαθαρσιες.τι μπορει να συμβαινει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπουμπουκινι καλή σου μέρα!!!

Πάνω απ'όλα σημαίνει ότι πρέπει να επικοινωνήσεις με τον γιατρό σου να σε δει και αν έχει διακοπές, πήγαινε κάπου αλλού. Εμένα θα μου περνούσαν διάφορα από το μυαλό, από εμφύτευση μέχρι βιοχημική κύηση αλλά δεν είμαι γιατρός για αυτό θα ζήταγα οπωσδήποτε τη συμβουλή κάποιου ειδικού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Doriiii είναι πολύ νωρίς για συμπτώματα. Αλλά αφού το θες τόσο πολύ, κάνε υπομονή και είτε τώρα είτε λίγο αργότερα θα έρθει. Απλά ευχαριστήσου αυτή την περίοδο και μη μπαίνεις σε τέτοια διαδικασία κάθε μήνα γιατί θα τρελλαθείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ 8 μερες ακομα υπομονη ευτυχως ο κυκλος μου ειναθ εγγλεζος....αχαχα θα σας ενημερωσωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μπουμπουκινι είπε:

Γεια σας κ απο εμενα..ειμαι καινουρια και εγω στη παρεα σας..και μια απο τις πολλες που προσπαθουμε για ενα μωρακι..ηθελα λοιπον τη γνωμη σας..εχω σταθερο κυκλο..και ειχα επαφες στις γονιμες μερες.αυτο το μηνα περιμενα στις 12/8. τελικα ηρθε στις 13 μονο για 2 μερες ομως..ενω κανονικα η περιοδος μου κραταει 1βδομαδα.ειχα λοιπον αιμα εντονο ροζ με βλεννα μαζι.και σημερα 17/8 ειχα πονους περιοδου και ακαθαρσιες.τι μπορει να συμβαινει;

Τι έγινε τελικά το έψαξες? Γιατί είχα ακριβώς το ίδιο αλλά λόγω έλλειψης άλλων συμπτωμάτων το θεώρησα απλώς ανωμαλία του κύκλου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι έκανε Εγγλέζος ήταν η περίοδος τώρα έγινε Ελληνίδα γκόμενα χιχι 

Κοπέλα μου καλά είναι να πάρεις το γιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Doriiii περιμένουμε ν αδιαθετήσουμε σχεδόν τις ίδιες μέρες. Κι εγώ περιμένω σε 8 μέρες με κύκλο σταθερό!

Για να δούμε ελπίζω να είμαστε τυχερές και να μην έρθει! Όσο για συμπτώματα κορίτσια κι εγώ ψάχνω παρόλο που ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια Θα παρω τηλεφωνο αυριο στη γυναικολογο να παω να με δει.ωστοσο λεω να κανω κ μια χοριακη,γιατι εχω διαφορες μεταπτωσεις στη διαθεση μου και διαφορα αλλα..ισως και κατα φαντασιαν..θα δειξει..γιαννα με σενα τι εγινε;ησουν εγκυος;(ως καινουρια δε ξερω πως να σε προσθεσω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marakineos είπε:

@Doriiii περιμένουμε ν αδιαθετήσουμε σχεδόν τις ίδιες μέρες. Κι εγώ περιμένω σε 8 μέρες με κύκλο σταθερό!

Για να δούμε ελπίζω να είμαστε τυχερές και να μην έρθει! Όσο για συμπτώματα κορίτσια κι εγώ ψάχνω παρόλο που ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς !

Κι εγώ μαζι σας σε δέκα περιμένω αλλά νομίζω έρχεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπουμπουκινι είπε:

Γεια σας κοριτσια Θα παρω τηλεφωνο αυριο στη γυναικολογο να παω να με δει.ωστοσο λεω να κανω κ μια χοριακη,γιατι εχω διαφορες μεταπτωσεις στη διαθεση μου και διαφορα αλλα..ισως και κατα φαντασιαν..θα δειξει..γιαννα με σενα τι εγινε;ησουν εγκυος;(ως καινουρια δε ξερω πως να σε προσθεσω)

