Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καρεκλακι φαγητου!!


Recommended Posts

Κοριτσια, ειμαι στην αναζητηση?? Εχετε καμια καλη ιδεα που σας βολεψε? Με ενδιαφερει να ειναι ασφαλες (να κραταει δηλ την δικια μου που ειναι 5 μηνων κ καθεται στο καναπε με επιβλεψη)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωω μεγαλωσε η ζουζουνα σου και θα αρχισει να μασουλάει;;;

εμας μας βολεψε της chicco, αυτο που προσαρμοζεται σε οποιαδηποτε καρεκλα! Οικονομικο, δεν πιανει καθολου χωρο, βολικο για τις εξοδους...ακομα αυτο χρησιμοποιουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βεβαιως μεγαλωσαμε!! 

Θα το ψαξω αυτο αλλα θα προτιμουσα να μην χρειαζεται καρεκλα μιας κ δεν τις πολυχρησιμοποιουμε (αχαχαχα)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν πετάγομαι κι εγώ να σου πω την γνώμη μου. Εμείς έχουμε της Peg perego το papa zero3 και της Chico το κλασικό. Το πρώτο είναι φοβερό καρεκλάκι και μου το λένε και μαμάδες που έρχονται και βάζουν τα μωρά τους καθώς έχει πολλές δυνατότητες. Έχει ανάκληση πλάτης (που αν το είχα πάρει νωρίτερα δεν θα χρησιμοποιούσα ριλαξ αλλά αυτό κατευθείαν!), έχει υποποδιο και πολλές σκάλες έτσι ώστε να ταΐζεις το μωράκι σου είτε είσαι καθιστή στον καναπέ είτε τρώτε στο τραπεζι. Πλέον που η μικρή μου είναι 2, το χρησιμοποιώ χωρίς το τραπεζάκι μπροστά σαν ψηλή καρέκλα και τρώει κανονικά στο τραπέζι μαζί μας. Επίσης δεν πιάνει πολύ χώρο όταν το μαζεύεις.

Όσο για τις Chico το έχουμε για όταν βγαίνουμε έξω Ή όταν έρχεται και άλλο παιδάκι στο σπίτι. Αλλά καμία σχέση το ένα με το άλλο. Ούτε βέβαια στην τιμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα ένα της lorelli απλό κ οικονομικό γύρω στα 50 ευρώ. Μια χαρα μας βγήκε άνετο (η δικιά μ αυτ ή τη στιγμή είναι 12.300 κ 80 ποντους κ χωράει μια χαρα), γερό, πλένεται πανεύκολα. Είναι κ λίγο Ταλιμπάν η δικιά μ οπότε κουνιέται κτλ κ είναι πολύ ανθεκτικό. Αν θες μπορώ να σ στείλω τ μοντέλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοείται πως έχει θέσεις ανάκλησης κ τ ρυθμιζεις στο ύψος ανάλογα το που κάθεσαι εσύ.

@asda ακριβώς αυτό έβλεπα κ γω αλλά προτίμησα να πάρω κάτι πιο οικονομικό γτ ήθελα να πάρω κ καρότσι μπαστούνι καλοκαιρινο οπότε επένδυσα σε εκείνο τελικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο της peg perego το εχει και φιλη μου, υπερπαραγωγη οντως και σουπερ ανετο, αλλα ακριβο! εξαρταται ποσα χρηματα εχεις να διαθεσεις! εμεις τρωμε ολοι μαζι εξ αρχης, οποτε δε με ενδιρφερε κατι τετοιο, αλλωστε δεν τον ταισα ποτε, ετρωγε μονος του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. Ναι άσε. 900 γραμμάρια πήρε αυτό τ μηνα. Ο γιατρός έχει πάθει σοκ χαχαχ

Ωραία είναι αυτά τα ξύλινα άλλα δ είναι κ πολύ βολικά νομίζω. Έχει τύχει να τη βάλω σε τέτοιο ενώ είμασταν σε μαγαζί κ μετά από λίγο άρχισε να δυσανασχετεί. Άσε π βολεύει να έχουν κ δίσκο μπροστά ώστε να τρώνε πιο ευκολα μόνα τους.

