Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματένχυση


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!!!!Μετά από χρόνια προσπαθειών λόγω προβλήματος στο σπέρμα και μετά από πολλές θεραπείες...είπαμε να δοκιμάσουμε σπερματένχυση...και θελω να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια κοπέλα και τι ποσοστά επιτυχίας μπορούμε να έχουμε από την 1η φορά,αν έχει τύχει σε κάποια ή αν έχει ακούσει κάτι...ξεκινάω αρχές Σεπτέμβρη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!!!Μετά από χρόνια προσπαθειών λόγω προβλήματος στο σπέρμα και μετά από πολλές θεραπείες...είπαμε να δοκιμάσουμε σπερματένχυση...και θελω να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια κοπέλα και τι ποσοστά επιτυχίας μπορούμε να έχουμε από την 1η φορά,αν έχει τύχει σε κάποια ή αν έχει ακούσει κάτι...ξεκινάω αρχές Σεπτέμβρη....

Καλημέρα κ εύχομαι σύντομα να ρθει το μωράκι!!Αυτό που ξέρω είναι ότι για να προχωρήσει ένα ζεύγαρι σε σπερματέγχυση πρέπει να υπάρχει ένα σχετικά καλό σπέρμα!!Αν είναι χάλια συνήθως προχωρούν σε εξωσωματική!!Τ αποσοστά επιτυχίας είναι 25%!!Αλλά όλα αυτά προσωπικά απλά νούμερα τα βλέπω!!Τύχη θέλει κ εννοείτε καλό γιατρό κ να έχουν γίνει οι απαραίτητες εξετάσεις!!Πχ να έχεις κάνει σίγουρα σαλπιγγογραφία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!σαλπιγγογραφία έχω κάνει και είναι οκ!!!μας είπε ο γιατρός ότι υπάρχουν πιθανότητες με το σπέρμα που έχουμε....βέβαια θα πάρει θεραπεία και ο σύζυγός για να πάρουμε καλύτερη ποιότητα σπέρματος...τι να πω μετά από 5,5 Χρόνια ελπίζω να είναι τυχερή αυτή η διαδικασία για εμάς.....☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία @kppm έχω ακούσει πολλες επιτυχιες με την πρωτη φορα αλλα επισης και πολλες επιτυχιες μετά την 2 κ 3 ... όλα αυτα είναι θέμα τύχης να πιστεψεις στο ονειρο σου και θα έρθει σύντομα! Τι βιταμίνες παίρνει ο σύζυγος σου για το σπέρμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroula1212 είπε:

Καλή επιτυχία @kppm έχω ακούσει πολλες επιτυχιες με την πρωτη φορα αλλα επισης και πολλες επιτυχιες μετά την 2 κ 3 ... όλα αυτα είναι θέμα τύχης να πιστεψεις στο ονειρο σου και θα έρθει σύντομα! Τι βιταμίνες παίρνει ο σύζυγος σου για το σπέρμα?

Ευχαριστώ πολυ Maroula1212!!!!Εύχομαι κ ελπίζω να έρθει σύντομα!!!!Έχει πάρει διάφορες θεραπείες...προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο λόγω μιας φλεγμονής που έχει...Έχει πάρει profertil k spermotrend....Αλλά σύγχρονος εγω είχα ακούσει για βασιλικό πολτό οποτε τον προμηθεύτηκαμε και αυτον....νονιζω οτι βοηθάει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ερθει κοριτσι μου ο Θεός ειναι μεγάλος!!! Εμείς πέρνουμε καρνιτίνη- φυλλικό οξύ και βιταμίνη ε ...ετσι για καλύτερα αποτέλεσματα! 5.5 χρόνια αυτή η φλεγμονή σε καθυστέρησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroula1212 είπε:

Θα ερθει κοριτσι μου ο Θεός ειναι μεγάλος!!! Εμείς πέρνουμε καρνιτίνη- φυλλικό οξύ και βιταμίνη ε ...ετσι για καλύτερα αποτέλεσματα! 5.5 χρόνια αυτή η φλεγμονή σε καθυστέρησε?

