Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπαχαλοσυζητηση!!!


Rosemary

Recommended Posts

@Diwni αυτο ακουω απ ολες τις μαμαδες εγκυους, οποτε θα ισχυει! Μπορει να ειναι και καλυτερα ετσι! Λιγοτερο αγχος τουλαχιστον! Στην αρχη για τις βολτες σας ισως βολεψει μωρο στο μαρσιπο και ταρζανακι στο καροτσι! Οπως και να χει θα το δεις στην πραξη τωρα αυτο! Αλλα λογικα καπως θα γινεται, γιατι αρκετες μαμαδες κανουν στο καπακι δευτερο μωρο! 

@KONSTANTIA μπράβο σας για το γιογιο! Νωρις νωρις κανατε το βημα! Πολυ θετικο που δειχνει ενθουσιασμο και που το ειδατε και οι δυο σαν παιχνιδι!

Καλα ειμαστε εμεις! Ο μικρος μας ζωηρός όπως πάντα και έτοιμος να εξερευνήσει οτιδήποτε βρεθεί μπροστά του! 

Για το παρεάκι μας το ίδιο νιώθω κι εγώ όπως και η @Rosemary σαν να γνωριζόμαστε χρόνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 81
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαστε αισίως 22 μηνών κορίτσια μου! Σε 2 μήνες ακριβώς γινόμαστε 2! Ο δικός μου πάντως δεν δείχνει να είναι έτοιμος να με μοιραστεί με άλλο παιδάκι, αν και δεν είμαστε όλη μέρα μαζί και λείπω από κοντά του, όταν είμαστε μαζί θέλει να ασχολούμαι συνέχεια μαζί του, με θέλει αποκλειστικότητα! Μπορεί να είναι αυτός ο λόγος που δεν προσπαθώ συνειδητά για 2ο παιδάκι. Αν έρθει βέβαια δεν θα το σκεφτώ στιγμή αλλά δεν νιώθω ότι τώρα οι συνθήκες ζωής της οικογένειας είναι ευνοικές για τον ερχομό ενός ακόμα μωρού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA μου ακριβώς επειδή λείπεις για ρη δουλειά τις υπόλοιπες ώρες είναι κολλημένος πάνω σου. Εμένα αυτό τ έχει με τ μπαμπά της. Λείπει τ πρωί στη δουλειά, την ωρα π γυρνάει αυτή συνήθως κοιμάται οπότε από την ώρα π ξυπνάει μόνο μπαμπά λέει. Βέβαια όταν είναι ώρα ύπνου θελει μόνο εμένα.

Εγώ ήθελα να είναι κοντά αε ηλικία άλλα δ πιστευα ότι τελικά θα ήταν τόσο κοντά. Το μόνο π με παρηγορεί είναι ότι πρώτον ήρθε πολύ πολύ εύκολα χωρίς κανένα κόπο κ δεύτερον ότι θα ξεπεταχτουν μαζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, μιας κ μιλήσατε για πάνες.... Ή ζουζούνα μας, χεζει ασυστολως λέμε αυτό το καιρό που άρχισε να τρώει ίσως λιιίγο παραπάνω... 

Μα τι πράγμα είναι αυτό?? Σήμερα πχ τα έκανε 7 φορές. Αλλά αυτό που με κουράζει τόσο είναι ότι εδώ κ κάνα 10ημερο, κάνει κακά μέσα στην άγρια τη νύχτα κ μετά ξυπνάει ρε κορίτσια.... Κ εννοώ ΞΥΠΝΑΕΙ!!! ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΆ! Ούτε νεογέννητο δεν το'κάνε αυτό... Κάθε βράδυ αυτές τις 10 μέρες βιώνουμε τις ίδιες μεγάλες στιγμές! Ξυπνάμε από το σφίξιμο της μπουμπούκας..... Έπειτα την αλλάζουμε κ αυτή κυριολεκτικά τρελαινεται κ καλπάζει πάνω στην αλλάξιερα, έτοιμη να κατακτήσει τη νυχτερινή ζωή της Αθήνας μοιράζοντας σε μας απανωτά εγκεφαλικά! ! Τώρα πχ ξύπνησε 3:30 κ κοιμήθηκε πριν λίγο.... Δηλαδή 4:45 ???. Πάντα κάνει πάνω από μια ώρα να ξανακοιμηθει! 