Ναι την ανάκληση Ούτε εμείς τη χρησιμοποιήσαμε ποτέ. Τα απογεύματα τη βγάζω κ στο μπαλκόνι μέσα στο καθισματακι τ φαγητού ρης κόβω κ μερικά φρούτα κ κάθεται κ χαζεύει. Της αρέσει δηλ π ειναι ψηλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκουλάκι!!! Μπουσουλάει τώρα; Τί κάνει;

Τα έχω δοκιμάσει κι εγώ και καθόταν να φάει κανονικά στο τραπέζι, οπότε του βάζαμε μπροστά του το πιάτο του κλπ. Τώρα όλα αυτά είναι και υποκειμενικά, εξαρτάται από το παιδί και τους γονείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εχετε κ μοντελα, ναι θα με ενδιεφερε! 

Δε με νοιαζει τοσο η ανακληση καθως η μικρη θελει να καθεται σε ορθη γωνια.

Vivi, μ'αρεσει αυτο που εστειλες αλλα φοβαμαι μηπως η μικρη μου (5μηνων) μηπως γερνει δεξια-αριστερα.

Οσο για τα χρηματα, αν βρω κατι καλο, μπορω να διαθεσω μεχρι 80 ευρω, καθως πιστευω πως η μικρη θα καθεται στο καρεκλακι οχι μονο για φαι, αλλα κ για να παιζει. Θελει να ειναι Μονιμως καθιστη κ δυσανασχετει αλλιως. Την βαζω στον καναπε αλλα φυσικα δεν μπορω να φυγω απο κοντα της κ στο πατωμα σε λιγα λεπτα γερνει.. οποτε θα ειναι εργαλειο για εμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίγουρα όπως κ τ καρότσι η κούνια το ριλαξ κτλ

Μπουσουλαει εδώ κ μήνες. Πάει σφαίρα, ο άντρας μ την λέει κατσαριδακι. Σηκωνεται κ στέκεται εδώ κ καιρό κ κάνει βήματα αν πιάνεται από κάπου. Μόνη της οχι ακόμη. Είναι κ βαριουτσικια. Ο μικρός σου περπατάει Καλά μόνος του; λέξεις λεει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

www.skroutz.gr/s/13809906/Lorelli-Bertoni-Oliver-Beige-Indian-Bear.html

Εμείς έχουμε αυτό κ μας έχει καταβολεψει. Καθεται κ με χαζεύει όσο κάνω φαί στην κουζίνα κ τ απόγευμα την βγάζω στο μπαλκόνι κ πολύ χαίρεται γτ είναι κ ψηλά κ μπορεί να βλέπει κ τα πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vivi, διαβασα το μηνυμ με το "μποσουλαει" κ νομιζα οτι το εστειλες σε εμενα!! Κ ρωτας με τοσο φυσικο τροπο που λεω "τι εγινε ρε παιδια, θα επρεπε να μου μπουσουλαει, δεν δειχνει καν δειγματα"!!! 

Αχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Σίγουρα όπως κ τ καρότσι η κούνια το ριλαξ κτλ

Μπουσουλαει εδώ κ μήνες. Πάει σφαίρα, ο άντρας μ την λέει κατσαριδακι. Σηκωνεται κ στέκεται εδώ κ καιρό κ κάνει βήματα αν πιάνεται από κάπου. Μόνη της οχι ακόμη. Είναι κ βαριουτσικια. Ο μικρός σου περπατάει Καλά μόνος του; λέξεις λεει;

@Diwni απιστευτο που παρολο το τρεξιμο συνεχιζει ακαθεκτη στον ιδιο ρυθμο αναπτυξης! εγω ειδα μεγαλη διαφορα μετα το εξαμηνο που αρχισε να μπουσουλαει! Κανει και πλαγια βηματα οταν πιανεται; Αν το κανει κι αυτο θα περπατησει συντομα! Ο δικος μου περπαταει κανονικα πλεον, εχει γινει γρηγορος, αλλα και αρκετα σταθερος! Αν και ακομα πιαζει με πιγκουινακι! Πολυ την απολαμβανω αυτη τη φαση! Μου φαινεται απιστευτο που με βλεπει και ερχεται περπατωντας στην αγκαλια μου! Εχουμε να ζησουμε μεγαλες στιγμες μανουλες! Λεξεις ωστοσο δε λεει, φανηκε απ την αρχη οτι η κινητικη αναπτυξη εχει προβαδισμα σε σχεση με τη λεκτικη!

