Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τεστ πρωιμης ανιχνευσης εγκυμοσυνης θετικο


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες σας,εχθες εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης πρωιμης ανιχνευσης κ ειναι κ τα 2 θετικα αλλα με αχνες γραμμουλες. Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι λαθος;;; ο γιατρος μου ειπε να παω την δευτερα για β-χοριακη χωρις να μου πει εισαι ή δεν εισαι. Αλλα φυσικα δεν μπορω να περιμενω,σκαω να μαθω τι ισχυει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποτε περιμενεις περιοδο κοπελα μου; συνηθως τα θετικα τεστ δεν ειναι λαθος αλλα μας ενδιαφερει και η τιμη της χοριακης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Treloula είπε:

Καλησπερα σε ολες σας,εχθες εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης πρωιμης ανιχνευσης κ ειναι κ τα 2 θετικα αλλα με αχνες γραμμουλες. Υπαρχει πιθανοτητα να ειναι λαθος;;; ο γιατρος μου ειπε να παω την δευτερα για β-χοριακη χωρις να μου πει εισαι ή δεν εισαι. Αλλα φυσικα δεν μπορω να περιμενω,σκαω να μαθω τι ισχυει!!

Καλησπέρα κορίτσι μου :) αυτο που ξερω ειναι οτι και αχανή να ειναι η δεύτερη γραμμή σημαίνει θετικό.. και απ οτι εχω ακουσει αυτα τα τεστ δεν κανουν λαθη ποσο μαλλον εσυ εκανες και δυο οποτε... απλά σε στέλνει τωρα για χοριακη για να σιγουρεψει πως ολα αναπτύσσονται σωστά.. ποσες μερες καθυστέρησης εχεις?? Και μακάρι να σου πανε ολα καλα με την χοριακη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειχα καθολου καθυστερηση... βασικα σε 2 ημερες περιμενω να αδιαθετησω!! Απλα ολα τα συμπτωματα τα γνωριζα γιατι ειχα μια βιοχημικη πριν 4 μηνες ... και ειπα να κανω για να δω αν τυχον ειμαι ή αν ειναι η ιδεα μου... και τελικα θετικα!! Εχω πολυ αγχος γτ θελω να ειμαι πολυ πιο προσεκτικη σε αυτη την εγκυμοσυνη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

ποτε περιμενεις περιοδο κοπελα μου; συνηθως τα θετικα τεστ δεν ειναι λαθος αλλα μας ενδιαφερει και η τιμη της χοριακης 

Την Δευτερα περιμενω να αδιαθετησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα καλα θα πανε θα το δεις... θα φτασει η Δευτέρα και ουτε καν θα το καταλάβεις.. Σκέψου ειναι λιγοτερες απο 24 ωρες πια απλα να εισαο λιγο πιο προσεκτική και σου εύχομαι καλα Αποτελέσματα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι λιγο το προβλημα οταν τα κανουμε νωρις μετα αν βγει κατι χαμηλο αλλα θετικο πρεπει να περιμενουμε

οπως δειχνουν τα τεστ σιγουρα εισαι εγκυος αλλα τωρα πρεπει μα δουμε και τις τιμες στη χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς είναι θετικό εννοείται.

Που λες όμως ότι θες αυτή τη φορά να είσαι πιο προσεκτική... σε μία βιοχημική δεν φταίει κάποια απροσεξία της γυναίκας. Απλά πήγε να ξεκινήσει κάτι η φύση αλλά κάτι δεν ήταν σωστό και δεν το προχώρησε.

Δεν έχει όμως καμία απολύτως σχέση με αυτήν την προσπάθεια. Αυτή τη φορά θα δεις θα πάνε όλα καλά!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Treloula είπε:

Αχ σας ευχαριστω παρα πολυ ολες σας!! Μου δωσατε κουραγιο!!! Τωρα περιμενω τα αποτελεσματα.... 

Κοριτσι μου Καλημέρα :) βγήκαν τα αποτελέσματα? Πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Ναι βγηκαν ειχα 176 β χοριακη. Απλα σημερα εβγαλα ελαχιστο αιμα και ειμαι στο κρεβατι με utrogestan!! Ψυχολογια χαλια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλησα. Μου ζητησε να παραμεινω ξαπλωμενη μεχρι να δουμε τι θα γινει. Μου ειπε οτι υπαρχει πιθανοτητα να ειναι η αλλαγη του μηνα. Αλλα λογω του ιστορικου μου για να παραμεινω ψυχραιμη μου ζητησε πληρη ακινησια. Να παιρνω 1filicin το πρωι και 2 utrogestan ανα 12 ωρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρει οτι ειναι πολυ νωρις για να με δει. Μου ειπε να επαναλαβω την β χοριακη την παρασκευη να δουμε που εχει φτασει η τιμη της. Αν εχει ανεβει κανονικα τοτε θα μιλησουμε για να με δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Treloula είπε:

Θεωρει οτι ειναι πολυ νωρις για να με δει. Μου ειπε να επαναλαβω την β χοριακη την παρασκευη να δουμε που εχει φτασει η τιμη της. Αν εχει ανεβει κανονικα τοτε θα μιλησουμε για να με δει. 