Δεν το έψαξα. Θεώρησα πως ήταν η περίοδος και τελείωσε νωρίτερα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, δεν πήρα τεστ, δεν πήγα για χοριακη. Ήταν κανονικό αίμα, άσχετα αν ήταν λιγότερο από άλλες περιόδους ή κράτησε ούτε 3 μέρες. Τέλη Αυγούστου θα πάω κι εγώ για το ετήσιο τσεκ απ. Μα να δημιουργούνται προσδοκίες ακόμη και με περίοδο δεν το περίμενα, γι αυτό το λέω ανωμαλία του κύκλου και προχωρώ. Εξάλλου αν ήταν κάτι άλλο θα είχα ένα σύμπτωμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η egw είπε:

Κι εγώ μαζι σας σε δέκα περιμένω αλλά νομίζω έρχεται

και εγώ έτσι νομίζω! έχουν αρχίσει τα πονάκια που με πιάνουν γύρω στις 8 μέρες νωρίτερα δυστυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η πλάτη μου είναι το βασικό σημάδι το στήθος πάει και έρχεται πονακια είχα χθες σήμερα προς το παρόν καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η egw είπε:

Εμένα η πλάτη μου είναι το βασικό σημάδι το στήθος πάει και έρχεται πονακια είχα χθες σήμερα προς το παρόν καλα

Μέχρι να έρθει ελπίζουμε!! Διαβάζω πως πολλές κοπέλες είχαν εγκυμοσύνη με συμπτώματα περιόδου και παίρνω θάρρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Μέχρι να έρθει ελπίζουμε!! Διαβάζω πως πολλές κοπέλες είχαν εγκυμοσύνη με συμπτώματα περιόδου και παίρνω θάρρος!

Ναι εννοείται γιατί αν δεν υπήρχαν τα συμπτώματα σταθερά τότε όλες θα ήμασταν σίγουρες 

Άλλωστε οκτώ μέρες πριν η μήτρα μπορεί να μην έχει ακόμη δεχτεί την εμφύτευση Αρ κάνει την ίδια διαδικασία που κάνει πάντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η egw είπε:

Ναι εννοείται γιατί αν δεν υπήρχαν τα συμπτώματα σταθερά τότε όλες θα ήμασταν σίγουρες 

Άλλωστε οκτώ μέρες πριν η μήτρα μπορεί να μην έχει ακόμη δεχτεί την εμφύτευση Αρ κάνει την ίδια διαδικασία που κάνει πάντα 

Μακάρι! Δεν προσπαθούμε πάρα πολύ καιρό και όλο λέω δεν θα το έχω στο μυαλό μου αλλά μόλις περνούν οι γόνιμες μέρες αρχίζω να σκέφτομαι πάλι! Πριν αρχίσουμε ελεύθερες επαφές νόμιζα πως η σύλληψη ήταν κάτι εύκολο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο καιρο προσπαθειτε; σορυ ανα ξαναρωτω αλλα δεν μπορω να συγκρατησω

κι εγω ευκολο το ειχα αν φανταστεις οτι το μικρο το πιασαμε απο τη πρωτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθούμε 3 μήνες ! Πολύ μικρό διάστημα αλλά με έχει πιάσει μια ανυπομονησία! Μακάρι σου εύχομαι ολόψυχα αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η egw είπε:

και σε σενα κοριτσι μου το ιδιο καιρο προσπαθουμε:) 

Ευχαριστώ πολύ! Στην πρώτη σου εγκυμοσύνη τι συμπτώματα είχες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το στηθος το θυμαμα και ενοχλησεις στη κοιλια περιεργες που ηταν νομζω η εμφυτευση δεν θυμαμαι να ειχα κατι αλλο θυμαμαι περνουσαν οι μερες και ελεγα απλα δεν αισθανομαι οτι θα ερθει

επισης οταν εκανα κατω κοιλιακους στο γυμναστηριο με ενοχλουσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ποναλακια τα εχω και τωρα τα περιεργα δεν εινα ιακριβως περιοδου αλλα δε θυμαμα αν ειχα τη πλατη 

και το στηθος ποσο νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...