 

@Rosemary γελασα πολυ με το μηνυμα σου! Μην νομιζεις, δεν αργει πολυ κι αυτη η ωρα! Μετα το καλοκαιράκι την βλέπω και τη δικια σου να παιρνει δρομο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi.Nik. Ναι κάνει πλαγια βήματα έχει πάνω από μηνα. Ακόμη κ στον τοίχο σηκώνεται όρθια κ κάνει βήματα. Την κούνια της την γυρνάει όλη γύρω γύρω. Παίρνει απίστευτα πολύ βάρος. Το καλο είναι ότι παίρνει κ ύψος γτ το χω ένα άγχος μη ξεφύγουμε αε κιλά. Σκέψου ότι κοιμαται σύνολο 12 άντε 13 ωρες τη μέρα κ τις υπόλοιπες βρίσκεται μονίμως σε κίνηση. Από φαί κρέας κ λαχανικά της τα κάνω στον ατμο. Θα φάει κανονικα φασολακια, σπανακορυζο, αρακά από τ δικό μας κ ψάρι στο φούρνο. Ζυμαρικά μια φορά τη βδομάδα για μεσημέρι κ 2 τ απογευμα τραχανά. Ψωμια, μπισκότα κτλ δεν της δίνω. Πίνει ποκυ γάλα το βράδυ κ έχω αρχίσει να της τ αραιωνω. Βασικά για τα κιλά π έχει είναι πάρα πολύ κινητική κ ζωηρη. Η μισή θα έπρεπε να ήταν.

Τι όμορφες εικόνες περιγράφεις. Εμένα όταν νυστάζει έρχεται στον καναπέ π κάθομαι, σηκώνεται όρθια κ με τ χεράκι της τ στρουμπουλο μ χτυπάει τ πόδι σαν να μ λέει αγκαλίτσα θέλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary ενός φίλου μ η μικρή είναι γεννημένη 30 Ιανουαρίου κ ήδη μπουσουλαει. Η δικιά μ το πάλευε από 6 μηνων κ τα κατάφερε 7.5 8 περίπου αν θυμάμαι καλα. Οπότε όλα να τα περιμένεις. Βασικά αν της στρώσεις κάτω θα δεις μεγάλη διαφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Rosemary ενός φίλου μ η μικρή είναι γεννημένη 30 Ιανουαρίου κ ήδη μπουσουλαει. Η δικιά μ το πάλευε από 6 μηνων κ τα κατάφερε 7.5 8 περίπου αν θυμάμαι καλα. Οπότε όλα να τα περιμένεις. Βασικά αν της στρώσεις κάτω θα δεις μεγάλη διαφορά.

Το εχω σκεφτει αυτο με το πατωμα αλλα ενω καθεται πολυ καλα στον καναπε που ακουμπαει η πλατη της, στο πατωμα σε λιγα δευτερολεπτα πεφτει.. εκτος κ αν εννοεις να την βαζω μπρουμυτα στο πατωμα που δεν το εχω κανει ποτε η αληθεια ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary όρισε ένα χώρο κ διαμόρφωσε τον ώστε να μπορεί να κινηθεί χωρίς να χτυπήσει κ απλά βάλτην κάτω. Εγώ στην αρχή την αφήνα στο μαξιλάρι θηλασμού. Γυρνούσε μπρούμυτα, σερνόταν, όσο μεγαλύτερη ελευθερία είχε τόσο καλύτερα τα πήγαινε. Όπως κ τώρα π αλωνίζει όλο τ σπιτι έχω δει αλλαγές κ στο ποσό γρήγορα πάει κ πως προσέχει από που θα πιαστεί να σηκωθεί κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni είμαι σίγουρη απαυτα που μου περιγραφεις πως πριν τα πρώτα σας γενέθλια θα εχει ξεκινήσει να κάνει τα πρωτα της βηματακια! Τρωει πολύ υγιεινα η μικρούλα, προφανως είναι το σκαρι της τετοιο... Εσεις ως μωρα πως ήσασταν; Ειστε και οι δυο ψηλοι; Αχ μωρε... ειναι τοσο γλυκο να σου δείχνουν την αγαπη τους, παρ οτι τοσο μικρούλια, και οσο περναει ο καιρός η επικοινωνια περναει σε αλλο επίπεδο! Εμεις παιρναμε κ τη φαση της προσκόλλησης στο φουλ πλεον, ειναι κολλημενος πανω μου! Ακομα και για να κατουρησω μαζι παμε! 