ειναι οντως πολυ νωρις για να σε δει. Με χοριακη 100 και 200 δε θα δει απολυτως τιποτα πλην ενος ενδομητριου πιο πρησμενου ισως. Οποτε δε θα μπορει να αξιολογησει τιποτα. Να ξεκουραζεσαι να παιρνεις την προγεστερονη σου και οταν η χοριακη φτασει με το καλο 1000-1500 που θα μπορει να δει ενα σακο (και τυχον αποκολλησουλα) θα πας. Ευχομαι να πανε ολα καλα όπως και να χει. Σε καταλαβαινω με το αγχος, γιατι και εγω με μια παλινδρομη στο ιστορικο σκεφτομαι οτι την επομενη φορα με το καλο, θα αγχωνομαι 3 φορές περισσότερο και το μυαλο μου θα πηγαινει στο κακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

ειναι οντως πολυ νωρις για να σε δει. Με χοριακη 100 και 200 δε θα δει απολυτως τιποτα πλην ενος ενδομητριου πιο πρησμενου ισως. Οποτε δε θα μπορει να αξιολογησει τιποτα. Να ξεκουραζεσαι να παιρνεις την προγεστερονη σου και οταν η χοριακη φτασει με το καλο 1000-1500 που θα μπορει να δει ενα σακο (και τυχον αποκολλησουλα) θα πας. Ευχομαι να πανε ολα καλα όπως και να χει. Σε καταλαβαινω με το αγχος, γιατι και εγω με μια παλινδρομη στο ιστορικο σκεφτομαι οτι την επομενη φορα με το καλο, θα αγχωνομαι 3 φορές περισσότερο και το μυαλο μου θα πηγαινει στο κακο.

Καλημερα @Kat-Cat. Σ'ευχαριστω πολυ!!! Ελπιζω την Παρασκευη να εχω ευχαριστα νεα!!! Ειναι λογικο οταν εχουμε μια δυσαρεστη εμπειρια να πηγαινει κατευθειαν στο κακο ο νους μας αλλα το αγχος ειναι ο χειροτερος συμβουλος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @egw... Ειμαι πολυ καλυτερα ευτυχως δεν εχω ουτε αιμα,ουτε πονους!!! Μονο υπνηλια απο τα χαπακια... ???.

Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας ειλικρινα!!! Με κανετε να μην αισθανομαι μονη μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα!!! Χρονια πολλα και του χρονου ολες με ενα μωρακι στα χερακια μας!!! Αυριο εχω ραντεβου για το 1ο υπερηχο και φοβαμαι παρα πολυ για το τι θα δω ή αν θα τα καταφερω μεχρι αυριο... Δεν περιμενα ποτε οτι η βιοχημικη θα μου αφηνε τετοια ψυχολογικα. Κλαιω στο ασχετο χωρις λογο... εχω νευρα... Φυσικα σημερα απο τον φοβο μου νομιζω οτιπονανε ακομα και τα αφτια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Treloula είπε:

Κοριτσια καλημερα!!! Χρονια πολλα και του χρονου ολες με ενα μωρακι στα χερακια μας!!! Αυριο εχω ραντεβου για το 1ο υπερηχο και φοβαμαι παρα πολυ για το τι θα δω ή αν θα τα καταφερω μεχρι αυριο... Δεν περιμενα ποτε οτι η βιοχημικη θα μου αφηνε τετοια ψυχολογικα. Κλαιω στο ασχετο χωρις λογο... εχω νευρα... Φυσικα σημερα απο τον φοβο μου νομιζω οτιπονανε ακομα και τα αφτια μου!!! 

Καλημέρα :) περιμένουμε νεα σου για το πως πηγε ο πρώτος υπέρηχος :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Πηγα εχθες και ειδαμε μονο το σακο... ενδεχεται ενα μικρο ασπρακι να ηταν το εμβρυακι μου αλλα ο γιατρος δεν μου το ειπε με βεβαιοτητα. Απλα ανησυχω τωρα γιατι μου βρηκε ενα ινομυωμα 2.5*2 cm. Δεν φαινεται να ενοχλει καπου αλλα εγω εχω διαβασει τα χειροτερα για τα ινομυωματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2018 at 11:39 ΠΜ, ο/η Treloula είπε:

Καλημερα!!! Πηγα εχθες και ειδαμε μονο το σακο... ενδεχεται ενα μικρο ασπρακι να ηταν το εμβρυακι μου αλλα ο γιατρος δεν μου το ειπε με βεβαιοτητα. Απλα ανησυχω τωρα γιατι μου βρηκε ενα ινομυωμα 2.5*2 cm. Δεν φαινεται να ενοχλει καπου αλλα εγω εχω διαβασει τα χειροτερα για τα ινομυωματα. 

Μην αγχώνεσαι απλα ζητα απο τον γιατρό να σου τα αναλύσει και να σου εξηγήσει ακριβως αν πρεπει να ανησυχείς η οχι.. νομιζω το ινομυωμα  εχει να κανει με το μέγεθος.. εννοω αν δεν ειναι μεγαλο δεν επηρεάζει καπου αλλα καλου κακου ρωτα τον γιατρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/8/2018 at 11:39 ΠΜ, ο/η Treloula είπε:

Καλημερα!!! Πηγα εχθες και ειδαμε μονο το σακο... ενδεχεται ενα μικρο ασπρακι να ηταν το εμβρυακι μου αλλα ο γιατρος δεν μου το ειπε με βεβαιοτητα. Απλα ανησυχω τωρα γιατι μου βρηκε ενα ινομυωμα 2.5*2 cm. Δεν φαινεται να ενοχλει καπου αλλα εγω εχω διαβασει τα χειροτερα για τα ινομυωματα. 

μπραβο κορίτσι με το καλό και η καρφούλα. Παρα παρα πολλες γυναικες εχουν εγκυμοσυνη και ινομυωμα μαζι. Ειδικα φιλες μου εχω να σου πω 3 προσφατα παραδειγματα. Ειναι πολυ συνηθες. Μη σε ανησυχει, ειδικως αν δεν ειναι σε σημειο που ενοχλει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...