 Ναι δυστυχώς όλες οι άλλες εξετάσεις μας είναι οκ!!!!Ελπίζω και εγώ να πάνε ολα καλά....θα περιμένω την περίοδο Αυγούστου και μετά ξεκινάω την αγωγή....Εσύ έχεις παιδάκια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δυστυχως στις προσπαθειες ειμαστε και εμεις σε ρωτησα γιατι αυτα τα 5.5 χρονια μου φανηκαν παρα πολλα δεν ξερω αν θα ειχα τετοια υπομονή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Maroula1212 είπε:

Οχι δυστυχως στις προσπαθειες ειμαστε και εμεις σε ρωτησα γιατι αυτα τα 5.5 χρονια μου φανηκαν παρα πολλα δεν ξερω αν θα ειχα τετοια υπομονή. 

Σου εύχομαι οπότε και εγώ σύντομα μανούλα!!!!☺Απλά ξέρεις κάναμε υπομονή και λεγαμε τωρα θα έρθει τωρα θα έρθει....Στην αρχή δεν υπήρχε φλεγμονή....Μετά άντε μήπως άντε μήπως έρθει κα έτσι πέρασαν τα χρόνια....Αλλά επειδή περνάν κ τα δικά μας Χρόνια  (35 εγώ τώρα)είπαμε να το δούμε πιο ζεστά το θέμα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2018 at 1:44 ΠΜ, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!!!Μετά από χρόνια προσπαθειών λόγω προβλήματος στο σπέρμα και μετά από πολλές θεραπείες...είπαμε να δοκιμάσουμε σπερματένχυση...και θελω να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια κοπέλα και τι ποσοστά επιτυχίας μπορούμε να έχουμε από την 1η φορά,αν έχει τύχει σε κάποια ή αν έχει ακούσει κάτι...ξεκινάω αρχές Σεπτέμβρη....

Καλή σ μερα κοπελά μου ! Εμεις καναμε τρεις λογω προβληματος στο σπερμα κ εμεις !! Υπαρχουν παρα πολλα  σπερματοζωαρια αλλα εχουμε λιγη ποσοτητα..0,5-1mστην καλυτερη περιπτωση ..ειχε κ  πολλα πυοσφαιρια λογω καποιου συνδρομου π εχει (zinner) πολυ σπανιο.. και περνανε στο σπερμα  )... οποτε δεν μας βοηθησε στην σπερματεγχυνση.. τωρα εχουμε ξεκινησει διαδικασια εξωσωματικης.. ολες οι εξετασεις που εχουμε κανει δειχνουν οτι θα εχουμε καλο αποτελεσμα τουλαχιστον εκε γιατιτο θεμα μας δεν σηκωνει θεραπεια ή αντιβιωση..μονο χειρουργειο..αλλα επειδη δεν ξερουμε τι προβληματα μπορει να δημιουρησει λογω του λεπτου σημειου..μας ειπαν να ερθει πρωτα το παιδι και μετα βλεπουμε τι κανουμε.. .. ο θεος να βοηθησει ! Εσεις μπορει να ειστε πιο τυχεροι...!!! Εμας σκεψου οτι μας ελεγαν οτι με τοσα σπερματοζωαρια να προσπαθουμε και φυσιολογικα γιατι μπορει να μεινω..δεν το απεκλειε κανεις..αλλα δυστυχως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η kppm είπε:

Σου εύχομαι οπότε και εγώ σύντομα μανούλα!!!!☺Απλά ξέρεις κάναμε υπομονή και λεγαμε τωρα θα έρθει τωρα θα έρθει....Στην αρχή δεν υπήρχε φλεγμονή....Μετά άντε μήπως άντε μήπως έρθει κα έτσι πέρασαν τα χρόνια....Αλλά επειδή περνάν κ τα δικά μας Χρόνια  (35 εγώ τώρα)είπαμε να το δούμε πιο ζεστά το θέμα.....

Σε ευχαριστώ πολύ  κοπέλα μου..  και σε σένα καλη δύναμη και γρήγορα με καλά αποτέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2018 at 1:44 ΠΜ, ο/η kppm είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!!!Μετά από χρόνια προσπαθειών λόγω προβλήματος στο σπέρμα και μετά από πολλές θεραπείες...είπαμε να δοκιμάσουμε σπερματένχυση...και θελω να ρωτήσω αν έχει κάνει κάποια κοπέλα και τι ποσοστά επιτυχίας μπορούμε να έχουμε από την 1η φορά,αν έχει τύχει σε κάποια ή αν έχει ακούσει κάτι...ξεκινάω αρχές Σεπτέμβρη....