@Rosemary συμφωνώ με τη φιλη @Diwni. Αφησε την κατω τη μικρουλα... Τωρα θελει μεγαλυτερη Προσοχή, αφου δε θα χετε χαλια, αλλα δοκιμασε να την αφηνεις κατω με παιχνιδακια κλπ, καποια στιγμη θα βαλει καποιο στο ματι κ θα θελησει να μετακινηθει! Στην αρχη θα σερνεται κ σιγα σιγα θα αρχισει κ να μπουσουλαει! Tummy time, ο,τι καλυτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας και καλό μήνα. Απαντώ τηλεγραφικά γιατί είμαι στην δουλειά: Καρεκλάκι chicko στο σπίτι γιατί είναι μικρό και δεν έχουμε χώρο για εκείνα τα μεγάλα, μαμά και πεθερά έχουν εκείνα τα μεγάλα, η μεν μαμά μου ένα peg τέτοιο και η πεθερά μου ένα από τα ikea πλαστικό άσπρο. Σκουπίζεις, σφουγγαρίζεις κάθε μέρα και την αφήνεις να μπουσουλήσει, να προσπαθήσει και θα δεις πόσο γρήγορα θα περπατήσει! Πολυβόλο είμαι λέμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

@Vivi.Nik. λες να περπατήσει; Δεν το βλέπω τόσο σύντομα. Σε 9 μέρες χρονιζει κ αυτά τα κάνει εδώ κ καιρό. Εγώ σαν μωρο κ παιδάκι ήμουν πολύ 9ολυ αδύνατο. Ο άντρας μ πιο στρουμπουλο άλλα κάνεις μας σαν αυτή. Εγώ για γυναίκα ειμαι ψηλή ο άντρας μ κανονικός. Εγώ αυτή τη φάση της πρόσκολησης ελάχιστα την έχω βιώσει κ αυτο παλαιότερα. Δηλ Ναι μεν όλη μέρα είμαστε μαζί, στον ίδιο χώρο κτλ άλλα δ είναι κολλημένη πάνω μου. Αντιθέτως κολλάει πάνω στο μπαμπά της με τ π θα γυρισει. Μέχρι να πλυθεί ο άνθρωπος για μα την πιάσει τσιρίζει κ κλαίει. Όλο τ απόγευμα τον θέλει δίπλα της εκεί π παίζει. Όπως λες ούτε τουαλέτα τον αφήνει να πάει. Ααα να ρωτήσω κάτι αλλο. Το swimtrainer σας βολεψε τελικα; το πήραμε κ μεις άλλα δ τ έχουμε δοκιμάσει ακομη. Δεν μας τ επέτρεψε ο καιρος.

@KONSTANTIA αγαπημένη μ τι κανετε; είστε καλα; χαθήκαμε

@Rosemary ζήτω συγνωμη π όλα τα άσχετα θα τα πω στο θέμα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni μου καλή, δόξα τον Θεό είμαστε καλά! Τρέχουμε, σκαρφαλώνουμε, μαλώνουμε, τσατιζόμαστε και η μαμά τρέχει όλη μέρα να μας προλάβει!!! Εσείς είσαιστε καλά; Παρεπιπτόντως όλα τα θέματα τα χ@ζουμε λίγο, ειδικά της φιλενάδας μας της @Rosemary η καθεμία τον λέει τον πόνο της ?

Εμείς κορίτσια 9500 κιλά, 85 πόντοι και κρατάμε κορμί για την παραλία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA ειδες; έλειψε η @Rosemary και είμασταν ήσυχες (παρεμπιπτόντως πάρε ένα βολικό κ οικονομικό να κανεις τη δουλειά σου).

Και μεις καλά είμαστε. Η μικρή μεγαλωνει, ζωηρευει, δεν την προλαβαίνω. Αλλά είναι πολύ καλύτερα τώρα π μπορεί κ κάνει πράγματα μόνη της. Μπουσουλαει πάει όπου θελει, σηκώνεται κ δ φοβάμαι μην φάει φα μούτρα της. Καιρό καλό για θαλασσα δ μας κάνει βέβαια οπότε περιμένουμε την άδεια τ μπαμπά μας για να φύγουμε για διακοπές. 

Καλά ο μικρός σου κορμάρα! Η δικιά μ όπως είδες βαραίνει ακάθεκτη. Να δω π θα φθάσει αυτό τ παιδί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...