Τι θα κάνωωωωωω??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Ρε κορίτσια, μιας κ μιλήσατε για πάνες.... Ή ζουζούνα μας, χεζει ασυστολως λέμε αυτό το καιρό που άρχισε να τρώει ίσως λιιίγο παραπάνω... 

Μα τι πράγμα είναι αυτό?? Σήμερα πχ τα έκανε 7 φορές. Αλλά αυτό που με κουράζει τόσο είναι ότι εδώ κ κάνα 10ημερο, κάνει κακά μέσα στην άγρια τη νύχτα κ μετά ξυπνάει ρε κορίτσια.... Κ εννοώ ΞΥΠΝΑΕΙ!!! ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΆ! Ούτε νεογέννητο δεν το'κάνε αυτό... Κάθε βράδυ αυτές τις 10 μέρες βιώνουμε τις ίδιες μεγάλες στιγμές! Ξυπνάμε από το σφίξιμο της μπουμπούκας..... Έπειτα την αλλάζουμε κ αυτή κυριολεκτικά τρελαινεται κ καλπάζει πάνω στην αλλάξιερα, έτοιμη να κατακτήσει τη νυχτερινή ζωή της Αθήνας μοιράζοντας σε μας απανωτά εγκεφαλικά! ! Τώρα πχ ξύπνησε 3:30 κ κοιμήθηκε πριν λίγο.... Δηλαδή 4:45 ???. Πάντα κάνει πάνω από μια ώρα να ξανακοιμηθει! 

Τι θα κάνωωωωωω??? 

Έναν φούρνο να του ανοίξετε του παιδιού! Σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni και @KONSTANTIA κ εμενα παντως που μ εχει χορτασει και με χορταινει καθε μερα (απ το πρωι μεχρι το απογευμα) κολλημενος πανω μου ειναι! Το μπαμπα ουτε να τον φτυσουμε! Περνανε πολυ ομορφα οι 2 τους, αλλα αν εχει δυνατοτητα ν διαλεξει, ΜΙΑ ειναι η επιλογη: Μ Α Μ Α! Πιστευω παντως οτι παιζει ενα ρολο και ο θηλασμος, τουλαχιστον στην περιπτωση μας. Ειναι πιο εντονο το δεσιμο με τη μαμα. Μπαινουμε βεβαια σε μια τροχια πολυυυυ σταδιακου και ομαλου αποθηλασμου σιγα σιγα. 

@Rosemary μανα κουραγιο!!!! δεν εχω να πω τιποτα αλλο!!! Θα ερθουν καλυτερες μερες! Και νυχτες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. επηρεάζει κ ο θηλασμός είδικα αν έχει μάθει να ηρεμεί η να απικοιμιεται στο στήθος. Εύχομαι έναν εύκολο κ ομαλό αποθηλασμο.

@Rosemary η αλήθεια ειναι ότι κάνει πολλές φορές τη μέρα κακα εφόσον τρώει κ στέρεες. Εμένα τ έκανε αυτό όσο θηλάζε μόνο. Κάθε μα κάθε φορά κακα πριν τ θηλασμο. Κ το βράδυ εννοείται. Οταβ μπήκαν οι στέρεες σταμάτησε να τα κάνει τ βράδυ. Αλλά πάλι κάνει συχνά για παιδάκι σχεδόν 15 μηνων από 2 έως 4 τη μέρα. Μήπως άλλαξες κάτι στη διατροφή ρης κ κάνει τόσο συχνά; 

Κ τη δικιά μ την χαλούσαν κ την χαλάνε ακόμη τα κακα. Άμα θέλει να κάνει δ πρόκειται να κοινηθει. Κ αυτό π εσένα τ κάνει τ βράδυ εμένα μ τ κάνει πολλές φορές τ μεσημέρι. Θα κοιμηθει ένα τέταρτο μισή ώρα κ αν ξυπνήσει για κακα δ ξανά κοιμάται. Αν υποθέσουμε ότι κοιμάται γύρω στις 10 η μικρη σου μέχρι τις 3 3.30 εφόσον την ξυπνάνε τα κακα της έχει ήδη ξεκουραστεί. Οπότε ξαγρυπναει. Γι αυτό κ αργεί να ξανά κοιμηθεί. Ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτή η φάση γτ δ παλεύεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...