Ποσοστά επιτυχιας μικρά, κοστος ελάχιστο σε σχέση με εξωσωματική και μικρότερες δόσεις ορμονών έχω κανει κα εγω στο παρελθον τρεις αποτυχημένες σπερματεγχυσεις και αρκετές κοπέλες αλλες ναι πιάσαν με την πρωτη αλλες όχι προσωπικά τις θεωρώ τσαμπα λεφτά και χάσιμο χρόνου. Όλοι οι γιατροί οι περισσότεροι μην τους πιάσουμε ολους ετσι ξεκινάν και μετα προχωράνε για εξωσωματική. Αν ειναι υπάρχει ενα καλο σπέρμα και σάλπιγγες διαβάτες μια προσπαθεια αξιζει. Εξαρτάται την ηλικία και το πρόβλημα του κάθε ζευγαριου. Ευχομαι όρι καλυτερο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Συμφωνώ απόλυτα με την  karen.οταν ρώτησα τον γιατρό μου για σπερματεγχυση μου είπε πως χρειάζεται καλό σπέρμα και σάλπιγγες..αν είστε εντάξει με αυτά μια προσπάθεια αξίζει...καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για την απάντηση σας!!!!!Είπαμε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά....με το σπέρμα έχουμε θέμα αλλά μας είπαν να κάνουμε μια προσπάθεια...θα δείξει....θα σας απαντήσω όταν τελειώσω με την διαδικασία και έχω τα αποτελέσματα...☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η mary nick είπε:

Καλή σ μερα κοπελά μου ! Εμεις καναμε τρεις λογω προβληματος στο σπερμα κ εμεις !! Υπαρχουν παρα πολλα  σπερματοζωαρια αλλα εχουμε λιγη ποσοτητα..0,5-1mστην καλυτερη περιπτωση ..ειχε κ  πολλα πυοσφαιρια λογω καποιου συνδρομου π εχει (zinner) πολυ σπανιο.. και περνανε στο σπερμα  )... οποτε δεν μας βοηθησε στην σπερματεγχυνση.. τωρα εχουμε ξεκινησει διαδικασια εξωσωματικης.. ολες οι εξετασεις που εχουμε κανει δειχνουν οτι θα εχουμε καλο αποτελεσμα τουλαχιστον εκε γιατιτο θεμα μας δεν σηκωνει θεραπεια ή αντιβιωση..μονο χειρουργειο..αλλα επειδη δεν ξερουμε τι προβληματα μπορει να δημιουρησει λογω του λεπτου σημειου..μας ειπαν να ερθει πρωτα το παιδι και μετα βλεπουμε τι κανουμε.. .. ο θεος να βοηθησει ! Εσεις μπορει να ειστε πιο τυχεροι...!!! Εμας σκεψου οτι μας ελεγαν οτι με τοσα σπερματοζωαρια να προσπαθουμε και φυσιολογικα γιατι μπορει να μεινω..δεν το απεκλειε κανεις..αλλα δυστυχως! 

Mary nick Ευχαριστώ κ εύχομαι Ν πανε όλα καλά και σε εσάς....γρήγορα να κρατάμε όλες τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!!!!Και εμας ετσι μας εχουν πει οτι δεν ειναι απιθανο μια φυσικη εγκυμοσυνη!!!!Να σε ρωτήσω κάτι..Για εξωσωματική περίπου τα κόστη πια είναι????Για να είμαι προετοιμασμένη σε περίπτωση που χρειαστεί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kppm είπε:

Mary nick Ευχαριστώ κ εύχομαι Ν πανε όλα καλά και σε εσάς....γρήγορα να κρατάμε όλες τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!!!!Και εμας ετσι μας εχουν πει οτι δεν ειναι απιθανο μια φυσικη εγκυμοσυνη!!!!Να σε ρωτήσω κάτι..Για εξωσωματική περίπου τα κόστη πια είναι????Για να είμαι προετοιμασμένη σε περίπτωση που χρειαστεί....

Καλημερα ! Η χάρη της Παναγίας να μας βοηθήσει όλες !!!!! Λοιπόν αν περασεις απο επιτροπη και δεν πληρωσεις τα φαρμακα..υπολογιζε 3000-3500.. αλλα αυτο ειναι κ αναλογα το κεντρο ! Εχω ακουσει τιμες απο 2500-5000 .. Αλλά εσύ κανε τωρα την προσπαθεια σ και μην τα σκεφτεσαι αυτα ! Μπορει να σ πανε ολα καλα τωρα !!! Δεν αποκλειεται τιποτα !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...